Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο

 

2 φορες που εκανα την εγκατασταση και τις 2 χρειαστηκε για να πετυχει να κανωω ξανα wipe data μετα το φλασαρισμα ρομ και κερνελ.δηλαδη εκανα wipe μετα ρομ μετα κερνελ,κολλημα στην οθονη με το ψαρι,μετα ξανα wipe data και μετα εμπαινε κανονικα.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην κάνετε το λάθος να περασετε την α8.. ειναι μαπα το καρπουζι. πολυ laggy.

δοκιμασα να βαλω τη γλωσα (στην α7) στα αγγλικα us και το κινητο ειναι πολυ πιο smooth!! δεν ξερω πως και γιατι, παντως ετσι γινεται σε μενα :lol:

 

Sent from my Galaxy (IC)S using Homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και πάνω απο cm7 φλάσαρα και πάλι δεν bootare... Βαρέθηκα θα περιμένω τις beta για να ξαναδοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και πάνω απο cm7 φλάσαρα και πάλι δεν bootare... Βαρέθηκα θα περιμένω τις beta για να ξαναδοκιμάσω.

 

εγω δε μπορω να βαλω swype (δεν μπορω χωρις swype 2.6) και θα γυρισω σε tornado τωρα.

χωρτασα παγωτο τουλαχιστον :lol:

 

Sent from my Galaxy (IC)S using Homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε το λάθος να περασετε την α8.. ειναι μαπα το καρπουζι. πολυ laggy.

δοκιμασα να βαλω τη γλωσα (στην α7) στα αγγλικα us και το κινητο ειναι πολυ πιο smooth!! δεν ξερω πως και γιατι, παντως ετσι γινεται σε μενα :lol:

 

Sent from my Galaxy (IC)S using Homing pigeon

 

Εγώ και πάνω απο cm7 φλάσαρα και πάλι δεν bootare... Βαρέθηκα θα περιμένω τις beta για να ξαναδοκιμάσω.

 

εγω δε μπορω να βαλω swype (δεν μπορω χωρις swype 2.6) και θα γυρισω σε tornado τωρα.

χωρτασα παγωτο τουλαχιστον :lol:

 

Sent from my Galaxy (IC)S using Homing pigeon

 

Παιδάκια για ρίξτε μια ματιά στο θέμα της cm7 :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια για ρίξτε μια ματιά στο θέμα της cm7 :).

 

ουπς μας πρόλαβαν:lol: να το λινκ για να μην χανόμαστε

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια για ρίξτε μια ματιά στο θέμα της cm7 :).

 

Φτανει το παγωτο Μακη..! Ειμαι και φλωρινα τωρα και δεν το σηκωνει το κρυο:lol:!

το νεο ετος θα ξαναβαλω ics εγω :p

Link to comment
Share on other sites

Φτανει το παγωτο Μακη..! Ειμαι και φλωρινα τωρα και δεν το σηκωνει το κρυο:lol:!

το νεο ετος θα ξαναβαλω ics εγω :p

 

Nikos523: Ο άνθρωπος που αλλάζει rom πιο γρήγορα από την υπογραφή του :lol:.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα την beta.

Γρήγορη αλλά όχι όσο γρήγορη νιώθω τη JVT.

Απο διαθέσιμη μνήμη, τα ίδια με τις gingerbread.170 MB μετά το φρέσκο bootάρισμα, πέφτει στα 120 μετά απο λίγη χρήση και γενικά κινείται απο 70-120 MB

Ενα bug που πρόλαβα να εντοπίσω, όταν κάνω power off κάνει επανεκκίνηση.

Ο Browser σχεδόν όσο καλός όσο και αυτός της JVT :) (γιούπι!)

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος, θα την κρατούσα για daily rom αν είχε video recording.

gps, 3g δεν δοκίμασα. Τo wifi τρέχει μια χαρά. Στο quadrant πήγα απο 1300 μέχρι 1700 (σαν μια στοκ GB δηλαδή). Θα την κρατήσω μέχρι το βράδυ και μετά θα γυρίσω στην JVT. Οτι θέλετε να μάθετε ρωτήστε να το κοιτάξω.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα την beta.

Γρήγορη αλλά όχι όσο γρήγορη νιώθω τη JVT.

Απο διαθέσιμη μνήμη, τα ίδια με τις gingerbread.170 MB μετά το φρέσκο bootάρισμα, πέφτει στα 120 μετά απο λίγη χρήση και γενικά κινείται απο 70-120 MB

Ενα bug που πρόλαβα να εντοπίσω, όταν κάνω power off κάνει επανεκκίνηση.

Ο Browser σχεδόν όσο καλός όσο και αυτός της JVT :) (γιούπι!)

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος, θα την κρατούσα για daily rom αν είχε video recording.

gps, 3g δεν δοκίμασα. Τo wifi τρέχει μια χαρά. Στο quadrant πήγα απο 1300 μέχρι 1700 (σαν μια στοκ GB δηλαδή). Θα την κρατήσω μέχρι το βράδυ και μετά θα γυρίσω στην JVT. Οτι θέλετε να μάθετε ρωτήστε να το κοιτάξω.

 

Πριν την βγάλεις κοίτα την μπαταρία και πες μας!

 

Επίσης κάνει mount την externalSD?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την external την βλέπει κανονικά (σαν emmc)

Την μπαταρία τι εννοείς να την δω? Πόσο κρατάει?

 

EDIT Επίσης δεν μπορώ να βρω τρόπο να χρησιμοποιήσω το HTC_ime.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πριν την βγάλεις κοίτα την μπαταρία και πες μας!

 

Επίσης κάνει mount την externalSD?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

/emmc είναι η ext sd

Εγώ μέχρι την α7 που ήμουν, μια μου κρατούσε η μπαταρία σε επίπεδο cm7, την αλλη λιγότερο..

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Την external την βλέπει κανονικά (σαν emmc)

Την μπαταρία τι εννοείς να την δω? Πόσο κρατάει?

 

EDIT Επίσης δεν μπορώ να βρω τρόπο να χρησιμοποιήσω το HTC_ime.

 

Ναι αυτό εννοώ! ;-)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το gps κλειδώνει εύκολα, το face unlock δουλεύει αλλά λόγω του ότι η μπροστινή κάμερα δίνει παραμορφωμένη εικόνα θέλει αρκετές προσπάθειες (μόλις στρώσουν την μπροστινή κάμερα όλα θα φτιάξουν λογικά), το πανόραμα είναι μαμώ τις λειτουργίες, ένα βίντεο που είχε τραβήξει το ίδιο το κινητό σε ανάλυση 720p (με την στοκ ρομ) το έπαιζε με πολλά σπασίματα, γενικά οι drivers της GPU πρέπει να θέλουν λίγο δούλεμα ακόμα αλλά έχει γίνει μεγάλη πρόοδος. Γενικά μου αρέσει η ρομ αρκετά. Απο Battery life δεν ξέρω, για να πεις με σιγουριά πρέπει να το δουλέψεις 3-4 μέρες και να κανεις και calibration. Για την ώρα πήρα μια γεύση απο παγωτό και κυρίως έλυσα την απορία μου για τον browser που με ενδιέφερε. Επιστροφή στην JVT και θα γυρίσω στην ICS σε κανα μήνα που θα έχει ωριμάσει κι άλλο το πράγμα.

 

EDIT Φοράει την έκδοση 3.3.11 του market και την τρέχει καλύτερα (πιο smooth) απο ότι η JVT

EDIT2 το 3g λειτουργεί κανονικά χωρίς καν να του ρυθμίσω τα apn (με cosmote που είμαι). Δεν χρειάστηκε κανένα patch. Το μόνο που έκανα ήταν εγκατάσταση της ρομ (απο CM7) και στο καπάκι χωρίς να κάνω reboot, εγκατάσταση του kernel. Τίποτα άλλο.

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

kalhmera εβαλα σημερα την beta 2 ics kai οταν παει να μπει μου βγαζει encryption unsuccessful ti μπορω να κανω καμια βοηθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

kalhmera εβαλα σημερα την beta 2 ics kai οταν παει να μπει μου βγαζει encryption unsuccessful ti μπορω να κανω καμια βοηθεια ευχαριστω

Δεν ξέρω αν ωφείλεται σ'αυτο αλλά έκανες disable το sim card lock πρίν φλασάρεις;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

οχι, τιποτα , τωρα εχεις καποια ιδεα τι μπορω να κανω? σε ευχαριστω

 

Odin is your friend. Ξανά stock 2.3.5 και ics απ' την αρχή. Ποια ics βάζεις; στο thread του onecosmic υπάρχει λινκ με οδηγό εγκατάστασης (στο OP)

Edit: beta2=onecosmic :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά ειναι

ουυυυ τώωωρα αυτό είναι και παλιό βίντεο :) Νομίζω δεν είχε καν hardware acceleration τότε που τραβήχτηκε το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...