Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα Γιάννη, καλημέρα στην παρέα. Αυτόν τον ωραίο dialer που έχει η Omega Ice μήπως μπορείς να τον ανεβάσεις ανεξάρτητο στο dropbox;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Γιάννη, καλημέρα στην παρέα. Αυτόν τον ωραίο dialer που έχει η Omega Ice μήπως μπορείς να τον ανεβάσεις ανεξάρτητο στο dropbox;

 

+1..και εγώ θα ήθελα κάτι σε μπλεδακι για dialer..αυτός που έχει το blue monkey theme που χρησιμοποιώ δεν μου αρέσει ιδιαίτερα

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

please μην κάνετε off-topic - ευχαριστώ πολύ!!

 

Έβαλα την 5.1 από την 5 που είχα, αλλά δυστυχώς έχασα τα transparent widget έχει κάποιος τα αρχεία να μου τα στείλει; ή δεν είναι συμβατά με το συγκεκριμένο θέμα

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Γίνετε αλλά δεν ταιριάζουν με το ICS theme.

 

Καλημέρα Γιάννη, καλημέρα στην παρέα. Αυτόν τον ωραίο dialer που έχει η Omega Ice μήπως μπορείς να τον ανεβάσεις ανεξάρτητο στο dropbox;

+1..και εγώ θα ήθελα κάτι σε μπλεδακι για dialer..αυτός που έχει το blue monkey theme που χρησιμοποιώ δεν μου αρέσει ιδιαίτερα

Sent from Galaxy

 

Με την νέα v6.0 που δουλεύω δεν έχω χρόνο να το κάνω.

Εσείς θα το κάνετε πιο γρήγορα: Κάντε copy τα Contacts.apk και Phone.apk από την ICE και paste στην XT

(backup πρώτα :) )

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

cfroot 5 για άμεσο flash μέσω cwm υπάρχει?

 

Ναι, μέσω του CWM Manager προγράμματος,

άνοιξε το πρόγραμμα και επέλεξε Flash Kernel > διάλεξε τον CF-root kernel και φλασσαρε τον.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα....μπορει καποιος αν εχει ενα zip με τα missing application της samsung να μου το στειλει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα....μπορει καποιος αν εχει ενα zip με τα missing application της samsung να μου το στειλει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

λογικα μεσα απο το zip αρχειο εγκαταστασης της ομεγα θα μπορεις να κανεις extract οτι χρειαζεσαι και να το κανεις copy στη συσκευη

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω την ομεγα πρεπει να εχω ωποσδηποτε sd card?

τι εννοείς εξωτερικη καρτα μνημης?

αν εννοεις αυτο οχι φυσικα!

βαζεις απλα το αρχειο της ομεγκα μεσα στο κινητο σου(εσωτερικη μνημη) και μεσω recovery την φλασαρεις.

διαβασε λιγο τις οδηγιες τα λεει ολα αναλυτικα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ηθελα να σας ρωτησω τα fonts απο τα omega files πως τα κανεις εγκατασταση?ειχα προσπαθησει απο cwm recovery αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ηθελα να σας ρωτησω τα fonts απο τα omega files πως τα κανεις εγκατασταση?ειχα προσπαθησει απο cwm recovery αλλα τιποτα...

 

Οντως απο CWM τα περνας.Σου εβγαλε καποιο σφαλμα?Ξαναδοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

η νεα Omega v6.0 - KJ3 είναι έτοιμη και αν όλα πάνε καλά αύριο θα είναι διαθέσιμη για download.

Έτοιμα σχεδόν είναι και τα Omega Files με ολα τα themes ported για την v6.0

Έβαλα να δω τα περιεχόμενα τις κουζινας του Leomar

και σας λέω ότι τα Omega Files δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα ως προς το περιεχόμενο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

η νεα Omega v6.0 - KJ3 είναι έτοιμη και αν όλα πάνε καλά αύριο θα είναι διαθέσιμη για download.

Έτοιμα σχεδόν είναι και τα Omega Files με ολα τα themes ported για την v6.0

Έβαλα να δω τα περιεχόμενα τις κουζινας του Leomar

και σας λέω ότι τα Omega Files δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα ως προς το περιεχόμενο.

 

Γιαννη τελικα υπάρχουν η οχι διαφορες του kj2 απο το kj3...

Ρωταω γιατι βλέπω την ταση να στρεφετε προς το δευτερο αλλά εγω για λιγο βέβαια που δοκιμασα την 3.1.1 δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε...

ευχαριστω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε αν η 6 θα υποστηριζει sms με 160 χαρακτηρες με την μαμα εφαρμογη οπως κανει η 5;

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε αν η 6 θα υποστηριζει sms με 160 χαρακτηρες με την μαμα εφαρμογη οπως κανει η 5;

 

sent from the king galaxy s2

 

Λογικά θα υποστηρίζει φίλε μου. Η OMEGA σε κάθε νέα version βελτιώνεται. Δεν χάνει τα καλά των προηγούμενων εκδόσεων. Απλά αποκτά κι άλλα! ;)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η v6 υποστηρίζει κανονικά 160 χαρακτήρες όπως και η προκάτοχος της v5.

Είναι επίσης γρήγορη και από τις έως τώρα δοκιμές εξίσου απροβλημάτιστη.....

Οπότε σύντομα θα την έχετε και εσείς στο κινητό σας :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη τελικα υπάρχουν η οχι διαφορες του kj2 απο το kj3...

Ρωταω γιατι βλέπω την ταση να στρεφετε προς το δευτερο αλλά εγω για λιγο βέβαια που δοκιμασα την 3.1.1 δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε...

ευχαριστω...

 

Είναι νεότερο build κατά πέντε μέρες,

πάντα ένα νεότερο build έχει αλλαγές και βελτιώσεις στα σημεία,

όμως πολλές φορές δεν είναι αισθητές στον χρήστη,

λέγεται ότι το KJ3 είναι καλύτερο.

Σίγουρα δεν υστερεί σε τίποτα από το KJ2, θα το δοκιμάσετε και θα κρίνεται.

 

Για την νέα Omega σας έχω ετοιμάσει 10 dialers και όλα τα θέματα που είχε η v5.x + το GingerWay BlueOcean

 

γνωριζουμε αν η 6 θα υποστηριζει sms με 160 χαρακτηρες με την μαμα εφαρμογη οπως κανει η 5;

 

sent from the king galaxy s2

 

Ναι, θα υποστηρίζει sms με 160 χαρακτηρες με την μαμα εφαρμογη οπως κανει η 5!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@gorgiosalon τι άλλο να φλασαρω αφού είμαι με την κορυφαία ROM v.5 που κυκλοφορεί και περιμένω να την v.6 εναγωνίως

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην 6 θα έχουμε και το ICS theme v.4????? :D :D :D :D

 

Θα έχει το νεότερο ICS theme v.5

Η Omega v6.1 ICS θα είναι online Δευτέρα περίπου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οντως απο CWM τα περνας.Σου εβγαλε καποιο σφαλμα?Ξαναδοκιμασες?

 

Το εκανα Install zip from sdcard και μ εβγαλε κατι error.Δεν ξερω τι μπορει να φταει.Μηπως να το κανω απο cwm manager και flash update?

 

Oλα οκ τελικα μπηκε :)

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

QalexisQ Αλεξακο μου.... Oλα καλα με αυτα που σου εστειλα...??? πως κατσανε στην "ΚJ2"...???? {τσιμουδια σε κανεναν} πρωτα θα πεις εμενα... Και μετα να τα δωσουμε και στα αλλα ΟΜΕGATONIA μην με παρουν με τις πετρες αν δεν εχει ψωμι εκει....(:lol::p)

 

μια χαρα Γιωργαρε ολα....Ολα μεχρι τωρα μπαινουν χωρις προβλημα... μονο το @@@ rom toolbox κανει τσαλιμια... το free μπαινει μια χαρα χωρις κολληματα τπτ. το pro εχω περασει 10 διαφορετικες του εκδοσεις και δεν λεει να κατσει καλα παντα μετα απο λιγο αρχιζει τα δικα του...κολληματα μολις πατισω οποιδηποτε κουμπι κτλ... ξαναγυρναω στο free και καθετε ομορφα κ ωραια. λιγο θελω ακομα και θα δειτε ενα sgs2 να βολταρει στους ουρανους τις Αττικης.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα Γιωργαρε ολα....Ολα μεχρι τωρα μπαινουν χωρις προβλημα... μονο το @@@ rom toolbox κανει τσαλιμια... το free μπαινει μια χαρα χωρις κολληματα τπτ. το pro εχω περασει 10 διαφορετικες του εκδοσεις και δεν λεει να κατσει καλα παντα μετα απο λιγο αρχιζει τα δικα του...κολληματα μολις πατισω οποιδηποτε κουμπι κτλ... ξαναγυρναω στο free και καθετε ομορφα κ ωραια. λιγο θελω ακομα και θα δειτε ενα sgs2 να βολταρει στους ουρανους τις Αττικης.

 

Γιατι μιλάτε ρε παιδιά βαλτε και εμας στο παιχνίδι!!!!

παντως to dropbox αρχίζει και γεμίζει με την kj3 του γιαννη...Ετσι πληροφοριακά....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...