Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα ειναι πολλες οι αποριες που εχω τελικα.... Σε ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις σου!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά, ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. με το να βάζουμε apps και να τις κάνουμε unistall και ξανά άλλα apps επιβραδύνουν την απόδοση του κινητού?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη δεν μπορω να βρω πουθενα καποια πραγματα μηπως ξερει κανεις να μου πει:

1.που υπαρχει επιλογη για να συνδεομαι στο hotmail,xbox live και msn μονο μεσο wifi, γιατι απο χθες μου εχει φαει 18 ευρο καρτα που περασα τα στοιχεια μου...?

2.απο που ρυθμιζω το επιπεδο της εντασης για τους ηχους κλησης?

3.το sky drive ειναι αποθηκευτικος χωρος στο internet κατι σαν το dropbox αν ξερετε οπου μπορω να εχω φωτο μου πχ?

4.και τελος στο market τα παιχνιδια και οι εφαρμογες που ειναι επι πληρωμη πως γινεται η χρεωση μεσο της καρτας μου?

Δωστε μου τα φωτα σας γιατι οπως καταλαβαινεται εχω μεσανυχτα απο wp...:D

Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. με το να βάζουμε apps και να τις κάνουμε unistall και ξανά άλλα apps επιβραδύνουν την απόδοση του κινητού?

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο... Έχω κατεβάσει 4 παιχνίδια και εχω κάνει 1 ή 2 ενημερώσεις σε προεγκατεστημένες εφαρμογές.

 

Ρε παιδια επειδη δεν μπορω να βρω πουθενα καποια πραγματα μηπως ξερει κανεις να μου πει:

1.που υπαρχει επιλογη για να συνδεομαι στο hotmail,xbox live και msn μονο μεσο wifi, γιατι απο χθες μου εχει φαει 18 ευρο καρτα που περασα τα στοιχεια μου...?

2.απο που ρυθμιζω το επιπεδο της εντασης για τους ηχους κλησης?

3.το sky drive ειναι αποθηκευτικος χωρος στο internet κατι σαν το dropbox αν ξερετε οπου μπορω να εχω φωτο μου πχ?

4.και τελος στο market τα παιχνιδια και οι εφαρμογες που ειναι επι πληρωμη πως γινεται η χρεωση μεσο της καρτας μου?

Δωστε μου τα φωτα σας γιατι οπως καταλαβαινεται εχω μεσανυχτα απο wp...:D

Eυχαριστω!

 

1. Ρυθμίσεις --> Κινητή τηλεφωνία --> Σύνδεση δεδομένων: Απενεργοποιημένη, Επιλογές περιαγωγής δεδομένων: Να μη γίνει πειραγωγή, Σύνδεση σε 3G: Απενεργοποιημένη.

2. Μόνο από τα πλήκτρα στα αριστερά, όπως κρατάς κάθετα το κινητό.

3. Φωτό, έγγραφα κλπ.

4. Δεν ξέρω αν γίνεται στα κινητά με λειτουργικό WP, αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να το υποστηρίζει και ο πάροχός σου. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για το τέταρτο ερώτημά σου όπως με όλα γίνεται. Πηγαίνεις στην εφαρμογή και μετά σε οδηγεί να βάλεις την πιστωτική σου,μετά αγοράζεις ότι θέλεις. Να το κάνεις από το τηλέφωνο και όχι από αλλού γιατί θα έχεις πρόβλημα που ούτε η ms εδώ δε θα στο λύσει.....Ακόμα να δεις στο hotmail σου να είναι όλα τα στοιχεία εντάξει και συμπληρωμένα.

 

Δεν γινεται αλλιως δηλαδη?? Δεν εχω πιστωτικη.... Οταν λες απο αλλου εννοεις απο το pc ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τα ΜΜS.Έχω περάσει τις ρυθμίσεις που διάβασα σε αυτό το thread αλλά και όταν προσπαθώ να στείλω μου βγάζει δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματος.Καμιά ιδέα γιατί;

 

EDIT:Τελικά μπόρεσα και έστειλα.Η λύση στο πρόβλημα ήταν το ότι είχα απενεργοποιημένη την σύνδεση δεδομένων.Ωστόσο,μόλις την ενεργοποίησα μου ενεργοποιήθηκε και το day pass της cosmote.Δεν γίνεται να το αποφύγω κάπως αυτό;Κάθε φορά που θα θέλω να στείλω mms θα πρέπει να ενεργοποιώ την σύνδεση δεδομένων και συνεπώς να μου ενεργοποιείται και το pass;

Edited by winone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σε κάποιον να αποτύχει η αποστολή μηνύματος;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σε κάποιον να αποτύχει η αποστολή μηνύματος;

 

Όχι... Εδώ και πολύ καιρό.. Βασικά, 3 - 4 συσκευές "καιρό". Συμπεριλαμβανομένου και του Omnia W. Σίγουρα γράφεις σωστά τον αριθμό, στον οποίο θέλεις να στείλεις το μήνυμα; Αν δε φταίει αυτό, ίσως και να φταίει το σήμα του δικτύου σου. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,χωρίς πιστωτική,αν μπορείς να κάνεις κάτι...!!Κοίτα τι επιλογές σου δίνει για να αγοράσεις κάτι. Ότι κάνεις να το κάνεις από το τηλέφωνο.

 

Τελικα το εψαξα.. Μονο με πιστωτικη γινεται! Στα wp8 θα υποστιριζεται η αγορα με χρεωση του λογαριασμου κινητης τηλεφωνιας!

Ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα ομως.. Ενω εχω κανει update στα μηνυματα συνεχιζω να εχω 70 χαρακτηρες,ισχυει αυτο η επρεπε να εχουν αυξηθει?

Επισης με παρατεταμενο πατημα του πληκτρου επιστροφης εμφανιζονται οι εφαρμογες που συνεχιζουν να τρεχουν,πως μπορω να τις κλεισω ολες χωρις να παταω συνεχως το κουμπι επιστροφης??

Link to comment
Share on other sites

Και αν σου πω οτι στο ιδιο δικτυο με Galaxy Note δεν εχει αποτυχει καμμια αποστολη μυνηματος;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Και αν σου πω οτι στο ιδιο δικτυο με Galaxy Note δεν εχει αποτυχει καμμια αποστολη μυνηματος;

 

What the h...? :confused: Γιατί wind έχω ( q ) και δεν έχω κάποιο θέμα, τόσο σε συσκευές Nokia, όσο και σε Samsung, Motorola, Alcatel.. Επίσης, το Omnia είναι branded Vodafone ( έχει το σπαστικό σήμα στηβ εκκίνηση. ) και πάλι δεν έχω πρόβλημα. Στο κάνει συνεχεια στα μηνύματα; Και αν ναί, μόνο σε συγκεκριμένο/ούς αριθμό/ούς;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω εαν θα αναβαθμιστη το omnia w σε apollo γιατι μου αρεση και σκεφτομαι να το αγορασω ξερει κανενας τιποτα επισημο
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έχεις 160 χαρακτήρες. Κι εγώ στην αρχή δεν είχα αλλά...έφτιαξε κι αυτό! Πιστεύω ότι δεν μπορείς να τις κλείσεις με κάποιον άλλο τρόπο μόνο πατώντας επάνω τους και back μετά....! Τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει!

 

Και ομως ενω εχω κανει ολα τα update, (εχω την εκδοση 7,10,8107) εχω μονο 70 χαρακτηρες... Δεν επρεπε να ειχαν αυξηθει? Επισης ηθελα να ρωτησω κατι που παρατηρησα σημερα,και εχω την εντυπωση οτι δεν το εκανε παλια, οταν εχω το προφιλ κουδουνισμα+δονηση και με καλεσουν το κινητο δονητε μονο στην αρχη μεχρι να ξεκινησει να ακουγετε το ringtone..Ισχυει το ιδιο σε ολους?? Θυμαμαι λαθος??

 

Ξεχασα να πω οτι στο προφιλ δονηση σκετο δονητε κανονικα....

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας βγάζει τα updates αυτόματα η αν τύχει και μπείτε στο app από το marketplace το δείχνει?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας βγάζει τα updates αυτόματα η αν τύχει και μπείτε στο app από το marketplace το δείχνει?

 

Καλησπέρα! :) Ό,τι κι αν κάνω, εμφανίζεται ένα pop - up μήνυμα, που με ενημερώνει ότι υπάρχει/ουν διαθέσιμη/ες ενημέρωση/εις και να συνδέσω τη συσκευή μου με έναν υπολογιστή, σε περίπτωση που θέλω να προχωρήσω στο εν λόγω update. Αυτό στην περίπτωση που εμφανιστεί κάποια νέα ενημέρωση. Αν υπάρχει κάποια "παλιά", θα τη βρω στη διαδρομή: Μενού -> Ρυθμίσεις -> Ενημέρωση τηλεφώνου. Εκεί θα βρεις και την επιλογή για το pop - message.

 

Η δική μου απορία είναι η εξής: Μπαίνω στο ίντερνετ, μέσω wifi, για περίπου 1 - 2 ώρες.. Και μετά από αυτό, το πίσω τμήμα του κινητού είναι αρκετά ζεστό, ειδικά στο φύλλο αλουμινίου. Πρέπει να ανησυχώ;.... :worry

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Ό,τι κι αν κάνω, εμφανίζεται ένα pop - up μήνυμα, που με ενημερώνει ότι υπάρχει/ουν διαθέσιμη/ες ενημέρωση/εις και να συνδέσω τη συσκευή μου με έναν υπολογιστή, σε περίπτωση που θέλω να προχωρήσω στο εν λόγω update. Αυτό στην περίπτωση που εμφανιστεί κάποια νέα ενημέρωση. Αν υπάρχει κάποια "παλιά", θα τη βρω στη διαδρομή: Μενού -> Ρυθμίσεις -> Ενημέρωση τηλεφώνου. Εκεί θα βρεις και την επιλογή για το pop - message.

 

Η δική μου απορία είναι η εξής: Μπαίνω στο ίντερνετ, μέσω wifi, για περίπου 1 - 2 ώρες.. Και μετά από αυτό, το πίσω τμήμα του κινητού είναι αρκετά ζεστό, ειδικά στο φύλλο αλουμινίου. Πρέπει να ανησυχώ;.... :worry

 

μιλάω για τα updates των εφαρμογών που κατεβάζουμε από το marketplace και όχι για τις ενημερώσεις του κινητού.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πρέπει να ανησυχείς καθόλου. Έτσι ζεσταίνοται όλα μετά από ώρα χρήσης. Αν αρχίσεις να μην μπορείς να το πιάσεις με το χέρι σου τότε μάλλον να ανησυχήσεις...Αλλά και πάλι πρέπει να φτάσει σε μεγάλες θερμοκρασίες, που φαντάζομαι ποτέ δε θα φτάσει. Εδώ οι διπύρινοι και οι τετραπύρινοι των android και δεν έχουν πρόβλημα. Αν είχε κάποια εφαρμογή,όπως έχουν τα android, να δείχνει θερμοκρασία μπαταρίας θα έβλεπες ότι δεν είναι κάτι σημαντικό. Δεν ξέρω,αν υπάρχει,αλλά δεν έχω βρει. Οπότε κανένα πρόβλημα!!Νομίζω ότι ένας τρόπος να καταλάβεις είναι όταν θα κάνει restart από μόνο του. Όμως δε θα κάνει. Δε θα φτάσει σε τέτοια επίπεδα όταν υπάρχει φυσιολογική λειτουργία.

 

Ωχ... Στο τέλος του 2ωρου/3ωρου δε μπορώ να το πιάσω, αλλά αν το αφήσω για 2 δευτερόλεπτα, όλα ok ( ? ) ... :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά είναι,μη σε απασχολεί. Είναι φυσιολογικό να ανεβάζει θερμοκρασία και ειδικά μετά από δύο ώρες. Βέβαια είναι και ανάλογα το τηλέφωνο. Το note,για παράδειγμα που έχω,είναι από τα πιο...δροσερά τηλέφωνα!!!

 

Ουφ.. Ευτυχώς.. Μέχρι στιγμής, δεν έχω πάει για service κάποιο κινητό μου.. :) Το Note είναι φτιαγμένο για το καλοκαίρι. :P

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φανταστείς για πόσες εποχές είναι το note και το τι μπορεί να κάνει!Ακόμα και τώρα με τα τετραπύρινα κανένα δεν μπορεί να φτάσει την υλοποίησή του και την οθόνη του! Νομίζω ότι όταν φτάσει το omnia πάνω από 55 βαθμούς θα κάνει restart οπότε κοίτα το μετά κι αν συνεχίζει service. Έτσι όπως τα λες,δεν έχει πρόβλημα,μάλλον, παρ΄όλα αυτά.

 

Παντώς καιρού το note! :P Όχι, δεν έχει κάνει κάποιο restart , από την ημέρα που το αγόρασα. Όλα καλα, λοιπόν! :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και ομως ενω εχω κανει ολα τα update, (εχω την εκδοση 7,10,8107) εχω μονο 70 χαρακτηρες... Δεν επρεπε να ειχαν αυξηθει? Επισης ηθελα να ρωτησω κατι που παρατηρησα σημερα,και εχω την εντυπωση οτι δεν το εκανε παλια, οταν εχω το προφιλ κουδουνισμα+δονηση και με καλεσουν το κινητο δονητε μονο στην αρχη μεχρι να ξεκινησει να ακουγετε το ringtone..Ισχυει το ιδιο σε ολους?? Θυμαμαι λαθος??

 

Καμια βοηθεια κανεις? Δεν το εχει παρατηρησει κανενας αλλος αυτο με την δονηση? Ξαναρωταω γιατι αν ειναι και το κανει μονο σε εμενα θα πρεπει να το πακεταρω σιγα σιγα για service........

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους έτσι είναι,μην ανησυχείς. Πρώτα δονείται και μετά αρχίζει ο ήχος. Οι 160 χαρακτήρες....ήρθαν; Αν δεν ήρθαν μπαίνε στο zune και θα έρθουν!

 

Σε ευχαριστω για αλλη μια φορα! Απλα ρωταγα και ξαναρωταγα γιατι σε ενα αλλο φορουμ ελεγαν οτι τα htc windows phone εχουν επιλογη για κατι τετοιο... Με τουσ χαρακτηρες τιποτα ακομα... παντως στο zune λεει οτι δεν υπαρχουν update...

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα αν και είναι τσεκαρισμένα και τα 2 κουτάκια στο update τα updates από το marketplace δεν τα επισημαίνει..δεν ξέρω αν φταίει το οτί έχω εγκαταστήσει πολλές εφαρμογές στο κινητό..
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο για τους 160, αλήθεια! Κοίτα,αν από τις ρυθμίσεις-ήχος ξετικάρεις τη δόνηση τότε το τηλέφωνο θα αρχίζει μόνο με τη μουσική χωρίς να δονείται! Οπότε μπορείς να το κάνεις κι έτσι!.

 

Παιζει ρολο που δεν ειναι απο ελλαδα το κινητο?? Μηπως γι αυτο δεν μου βγαζει 160 χαρακτηρες... Βεβαια εχω κανονικα ελληνικο μενου! Σχετικα με αυτο που λες για την δονηση το ξερω,απλα ρωτουσα αν γινεται να δονειται συνεχεια και οχι μονο μια φορα στην αρχη γιατι αν ειμαι εξω σε φασαρια δεν το ακουω τις περισσοτερες φορες και δεν καταλαβαινω και την δονηση γιατι ειναι μονο στην αρχη...Στα htc που σου λεω εχει μενου το οποιο εχει τετοια επιλογη για συνεχομενη δονηση μαζι με τον ηχο κλησης! Παντως με παρηγορει αυτο που ειπες οτι ετσι ειναι σε ολους......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...