Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To homemyhome δημιουργεί το πρόβλημα,

το VoiceToGo υπάρχει κανονικά μέσα στην ρομ.

Φλασαρετε μέσω CWM το VoiceToGo_fix.zip και το πρόβλημα διορθώνεται αλλά το homemyhome δεν θα υπάρχει πλέον.

Το έβαλα και στο Omega Files στο Stock Apps Removed from Omega v5.0

 

Σε λιγο θα βγαλει και ο BigBangHD το καινουριο ICS που θα βασιζετε στην ομεγα v5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326272

Για δες το φιλε γιαννη μηπως και λύση αυτο το προβλημα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα!

Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου παραπάνω. Η νέα έκδοση (5.1) έχει busybox? Αν όχι θα δημιουργήσει πρόβλημα αν βάλω μετά την εγκατάσταση το CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v5.0-CWM5.zip που σύμφωνα με τον chainfire έχει busybox?

 

Όλες οι Omega έχουν busybox :)

 

Σε λιγο θα βγαλει και ο BigBangHD το καινουριο ICS που θα βασιζετε στην ομεγα v5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326272

Για δες το φιλε γιαννη μηπως και λύση αυτο το προβλημα...

 

Τι ακριβως εννοείς?

Το theme του big δεν εχει καμια σχεση με το homemyhome που ειναι προβληματικη εφαρμογη, πρεπει να την φτιαξει ο δημιουργος της.

 

Εχω αγανακτήσει με τα λαθη τον άλλων dev - βιάζονται να ανεβαζουν την δουλεια τους και οταν το κανουν δεν την τεστάρουν καθόλου.

Στην v5.x ειχα τεράστια προβλήματα με το LogsProvider.apk που ο δημιουργός του το εκανε λαθος το mod - με τα theme του monkey που ηταν ολα λαθος με λάθος εικονίδια μέσα και έφαγα ατελείωτες ώρες να δω τι παιζει και να τα κανω port απο την προηγούμενη έκδοση του - τα 2 black universal theme ηταν και αυτα λαθος και τα μισα εικονιδια δεν μπαιναν στην ρομ μετα την εγκατασταση και τα εκανα ολα απο την αρχη - το homemyhome το οποιο δεν μπαινει με απλη εγκατάσταση και αν το βαλεις μεσα στην ρομ δημιουργει προβληματα - με το services.jar που αυτος που εκανε το mod το εκανε λαθος κτλ... :blink::cry::!:

Ολους τους dev σέβομαι και ξερω ποσο κόπο εχει το καθε τι που φτιάχνουν, απλα ηθελα να πω γραψω το πόνο μου!

 

έβαλα στην omega v5 και Kernel

Siyah-v2.2beta8-CWM : Multiupload link

http://www.multiupload.com/3GWPO7QOIE

έδειχνε να μην δουλεύει το bln Control pro , αλλά με αντιγραφή του lights.GT-I9100.so απο

/res/misc αντιγραφή του lights.GT-I9100.so

στην διαδρομή /system/lib/hw και επικόλληση (αντικατάσταση) το lights.GT-I9100.so

reboot και μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε BLN Control

 

Ευχαριστούμε! Θα το δοκιμάσω το συντομότερο.

 

@georgeartaki (καλά το έγραψα το username?)

Γιώργο σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate

 

Εχω omega4 με nimph kernel και μαμα twlauncher...σε καθε reboot το εξτρα 5ο εικονιδιο εξαφανιζεται...

Ακομα το mini paper widget δεν μου λειτουργει...

 

O μαμά twlauncher δεν παίρνει το έξτρα 5ο εικονίδιο,

μηπως εννοείς τον Modded του petsa?

 

Καλημερα σε ολους....

Απο εχθες και εγω με ΧΤ V5 και ολα καταπληκτικα...Μια ερωτησουλα μονο....

Στην ΧΤ V4 οταν ερχοταν mail, η ειδοποιηση στην μπαρα ηταν ενα ωραιο αλλαγμενο εικονιδιο του Gmail.

Τωρα ειναι το κλασσικο εικονιδιο του Gmail, πχ

 

http://img43.imageshack.us/img43/4046/sc20111114095332.png

 

Πως μπορουμε να εχουμε παλι το αλλο?

 

Σε ποια εκδοση το ειχες δει το αλλο?

Βοηθησε με να το βρουμε και θα σου κανω fix.zip να το βαλεις :)

 

Συμφωνω με τον φιλο επεισης εναλακτικη η darky rom app που μπορει να φλασαρει και αυτη tar

 

Edit ποιο καλο παιδακι θα πειραξει την λεοκουζινα να παιζει και στην ωμεγα 5 μας;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Απο που κατεβαζουμε την darky rom app?

 

παιδια στην ομεγκα 5 τα JKay Deluxe settings που ειναι??

 

Το βρήκες??? Είναι στις εφαρμογές όπου ήταν πάντα:)

 

Μετα απο 10 ωρες εχασε μονο 1% σε αναμονη με κλειστα wifi/data....αψογα...

 

Sent from my Beast Galaxy S2

 

Ευχαριστω για την ενημέρωση :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα Γιαννη το εικονιδιο του gmail στην μπαρα στην v4ΧΤ ηταν ασπρο,οπως το λεει ο stispan1 Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....

Απο εχθες και εγω με ΧΤ V5 και ολα καταπληκτικα...Μια ερωτησουλα μονο....

Στην ΧΤ V4 οταν ερχοταν mail, η ειδοποιηση στην μπαρα ηταν ενα ωραιο αλλαγμενο εικονιδιο του Gmail.

Τωρα ειναι το κλασσικο εικονιδιο του Gmail, πχ

 

http://img43.imageshack.us/img43/4046/sc20111114095332.png

 

Πως μπορουμε να εχουμε παλι το αλλο?

 

αν θυμαμαι καλα Γιαννη το εικονιδιο του gmail στην μπαρα στην v4ΧΤ ηταν ασπρο,οπως το λεει ο stispan1

 

Δοκιμάστε αυτό - Gmail.zip -και ενημερώστε με,

to φλασσαρετε μεσώ CWM

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν οι κωδικοί για παγωτό!

http://m.androidcentral.com/ice-cream-sandwich-source-code-now-being-pushed-git-servers 

LOOOOOL Γιάννη τι δώρο θα μας κάνεις τα χριστούγεννα;!

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Στον ICS launcher δεν με αφήνει να βάλω widget ούτε εφαρμογές στην αρχική οθόνη. Εχω την Omega 5.0 και πέρασα το θέμα με recovery. Όσοι το περάσατε σας λειτουργεί σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν οι κωδικοί για παγωτό!

http://m.androidcentral.com/ice-cream-sandwich-source-code-now-being-pushed-git-servers 

LOOOOOL Γιάννη τι δώρο θα μας κάνεις τα χριστούγεννα;!

 

Sent from Galaxy

 

εχει να πεσει πολύ δουλεια....ερε γλεντια...και εμεις ολοι εδω για να υποστηρίξουμε την δουλειά του...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Browser_remove_overscroll_glow.zip στο Omega Dropbox.

 

Στον ICS launcher δεν με αφήνει να βάλω widget ούτε εφαρμογές στην αρχική οθόνη. Εχω την Omega 5.0 και πέρασα το θέμα με recovery. Όσοι το περάσατε σας λειτουργεί σωστά;

 

Καλό θα ήταν να κατεβάσεις την νέα ρομ και να την βάλεις χωρίς wipe

 

Βγήκαν οι κωδικοί για παγωτό!

http://m.androidcentral.com/ice-cream-sandwich-source-code-now-being-pushed-git-servers 

LOOOOOL Γιάννη τι δώρο θα μας κάνεις τα χριστούγεννα;!

 

Sent from Galaxy

 

Πολύ καλά νέα :):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Τελικα ξαναγυρισα στο αγαπημενο μου SGS II... Θελω να φλασαρω την Ομεγκα. Το εκανα root ακολουθωντας τα βηματα αλλα προσπαθωντας να περασω την Omega μεσω του clockwork recovery μου βγαζει το μηνυμα "short write of tmp sideload package.zip no space left on device".

Καπου διαβασα οτι πρεπει να φλασαρω πρωτα καποιον kernel. Επειδη απειχα κανα 3 μηνο απο τα πραγματα, ποιος θεωρειται καλος τωρα?

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το λευκο εικονιδιο του gmail δουλευει μια χαρα στην 5 xt μετα το .zip ευχαριστουμε γιαννη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το λευκο εικονιδιο του gmail δουλευει μια χαρα στην 5 xt μετα το .zip ευχαριστουμε γιαννη

 

Βάλτε αυτό το gmail έχει και τα άλλα εικονίδια σε Black Blue.

 

Που το έβαλες Γιάννη το remove glow του browser..δεν το βλέπω...

 

Sent from Galaxy

 

Εδω:

Dropbox\Omega Files\XWKJ2 Omega v5.x\Mods\Overscroll Glow

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Browser_remove_overscroll_glow.zip στο Omega Dropbox.

 

 

 

Καλό θα ήταν να κατεβάσεις την νέα ρομ και να την βάλεις χωρίς wipe

 

 

 

Πολύ καλά νέα :):)

Ό,τι πει ο Σεφ...θα το κάνω μόλις γυρίσω σπίτι από τη δουλειά και θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα τωρα το ice cream Θεμα πανω στην Omega 5 την απλη αλλα δεν μπορω να δημιουργησω φακελους για να βαλω τις εφαρμογες μεσα ουτε να σβησω στην αρχικη οθονη τις παραπανησιες καρτελες... δεν μου δινει τετοιες επιλογες γενικα ή κατι εχει παιξει λαθος στην εγκατασταση του θεματος?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

 

Το βρήκες??? Είναι στις εφαρμογές όπου ήταν πάντα:)

 

 

 

 

φιλε μου δεν το βρισκω!

θα πρεπει να ειναι μεσα στο μενου?

σορυ αν ειναι χαζες οι ερωτησεις..αλλα μπερδεύτηκα τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας από έναν ακόμα converted... Πέρασα σήμερα την rom προερχόμενος απο Checkrom και η λέξη ΑΨΟΓΗ είναι πολύ λίγη για να την χαρακτιρίσει.

 

Απο εκεί και πέρα υπάρχουν 4 απορίες και 1 πρόβλημα...

 

Απορία πρώτη...η κλασική... ποιός είναι ο καλυτερος kernel?? ε??? ποιόοος??? :)

Απορία δεύτερη... το darky rom tool να υποθέσω οτι είναι η κουζίνα για τις rom του darky το οποίο παίζει και με την omega??

Απορία τρίτη...Την rom την εγκατέστησα με το ics theme. Στα screenshots στο thread του big bang έχει 3 επιλογές για lockscreens..αυτές απο που τις επιλέγω??

Απορία τέταρτη...στο ίδιο thread έχει και ένα screen shot που εμφανίζει το app drawer χωρισμένο στα 2 (apps /widgets..) αυτό μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε ή είναι εφέ να χαμε να λέγαμε??

 

Πρόβλημα: Απέκτησα πριν 2 εβδομάδες έναν imap λογαριασμό email. Τον σετάρω στην εφαρμογή και όλα δουλεύουν κανονικά (inbox folders κτλ).Όταν πάω να γράψω ένα mail με αφήνει να βάλω κανονικά τους παραλήπτες και το θέμα του mail αλλά με το που πάω να γράψω το κείμενο του mail κολάει το σύμπαν με αποτέλεμσα ή να μου βγάζει FC ή να πρέπει να σκοτώσω την εφαροφή. Το ίδιο πρόβλημα το είχα τόσο με την rom του Leo όσο και με την Checkrom. Τι στο καλό μπορεί να φταίει??????

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν το βρισκω!

θα πρεπει να ειναι μεσα στο μενου?

σορυ αν ειναι χαζες οι ερωτησεις..αλλα μπερδεύτηκα τωρα..

 

ειναι -->Omega files/ programs / Και ειναι προς το τελος

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την ω5 επάνω από την ω3 περνάει<< κανονικά>> αλλά μετά μου πετάει ένα. Λυπούμαστε η διεργασία com.android.phone τερματίστηκε απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά:wacko:.Να σημειώσω πώς το τηλ. δεν έχει σήμα, και τις τρεις φορές που δοκίμασα τα ίδια. Μόλις βάζω την ω3 ολα καλά:).Τι προτείνετε?? Λέω να κάνω εγκατάσταση FULL WIPE, αλλά τι μπορεί να φταίει????:confused:
Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη γιατι την ICS την εβγαλες 5.1 , εχει τιποτε διαφορες απο τις 5.0 ? (εκτος του theme).

Aχ να βρεθει ενας τροπος στην ICS να μην υπηρχαν τα 3 εικονιδια κατω κατω , ειναι λιγακι εκνευριστικά και αχρείαστα.

Παντως στις τελευταιες φωτο δεν τα βλεπω :blink: , λες να υπαρχει τροπος απόκρυψης ? Λογικα οπως λεει θα βγει ICS V4.0 για kj2 , πηστευω θα μπορουμε να το περασουμε κατευθειαν πανω στο ICS V.3 theme ?

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη γιατι την ICS την εβγαλες 5.1 , εχει τιποτε διαφορες απο τις 5.0 ? (εκτος του theme).

Aχ να βρεθει ενας τροπος στην ICS να μην υπηρχαν τα 3 εικονιδια κατω κατω , ειναι λιγακι εκνευριστικά και αχρείαστα.

Παντως στις τελευταιες φωτο δεν τα βλεπω :blink: , λες να υπαρχει τροπος απόκρυψης ? Λογικα οπως λεει θα βγει ICS V4.0 για kj2 , πηστευω θα μπορουμε να το περασουμε κατευθειαν πανω στο ICS V.3 theme ?

πατάς παρατεταμένα σε ένα εικονίδιο της μπάρας και τα τοποθετείς όπου θέλεις και το αντίθετο

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πατάς παρατεταμένα σε ένα εικονίδιο της μπάρας και τα τοποθετείς όπου θέλεις και το αντίθετο

 

εννοω τα 3 εικονιδια που εχει το Nexus , να φυγουν τελειως γιατι το S II τα εχει απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι πει ο Σεφ...θα το κάνω μόλις γυρίσω σπίτι από τη δουλειά και θα ενημερώσω...

 

Πάλι τα ίδια...δεν μου δουλεύει σωστά ο launcher. Επανέφερα την 5.0XT που δουλεύει ρολόϊ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την ω5 επάνω από την ω3 περνάει<< κανονικά>> αλλά μετά μου πετάει ένα. Λυπούμαστε η διεργασία com.android.phone τερματίστηκε απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά:wacko:.Να σημειώσω πώς το τηλ. δεν έχει σήμα, και τις τρεις φορές που δοκίμασα τα ίδια. Μόλις βάζω την ω3 ολα καλά:).Τι προτείνετε?? Λέω να κάνω εγκατάσταση FULL WIPE, αλλά τι μπορεί να φταίει????:confused:

 

Ότι και να φταίει,αυτό που πρεπει να κάνεις είναι full wipe.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το πληκτρολογιο μονο εμενα ενοχλει η διχρωμια-διαφανεια;

καποιο mod για να γινει σκετο μαυρο κανεις;

μιλαω για την 5xt.

 

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...