Jump to content

[Επίσημο] HTC Radar


RAZR2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα προχτές και είμαι κατενθουσιασμένος, έχω όμως μία απορία?Εϊναι δυνατόν να μην έχει πυξίδα:(

Και κάτι άλλο υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου δίχνει την θέση μου σε χάρτη,χωρίς εννοείται συνδεση 3g.

Επειδή τρέχω θέλω ένα προγραμματάκι να μου δείνει δεδομένα απόστασης ,ταχύτητα και τελίκα να μου προβάλει την διαδρομή σε χάρτη στον υπολογιστή.

 

Και μία ακόμα βοήθεια,πώς ενεργοποιείται το gps?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιησεις το gps θα πας ρυθμισεις>τοποθεσια.

Δυστυχως δεν εχει πυξιδα.

Για να εχεις τη θεση σου σε χαρτη χωρις δεδομενα,θα χρησιμοποιησεις το locations. Θα κατεβασεις τους χαρτες της Ελλαδας μεσω wifi για να ειναι αποθηκευμενοι στο τηλεφωνο σου και να εχεις προσβαση χωρις δεδομενα. Αλλα δωρεαν ειναι μονο η προβολη και ο σχεδιασμος διαδρομης. Αν θελεις και φωνητικη καθοδηγηση,θελει πληρωμη.

Δε χρησιμοποιω εφαρμογες για τρεξιμο κτλ. και δεν ξερω. Ισως ομως να αξιζε να δοκιμασεις το endomondo ή το sports tracker

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πήρα προσφατα το HTC Radar και εχω ενα πρόβλημα. Οταν εχω ενεργοποιημένη μόνο τη δόνηση δονείται κανονικά, αλλα όταν εχω ενεργοποιημένο και ήχο κλήσης την ώρα που αυτος παίζει δεν δονείται! Κάνει μια μονο δόνηση πριν αρχίσει το ringtone και επειτα τίποτα. Σε περίπτωση που το ringtone εχει παύσεις (τυπου ντριν ντριν) δονείται στις παύσεις. Οσο δηλαδή παιζει ο ήχος η δόνηση απουσιάζει..!

Παρακαλώ κάποιος που έχει το συγκεκριμένο κινητό να απαντήσει γρήγορα γιατί λήγει η προθεσμία DOA :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 βδομάδες χρήσης έχω να πω ότι είναι ωραίο εργαλείο. Βελτιωμένη αυτονομία σε σχέση με το Trophy όπως και κάμερα. Φοβερό σασί. Σίγουρα από τα καλύτερα που κυκλοφορούν στην αγορά.

 

Θα ήθελα

 

- Καλύτερο ηχείο

- Καλύτερη κάμερα

 

και φυσικά, κάτι που το θες πάντα μεγαλύτερο - αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το χρησιμοποιω σα δευτερο και μου αρεσει παρα πολυ. Ολο σκεφτομαι να το αλλαξω,αλλα ποτε δεν το κανω. Πιστευω ειναι πολυ τιμιο κινητο και την ποιοτητα κατασκευης και το δεσιμο του δεν τα εχω συναντησει αλλου. Και η οθονη του ειναι παρα πολυ καλης ποιοτητας. Βλεπω στην αγορα του μεταχειρισμενου παιζει κοντα στα 220 και νομιζω τα αξιζει. Δυστυχως το χαντακωνει η τιμη του σαν καινουριο. Γενικα η htc εχει πολυ προσεγμενη παρουσια στα wp,δεν πιστευω οτι τα lumia αξιζουν να κλεβουν την παρασταση σε τετοιο βαθμο.
Link to comment
Share on other sites

HSPL για HTC Titan και Radar : Και οι πρώτες Custom ROMs !!!!

 

Δειτε το στο μπλογκ μου

Αλλα και εδω στο myPhone

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τί είναι οι ΡΟΜ?

 

ROM θες να πεις. POM δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Έστω οι ROM.

 

Κάθε φορά που ανοίγω μία σελίδα στον εξπλόρερ το εξής μήνυμα μου εμφανίζεται

Αυτή η σελίδα ειδικά προσαρμοσμένη για το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε προέρχεται απο τον χ ιστότοπο τον οποίο δεν εγκρίνει η google.

Και απο κάτω έχει δύο επιλογές

1 μετάβαση στην σελίδα

2. Σμίκρυνση.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα,ότι και να πατήσω η σελίδα δεν εμφανίζεται σωστά.

Γιατί?

 

Κάτι άλλο που δεν λειτουργεί είναι στο σημειοματάριο ενώ ξεκινάω να γράψω μια λέξη και μου την βγάζει να την επιλέξω απο το μενού συντόμευσης,οταν πατάω την λέξη απλά είναι σαν να έχω πατήσει το κενό.Έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έστω οι ROM.

 

Κάθε φορά που ανοίγω μία σελίδα στον εξπλόρερ το εξής μήνυμα μου εμφανίζεται

Αυτή η σελίδα ειδικά προσαρμοσμένη για το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε προέρχεται απο τον χ ιστότοπο τον οποίο δεν εγκρίνει η google.

Και απο κάτω έχει δύο επιλογές

1 μετάβαση στην σελίδα

2. Σμίκρυνση.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα,ότι και να πατήσω η σελίδα δεν εμφανίζεται σωστά.

Γιατί?

Κανείς με το ίδιο πρόβλημα?

Επίσης σε μερίκές σελίδες κανω sign in και δεν δέχεται τους κωδικούς μου, ενώ σε οποιοδήποτε υπολογιστή και να μπώ κάνει κανονικά.

Κάτι άλλο που δεν λειτουργεί είναι στο σημειοματάριο ενώ ξεκινάω να γράψω μια λέξη και μου την βγάζει να την επιλέξω απο το μενού συντόμευσης,οταν πατάω την λέξη απλά είναι σαν να έχω πατήσει το κενό.Έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κανείς με το ίδιο πρόβλημα?

Επίσης σε μερίκές σελίδες κανω sign in και δεν δέχεται τους κωδικούς μου, ενώ σε οποιοδήποτε υπολογιστή και να μπώ κάνει κανονικά.

Κάτι άλλο που δεν λειτουργεί είναι στο σημειοματάριο ενώ ξεκινάω να γράψω μια λέξη και μου την βγάζει να την επιλέξω απο το μενού συντόμευσης,οταν πατάω την λέξη απλά είναι σαν να έχω πατήσει το κενό.Έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Έχεις ανοίξει σελίδα που έχεις αναζητήσει από google.

Επειδή σαν προεπιλογή ο explorer θεωρεί οτι θα ανοίγει τις σελίδες με μορφοποίηση mobile, αναγνωρίζει έτσι η google το κινητό σου και σου βγάζει τη σελίδα... "σώβρακο".

 

Λύσεις 2

 

Πρώτη λύση. Γράψε απευθείας τη διεύθυνση που θες. ΜΗΝ ΜΠΕΙΣ στο Google.

Δεύτερη λύση. Στις ρυθμίσεις του explorer έχει επιλογή να ανοίξει τις σελίδες όπως στον Η/Υ.

 

 

Σχετικά με το σημειωματάριο, προφανώς εννοείς το σημειωματάριο της HTC η οποία "ΞΕΧΑΣΕ" να συμπεριλάβει την αυτόματη διόρθωση για τα ελληνικά. Το ίδιο πρόβλημα θα συναντήσεις σε αρκετές εφαρμογές ΑΧΡΗΣΤΩΝ και ΗΛΙΘΙΩΝ εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά, γεια σε όλους!

 

Έχω μάλλον φορτώσει πολλές εφαρμογές στο ραντάρ μου, γιατί προχθές από μόνο του (χωρίς να κάνω κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση, απλά εγκατέστησα 2 εφαρμογούλες ακόμη) μου άλλαξε το μενού με τις εφαρμογές και μου τις εμφάνισε κάτω από τα γράμματα του αλφαβήτου σε κουτάκια (όπως έχει δηλαδή αλφαβητικά τακτοποιημένες τις επαφές). Το θέμα είναι ότι εμένα με ενόχλησε κάπως οπτικά και ψάχνοντας να δω τι έγινε, δεν μπορούσα να βρω τρόπο να το επαναφέρω στην προηγούμενη κατάσταση.

Μέχρι που έφτασα σε σημείο να διαγράψω αυτά που εγκατέστησα, αλλά δεν επανήλθε!

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας

Σκέφτομαι να πάω απο Android σε windows και μια επιλογή μου είναι το radar . Το βρίσκω στο skroutz απο 220 έως 340 συν ...

Η διαφορά τιμής είναι αρκετά μεγάλη ... Ξέρετε κάτι γι αυτό μήπως παίζει κάτι σε μαϊμού κλπ ;

Ευχαριστώ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Δε παΐζη τίποτα περίεργο απλός τα πιο φτηνά είναι "παραεισαγογες" διαφορων "ιντερνεταδικων" μαγαζιών εγώ το δικώμου που το χρησιμοποιώ ως κύριο τηλέφωνο το πήρα από αγγελία πρην 1 μηνα ελληνικο χαρτί μονο 190 ευρώ . έχει πέραση από τα χερια μου και το "οπτιμους" 7 και το omnia w7 το radar είναι πολύ πιο όμορφο και με καλλίτερο πιάσιμο από τα αλλα δυο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

... το πήρα από αγγελία πρην 1 μηνα ελληνικο χαρτί μονο 190 ευρώ ...

Το πήρες σε πολυ καλή τιμή . Τώρα στη χρυση ευκαιρία το έχουν 250 .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και σε καλυτερες τιμες απο αυτη που αναφερεις makisubi.

Δυστυχως δε μπορω να δω τις αγγελιες σε αυτο το φορουμ αλλα ψαξου λιγο σε αλλα(insomnia.gr, techblog.gr).

Αξιζει κατ εμε να παρεις μεταχειρισμενο για να δεις και τα windows σαν πρωτη επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και σε καλυτερες τιμες απο αυτη που αναφερεις makisubi.

Δυστυχως δε μπορω να δω τις αγγελιες σε αυτο το φορουμ αλλα ψαξου λιγο σε αλλα(insomnia.gr, techblog.gr).

Αξιζει κατ εμε να παρεις μεταχειρισμενο για να δεις και τα windows σαν πρωτη επαφη.

Ευχαριστώ για την πληροφορία , αλλά το αγόρασα σήμερα το πρωί . Δεν κάθησα να το πολυψάξω , βρήκα απο το skroutz ένα μαγαζί (αυτά που αναφέρεις δεν τα είχε...) και το πήρα .

 

Πρώτη εντύπωση πολύ καλή. Έκανε όμως μια επανεκκίνηση μόνο του γιατί ενώ έκανα μια κλήση (με bluetooth ακουστικό) , την τερμάτισα , κόλλησε στην οθόνη της κλήσης και ενώ το καλούσα απο σταθερό δεν έπαιρνε την κλήση . Έκανε επανεκκίνηση μόνο του και απο τότε δεν το ξανάκανε . Ελπίζω να είναι "παιδική ασθένεια"...

Εκεί όμως που θα χρειαστώ τη βοήθειά σας είναι στην εγκατάσταση του zune . Στο 89% τη σταματάει και μου βγάζει το παρακάτω μύνημα :

"Η εγκατάσταση πρέπει να σταματήσει επειδή δεν έγινε εγκατάσταση του απαιτούμενου πακέτου Zune Language Pack (ESP) . Κωδικός σφάλματος Οx80070643"

Έκανα κλικ στο fix it , ξαναέκανα εγκατάσταση , ξανά στο 89% διακοπή , ξαναέκανα εγκατάσταση στα Αγγλικά και ξανά διακοπή στο 89%.Έλεγχος για ενημερώσεις στο pc , είναι ok . Τίποτα ...:(

Κάθε βοήθεια δεκτή .

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Ξαναέκανε επανεκκίνηση...

Edited by makisubi

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ευχαριστώ για την πληροφορία , αλλά το αγόρασα σήμερα το πρωί . Δεν κάθησα να το πολυψάξω , βρήκα απο το skroutz ένα μαγαζί (αυτά που αναφέρεις δεν τα είχε...) και το πήρα .

 

Πρώτη εντύπωση πολύ καλή. Έκανε όμως μια επανεκκίνηση μόνο του γιατί ενώ έκανα μια κλήση (με bluetooth ακουστικό) , την τερμάτισα , κόλλησε στην οθόνη της κλήσης και ενώ το καλούσα απο σταθερό δεν έπαιρνε την κλήση . Έκανε επανεκκίνηση μόνο του και απο τότε δεν το ξανάκανε . Ελπίζω να είναι "παιδική ασθένεια"...

Εκεί όμως που θα χρειαστώ τη βοήθειά σας είναι στην εγκατάσταση του zune . Στο 89% τη σταματάει και μου βγάζει το παρακάτω μύνημα :

"Η εγκατάσταση πρέπει να σταματήσει επειδή δεν έγινε εγκατάσταση του απαιτούμενου πακέτου Zune Language Pack (ESP) . Κωδικός σφάλματος Οx80070643"

Έκανα κλικ στο fix it , ξαναέκανα εγκατάσταση , ξανά στο 89% διακοπή , ξαναέκανα εγκατάσταση στα Αγγλικά και ξανά διακοπή στο 89%.Έλεγχος για ενημερώσεις στο pc , είναι ok . Τίποτα ...:(

Κάθε βοήθεια δεκτή .

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Ξαναέκανε επανεκκίνηση...

 

Αδερφέ το έχω κοντά 1 χρόνο και δεν μου έχει κάνει ποτέ κολλημα, ποτέ επανεκκίνηση πότε κάτι περίεργο....

 

 

Ασχέτως το θέμα όμως. Το πρόβλημα εγκατάστασης που αναφέρεις αφορά κάποιο πρόβλημα με κάποιο πακέτο στο pc.

 

Δοκίμασε αυτό http://support.microsoft.com/kb/976982 και θα είσαι ΟΚ.

 

Οταν με το καλό εγκαταστήσεις το Zune δοκίμασε να κανεις τα update στο κινητό για να σου λυθούν τα όποια θέματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γνωρίζουμε αν το RADAR θα πάρει αναβάθμιση σε 7.8;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...