Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο πρώτο post γράφει πως παίρνεις backup με titanium και πως επαναφέρετε.

Αρκεί για να επαναφέρει κάποιος την συσκευή του όπως ήταν πριν το φλασαρισμα.

Μόνο τα widgets χρειάζεται να ξανά περάσεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να περάσω την ω5 επάνω από την ω3 περνάει<< κανονικά>> αλλά μετά μου πετάει ένα. Λυπούμαστε η διεργασία com.android.phone τερματίστηκε απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά:wacko:.Να σημειώσω πώς το τηλ. δεν έχει σήμα, και τις τρεις φορές που δοκίμασα τα ίδια. Μόλις βάζω την ω3 ολα καλά:).Τι προτείνετε?? Λέω να κάνω εγκατάσταση FULL WIPE, αλλά τι μπορεί να φταίει????:confused:

 

κανε ενα Titanium backup ολες τις εφαρμογες σου και τις ρυθμισεις σου (τα πρασινα ολα , ΟΧΙ τα κοκκινα) , γραψε καπου στο PC σου το phone (συσκευη αποθηκευσης) ολο και κανε ενα hard reset να καθαρισει τελειως το κινητο και περασε την 5. (το h r διαφραφει τα ΠΑΝΤΑ, ακομα και απο dcim νωμηζω photo - video γιαυτο περασε τα στο PC)

Mετα κανε restore απο το titanium και θα σε ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Έκανα full wipe, όλα ο.κ. Η rom πετάε!!ι:D και τώρα κάνω καθαρή εγκατάσταση τα πάντα!! Τα θέλω όλα καθαρά.:lol:
Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδακια!!Εχω την omega 5xt χωρις το ics!Αν πω να περασω την 5.1 ΙCS μπορω να την φλασαρω χωρις να κανω κανενα wipe???Γιατι δεν θελω να φτιαχνω τα εικονιδια παλι απο την αρχη για μερα που δεν περιμενα!Η αναγκαστικα πρεπει να την περασω με full wipe???
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ γω από χθες αργά το βραδύ ευτυχής χρήστης της OMEGA 5XT! Ένα μεγάλο μπράβο κ από εμένα στο developer! Είναι απίστευτη η Rom κ μας βγάζει ασπροπρόσωπους κ στο εξωτερικό!!!

Έχω μια ερώτηση : Θέλω να περάσω το fix για voice to go, αλλά χρειάζομαι καθοδήγηση!! Μπορεί να φανεί χαζή η ερώτηση, αλλά απ ότι καταλαβαίνω θέλει φλασαρισμα μέσω CWM το zip. Η διαδικασία είναι να μπω στις εφαρμογές, ν ανοίξω το CWM κ από εκεί να πατήσω flash update και να εντοπίσω το .zip με το fix??? ή πρέπει να κάνω reboot σε CWM και από κει έχει άλλες επιλογές??

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων κ μην είστε πολύ αυστηροί αν η ερώτηση είναι τελείως noob...!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Η Rom είναι No full wipe

Πληροφορίες και download στα πρώτα post :)

 

Το λέει καθαρά ο καλλιτέχνης...γιατί δεν διαβάζεις λίγο πριν κάνεις ποστ; ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ γω από χθες αργά το βραδύ ευτυχής χρήστης της OMEGA 5XT! Ένα μεγάλο μπράβο κ από εμένα στο developer! Είναι απίστευτη η Rom κ μας βγάζει ασπροπρόσωπους κ στο εξωτερικό!!!

Έχω μια ερώτηση : Θέλω να περάσω το fix για voice to go, αλλά χρειάζομαι καθοδήγηση!! Μπορεί να φανεί χαζή η ερώτηση, αλλά απ ότι καταλαβαίνω θέλει φλασαρισμα μέσω CWM το zip. Η διαδικασία είναι να μπω στις εφαρμογές, ν ανοίξω το CWM κ από εκεί να πατήσω flash update και να εντοπίσω το .zip με το fix??? ή πρέπει να κάνω reboot σε CWM και από κει έχει άλλες επιλογές??

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων κ μην είστε πολύ αυστηροί αν η ερώτηση είναι τελείως noob...!!!:O

 

παιδια το voice to go τι ακριβως ειναι??

ειναι -->Omega files/ programs / Και ειναι προς το τελος

 

αρα πρεπει να κατεβασω το αρχειο απο τα files της ομεγκα ετσι?

γιατι νομιζα οτι ηταν μεσα στο κινητο!

οκ δικο μου λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Το λέει καθαρά ο καλλιτέχνης...γιατί δεν διαβάζεις λίγο πριν κάνεις ποστ; ;)

 

Αυτο το ξερω μιας και δεν ειναι το πρωτο μου φλασαρισμα!Το θεμα μου ειναι οτι εχω ηδη την ρομ και θελω να περασω την επομενη που η μονη διαφορα ειναι το θεμα...Οποτε δεν χρειαζετε καθολου wipe για περασμα απο 5 σε 5.1 ICS ε??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο φωνητικός βοηθός που έχει η Samsung ενσωματωμενο στο κινητό, αλλά τον έχει ακυρώσει το home my home....!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο φωνητικός βοηθός που έχει η Samsung ενσωματωμενο στο κινητό, αλλά τον έχει ακυρώσει το home my home....!

 

ναι και που ακριβως χρησιμεύει αυτο και γινεται τοση φασαρια??:)

σορυ που ρωταω αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιήσει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Με το ζιπακι που δίνει ο Γιάννης πιο πάνω δουλεύει μία χαρά πάλι

Edit

Είναι η εφαρμογή που ανοίγει μόλις πατήσεις γρήγορα το home button δύο φορές

Είναι για φωνητικές εντολές όπως κλήσεις, να σου ανοίγει πχ το navigation κλπ

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Είχα την v5 και έκανα σήμερα εγκατάσταση την 5.1 ics όλα καλά αλλά έχασα τα transparent widget, μπορεί κάποιος να μου τα στείλει η δεν είναι συμβατά με το συγκεκριμένο θέμα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα την v5 και έκανα σήμερα εγκατάσταση την 5.1 ics όλα καλά αλλά έχασα τα transparent widget, μπορεί κάποιος να μου τα στείλει η δεν είναι συμβατά με το συγκεκριμένο θέμα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Aπο την 5 που πηγες στην 5.1 απλα την φλασαρες η εκανες full wipe??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω omega 5 και πηγα πριν απο λιγο να βαλω το sonysketch font απο cwm install zip και μου εβγαλε ενα fail και δεν το εκανε.Ξερει κανεις γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Με το ζιπακι που δίνει ο Γιάννης πιο πάνω δουλεύει μία χαρά πάλι

Edit

 

Sent from Galaxy

 

Κάνω reboot in CWM για να το εγκαταστήσω αυτό το .zip???

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να ριξετε μια ματια στα στατιστικα της μπαταριας?Δεν ξερω αν ειναι λογικα αλλα γενικοτερα παρατηρω οτι πεφτει σχετικα γρηγορα η μπαταρια μου.Ειμαι με τον kernel που φοραει η Rom.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδακια κανεις δεν ξερει να μου πει για να περασω απο την 5 στην 5.1 μονο και μονο για την υπαρξη του ICS εαν θελει να κανω full wipe και να ξανατακτοποιω ολα τα εικονιδια απο την αρχη??H απλα την φλασαρω??(που θα με βολευε!)
Link to comment
Share on other sites

Κάνω reboot in CWM για να το εγκαταστήσω αυτό το .zip???

 

Ναι πέρασε το από recovery (cwm)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να ριξετε μια ματια στα στατιστικα της μπαταριας?Δεν ξερω αν ειναι λογικα αλλα γενικοτερα παρατηρω οτι πεφτει σχετικα γρηγορα η μπαταρια μου.Ειμαι με τον kernel που φοραει η Rom.

 

Παρόμοια στατιστικα έχω κ γω!!

Εχω την εντύπωση ότι συγκριτικα με την ΚΙ3 η μπαταρια πέφτει αρκετά πιο γρήγορα!!!

Θα δείξει!!Πάντως το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο!!

 

Το πέρασα και το .zip όλα τέλεια τώρα!!!

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

Edited by panosv7
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τη δουλειά, την έβαλα και γω τη ROM και ας είμαι εντελώς noob. Όλα άψογα. Μάλιστα, κάποιες fullHD ταινίες που έκαναν σπασιματάκια στην TV με μαμά rom, τώρα παίζουν τέλεια (με mx video player). Και πάλι μπράβο! Λίγο ο ics launcher με παιδεύει, τα softkeys μου φαίνονται αχρείαστα και δε ξέρω πως αφαιρούνται. Επίσης αυτό στα δεξιά τι ακριβώς κάνει, ανοιχτά προγράμματα είναι αυτά ή κάτι σαν quick launcher; Υπάρχει τρόπος να πατάω το home και να με βγάζει σε μια αρχική σελίδα όπως οι περισσότεροι launchers αντί να κάνει zoom out και να δείχνει σε προεπισκόπηση όλες τις σελίδες;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα με full wipe την 5.1 ICS αλλα εχω ενα προβλημα!Δεν μου περναει μονο οταν εχω για θεμα το ICS κανενα widget!Eνω υπαρχουν στην προσθηκη οσο και να τα παταω δεν μου τα περναει στην αρχικη οθονη!Το ιδιο απο οτι παρατηρω μου κανει και για τις συντομευσεις!Γενικα η προσθηκη δεν λειτουργει στο ICS!Το εχει παθει κανεις αλλος αυτο??Τι κανουμε??

 

Τωρα καταλαβα γιατι μαλλον εχω προβλημα με το ICS στην 5.1!Ο Γιαννης γραφει οτι στην 5.1 το ICS ειναι το 3!Ενω κανω ομως full wipe οταν ξεκιναω το κινητο και με ρωταει για ICS μου αναφερει το ICS theme 4!Πως γινεται αυτο???Εχω κανει κατι λαθος μηπως εγω??

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια στατιστικα έχω κ γω!!

Εχω την εντύπωση ότι συγκριτικα με την ΚΙ3 η μπαταρια πέφτει αρκετά πιο γρήγορα!!!

Θα δείξει!!Πάντως το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο!!

 

Το πέρασα και το .zip όλα τέλεια τώρα!!!

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

 

παιδια για δοκιμαστε λιγο με το τιτανιουμ να παγωσετε εφαρμογες του τυπου "ενημερωση λογισμικου" κτλ μηπως δειτε διαφορα στην μπαταρια!

ειδα οτι η εξαιρετικη κατα τα αλλα ρομ εχει πολλα τετοια "στοκ" που τρεχουν απο πισω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να ριξετε μια ματια στα στατιστικα της μπαταριας?Δεν ξερω αν ειναι λογικα αλλα γενικοτερα παρατηρω οτι πεφτει σχετικα γρηγορα η μπαταρια μου.Ειμαι με τον kernel που φοραει η Rom.

 

μια χαρα ειναι τα στατιστικα σου φιλε μου.. :)

απο περιεργεια μηπως θυμασαι ποσες ωρες ηταν αωοιχτη η οθονη σου??

 

Καλησπερα παιδια εχω omega 5 και πηγα πριν απο λιγο να βαλω το sonysketch font απο cwm install zip και μου εβγαλε ενα fail και δεν το εκανε.Ξερει κανεις γιατι??

 

Απο που το κατεβασες το font αδερφε?? ειααι σιγουρος οτι ειναι για να το φλασαρεις απο cwm, αν εχει καταληξη .apk το εγκαθιστας σαν να ηταν εφαρμογη..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη θα ηθελα αν γινετε το πληκτρολογιο της ics στην XT.Kαι κατι τελευταιο το θεμα της rom του τουρκαλα θα μπορουσαμε να το παρουμε για την OMEGA;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...