Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση....με ποιον τρόπο μπορούμε να ακούσουμε ραδιόφωνο μέσω του nexus??και δεν εννοώ μέσω ίντερνετ...

Υπάρχει κάποιο hands free bluetooth που να μπορώ να ακούω ραδιόφωνο μες αυτού???

Ευχαριστώ

 

Δες το Sony Ericsson MW600.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση....με ποιον τρόπο μπορούμε να ακούσουμε ραδιόφωνο μέσω του nexus??και δεν εννοώ μέσω ίντερνετ...

Υπάρχει κάποιο hands free bluetooth που να μπορώ να ακούω ραδιόφωνο μες αυτού???

Ευχαριστώ

Πολύ καλό το Sony ericsson MW600 αλλά δε θα το βρεις λόγο του ότι είναι παλιό και έχει καταργηθεί από εκεί και πέρα έχουν βγει καινούργια μοντέλα, είμαι κάτοχος του Sony ericsson MW600 και του Sony SBH50 και τα 2 έχουν εξαιρετική ποιότητα ήχου αλλά το MW600 παίζει λίγο πιο δυνατά ένα +15% θα λεγα.

 

Αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα του ήχου μη πας σε κάτι οικονομικότερο από αυτά.

 

Οποιαδήποτε λεπτομέρεια ή διαφορά μεταξύ τους ρωτά με να σου πω.

Edited by golfakis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παιδία θέλω βοήθεια είναι σοβαρό...το νεξους μου κανει επανεκκίνηση απο μονο του...οτάν το έχω ώρας ανοιχτό καο είναι σε αδράνεια το ξεκλειδωνω για να πάρω τηλ. Και με το που το ξεκλειδωνω καινει επανεκινιση.άλλα κ κλειδενο οτάν ειναι κάνει επανεκκίνηση παλι τι έχει πάθει?το τηλ ειναι απείραχτο.<br/>

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία θέλω βοήθεια είναι σοβαρό...το νεξους μου κανει επανεκκίνηση απο μονο του...οτάν το έχω ώρας ανοιχτό καο είναι σε αδράνεια το ξεκλειδωνω για να πάρω τηλ. Και με το που το ξεκλειδωνω καινει επανεκινιση.άλλα κ κλειδενο οτάν ειναι κάνει επανεκκίνηση παλι τι έχει πάθει?το τηλ ειναι απείραχτο.<br/>

Δοκιμασε να κανεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και διαγραφη sd, προσοχη παρε backup γιατι θα χασεις ολα τα αρχεια..

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα μια φόρα και παλι τα ίδια...

 

Δες και καθάρισε τη θύρα usb και με μια οδοντογλυφίδα σήκωσε λίγο το γλωσσάκι της μήπως βραχυκυκλώνει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, το τηλ μου μετά από δυο χρόνια χρησης στο θέμα της μπαταρίας δεν με ικανοποιεί καθόλου!Προτείνετε την αλλαγή της κι αν ναι, έχετε κάτι υπόψη σας;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, το τηλ μου μετά από δυο χρόνια χρησης στο θέμα της μπαταρίας δεν με ικανοποιεί καθόλου!Προτείνετε την αλλαγή της κι αν ναι, έχετε κάτι υπόψη σας;

ευχαριστώ!

Φυσικά. Όχι την ίδια την 1700ma αλλά την 2000. Πριν δύο χρόνια κι γω από ebay την πήρα.

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποιο link διαθέσιμο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ebay.com/itm/2700mAh-High-Capacity-Battery-for-EB-L1F2HVU-Samsung-Galaxy-Nexus-i9250-/360977488614?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item540bef5ae6

 

αυτή μας κάνει?

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποιο link διαθέσιμο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ebay.com/itm/2700mAh-High-Capacity-Battery-for-EB-L1F2HVU-Samsung-Galaxy-Nexus-i9250-/360977488614?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item540bef5ae6

 

αυτή μας κάνει?

Προσωπικά είχα πάρει την γνήσια. Δεν εμπιστεύομαι άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα πάρει την γνήσια. Δεν εμπιστεύομαι άλλες.

 

Καλά κάνεις γιατί σε πολλές μαϊμού το NFC δεν πήγαινε καλά (η κεραία του NFC είναι στη μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κάποιος κάποιο λινκ για την γνησια μπαταρια 2000 mAh ετσι ωστε να μπορέσω να την παραγγείλω? Οσο και αν έψαξα ολο την 1750 mAh μου βγαζει.

 

ps. Οκ εντάξει βρήκα στο ebay την γνησια μπαταρια 2000 mAh μαζί με το πισω κάλυμμα στα 26 ευρώ (χωρις μεταφορικά). Δηλαδη να υπολογίσω γύρω στο 30 ευρώ ή παραπάνω?

Edited by xxSAKISxx

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κάποιο λινκ για την γνησια μπαταρια 2000 mAh ετσι ωστε να μπορέσω να την παραγγείλω? Οσο και αν έψαξα ολο την 1750 mAh μου βγαζει.

 

ps. Οκ εντάξει βρήκα στο ebay την γνησια μπαταρια 2000 mAh μαζί με το πισω κάλυμμα στα 26 ευρώ (χωρις μεταφορικά). Δηλαδη να υπολογίσω γύρω στο 30 ευρώ ή παραπάνω?

 

 

 

Δες κάτω από την τιμή πόσο γράφει το shiping.

Link to comment
Share on other sites

Χτες καθως κοιτουσα το nexus ειδα διαθεσιμη αναβαθμιση(SlimRom). Του ειχα ηδη φορεσει την 4,4,2 SlimKat και το recovery της TWRP 2.7.1.

 

Ευκολο μου φαανηκε την πρωτη φορα που το εκανα δεν παει στα κοματια λεω ας δοκιμασω να βαλω την καινουργια. Του κανω Format και wipe μεσω του recovery και απο χτες στης 6 το απογευμα δεν μπορω να κανω κανενα Pc να δει την συσκευη για να στειλω καινουρια custom Rom. Αλαξαμε με ενα γνωστο μου το recovery σε παλαιοτερες εκδοσεις αλλα τιποτε παντα δεν κανει mount usbcard.

 

Συγνωμη για την περιγραφη δεν ειμαι και ο πλεον ειδικος αλλα εχω απελπιστει. Να αρχισω να κοιτω για αλλη συσκευη???

 

 

Υ.Γ Μεσα στο FastBoot menu μου λεει οτι η συσκευη δεν ειναι rooted

Edited by GreekNick7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, μια βοηθεια.

Εχω το γνωστο προβλημα που το καλωδιο usb ειναι λιγο διαφορετικο απο τα αλλα και αν παω να φορτισω το κινητο μου με αλλο καλωδιο εκτος απο το μανισιο, μου δημιουργει προβληματα. Απο που αγοραζουμε usb καλωδιο ή καλωδιο και φορτιστη μαζι που να κανει για το galaxy nexus χωρις να δημιουργει προβληματα???

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παίδες, το τηλ μου μετά από δυο χρόνια χρησης στο θέμα της μπαταρίας δεν με ικανοποιεί καθόλου!Προτείνετε την αλλαγή της κι αν ναι, έχετε κάτι υπόψη σας;

ευχαριστώ!

 

Φιλε μολις αγορασα απο το ebay μια μεγαλη μπαταρια μαζι με μεγαλο καπακι...

και ναι επιτελους σκιζει!

Απλως το κινητο πλεον ειναι ποιο βαρυ και ποιο μεγαλο.

Πηρα την ποιο φθηνη απο Κινα. Εκανε κανα μηνα να ερθει.

Μπορεις να δοκιμασεις την μεγαλη μπαταρια και εσυ.

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται...τελευταια οταν μπαινω wifi το εικονιδιο δεν γινεται γαλαζιο οπως παντα... για να ξερω αν οντως εχει συνδεθει...

συμβαινει και σε εσας...?

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται...τελευταια οταν μπαινω wifi το εικονιδιο δεν γινεται γαλαζιο οπως παντα... για να ξερω αν οντως εχει συνδεθει...

συμβαινει και σε εσας...?

 

 

Καποιες φορες συμβαινει, ναι.

Για παραδειγμα σημερα το μεσημερι δεν ηταν γαλαζιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

εδω και 4-5 μέρες πέρασα στο τηλ μας την Slim Cat 4.4.4 Build 7 Official και το lag είναι τρελό! Αργει πάρα πολύ στις αποκρισεις, κολλάει συχνά και γενικώς έχει γίνει εντελώς δυσλειτουργικό. Δεν έχω φορτώσει πολλά προγραμματα και χρησιμοποιώ και το DU Speed booster αλλά εις μάτην..

Πιστευετε ότι πρεπει να υποβαθμίσω το λογισμικό σε κάτι πιο ελαφρύ η έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έκανες full wipe ακόμα και στα data?

 

Nαι, κανονικά! Μάλιστα την πέρασα δυο φορες, σε περίπτωση που κάτι δεν πηγε καλά την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Αυτό το φαινόμενο το είχα πάθει όταν δεν είχα κάνει full wipe data και πήγαινε πιο αργά απο το replay.

Οταν εκανα full wipe μου έτρεχε καλά.

Δοκίμασε να βάλεις το προηγούμενο build

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω πιο γρήγορα κάποιο αρχείο απο τον υπολογιστή στο κινητο? Προσπάθησα να μεταφέρω μια ταινία 1.8 Gb και ήθελε γυρω στη 1 ωρα για να την μεταφέρει. Το κακό είναι οτι στον υπολογιστή εχω usb 2.0 και οχι 3.0

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω πιο γρήγορα κάποιο αρχείο απο τον υπολογιστή στο κινητο? Προσπάθησα να μεταφέρω μια ταινία 1.8 Gb και ήθελε γυρω στη 1 ωρα για να την μεταφέρει. Το κακό είναι οτι στον υπολογιστή εχω usb 2.0 και οχι 3.0

Για 1.8 gb είναι πάρα πολύ.δοκίμασες άλλη θύρα στο pc μπας και έχει φάει κάνα κόλλημα; Γιατί ο πιο γρήγορος τρόπος αυτός είναι και με usb otg αν είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Για 1.8 gb είναι πάρα πολύ.δοκίμασες άλλη θύρα στο pc μπας και έχει φάει κάνα κόλλημα; Γιατί ο πιο γρήγορος τρόπος αυτός είναι και με usb otg αν είσαι root

Σωστός είσαι. Το είχα ξεχάσει εντελώς. Θα την περασω στο στικακι και μετα στι κινητο. Ευχαριστώ πολύ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...