Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμαζω τον siyah 2.2 την πρωτη μερα η αποδοση επαιζε λιγο με lag καποιες φορες,αλλα μετα απο λιγο εστρωσε,δεν βλεπω ουσιαστικες διαφορες με τον 2.1.1 που ειχα πριν

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται από πού έρχεσαι....εννοώ τι είχες πριν στο κινητό σου....

Αν ήσουν με την προηγούμενη omega την περνάς χωρίς full wipe, τώρα άν είσαι με πολύ παλιά η με άλλη ρομ μπαίνεις σε recovery mode η με cwm η με τα κλασσικά 3 κουμπάκια και πας και κάνεις wipe data/factory reset τα υπόλοιπα wipe (cache & dalvik) τα κάνει η ρομ από μόνη της κατά την εγκατάσταση.:)

 

Ζητώ συγγνώμη για την παρανόηση. Εννοούσα Full Reset με την εισαγωγή των Samsung secret code *2767 κλπ.

 

Σ ευχαριστώ πολύ έτσι κι αλλιώς. :-)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!ενδιαφερομαι να περασω την omega 6.1 ics themed αλλα δεν ξερω αν εχει επιλογη sales code EUR..μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?επισης η μπαταρια διαρκει το ιδιο καλα με την στοκ ρομ??
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!ενδιαφερομαι να περασω την omega 6.1 ics themed αλλα δεν ξερω αν εχει επιλογη sales code EUR..μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?επισης η μπαταρια διαρκει το ιδιο καλα με την στοκ ρομ??

 

Έχει sales code EUR και η μπαταρια διαρκεί περισσότερο από την stock ρομ.

Σου προτείνω να δοκιμάσεις και την Omega XT balck Blue.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

O syiah 2.2 στο omega files ειναι μαλλον λαθος? Τον βγαζει 143 kb και μεσα πρεπει να λειπει το zImage (οτι και αν ειναι αυτο:wacko:).
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

O syiah 2.2 στο omega files ειναι μαλλον λαθος? Τον βγαζει 143 kb και μεσα πρεπει να λειπει το zImage (οτι και αν ειναι αυτο:wacko:).

 

Ναι στο dropbox,

το διόρθωσα και ανέβασα τον νεότερο Siyah-v2.2i-CWM

Ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την version 7 με full wipe και τωρα δεν μπορω να κανω restore με το titanium , είναι κολλημενο ποση ωρα στο 0%.

Please Help

 

Το ιδιο επαθα και εγω και το ελυσα ως εξης.Περασα εναν αλλο kernel που ετρεχα στην παλια μου rom τον nimphetamine 2.0.2 |εκανα restore απο titanium και μετα εγκατεστησα τον μαμισιο kernel cf-root της v7.Μετα πηρα ενα φρεσκο backup titanium και δοκιμασα restore titanium με επιτυχια ..πρεπει να οφειλεται οτι ειχες backup απο παλαιοτερο kernel.

Link to comment
Share on other sites

Έχει sales code EUR και η μπαταρια διαρκεί περισσότερο από την stock ρομ.

Σου προτείνω να δοκιμάσεις και την Omega XT balck Blue.

 

ευχαριστω για την απαντηση..με ενδιαφερει το θεμα της ICS μπορω να το περασω στην omega xt black and blue?εινι συμβατο?

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση..με ενδιαφερει το θεμα της ICS μπορω να το περασω στην omega xt black and blue?εινι συμβατο?

 

ICS Domination v1.5 KJ3 by Vertumus

 

http://www.multiupload.com/GH8BGXFFZ9

 

Tσιμπατο...αυτό είναι για σενα...το δοκίμασα και είναι τέλειο...υποστηρίζει πλήρως το jkey 13.1

 

Ειναι αυτο

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο 50 ωρες με την v7 και cfroot kernel ολα πηγαινουν smooth and stable...μονο προβλημα το battery drain που ειναι περιπου 1% την ωρα σε standby οχι καλα σε σχεση με την παλια μου rom που χρησιμοποιουσε τον nimphetamine 2.1.1 kernel με drain 0,5% ανα ωρα...

Δοκιμαζω τον speedtestmod και επανερχομαι για τις παρατηρησεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη για την παρανόηση. Εννοούσα Full Reset με την εισαγωγή των Samsung secret code *2767 κλπ.

 

Σ ευχαριστώ πολύ έτσι κι αλλιώς. :-)

 

Μήν το κάνεις απο τον dialer με το secret code.Παίζει να φάς κανα bootloop κ να πρέπει να ξαναπερνάς απο την αρχή την rom.

Το έπαθα πρίν λίγες μέρες.Το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις με τον τρόπο που σου αναφέρει πιό πάνω η virland.

Εννοώ να το κάνεις μέσω cwm με τις 3 επιλογές...

Τωρά αν θές να διαγράψεις την sd μαζί κ την την συσκευή αποθήκευσης usb (storage),πάς πρώτα

Ρυθμίσεις - Αποθήκευση/Αποσύνδεση κάρτας SD - Διαμόρφωση κάρτας SD κ εν συνεχεία Διαμόρφωση συσκευής αποθήκευσης USB

κάνεις κ τα full wipe μεσα απ το cwm κ έτσι θα έχεις μιά πλήρης καθαρή εγκατάσταση της rom.......

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Mην εισαι τοσο σιγουρος οτι για αυτο φταιει μονο ο "Cfroot Kernel".... Kαθως κατι τετοιο καταλαβαινω απο την διατυπωση σου.... Αν και μπορει να κανω καποιο λαθος.... Πολλοι θα σου ελλεγαν οτι φταιει και καποιο .apk...

Aλλα και αλλα πολλα οπως ο συνδιασμος .apk με πραγματα και καταστασεις που σχετιζονται ακομα και με την διαδικασια "flasharismatos"... π.χ Το πως ξανα πατανε,καποια πραγματα μετα απο το (auto wipe)... και..και..

Που δεν θα πλατειασω μιας.... Δεν χαλασε και ο κοσμος... Συνεχιζεις την παρατηρηση και μας ξανα λες πως παει....(??) Γιατι αν συνεχιστει,υπαρχει θεματακι καποιες λιγες φορες....

 

 

Δεν κατηγορω τον kernel συγκεκριμενα (βεβαια ετσι οπως το εγραψα, λογικο αυτο να καταλαβες...:p). Παντως τη rom παρολο που ημουν με οmega και πριν την εβαλα αφου εκανα πρωτα επαναφορα ρυθμισεων και διαγραφη δεδομενων και εκανα και wipe data καλου κακου (τωρα που το σκεφτομαι επρεπε να κανω και ενα hard reset). Τον αλλαξα τον kernel, ειπα να δοκιμασω τοn siyan 2.1.1. Δεν μου εχει γινει μεχρι στιγμης κατι περιεργο, απο το πρωι μεχρι τωρα ειμαι με 81% μπαταρια με κανα 10λεπτο ομιλια, κανα δυο μηνυματα και κανα τεταρτο χαζολογηματα με 3g και bluetooth. Απλα... δεν ξερω, σαν να μη νοιωθω πολυ γρηγορο το κινητο οταν μπαινοβγαινω σε φακελους- εφαρμογες κτλ χωρις ομως να ειμαι και σιγουρος. (τωρα βγαλτε ακρη τι εννοω...:lol:) Σαν κατι να μη μου παει καλα... Αλλα μια μερα μονο τον εχω βαλει, μπορει να στρωσει. Παντως εχει γινει καλη δουλεια με αυτη τη rom! Δεν νομιζω να μπω στην διαδικασια να την αλλαξω ποτε... (ποτε μη λες ποτε βεβαια)

Α, υπαρχει καμια λιστα με ''κακες εφαρμογες'' που ειναι καλο να αποφευγουμε?

Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο και δεν θα σας πριξω αλλο...

γραφει ελληνικα 160 χαρακτηρες σε sms??ειναι το πιο σημαντικο για μενα..και μην μου πειτε σας παρακαλω για το go sms..θελω να λειτουργει στο μανισιο!

λειτουργει λοιπον?αλλιως να παραμεινω στην στοκ ρομ την ελληνικη την official που στελνει 160 χαρακτηρες !

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο και δεν θα σας πριξω αλλο...

γραφει ελληνικα 160 χαρακτηρες σε sms??ειναι το πιο σημαντικο για μενα..και μην μου πειτε σας παρακαλω για το go sms..θελω να λειτουργει στο μανισιο!

λειτουργει λοιπον?αλλιως να παραμεινω στην στοκ ρομ την ελληνικη την official που στελνει 160 χαρακτηρες !

 

Φυσικά και στέλνει, πρέπει να κοιτάξεις μόνο στις ρυθμίσεις-εισαγωγή λειτουργίας να είναι τικαρισμένο στο αλφάβητο gsm..

Και εάν έχεις vodafone η cosmote όλα οκ, αν όμως έχεις wind σου βγάζει μήνυμα ότι πιθανόν το μήνυμα θα πάει κατεστραμμένο....μη μασήσεις...στείλ το, πάει κανονικά

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο και δεν θα σας πριξω αλλο...

γραφει ελληνικα 160 χαρακτηρες σε sms??ειναι το πιο σημαντικο για μενα..και μην μου πειτε σας παρακαλω για το go sms..θελω να λειτουργει στο μανισιο!

λειτουργει λοιπον?αλλιως να παραμεινω στην στοκ ρομ την ελληνικη την official που στελνει 160 χαρακτηρες !

 

Ναι κανονικα και με τονους 160 χαρακτηρες

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την version 7 με full wipe και τωρα δεν μπορω να κανω restore με το titanium , είναι κολλημενο ποση ωρα στο 0%.

Please Help

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Ανάπτυξη και τίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων.Μετά ξαναδοκίμασε και θα πηγαίνει σφαίρα το titanium. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο 50 ωρες με την v7 και cfroot kernel ολα πηγαινουν smooth and stable...μονο προβλημα το battery drain που ειναι περιπου 1% την ωρα σε standby οχι καλα σε σχεση με την παλια μου rom που χρησιμοποιουσε τον nimphetamine 2.1.1 kernel με drain 0,5% ανα ωρα...

Δοκιμαζω τον speedtestmod και επανερχομαι για τις παρατηρησεις μου.

 

Κι εγώ μετα απο τοσες ωρες λειτουργίας της το ίδιο μειονέκτημα παρατήρησα στον cf root, κατά τ'αλλα πετάει.

Εχω drain της μπαταριας πανω απο 1% στην ωρα...:(

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν και την εβαλα full wipe τον φακελο omega files δεν μου τον περασε αυτοματα,γιατι;

:confused:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν και την εβαλα full wipe τον φακελο omega files δεν μου τον περασε αυτοματα,γιατι;

:confused:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εμενα μου τον περασε στην external sd. Για τσεκαρε το

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εδω και καιρο δεν μπορω να κανω καποια αγορα απ το μαρκετ,εχω δοκιμασει πολλα αλλα ακρη δεν βγαζω αν μπορει καποιος να με βοηθησει λιγο περιληπτικα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετα απο τοσες ωρες λειτουργίας της το ίδιο μειονέκτημα παρατήρησα στον cf root, κατά τ'αλλα πετάει.

Εχω drain της μπαταριας πανω απο 1% στην ωρα...:(

 

Παιδια Έχετε τσεκάρει το battery status? δείτε αν υπάρχει αδικαιολόγητη αφύπνιση και απο τι προκαλείται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αυτό το link http://www.gokhanmoral.com/ δεν έχει να κατεβάσουμε την Siyah v2.2i

 

Μήπως έχεις άλλο link;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αυτό το link http://www.gokhanmoral.com/ δεν έχει να κατεβάσουμε την Siyah v2.2i

 

Μήπως έχεις άλλο link;

 

Dropbox--> Kernels

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...