Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1821673

 

Παιδια μπορω να περασω την πιο πανω ρομ με το galaxy nexus toolkit?

Tην εχει δοκιμασει κανεις?

 

οχι, δυστηχως

How to install:

Be sure to have latest Baseband and CWM Recovery or TWRP Recovery!

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικα πλεον μετα την 4.2.1 , δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι θα παρουμε και αλλο(α) update ...

Μακαρι να φτασουμε και το android 5.0 ...

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι πολύ χαλαρά θα πάρουμε και την 5.0

Link to comment
Share on other sites

αντιμετοπιζει κάνεις άλλος το παρακάτω πρόβλημα;

εχω το SwiftKey εγκετεστημενο και προεπιλογή. Επίσης το Facebook messenger. Όταν λοιπόν έρχεται κάποιο μήνυμα ανοίγει το. μεσεντζερ αλλά δεν ανεβαίνει σωστά πανω ώστε να φαίνεται το κουτί που καταχωρείς το μήνυμα, αντίθετα παραμένει κάτω και επί καλύπτεται από το πληκτρολόγιο, χωρίς να μπορείς να γράψεις. Πρέπει να πατήσω το "πίσω" να ξανα ανοίξω την Facebook συνομιλία και μετά έρχεται στα ίσια του και μπορείς να απαντήσεις..... Αυτό μου το κάνει τις τελευταίες ημέρες. πριν ήταν όλα καλά

με το default πληκτρολόγιο δεν το κανει δουλεύει σωστα. έστειλα και στην swift key μήνυμα....

Edited by GreatLorens
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα το θεμα του browser, δυστυχως κ σε μενα κρασαρουν πλεον κ οι 2 που χρησιμοποιουσα μεχρι σημερα (stock & dolphin). Θα δοκιμασω κ γω τον chrome απ'οτι φαινεται. Παντως, μου βρωμαει πολυ αυτη η ιστορια. Δεν ειναι τυχαιο που το Ν4 εχει σαν stock browser τον chrome.

 

Για το κοκκινο led που αναφερατε αρκετοι, δεν εχω καποιο θεμα με stock rom,kernel. Ελπιζω να μην αποκτησω.. :X

 

Τελος θα συμφωνησω κ γω για την "προχειροδουλεια" της google με 4.2 & 4.2.1 απεναντι στο Gnex. Τι να πει κανεις.. Μακαρι να φτιαξουν οργα γοργα τα πραματα με καποιο αμεσο update!!

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και 2 μέρες με καθαρη 4.2.1 yakju απο toolkit, μονο root έχω.Διαψευδω τα συμβάντα με bluetooth,red led, stock browser crash στο nova.gr .Η συσκευή κανει αστραπιαία ότι έχει ζητηθεί.το lag στην περιστροφή της κάμερας παραμενει αλλά κάνω πως δε το βλέπω :p

 

ΥΓ ο browser ξεκίνησε να κρασαρει ;)

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαιο που το Ν4 εχει σαν stock browser τον chrome.

 

απο το n7 αρχισε αυτο , συνεχιστηκε στο 4 και 10

 

τωρα που επαψε να υποστηριζεται το nexus s , μονο εμεις μειναμε με τον "στοκ" browser, λογικα ο chrome θα γινει ο στοκ του android παντου στο μελλον

 

δεκτο και δικαιωμα τους , ας τον κανουν τουλαχιστον πιο γρηγορο γιατι αν δειτε συγκριτικο nexus 4 και gnex ο στοκ μας μια χαρα στεκεται απεναντι στον chrome ακομα και αν αυτος ειναι σε πολυ δυνατοτερη συσκευη οπως το 4αρι

 

τελειως παραλογο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

δεκτο και δικαιωμα τους , ας τον κανουν τουλαχιστον πιο γρηγορο γιατι αν δειτε συγκριτικο nexus 4 και gnex ο στοκ μας μια χαρα στεκεται απεναντι στον chrome ακομα και αν αυτος ειναι σε πολυ δυνατοτερη συσκευη οπως το 4αρι

 

τελειως παραλογο

 

Προσωπικα δεν ειναι μονο θεμα ταχυτητας.. Ειναι πολυ πιο απλος κ βολικος στο σερφαρισμα (για τον stock μιλαμε παντα).

Κριμα θα'ναι να τον ξεφτιλυσουν για χαρη του chrome. Αλλα οπως το πες, ας τον κανουν πιο smooth & ισως συμβιβαστουμε..

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια άκυρη ερώτηση...οι χρυσές επαφές που έχει αριστερά και δεξιά το κινητό τι είναι? σε τι χρησιμεύουν? Το είδα σήμερα σε έναν φίλο μου και μετά από αρκετό ψάξιμο στο google δεν βρήκα κάτι. Μάλλον δεν το έψαχνα σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι με απενεργοποιημενo javascript δεν κρασαρει ο browser. Δεν ειναι λυση ομως αυτη. Εγω χρησιμοποιω τον chrome πλεον παντως. Προκειμενου να χρησιμοποιω εφαρμογη που δεν υποστηριζεται...
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με opera δεν έχω κανένα θέμα όσο κ να τον φορτωσω.μέχρι κ 4 καρτέλες ανοιχτές να έχω μια χαρά σταθερός είναι.κατα τα αλλά να επιβεβαιώσω κ εγώ με 4.2.1 απο ΟΤΑ το Bluetooth ακόμα νεκρό!!!
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κανει κι εμενα με την 4.1 μανισιο και δεν εχω lightflow

 

Το ίδιο και στο δικό μου με 4.1.1, τις τελευταίες 3 μέρες χωρις να εχω πειραξει το παραμικρό. Ο chrome παει καλα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πρόβλημα με τον stock browser είναι γενικότερο παιδιά, τις τελευταίες μέρες κλείνει έτσι ξαφνικά και στο Galaxy S2 με ICS που χρησιμοποιώ εγώ. Χτες ανάφερε το ίδιο άλλος ένα φίλος με S2 όπως επίσης κι ένας ακόμα με tablet στο forum των browsers.. τι να συμβαίνει άραγε έτσι ξαφνικά..
Link to comment
Share on other sites

αντιμετοπιζει κάνεις άλλος το παρακάτω πρόβλημα;

εχω το SwiftKey εγκετεστημενο και προεπιλογή. Επίσης το Facebook messenger. Όταν λοιπόν έρχεται κάποιο μήνυμα ανοίγει το. μεσεντζερ αλλά δεν ανεβαίνει σωστά πανω ώστε να φαίνεται το κουτί που καταχωρείς το μήνυμα, αντίθετα παραμένει κάτω και επί καλύπτεται από το πληκτρολόγιο, χωρίς να μπορείς να γράψεις. Πρέπει να πατήσω το "πίσω" να ξανα ανοίξω την Facebook συνομιλία και μετά έρχεται στα ίσια του και μπορείς να απαντήσεις..... Αυτό μου το κάνει τις τελευταίες ημέρες. πριν ήταν όλα καλά

με το default πληκτρολόγιο δεν το κανει δουλεύει σωστα. έστειλα και στην swift key μήνυμα....

 

Καλημέρα φίλε μου!!

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες. Ανοίγει το πληκτρολόγιο και το box του μηνύματος χάνεται. Αν σου απαντήσουν ρίξε μια ενημέρωση και από εδώ μεριά!!

Edited by elrik428
Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου!!

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες. Ανοίγει το πληκτρολόγιο και χάνεται το box του μηνύματος χάνεται. Αν σου απαντήσουν ρίξε μια ενημέρωση και από εδώ μεριά!!

 

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

παρατηρει κανενας τιποτα ασυνήθιστο;

και αν ναι μπορει να το εξηγησει....??

φοραω custom rom. αλλα οσο αφορα το easter egg ο developer δεν εχει επεμβει καθολου..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τον stock browser κάποιοι λένε οτι κάνοντας το εξής το πρόβλημα σταματάει ή μειώνεται. Δεν χάνουμε τίποτα να το δοκιμάσουμε.

Κάνουμε uncheck "Google AdMob Ads" (Settings -> Accounts/Google -> Ads). Ο browser δουλεύει σταθερά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, μετά την αναβάθμιση σε 4.2.1, μου κρασάρει συχνά και συνήθως μετά από τηλεφώνημα. Έλεος...!!!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα άναψε κοκκινο λαμπάκι χωρίς να αναβοσβηνει. Οτι νάναι.... :(

 

Και σε μένα ανάβει στο άσχετο και όλες οι εφαρμογές κλειστές.

Link to comment
Share on other sites

Για τον stock browser κάποιοι λένε οτι κάνοντας το εξής το πρόβλημα σταματάει ή μειώνεται. Δεν χάνουμε τίποτα να το δοκιμάσουμε.

Κάνουμε uncheck "Google AdMob Ads" (Settings -> Accounts/Google -> Ads). Ο browser δουλεύει σταθερά πλέον.

 

Θα το δοκιμασω γιατί δε τη παλευω με άλλο browser

 

Edit όλα καλά φαίνονται με ματιά..

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Για τον stock browser κάποιοι λένε οτι κάνοντας το εξής το πρόβλημα σταματάει ή μειώνεται. Δεν χάνουμε τίποτα να το δοκιμάσουμε.

Κάνουμε uncheck "Google AdMob Ads" (Settings -> Accounts/Google -> Ads). Ο browser δουλεύει σταθερά πλέον.

 

Σε μενα ειναι checkαρισμενη η επιλογη αυτη, αλλα φαινεται ως ανενεργη (γκριζωπη) κ δεν μπορω να το αλλαξω. Εχεις καμια ιδεα μηπως πως μπορω να το απενεργοποιησω?

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ειναι checkαρισμενη η επιλογη αυτη, αλλα φαινεται ως ανενεργη (γκριζωπη) κ δεν μπορω να το αλλαξω. Εχεις καμια ιδεα μηπως πως μπορω να το απενεργοποιησω?

 

Δυστηχώς δεν το γνωρίζω...:(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτή η επιλογή φαινόταν να λειτουργεί αλλά πολύ γρήγορα άρχισαν τα ίδια. Ξετικαρα το enable java script από τα advanced settings του browser και μέχρι τώρα όλα λειτουργούν σωστά, χωρίς να ξέρω τι συνέπειες έχει η επιλογή που ξετικαρα. Όλες οι δοκιμές έγιναν στο newsbeast.

 

Edit: βρήκα αυτό στο ιντερνετ

 

Yes, it's likely a change to a Google owned website that is sending back duff data (i.e. analytics, ads, etc). The change must have been made in the last 48 hours.

 

Looks like our devices can't cache or read back that data from a cache. Turning off javascript just stops your browser contacting the offending website completely and therefore you don't downloading the duff data.

 

Chrome isn't affected as it has a completely different way of handling data.

 

This is likely affecting any app that uses the Android webview and downloads the offending data (which explains why Boat, Dolphin and Stock are all affected). Also seems to be affecting more versions of Android than just 4.2 or even Jelly Bean - my ICS device has started crashing within the last 48 hours and the logs refer to "http cache" errors very similar to those posted in #1.

 

Probably doesn't affect Dolphin Beta as the Beta includes a lot of code copied from the Chromium project. Haven't used Firefox myself, so I don't know about that.

 

Link: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=40784

Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...