Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ..

7η ics rom..!

Έχει πάρει φωτιά ξανά το development!! :happy:

 

 

Χάθηκα στο μέτρημα:p 6 βρίσκω! Μετράς και τη miui?

 

 

 

 

Και η κάθε μία φαίνεται πιο εντυπωσιακή από την προηγούμενη. Να δούμε ποια θα κυριαρχήσει. :p Εγώ δε ξέρω ποια να βάλω τελικά :(

 

Μπα, όσες είναι port από galaxy nexus οι ίδιες είναι;-)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χάθηκα στο μέτρημα:p 6 βρίσκω! Μετράς και τη miui?

 

Ε να μην βάλουμε και την miui?

Έτσι, σαν φόρο τιμής για τον galnet που ξεκίνησε το project τότε :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει βαλει καποιος την ICSSGS RC4.2 να μου πει εντυπωσεις συγκριτικα με αλλες?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει βαλει καποιος την ICSSGS RC4.2 να μου πει εντυπωσεις συγκριτικα με αλλες?

Ευχαριστω.

Καλή rom. Δουλευουν τα πάντα. Κακή μπαταρία. Θα συνιστουσα να δοκιμάσεις ics aokp build 23 beta 2.02. Καταπληκτική, πολυ γρηγορη, εντελως παραμετροποιησημη, εξαιρετική μπαταρία. Η καλύτερη που εχω δοκιμασει εως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται ακόμα ένα ICS port...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1506816

 

μπορει καποιος να μου απαντησει υπευθυνα....!?

 

Ποια η διαφορα πχ jw1 2.3.6 με ενα ics ή cm9 ?το menu μονο κτλ ή ειναι αισθητα γρηγοροτερη πχ;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου απαντησει υπευθυνα....!?

 

Ποια η διαφορα πχ jw1 2.3.6 με ενα ics ή cm9 ?το menu μονο κτλ ή ειναι αισθητα γρηγοροτερη πχ;

 

Όχι.

Όλες έχουν μικρά bugs που για άλλους είναι ανύπαρκτα και για άλλους καταστροφή.

Κοίτα τον οδηγό,faq,bugs της κάθε ics και δοκίμασε όποια θέλεις.

Αντί να δοκιμάζεις τελειωμένες custom gb και να ξαναγυρνας σε jetpack, δοκίμασε καμία ics.

 

Επίσης, για να έχουμε τόσοι ics κάτι θα λέει.

 

 

Ετοιμάζεται ακόμα ένα ICS port...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1506816

 

373 ram χάνοντας μόνο 720p video??!!

Με ξήλωμα drivers πόσο θα φτάσει?!

_F@ck yea_

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου απαντησει υπευθυνα....!?

 

Ποια η διαφορα πχ jw1 2.3.6 με ενα ics ή cm9 ?το menu μονο κτλ ή ειναι αισθητα γρηγοροτερη πχ;

 

εγω εβαλα dark knight και γυρισα κακειν κακως πισω στη jw1...δε βρηκα τπτ καλυτερο...ειδικα το scrolling χαλια μαυρα....

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα dark knight και γυρισα κακειν κακως πισω στη jw1...δε βρηκα τπτ καλυτερο...ειδικα το scrolling χαλια μαυρα....

 

μμμ καλα το εχω καταλαβει τοτε...μονο η "μουρη"ειναι λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται ακόμα ένα ICS port...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1506816

Μπα! Μάλλον fake είναι

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάζουμε κάποιο διαφορετικό modem από το stock?

Τόσο καιρό είχα android 2.3.6 από Samsung και μπορούσα να επιλέξω εγώ gsm ή wcdma. (Είχα παρατηρήσει ότι σε περιοχές με κακό σημα, μπορούσα να μιλήσω με cdma ενώ με gsm έκανε διακοπές)

 

Στο sandwich της icssgs(rc4.2) η μόνη επιλογή που υπάρχει είναι το αν θα έχω ανοιχτό 3g ή όχι.(Είναι θέμα της έκδοσης ή δεν έχω το σωστό modem; )

 

Γενικά τα τόσα modem που κυκλοφορούν στο xda, τι ρόλο παίζουν ; Υπάρχει κάποιο που είναι καλύτερο να βάλουμε εμείς στην Ελλάδα ;

Ευχαριστώ!

Edited by deleted123456
Link to comment
Share on other sites

Το JVT modem είναι από τα καλύτερα πάντως και νομίζω πως πλέον αυτό έχουν στις ICS που κυκλοφορούν (τουλάχιστον στην cyanogen και στην onecosmic JVT πρέπει να φοράνε)

Δε ξέρω για την ρύθμιση όμως, μπορεί (υποθέτω??) να μη σου δίνει δυνατότητα να επιλέξεις, λόγο διαφορετικών drivers από ότι έχει η samsung. Αν και νομίζω πως κάπου πρέπει να υπάρχει ρύθμιση, αλλά δε μπορώ να το δω γιατί δεν φοράω ICS

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Το JVT modem είναι από τα καλύτερα πάντως και νομίζω πως πλέον αυτό έχουν στις ICS που κυκλοφορούν (τουλάχιστον στην cyanogen και στην onecosmic JVT πρέπει να φοράνε)

Δε ξέρω για την ρύθμιση όμως, μπορεί (υποθέτω??) να μη σου δίνει δυνατότητα να επιλέξεις, λόγο διαφορετικών drivers από ότι έχει η samsung. Αν και νομίζω πως κάπου πρέπει να υπάρχει ρύθμιση, αλλά δε μπορώ να το δω γιατί δεν φοράω ICS

Έπεσα πάνω σε ένα thread, στο xda.

Επιλογή 3g only, δεν υπάρχει στην onecosmic.

Υπάρχει όμως στην MIUI από ότι γράφουν στο συγκεκριμένο thread.

H onecosmic άλλαξε και πλέον χρησιμοποιεί JVU modem...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σε ένα thread, στο xda.

Επιλογή 3g only, δεν υπάρχει στην onecosmic.

Υπάρχει όμως στην MIUI από ότι γράφουν στο συγκεκριμένο thread.

H onecosmic άλλαξε και πλέον χρησιμοποιεί JVU modem...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το JVU δεν το έχω δοκιμάσει καν πάντως (και δεν πρέπει να είμαι και ο μόνος :p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάζουμε κάποιο διαφορετικό modem από το stock?

Τόσο καιρό είχα android 2.3.6 από Samsung και μπορούσα να επιλέξω εγώ gsm ή wcdma. (Είχα παρατηρήσει ότι σε περιοχές με κακό σημα, μπορούσα να μιλήσω με cdma ενώ με gsm έκανε διακοπές)

 

Στο sandwich της icssgs(rc4.2) η μόνη επιλογή που υπάρχει είναι το αν θα έχω ανοιχτό 3g ή όχι.(Είναι θέμα της έκδοσης ή δεν έχω το σωστό modem; )

 

Γενικά τα τόσα modem που κυκλοφορούν στο xda, τι ρόλο παίζουν ; Υπάρχει κάποιο που είναι καλύτερο να βάλουμε εμείς στην Ελλάδα ;

Ευχαριστώ!

 

Οι επιλογές για 3G(WCDMA) 2G (GSM) ή συνδιασμός και των δύο είναι Θέμα ROM και όχι modem. Στις stock rom έχεις και τις τρείς επιλογές . Στην CM9b15(ICS) που έχω δοκιμάσει έχεις δύο επιλογές 2G ή αυτόματο (δεν έχεις επιλογή για 3G μόνο).

Στο θέμα, πια απο τις JVU και JVT είναι καλύτερη , την JVU την είχα με 2.3.6xxjvu και την JVT με CM9 και δεν κατάλαβα καμία διαφορά.

Θεωρητικά η JVU είναι πιο καινούργια άρα ίσως λίγο καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 15 μερες περιπου συμβιωσης με διαφορες ics, να σας ρωτησω κατι τους χρηστες της ics...

 

εχοντας ενα gs με την 2.3.6 και ενα ενα gs με την 4.0.3 οπως ολοι την ξερουμε την παρουσα φαση, και εχοντας και στα 2 εναν launcher οπως ο zeam πχ ποιος και για ποιον λογο θα προτιμουσε αυτο με την ics???

 

εξαιρουνται απο την ερωτηση αυτη οι flashaddicted που απλα θελουν να εχουν τις τελευταιες ρομ ασχετα αν δεν ειναι και τοσο λειτουργικες...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Οι κυριότεροι λόγοι που μένω στην ICS (και συγκεκριμένα στην CM9) είναι η ομαλότητα και η ταχύτητα της. Με την Gingerbread ο μοναδικός Launcher που έκανε ομαλό το κινητό μου ήταν ο Launcher Pro αλλά και πάλι όταν η μνήμη έφτανε σε χαμηλά επίπεδα οι εφαρμογές αργούσαν να ανοίξουν ή είχαν αρκετό lag.

Όσο αφορά τα προβλήματα που έχει δεν υπάρχει κάτι τραγικό που θα σε κάνει να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου κανονικά. Ότι έχει απομείνει να διορθώσουν είναι μικροπροβλήματα κατά την άποψη μου.

Φυσικά μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα για κάποια Beta (που ελπίζω να μην αργήσει πολύ ακόμα) στην οποία φαντάζομαι θα έχουν διορθωθεί αρκετά πράγματα.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 15 μερες περιπου συμβιωσης με διαφορες ics, να σας ρωτησω κατι τους χρηστες της ics...

 

εχοντας ενα gs με την 2.3.6 και ενα ενα gs με την 4.0.3 οπως ολοι την ξερουμε την παρουσα φαση, και εχοντας και στα 2 εναν launcher οπως ο zeam πχ ποιος και για ποιον λογο θα προτιμουσε αυτο με την ics???

 

εξαιρουνται απο την ερωτηση αυτη οι flashaddicted που απλα θελουν να εχουν τις τελευταιες ρομ ασχετα αν δεν ειναι και τοσο λειτουργικες...

 

Η δική μου εμπειρία:

Πολύ καλύτερο multitasking. Μπορεί να είναι επειδή είναι φρέσκια η ΡΟΜ ή γιατί λείπει το bloatware της samsung αλλα με βολεύει (υπενθυμίζω οτι δεν είχα προηγούμενη εμπειρία με CM)

ενσωματομένο network data monitoring. δε χρειάζεται εξτρα εφαρμογές για μετρητή και κόφτη!

Resizable widgets (τα λατρεύω!:lol:)

Η απόκρυση της οθόνης (αν το λέω σωστά). Το καταλαμβαίνεις σε παιχνίδια τύπου Storm8, στα οποία πλέον μπορεις να κάνεις copy/paste κείμενο του παιχνιδιού.

Γενικά εχω μια αίσθηση οτι ανεβηκαν τα κυβικα στο γαλαξάκι μου. πχ δε κολλάει πλέον το blood & Glory!

Για πιό tech απάντηση ας πει κάποιος άλλος.

Επίσης δες εδω

EDIT: Σιγά μην προλάμβαινα το Νικο!!!!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται η εφαρμογή viber αναβαθμίστηκε στο market (20 φεβ) και είναι πλέον συμβατή με ics!!!

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται η εφαρμογή viber αναβαθμίστηκε στο market (20 φεβ) και είναι πλέον συμβατή με ics!!!

 

επιτέλους ρε φίλε, ξαναγυρνάω σε ics. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δες εδω

 

Πολλα απο αυτα ειναι θεμα Launcher που σημαινει οτι μπορεις να τα αποκτησεις με τους καταλληλους Launchers οπως πχ τα customizable widgets

αλλα στοιχεια οπως ο μετρητης δεδομενων που λες, η καμερα κτλ στα οποια, κινητα που εχουν δικους τους Launchers οπως τα galaxy με το tw και τα Htc με το sence δεν προκειται να δουνε

 

για το smoothnes θα διαφωνησω

ειναι πολυ smooth η ics, το ιδιο ομαλη ομως ειναι και η gb και οσον αφορα το smoothness του browser δεν θα το σχολιασω καν αν και οφειλεται στην εκδοση του android θελω να ελπιζω και οχι στα χαρακτηριστικα του gs

επισης οσον αφορα το smoothness στην ics καποιες λιγες φορες ειδα ενα μικρο Lag ακομη και με τον nova κατι που στην gb δεν εβλεπα

οσον αφορα στο multitasking θα συμφωνησω οτι ειναι καλυτερη η διαχειριση ραμ απο την gb αλλα αισθητα χειροτερη απο την froyo

 

αν βελτιωσουν αισθητα τον browser θα ξαναδοκιμασω μαλλον...

γενικοτερα ομως δεν βλεπω καποια πολυ αισθητη βελτιωση στην ics σε σχεση με την gb

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλή rom. Δουλευουν τα πάντα. Κακή μπαταρία. Θα συνιστουσα να δοκιμάσεις ics aokp build 23 beta 2.02. Καταπληκτική, πολυ γρηγορη, εντελως παραμετροποιησημη, εξαιρετική μπαταρία. Η καλύτερη που εχω δοκιμασει εως τωρα.

 

Την περασα πριν λιγο. Θελω να σε ρωτησω αν αλλαζει το μενου με τα εικονιδια. Δηλαδη να μπορω να επιλεξω να τα βλεπω οριζοντια ή καθετα ή σαν πλεγμα κτλ. χωρις να χρειαστει να βαλω launcher. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ρε φίλε, ξαναγυρνάω σε ics. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

επειδή διαβάζω αρκετά για το viber σε ics με galaxy s θέλω να ρωτήσω ποιοι το έχετε δοκιμάσει και σε ποιες rom σας παίζει σωστά.

 

Αν μπορείτε δηλαδή να αναφέρετε την rom και το version που τρέχετε και αν με το τελευταίο version του viber μπορείτε να πραγματοποιήσετε σωστά κλήσεις και να ακούτε και να σας ακούει ο συνομιλητής σας.

 

Προσωπικά είναι ένα απο τα τελευταία πράγματα για να μεταβώ ξανα, μόνιμα πλέων, σε ics.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή διαβάζω αρκετά για το viber σε ics με galaxy s θέλω να ρωτήσω ποιοι το έχετε δοκιμάσει και σε ποιες rom σας παίζει σωστά.

 

Αν μπορείτε δηλαδή να αναφέρετε την rom και το version που τρέχετε και αν με το τελευταίο version του viber μπορείτε να πραγματοποιήσετε σωστά κλήσεις και να ακούτε και να σας ακούει ο συνομιλητής σας.

 

Προσωπικά είναι ένα απο τα τελευταία πράγματα για να μεταβώ ξανα, μόνιμα πλέων, σε ics.

 

 

Ευχαριστώ.

 

Τελικα και η τελευταια εκδοση του viber (20 φεβ) μου εβγαλε προβλημα!!! Με cm9 build 15 , δεν με ακουει ο συνομιλητης μου!!!!! Και αυτος με.ιδια εκδοση viber και γκαλαξη ς 2 με ics 4.0.3 leaked.....

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Την περασα πριν λιγο. Θελω να σε ρωτησω αν αλλαζει το μενου με τα εικονιδια. Δηλαδη να μπορω να επιλεξω να τα βλεπω οριζοντια ή καθετα ή σαν πλεγμα κτλ. χωρις να χρειαστει να βαλω launcher. Ευχαριστω.

Δυστηχώς φίλε δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...