Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση. Βάζοντας το google calendar μόνο τις επαφές συγχρόνισε στο κινητό και όχι ότι είχα στο ημερολόγιο.Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

Ελπιζώ να καταλάβατε τι θέλω να πω.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα ούτε κι εγώ το έχω χακάρει μια και και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις από zune. Δεν ήξερα ότι γίνεται και σε τι θα χρησιμεύσει σε τέτοιο κλειστό λειτουργικό.Την επιλογή την έχει κανονικά για το facebook. Πιστεύω αν έκανες όλες τις αναβαθμίσεις τώρα δεν μπορείς να χακάρεις. Ρώτα στο νήμα του htc trophy γι' αυτό. Υπάρχουν παιδιά που τα ξέρουν καλά,αν θέλεις να το χακάρεις.

 

εχει επιλογη στο αναβαθμισμενο για το facebook....? που ειναι ?

οχι δεν θελω να το χακαρο γιατι απ οτι ακουω δεν κερδιζεις τιποτα κατα την γνωμη μου.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το βαλω τωρα.

δικιο εχεις αλλα κινητα εχουν σελιδες πολλες εδω με το ζορι να μιλισουμε.... χε χε χε

 

με το σημα την κεραια του κινητου εχει παρατηρηση κανεις προβλημα....?

 

το εβαλα αλλα δεν εχει αναβαθμηση...

 

τρεχουσα εκδοση λογισμικου 7.10 (8107)

 

εχεις την ιδια ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση. Βάζοντας το google calendar μόνο τις επαφές συγχρόνισε στο κινητό και όχι ότι είχα στο ημερολόγιο.Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

Ελπιζώ να καταλάβατε τι θέλω να πω.

Νομίζω η λύση σου βρίσκεται στο να μπεις στο google calendar από το pc σου και να βάλεις κάτω από το "ημερολόγια μου" το ημερολόγιο που θέλεις να συγχρονίσεις. Μετά από το τηλέφωνό σου κάνοντας sync το calendar από το λογαριασμό google θα περάσει αυτόματα ότι έχεις στο "ημερολόγια μου".

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η λύση σου βρίσκεται στο να μπεις στο google calendar από το pc σου και να βάλεις κάτω από το "ημερολόγια μου" το ημερολόγιο που θέλεις να συγχρονίσεις. Μετά από το τηλέφωνό σου κάνοντας sync το calendar από το λογαριασμό google θα περάσει αυτόματα ότι έχεις στο "ημερολόγια μου".

 

Έχεις δίκαιο. Όλα εντάξει!

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πάνω από την επιβεβαίωση μηνυμάτων,πρώτο-πρώτο είναι. Μπήκες στο zune να κάνεις τις αναβαθμίσεις μήπως μπήκε μετά με κάποια αναβάθμιση; Αν όμως θέλεις να το χακάρεις μην κάνεις τις αναβαθμίσεις.

Αδελφε δεν μου το βγαζει αυτο!!!και το περιεργο ειναι οτι εχω κανει ολλες της τελευταιες αναβαθμισεις!!!μπορεις να ανεβασεις καμια εικονα να δω και γω που στο καλω το βλεπεις αυτο?ευχαριστω.

 

 

Τελικα το βρηκα αλλα το ασχημο ειναι οτι τσαταρεις οχι απο την εφαρμογη του φαιισμπουκ,αλλα με την εφαρμογη μεσο μυνηματων.Στην εφαρμογη του φαισμπουκ μονο λαικ μπορεις να κανεις και να κοινοποιησεις πραγματα,http://tucknoloji.com/2011/07/easiest-process-to-activate-facebook-chat-in-windows-phone-7-5-mango/απο εδω ειναι ο οδηγος.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο κάτι και εγώ για το Omnia W. Πήρα ένα φτηνό bluetooth ακουστικό από ebay για να το χρησιμοποιήσω με το κινητό. Την πρώτη φορά που το συνεδεσα όλα καλά. Μπόρεσα και μίλησα και κάνα δυο φορές. Μέτα από λίγες ώρες όμως, εντελώς ξαφνικά, σταμάτησε ο συγχρονισμός μεταξύ bluetooth και κινητού. Κάθε φορά που πάω από το μενού να συνδέσω το ακουστικό δεν μπορώ. Να σημειώσω ότι έχω δοκιμάσει το ακουστικό και με iphone και με android και λειτουργεί κανονικά οπότε δε νομίζω να είναι πρόβλημα ακουστικού. Διάβασα και κάπου αλλού στο νετ οτι υπάρχει πρόβλημα συγχρονισμού bluetooth ακουστικού με το τηλεφωνώ και η λύση ήταν το reset του ακουστικού, πράγμα το οποίο δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει στο δικό μου ακουστικό.

Αν έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή μπορεί να προτείνει κάποια λύση ας μου πει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το βρηκα αλλα το ασχημο ειναι οτι τσαταρεις οχι απο την εφαρμογη του φαιισμπουκ,αλλα με την εφαρμογη μεσο μυνηματων.Στην εφαρμογη του φαισμπουκ μονο λαικ μπορεις να κανεις και να κοινοποιησεις πραγματα,http://tucknoloji.com/2011/07/easiest-process-to-activate-facebook-chat-in-windows-phone-7-5-mango/απο εδω ειναι ο οδηγος.

 

ανεβασε μια φωτο ή περιεγραψε λεπτομερω που στο καλο το βρηκες γιατι εγω δεν το βλέπω με τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε,όχι από τις ρυθμίσεις. Πάτα μηνύματα, κάτω κάτω έχει κάτι τελείτσες.πάτα τις και θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις,πάτα επάνω εκεί που λέει ρυθμίσεις. Θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις και η πρώτη είναι για το facebook. Γενικά να ξέρεις ότι οι κάτω δεξιά τελείες ανοίγουν ρυθμίσεις.

 

αυτο το εχω κανει και οι επιλογες που εχει ειναι οι εξης: πάνω πάνω ''επιβεβαιωση sms'' πιο κατω εχει ''ομαδικο mms'' και ακομη πιο κατω εμφανιζεται ο αριθμος κεντρου sms, δεν υπάρχουν αλλες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι όταν η οθόνη είναι κλειστή και έχεις ανοιχτό το wifi αυτό κλείνει. Είναι αλήθεια αυτό; Το λέω αυτό γιατί αν κάποιος δεν έχει data δεν θα λαμβάνει τις ειδοποιήσεις παρά μόνο αν έχει ανοιχτή την οθόνη.
:D
Link to comment
Share on other sites

Τις τρεις τελείες κάτω δεξιά τις βλέπεις; Πάτα εκεί και θα σε βάλει στις ρυθμίσεις.Πάτα ρυθμίσεις και θα στο βγάλει. Ακόμα πήγαινε ρυθμίσεις-εγαρμογές--μηνύματα και πάτα εκεί. Η πρώτη επιλογή γράφει συνομιλία μέσω facebook. Όποιο δρόμο και να διαλλέξεις είναι η πρώτη επιλογή.

 

Και εμένα μόνος τις 2 επιλογές που λέει ο spartacus έχει..δεν γράφει κάτι για fb...Μήπως εσύ έχεις συνδέσει το fb με τις επαφές σου ενώ ο spartacus όχι( ; ) και γιαυτό δεν βλέπει την επιλογή για το fb που του λες;Εγώ προσωπικά δεν το έχω συνδέσει και όπως είπα και πριν μου δείχνει μόνο τις δυο επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Για την πληροφόρηση οσων δεν προλάβαμε την προσφορά του Πλαισίου, σήμερα στο καταστημα Καλλιθέας μου είπαν οτι θα ξαναφέρουν σύντομα και κατα 99% στην ίδια τιμη-προσφορά...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι όταν η οθόνη είναι κλειστή και έχεις ανοιχτό το wifi αυτό κλείνει. Είναι αλήθεια αυτό; Το λέω αυτό γιατί αν κάποιος δεν έχει data δεν θα λαμβάνει τις ειδοποιήσεις παρά μόνο αν έχει ανοιχτή την οθόνη.

Δυστυχώς αυτό ισχύει για όλα τα wp7 phones.Παρακάμπτεται όταν κάποιο πρόγραμμα χρησιμοποιεί το wifi π.χ. όταν ακούς internet radio με κλειστή οθόνη ή αν έχεις την συσκευή στο ρεύμα.Επίσης σε μερικά προγράμματα (π.χ. youtube pro) υπάρχει περιορισμός στο πόσα mb θα κατεβάσεις με wifi αν δεν έχεις την συσκευή στο ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε μια φωτο ή περιεγραψε λεπτομερω που στο καλο το βρηκες γιατι εγω δεν το βλέπω με τιποτα!!

 

http://www.mobilityminded.com/13066/how-to-activate-facebook-chat-in-messaging-on-windows-phone-mango-update/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο κεντρικό κουμπί του μενου το κινητό έχει led με φωτισμό ή μόνο στο back και στο search?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το κινηοτ εχει build in windows live messenger? γιατι εβαλα το hotmail αλλα δεν βλεπω να εχει messenger
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το κινηοτ εχει build in windows live messenger? γιατι εβαλα το hotmail αλλα δεν βλεπω να εχει messenger

 

Υπάρχει αλλά είναι λίγο περίεργη. Αν πας στα μηνύματα και δεις στα δεξιά λέει online (το έχω στα αγγλλικά) εκείνο είναι. Το θέμα είναι πως βάζεις τον ήδη υπάρχων λογαριασμό. Γιατί εγώ που έκανα νέο μόλις πήρα το κινητό μου έβαλε αυτόν.

 

Και μια ερώτηση τώρα. Που μπορώ να δω στο κινήτο μου όλες τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει από το μάρκετ; όπως για παράδειγμα στο android που τις βλέπεις όλες μαζί.

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το κινηοτ εχει build in windows live messenger? γιατι εβαλα το hotmail αλλα δεν βλεπω να εχει messenger

 

ειναι ενσωματωμενος στο λειτουργικο

τι να την κανεις εξωτερικη εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

μερικα παρατηρησεις εχω να κανω....

 

η κεραια χαλια πρεπει να εχεις τη επαφη με κεραια του παροχου.....

το Marketplace σερνετε δεν εχει εφαρμογες βασικες οπως το android market...

δεν εχει μετρητη κλησεων.... απαραδεκτο.

γιατι για wp δεν εχουν εφαρμογες πχ της vodafone αυτο με της μπαρες ειναι μονο για android kai app store ?

 

 

 

και μερικες ερωτησης

φωτο σε επαφη οταν σε καλουν μπορουμε να βαλουμε υπαρχη εφαρμογη?

στο μηνυμα πως βαζουμε ηχο δικο μας ?

player για μουσικη της προκοπης εχει στο μαρκετ να κατεβασω ?

Link to comment
Share on other sites

μερικα παρατηρησεις εχω να κανω....

 

η κεραια χαλια πρεπει να εχεις τη επαφη με κεραια του παροχου.....

το Marketplace σερνετε δεν εχει εφαρμογες βασικες οπως το android market...

δεν εχει μετρητη κλησεων.... απαραδεκτο.

γιατι για wp δεν εχουν εφαρμογες πχ της vodafone αυτο με της μπαρες ειναι μονο για android kai app store ?

 

 

 

και μερικες ερωτησης

φωτο σε επαφη οταν σε καλουν μπορουμε να βαλουμε υπαρχη εφαρμογη?

στο μηνυμα πως βαζουμε ηχο δικο μας ?

player για μουσικη της προκοπης εχει στο μαρκετ να κατεβασω ?

 

εγώ πρόβλημα με το σήμα δεν έχω καθόλου και πραγματικά είναι πάρα πολυ καλο...

το marketplace δεν έχω δει να σέρνετε πουθένα σε αντίθεση με το android market σε ακρετά android κινητά που είχα..

όσον αφορά τις εφαρμογές έτσι είναι επειδή είναι νέο λειτουργικό σε κυκλοφορία δεν έχει το μέγεθος του android και του ios..

 

όσο για την φώτο συνήθως πάιρνει την φώτο από κάποιο κοινωνικό δίκτυο όταν συνδέσεις τις επαφές με τα κοινωνικά σου δίκτυα..(αν έχεις βέβαια και θες να το κάνεις αυτό)

στο μύνημα δεν νομίζω οτί μπορούμε να βάλουμε δικό μας ήχο, μόνο στον ήχο κλήσης νομίζω..

όσο για τον player ο zune που έχει είναι φοβερός !!

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

εγώ πρόβλημα με το σήμα δεν έχω καθόλου και πραγματικά είναι πάρα πολυ καλο...

το marketplace δεν έχω δει να σέρνετε πουθένα σε αντίθεση με το android market σε ακρετά android κινητά που είχα..

όσον αφορά τις εφαρμογές έτσι είναι επειδή είναι νέο λειτουργικό σε κυκλοφορία δεν έχει το μέγεθος του android και του ios..

 

όσο για την φώτο συνήθως πάιρνει την φώτο από κάποιο κοινωνικό δίκτυο όταν συνδέσεις τις επαφές με τα κοινωνικά σου δίκτυα..(αν έχεις βέβαια και θες να το κάνεις αυτό)

στο μύνημα δεν νομίζω οτί μπορούμε να βάλουμε δικό μας ήχο, μόνο στον ήχο κλήσης νομίζω..

όσο για τον player ο zune που έχει είναι φοβερός !!

 

ακομα δεν εχω καταφερει να φτιαξω μια custom playlist απο το κινητό, το μονο που μπορω να κανω ειναι να προσθεσω ενα ολοκληρο αλμπουμ σε μια λιστα, εγω θέλω να επιλέγω διάφορα τραγουδια απο πολλά αλμπουμς, η δουλειά βεβαια γινεται μεσα απο το zune στον υπολογιστή αλλά δεν μπορω να ειμαι τρεις την ωρα στο υπολογιστη να φτιαχνω λιστες, θέλω απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιες ειναι οι ρυθμισεις για cosmote internet και mms?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...