Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα! Εδώ και λίγο καιρό έχω και γω την τελευταία belle του φίλου μας lagoskon και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα!

Ενώ στην αρχή ο Ιστός (web broswer) άνοιγε κανονικά, τις τελευταίες ημέρες δεν μου ανοίγει. Δεν έχω κάνει κάποια εγκατάσταση και το μόνο που έχω κάνει είναι επανεκκίνηση το κινητό αλλά και πάλι τίποτα, συνεχίζει να μην ανοίγει.

 

Έχει κανείς σας το ίδιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα! Εδώ και λίγο καιρό έχω και γω την τελευταία belle του φίλου μας lagoskon και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα!

Ενώ στην αρχή ο Ιστός (web broswer) άνοιγε κανονικά, τις τελευταίες ημέρες δεν μου ανοίγει. Δεν έχω κάνει κάποια εγκατάσταση και το μόνο που έχω κάνει είναι επανεκκίνηση το κινητό αλλά και πάλι τίποτα, συνεχίζει να μην ανοίγει.

 

Έχει κανείς σας το ίδιο πρόβλημα ?

 

κι εγω την εβαλα πριν μερικες μερες αλλα δεν βλεπω προβλημα που λες

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εβαλα πριν μερικες μερες αλλα δεν βλεπω προβλημα που λες

 

Στην αρχή δεν είχα κάποιο πρόβλημα.. μετά από 1-2 εβδομάδες εμφανίστηκε.. Τι να πω.. θα το αφήσω έτσι και βλέπουμε.. ίσως την ξαναπεράσω

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή δεν είχα κάποιο πρόβλημα.. μετά από 1-2 εβδομάδες εμφανίστηκε.. Τι να πω.. θα το αφήσω έτσι και βλέπουμε.. ίσως την ξαναπεράσω

 

και σε μενα ετυχε αυτο και την ξαναπερασα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Belle του φίλου μας του lagoskon, αλλά είδα σε κάποια άλλη τροποποιημένη Belle κάποια custom theme effects, κάποια πολύ όμορφα transitions, που ομολογώ ότι μου άρεσαν πολύ. Ποια έκδοση της Belle να φλασάρω ώστε να μπορώ να περάσω αυτά τα εφέ; Κάποια Delight ίσως; Ποια έκδοση από αυτές έχει ελληνικά, έστω και μόνο σαν γλώσσα γραφής;

 

Θενξ. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Belle του φίλου μας του lagoskon, αλλά είδα σε κάποια άλλη τροποποιημένη Belle κάποια custom theme effects, κάποια πολύ όμορφα transitions, που ομολογώ ότι μου άρεσαν πολύ. Ποια έκδοση της Belle να φλασάρω ώστε να μπορώ να περάσω αυτά τα εφέ; Κάποια Delight ίσως; Ποια έκδοση έχει από αυτές έχει ελληνικά, έστω και μόνο σαν γλώσσα γραφής;

 

Θενξ. :)

 

δεν χρειαζετε να φλασαρεις καμια. δες στα μαγαζια που τρεχεις ενα sis με ανοιχτο το open for all και μετα κανεις φακελο effects τα βαζεις εκει και με ενα restart τρεχουν

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε να φλασαρεις καμια. δες στα μαγαζια που τρεχεις ενα sis με ανοιχτο το open for all και μετα κανεις φακελο effects τα βαζεις εκει και με ενα restart τρεχουν

 

Είχα την εντύπωση ότι η έκδοση του lagoskon δεν δέχεται εφέ θεμάτων.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε να φλασαρεις καμια. δες στα μαγαζια που τρεχεις ενα sis με ανοιχτο το open for all και μετα κανεις φακελο effects τα βαζεις εκει και με ενα restart τρεχουν

 

Δε γίνεται αυτό στην έκδοση του lagoskon γιατί τα εφφέ είναι στην z:/ . Το open4all δίνει πρόσβαση μόνο στη c:/. Έχει ξαναειπωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό στην έκδοση του lagoskon γιατί τα εφφέ είναι στην z:/ . Το open4all δίνει πρόσβαση μόνο στη c:/. Έχει ξαναειπωθεί.

Καλά το θυμόμουν. Ποια Belle προτείνεις να φλασάρω; Να έχει ελληνικά κλπ κλπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλά το θυμόμουν. Ποια Belle προτείνεις να φλασάρω; Να έχει ελληνικά κλπ κλπ.

 

Την τελευταία delight νομίζω.. Όλες οι delight έχουν ελληνικά αρκεί να κατεβάσεις το ελληνικό rofs2 εννοείται. Επίσης το φλασάρισμα με refubish και dead phone flashing καθώς και format την e:/ για να μην έχεις ασυμβατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία delight νομίζω.. Όλες οι delight έχουν ελληνικά αρκεί να κατεβάσεις το ελληνικό rofs2 εννοείται. Επίσης το φλασάρισμα με refubish και dead phone flashing καθώς και format την e:/ για να μην έχεις ασυμβατότητες.

 

Έχεις δοκιμάσει την εκδοση του The One; Είναι καλύτερη ή χειρότερη από την Delight;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό στην έκδοση του lagoskon γιατί τα εφφέ είναι στην z:/ . Το open4all δίνει πρόσβαση μόνο στη c:/. Έχει ξαναειπωθεί.

 

εγω μια χαρα τα εβαλα τα εφε στου lagoskon με τον τροπο που λεει και το μαγαζακι

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό στην έκδοση του lagoskon γιατί τα εφφέ είναι στην z:/ . Το open4all δίνει πρόσβαση μόνο στη c:/. Έχει ξαναειπωθεί.

 

εγω μια χαρα τα εβαλα τα εφε στου lagoskon με τον τροπο που λεει και το μαγαζακι

 

Κι όμως γίνεται. Εγκαθιστάς ένα βασικό πακετάκι φακέλων στο C:/ που σου επιτρέπει να βάζεις τα εφέ στο E:/effects. Από εκεί και πέρα βάζεις ό,τι θες. Μια χαρά. :D

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως γίνεται. Εγκαθιστάς ένα βασικό πακετάκι φακέλων στο C:/ που σου επιτρέπει να βάζεις τα εφέ στο E:/effects. Από εκεί και πέρα βάζεις ό,τι θες. Μια χαρά. :D

 

Ε πείτε ρε παιδιά και σε εμάς πως γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Ε πείτε ρε παιδιά και σε εμάς πως γίνεται!

 

Συγγνώμη προκαταβολικά αν δεν είναι νόμιμο να δώσω το συγκεκριμένο λινκ. Εγώ πάντως το εντόπισα εδώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης, με ελληνικη γλωσσα; Για να την βαλω, θελει και φορματ το κινητο ε;
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης, με ελληνικη γλωσσα; Για να την βαλω, θελει και φορματ το κινητο ε;

 

lagoskon μια χαρα και τα εφε θα τα βαλεις χειροκινητα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

πέρασα το baseeffect.sis στην C και μετά τον φάκελο με τα effects στην E και restart δεν έγινε τίποτα καμιά ιδέα ?το rompatcher on το είχα

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

πέρασα το baseeffect.sis στην C και μετά τον φάκελο με τα effects στην E και restart δεν έγινε τίποτα καμιά ιδέα ?το rompatcher on το είχα

 

Ενεργοποίησε τα εφέ θεμάτων:

Μενού->Ρυθμίσεις->Θέματα->Γενικά->Επιλογές->Εφέ θέματος->Ενεργοποιημένα

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το κινητό έγινε 1-2 sec πιο αργό είναι φυσιολογικό?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα αυτά τελικά

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο περίπλοκα βάζεις τόσο πιο αργή θα είναι η συσκευή σου εννοείται. Όσο για τα άλλα που σου είπα με μια αναζήτηση θα τα βρεις.
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο και ποσες οθονες αναμονης εχεις. κι εγω του κινεζου τα εφε εχω βαλει και με τις 6 οθονες που και που αργει λιγο αλλα δεν με πειραζει
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...