Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως γινεται ρε γμτ να μην γυρναει απο μονο του σε MMS όταν στελνω μηνυμα! Ελεος δηλαδη!
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται ρε γμτ να μην γυρναει απο μονο του σε MMS όταν στελνω μηνυμα! Ελεος δηλαδη!

 

Αυτό γίνεται όταν γράφεις sms και ξεπερνάς τα 4 συνεχόμενα .Υπάρχει τρόπος να μην σου γυρνάει αλλά σίγουρα θέλει root

 

 

Για δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1428420&highlight=modded+sms&page=2 post #11

 

Δεν το έχω δοκιμάσει και σιγουρα είναι framework dependent.΄Την είχα κάνει πιο παλια τη διαδικασία σε φίλο που ειχε το s2.Αν είσαι root κάνε ενα backup το MMS.apk και κατέβασε το MMS.apk απο το link Που σου εδωσα από το xda.Αν δεν σου παίξει στείλε μου ενα pm, να το κοιτάξω σημερα και το πολυ πολυ μου στελνεις τα original MMS.apk, Framework-res.apk και systemui.apk και θα στο φτιαξω εγω

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ποια 4x160? 60 θελεις να πεις σκετο... (αντε 70 εαν θυμαμαι καλα)

 

50 λεξεις γραφω και γυρναει σε MMS ......

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποια 4x160? 60 θελεις να πεις σκετο... (αντε 70 εαν θυμαμαι καλα)

 

50 λεξεις γραφω και γυρναει σε MMS ......

 

επειδη γραφεις ελληνικα ,σου γυρναει στο 4x60...εισαι σιγουρος οτι σου γυρναει στους 60 πρωτους χαρακτηρες?

 

μολις το δοκιμασα.γραφοντας ελληνικα με το που τελειωνει το 3ο sms (3*60) γυρναει σε mms.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι... λιγο δεν ειναι; ........ πρεπει να βαλω κανενα handcent sms ?

 

Εξαρτάται.αν είσαι πολυλογάς :lol: στα sms ναι τότε είναι λίγο .Ή βάλε το handcent sms (νομιζω ότι θέλει κάποια ρύθμιση και το handcent (δεν ειμαι σιγουρος) για να μην στο γυρνάει ) ή αν είσαι root η λύση που σου είπα πιο πάνω

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα...το ειχα γραψει και χθες οτι ξαφνικα βρισκω το τηλ κλειστο...απο χθες μεχρι σημερα το χει κανει 3 φορες..και τωρα πριν λιγο εσβησε το ανοιξα και ξαναεσβησε μονο του κατευθειαν...μου εδειχνε οτι εχω 0 τοις εκατο μπαταρια ενω ειχα γυρω στο 30 τοις εκατο...τι κανω? εχει τυχει σε κανεναν?

 

τωρα το ανοιξα αφου το αφησα 5 λεπτα στη μπριζα και μου λεει οτι εχω 51 τοις εκατο μπαταρια...εχω τρελαθει δε ξερω τι επαθε

Edited by bili_xatzi
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται.αν είσαι πολυλογάς :lol: στα sms ναι τότε είναι λίγο .Ή βάλε το handcent sms (νομιζω ότι θέλει κάποια ρύθμιση και το handcent (δεν ειμαι σιγουρος) για να μην στο γυρνάει ) ή αν είσαι root η λύση που σου είπα πιο πάνω

 

δεν μου ειπες. Πες οτι κανω root, η λυση ποια ειναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειπες. Πες οτι κανω root, η λυση ποια ειναι;

 

post #1815

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα...το ειχα γραψει και χθες οτι ξαφνικα βρισκω το τηλ κλειστο...απο χθες μεχρι σημερα το χει κανει 3 φορες..και τωρα πριν λιγο εσβησε το ανοιξα και ξαναεσβησε μονο του κατευθειαν...μου εδειχνε οτι εχω 0 τοις εκατο μπαταρια ενω ειχα γυρω στο 30 τοις εκατο...τι κανω? εχει τυχει σε κανεναν?

 

τωρα το ανοιξα αφου το αφησα 5 λεπτα στη μπριζα και μου λεει οτι εχω 51 τοις εκατο μπαταρια...εχω τρελαθει δε ξερω τι επαθε

 

Φλάσαρε στοκ rom (4.0.4) και παρακολουθησε το.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται στα 389 από το amazon.de

http://www.amazon.de/dp/B005Y5SE6I/ref=pe_23451_29763431_pe_vfe_dt1

 

Πολύ καλή τιμή... Δεν μπορούσαν να τη βγάλουν μετά από 10 μέρες που θα γνωρίζω την επιδότησή μου!!! :cry:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή... Δεν μπορούσαν να τη βγάλουν μετά από 10 μέρες που θα γνωρίζω την επιδότησή μου!!! :cry:

 

Πως θα το παρεις απο amazon.de με επιδοτηση???

BTW σε εμενα το δειχνει 375 εκτος κι αν τα 389 ειναι με μεταφορικα. Και να φανταστεις οτι ειναι απο τα κορυφαια android...

 

Και κατι αλλο,

χρησιμοποιει κανεις bluetooth gamepad για παιχνιδια και emulators? Εχω ανοιξει θεμα εδω.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το παρεις απο amazon.de με επιδοτηση???

BTW σε εμενα το δειχνει 375 εκτος κι αν τα 389 ειναι με μεταφορικα. Και να φανταστεις οτι ειναι απο τα κορυφαια android...

 

Και κατι αλλο,

χρησιμοποιει κανεις bluetooth gamepad για παιχνιδια και emulators? Εχω ανοιξει θεμα εδω.

 

To amazon.de το πουλαει 399 και ειναι χωρις μεταφορικα.Καποιος reseller το πουλαει 375,90 (χωρις μεταφορικα) αλλα δεν ξερω αν μπορει να κανει deliver στην Ελλαδα

 

http://translate.google.gr/translate?sl=de&tl=en&js=n&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2Fgp%2Foffer-listing%2FB005Y5SE6I%2Fref%3Ddp_olp_new%3Fie%3DUTF8%26condition%3Dnew

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Τυχαινει να φoρτισω τo κινητo τελειως κλειστo αφoυ εκλεισε απo μπαταρια και τo ανoιξα στo 100% της μπαταριας τoυ!

Τo αφησα τo βραδυ και για 10 ωρες χωρις να πειραξω τιπoτα μoυ εφαγε 10%...

Wifi,data κλειστα..απενεργoπoιημενoς o συγχρoνισμoς και τo εχω σε λειτoυργια Gsm..

Ειμαι με στoκ 4.0.4 χωρις ρooτ..ειναι φυσιoλoγικo αυτo?αντιμετωπιζετε και εσεις κατι παρoμoιo?τo κινητo τo εχω 3η μερα και παρατηρω μεγαλη καταναλωση μπαταριας σε σχεση με τo Galaxy S2 πoυ ειχα...!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Πως θα το παρεις απο amazon.de με επιδοτηση???

BTW σε εμενα το δειχνει 375 εκτος κι αν τα 389 ειναι με μεταφορικα. Και να φανταστεις οτι ειναι απο τα κορυφαια android...

 

Σε 10 ημέρες θα βγει η επιδότησή μου από Cosmote και θα γνωρίζω σε τι τιμή θα μου δώσουν το GN. Τα 389 είναι με μεταφορικά.

 

To amazon.de το πουλαει 399 και ειναι χωρις μεταφορικα.Καποιος reseller το πουλαει 375,90 (χωρις μεταφορικα) αλλα δεν ξερω αν μπορει να κανει deliver στην Ελλαδα

 

Κάνει deliver στην Ελλάδα... Μόλις το checkαρα!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε στοκ rom (4.0.4) και παρακολουθησε το.

 

στο μυαλο μου εισαι...:) το εχω ηδη ξεκινησει...απλα επειδη το κανω με το εργαλειο του wugfresh και φλασαρω αυτοματα 4.0.2 yakju θα μου ρθει η ενημερωση λες?

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

στο μυαλο μου εισαι...:) το εχω ηδη ξεκινησει...απλα επειδη το κανω με το εργαλειο του wugfresh και φλασαρω αυτοματα 4.0.2 yakju θα μου ρθει η ενημερωση λες?

 

Που να ξέρω? Η google ειμαι?:lol: Αν δεν σου ερθει,φανταζομαι γνωρίζεις τί πρεπει να κανεις

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Που να ξέρω? Η google ειμαι?:lol: Αν δεν σου ερθει,φανταζομαι γνωρίζεις τί πρεπει να κανεις

 

γνωριζω το εκανα 3 φορες τιποτα...ειδωμεν ...μπορει να ερθει οταν της καπνισει...κατσε να δω καταρχας αν ειναι ενταξει το κινητο με τα τρελα που εκανε

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

στο μυαλο μου εισαι...:) το εχω ηδη ξεκινησει...απλα επειδη το κανω με το εργαλειο του wugfresh και φλασαρω αυτοματα 4.0.2 yakju θα μου ρθει η ενημερωση λες?

 

Μερικες σελιδες πιο πισω εχω δωσει καποιες οδηγιες για το φλασαρισμα. Αν δυσκολευτεις ψαξε.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το πάρω γιατί έχω το nexus s και είμαι ευχαριστημένος αλλά διαβάζω στο xda για προβληματικές οθόνες που βγάζουν το μπλε ως μωβ,γκρι λωρίδες σε χαμηλό φωτισμό και κατι τέτοια...

Δεν θα διυλισω τον κώνωπα ψάχνοντας την τελειότητα απλώς αναρωτιέμαι αν τα ελλατωματα αυτά είναι τόσο έντονα και επομένως ενοχλητικά.

Δεν θέλω ν'αλλαξω 4-5 συσκευές για να βρω μία καλή.

Ευχαριστώ.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το πάρω γιατί έχω το nexus s και είμαι ευχαριστημένος αλλά διαβάζω στο xda για προβληματικές οθόνες που βγάζουν το μπλε ως μωβ,γκρι λωρίδες σε χαμηλό φωτισμό και κατι τέτοια...

Δεν θα διυλισω τον κώνωπα ψάχνοντας την τελειότητα απλώς αναρωτιέμαι αν τα ελλατωματα αυτά είναι τόσο έντονα και επομένως ενοχλητικά.

Δεν θέλω ν'αλλαξω 4-5 συσκευές για να βρω μία καλή.

Ευχαριστώ.

 

Αυτα ισως ηταν απο καποια συγκεκριμενη παρτιδα απο τα πρωτα κινητα που κυκλοφορησαν. Καιρο εχω να διαβασω για καποιο ελαττωμα στο Nexus. Εγω το πηρα πριν κανα μηνα περιπου και δεν εχει καποιο θεμα.

Δεν νομιζω να βρεις καποιον που να σου πει κακο λογο για αυτο το κινητο.

Και το εχει και γυρω στα 390 με μεταφορικα στο amazon.de ;)

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ το πήρα μόλις χθες και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την οθόνη. Τα χρώματά απλά δεν υπάρχουν. Τώρα για ηρεμία μυαλού θα σου έλεγα καλύτερα να πας σε κάποιο μαγαζί που το έχει σε επίδειξη να βεβαιωθείς ότι είναι αυτό που ψάχνεις. Σα συσκευή γενικά βέβαια τα σπάει και έχει τρελό support.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες προσπαθώ να βάλω την 4.0.4 γιατι είμαι στην 4.0.2 ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1578569 και μετα απο 30 προσπάθειες ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω update. Μου φαίνεται την κλωτσιά προς τον τοίχο δεν την γλυτώνει.....
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες προσπαθώ να βάλω την 4.0.4 γιατι είμαι στην 4.0.2 ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1578569 και μετα απο 30 προσπάθειες ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω update. Μου φαίνεται την κλωτσιά προς τον τοίχο δεν την γλυτώνει.....

 

Είσαι yajku;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...