Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1...

μου το κανε συνεχεια στην 4.2.1 και μια φορα εχει συμβει και με την 4.2.2.εχω κανει και clean install αλλα τιποτα....

 

Δοκιμασε αυτο που ειπε ο cdcd_x πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα η Samsung έδωσε σε όσους δεν είχαν κάνει την

Μετατροπή σε jakju την 4.2.1

Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχουν πολλοί πού δεν έχουν κάνει την Μετατροπή....

Για την ώρα δεν έχω εντοπίσει κάποια από τα προβλήματα που υπήρχαν

Αλλά είναι ακόμα νωρίς. Αυτό που φαίνεται πάντως είναι ότι δείχνει να κατεβάζει πιο γρήγορα

Την μπαταρία αλλά θα φανεί τις επόμενες μέρες.

Αντε καλώς τα δεχτήκαμε όσοι ειμασταν "μαμα"

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βάλω στο κινητό άλλο UI όπως Touchwiz, Sense, Optimus? Απλώς θέλω το κινητό με άλλο UI για να μην γίνεται βαρετό.. Κατά τα άλλα το κινητό με έχει βγάλει απρόσωπο! Τι Optimus 4X και μπούρδες..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βάλω στο κινητό άλλο UI όπως Touchwiz, Sense, Optimus? Απλώς θέλω το κινητό με άλλο UI για να μην γίνεται βαρετό.. Κατά τα άλλα το κινητό με έχει βγάλει απρόσωπο! Τι Optimus 4X και μπούρδες..

 

Γινεται να βαζεις launchers..Για το Touchwiz γινεται σιγουρα..Μπες Xda και τσεκαρε..Εισαι Root?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κλειδώσω τον bootloader μου απο το galaxy nexus που εχω αλλά το galaxy nexus toolkit που εχω (10.1.0) δεν υποστιρίζει την 4.2.2 android που φοράει το κινητό μου.

 

Εχει κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα η Samsung έδωσε σε όσους δεν είχαν κάνει την

Μετατροπή σε jakju την 4.2.1

Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχουν πολλοί πού δεν έχουν κάνει την Μετατροπή....

Για την ώρα δεν έχω εντοπίσει κάποια από τα προβλήματα που υπήρχαν

Αλλά είναι ακόμα νωρίς. Αυτό που φαίνεται πάντως είναι ότι δείχνει να κατεβάζει πιο γρήγορα

Την μπαταρία αλλά θα φανεί τις επόμενες μέρες.

Αντε καλώς τα δεχτήκαμε όσοι ειμασταν "μαμα"

 

Στην 4.2.1 εμένα δεν μου κάθησε καλά η χρήση της μπαταρίας και γενικώς κάτι με χάλαγε σε ολο το κινητό.

Στην 4.2.2 ολα εφτιαξαν και καλυτέρεψαν. Η μπαταρία επίσης κρατάει πλεον πιο πολύ.

 

Θέλω να κλειδώσω τον bootloader μου απο το galaxy nexus που εχω αλλά το galaxy nexus toolkit που εχω (10.1.0) δεν υποστιρίζει την 4.2.2 android που φοράει το κινητό μου.

 

Εχει κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση ?

 

Το εκανα re-lock

 

Μπηκα σε fast-mode άνοιξα το galaxy nexus toolkit και επέλεξα οτι εχω την 4.2.1, πάτησα την επιλογη re-lock bootloader και μου το έκανε !! Ηταν τόσο απλό.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μήνα και 1 μέρα, πήρα ξανα στα χέρια μου το τηλέφωνο απο το service. Τώρα πλέον δεν υπερθερμαίνεται. Όταν το άνοιξα είχε την 4,0,4 και μέσα σε δύο μέρες πήρε διαδοχικά ρην 4,1,1 και την 4,2,1. Μου φαίνεται πως δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που είχαν αναφερθει για την συγκεκριμένη έκδοση. Όσο αφορά όμως το κατάστημα που παρέδωσα το κινητό για επισκευή, ΜΑΚΡΙΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ. Αφορά κατόχους κινητών nokia & samsung και κατοικούν στην Καβάλα και στα περίχωρα αυτής. Μιλώ για κατάστημα που βρίσκετε κοντά στα ΚΤΕΛ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μήνα και 1 μέρα, πήρα ξανα στα χέρια μου το τηλέφωνο απο το service. Τώρα πλέον δεν υπερθερμαίνεται. Όταν το άνοιξα είχε την 4,0,4 και μέσα σε δύο μέρες πήρε διαδοχικά ρην 4,1,1 και την 4,2,1. Μου φαίνεται πως δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που είχαν αναφερθει για την συγκεκριμένη έκδοση. Όσο αφορά όμως το κατάστημα που παρέδωσα το κινητό για επισκευή, ΜΑΚΡΙΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ. Αφορά κατόχους κινητών nokia & samsung και κατοικούν στην Καβάλα και στα περίχωρα αυτής. Μιλώ για κατάστημα που βρίσκετε κοντά στα ΚΤΕΛ.

 

Το γνωριζω.

Εχει τυχει να το επισκευτω.

Δυστυχως ετσι ειναι.

Ηξερα οτι ειναι για σερβις nokia-sony....Ποτε εγινε και samsumg;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν μήνα στην 4.2.2 μπορώ να δηλώσω πως ήταν ένα μέτριο update σε σύγκριση με την 4.1.1.

 

Χειρότερη διαχείριση μπαταρίας, το κινητό μου έγινε πολύ laggy ενώ ήταν τόσο smooth... Όταν μιλάω στο τηλέφωνο, η συσκευή κλειδώνει αυτόματα... Το μόνο καλό ήταν πως διορθώθηκε η εμβέλεια WiFi που στην 4.1.1 ήταν πολύ αδύναμη.

Δεν ξέρω...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο αυτους που ειναι ακομα "μαμισιος",και χθες πηρα την 4.2.1...

Μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα στο κινητο...

Μονο το εξης προβλημα,που δεν ξερω αν φταιει τo update...

Απο χθες το βραδυ,ξαφνικα εκει που ημουν στο facebook απο τον chrome,και εκανα ανανεωση σελιδας και πηγα να σκρολαρω προς τα κατω,εμφανισε στο κατω μερος της οθονης το κυκλακι οτι φορτωνει το υπολοιπο της σελιδας,και κολησε εκει(το κυκλακι δεν κανει την κινηση που δειχνει οτι φορτωνει,αλλα ειναι παγωμενο).

Πλεον με το που μπω στο σαιτ,στην αρχικη σελιδα,κανω scroll down μια φορα,εμφανιζει 3-4 ποστ,και τελος,δεν μπορω να δω τιποτα αλλο,στο κατω μερος,υπαρχει ακομα το κυκλακι το οποιο εξακολουθει να ειναι παγωμενο και δεν δειχνει ενδειξη οτι φορτωνει,εξαφανιστηκαν απο το πανω μερος τα notifications-μηνυματα κλπ,και δεν ανταποκρινειται στο πατημα το κουμπι με τις 3 παυλες πανω αριστερα το οποιο σε βαζει στο μενου,ωστε να εκανα Log out....

Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο αυτους που ειναι ακομα "μαμισιος",και χθες πηρα την 4.2.1...

Μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα στο κινητο...

Μονο το εξης προβλημα,που δεν ξερω αν φταιει τo update...

Απο χθες το βραδυ,ξαφνικα εκει που ημουν στο facebook απο τον chrome,και εκανα ανανεωση σελιδας και πηγα να σκρολαρω προς τα κατω,εμφανισε στο κατω μερος της οθονης το κυκλακι οτι φορτωνει το υπολοιπο της σελιδας,και κολησε εκει(το κυκλακι δεν κανει την κινηση που δειχνει οτι φορτωνει,αλλα ειναι παγωμενο).

Πλεον με το που μπω στο σαιτ,στην αρχικη σελιδα,κανω scroll down μια φορα,εμφανιζει 3-4 ποστ,και τελος,δεν μπορω να δω τιποτα αλλο,στο κατω μερος,υπαρχει ακομα το κυκλακι το οποιο εξακολουθει να ειναι παγωμενο και δεν δειχνει ενδειξη οτι φορτωνει,εξαφανιστηκαν απο το πανω μερος τα notifications-μηνυματα κλπ,και δεν ανταποκρινειται στο πατημα το κουμπι με τις 3 παυλες πανω αριστερα το οποιο σε βαζει στο μενου,ωστε να εκανα Log out....

Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα?

 

Υπαρχει λογος που χρησιμοποιεις το fb απο τον chrome κ δε κατεβαζεις την επισημη εφαρμογη;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λογος που χρησιμοποιεις το fb απο τον chrome κ δε κατεβαζεις την επισημη εφαρμογη;;;

 

Οχι,απλα δεν εβρισκα λογο να κατεβασω την εφαρμογη αφου μπορουσα να κανω το ιδιο απο τον browser.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,απλα δεν εβρισκα λογο να κατεβασω την εφαρμογη αφου μπορουσα να κανω το ιδιο απο τον browser.

μην κανεις κανενα λαθος και βαλεις την εφαρμογη, προσπαθησε και με αλλον browser.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Με τον στοκ Browser του κινητου μπαινει κανονικα...Απλα δεν τον χρησιμοποιω καθολου γιατι εχω συνηθισει τον chrome...

Γιατι ομως εφαγε τετοια φλασια στον chrome το face?Παιζει να ειναι καποιο προβλημα απο το update στην 4.2.1?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά ήθελα να χρησιμοποιησω τον Chrome αλλα με χάλασε που όταν άνοιγα για παράδειγμα μια σελιδα στους xda κάποια ποστ μου τα έδειχνε με μεγαλύτερα γράμματα από τα υπόλοιπα. Ετσι δουλεύει ο Chrome η έκανα εγω καμια πατατιά? Αν αυτο φτιάχνεται θα τον ξαναβάλω αμέσως. Οχι οτι έχω πρόβλημα με τον στοκ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μέρες με την 4.2.1. Μπορώ ν πω ότι δεν έχω προβληματα που παρουσιάζονταν σε πολλούς.η μπαταρία κρατάει ακόμα καλύτερα σε σχέση με την 4.1.1. Άλλα χθες εντόπισαν το προβλημα με το bt.μετα απο λίγα δευτερόλεπτα το ακουστικό μου απο συνδέεται .

Το ξαναβαζω στο καπάκι και πάλι τα ίδια.

Υπενθυμίζω ότι είμαι εντελώς "μαμα".

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μέρες με την 4.2.1. Μπορώ ν πω ότι δεν έχω προβληματα που παρουσιάζονταν σε πολλούς.η μπαταρία κρατάει ακόμα καλύτερα σε σχέση με την 4.1.1. Άλλα χθες εντόπισαν το προβλημα με το bt.μετα απο λίγα δευτερόλεπτα το ακουστικό μου απο συνδέεται .

Το ξαναβαζω στο καπάκι και πάλι τα ίδια.

Υπενθυμίζω ότι είμαι εντελώς "μαμα".

 

Λογικά το 4.2.2 θα σε βοηθήσει, είναι ένα από τα πράγματα που βελτιώνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ήθελα να αποφύγω.να το μετατρέψω και back up κτλ κτλ.

Απο την άλλη αν περιμένω απο την Samsung το βλέπω για μετα το καλοκαίρι οπότε μάλλον η διαδικασία είναι μονόδρομος ....

Απλά ήλπιζα η " μαμα Samsung " να μην το έβγαζε έτσι με τα bugs.

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο που ειπε ο cdcd_x πιο πανω.

 

το εχω τσεκαρει και ειναι ενταξει,αλλωστε σ εμενα μενει σβηστη η οθονη.δεν αναβει συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις κανει επαναφορα εργοστασιακων η factory reser...γενικα αν το εχεις επαναφερει οπως το πηρες την πρωτη μερα, και το κανει ακομα τοτε θα πρεπει να μιλησεις με το σερβις.

Το να γυρισεις στην 4.2.1 για μενα ειναι χειροτερη επιλογη.

 

Εχεις δοκιμασει το save mode να δεις αν στο κανει;

Το τηλεφωνο σου μηπως σου εχει πεσει καμια φορα;

 

το λαμακι του usb στο κινητο θα ακουμπαει κατω. παρε ενα μαχαιρακι και σηκωσε το μερικα χιλιοστα . θα εισαι οκ.

 

Από προσωπική εμπειρία θα προσπαθήσω να ασχοληθώ με δύο ανοιχτά θέματα στην ίδια απάντηση :)

Όταν εγώ είχα άλυτα προβλήματα με το bluetooth σε 4.2.1 και μετά 4.2.2, ακόμα και μετά από factory reset, έφυγαν όλα με reflash της stock rom... Λογικό? Όχι. Αποτελεσματικό? Σίγουρα.

 

Αν αναφερονταν και στο δικο μου θεμα τα παραπανω να πω οτι μου το εχει κανει σε εντελως καθαρη εγκατασταση (χειροκινητα ολα τα images ενα προς ενα) οταν πηγα σε 4.2.1.Για την ακριβεια θεωρησα οτι αυτο θα ελυνε τα προβληματα αλλα δεν.Επισης οταν συμβαινει αυτο το φαινομενο, το πανω μερος του κινητου το νιωθω "ζεστο" παραπανω απο το κανονικο.

Απο τα πολλα εκανα shutdown, εβγαλα μπαταρια για λιγο και απο τοτε εχει στρωσει - δουλευει φυσιολογικοτατα.Αντε τωρα να καταλαβεις αν ειναι software ή hardware θεμα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κλειδώσω τον bootloader μου απο το galaxy nexus που εχω αλλά το galaxy nexus toolkit που εχω (10.1.0) δεν υποστιρίζει την 4.2.2 android που φοράει το κινητό μου.

 

Εχει κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση ?

 

BootUnlocker for Nexus Devices

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μέρες με την 4.2.1. Μπορώ ν πω ότι δεν έχω προβληματα που παρουσιάζονταν σε πολλούς.η μπαταρία κρατάει ακόμα καλύτερα σε σχέση με την 4.1.1. Άλλα χθες εντόπισαν το προβλημα με το bt.μετα απο λίγα δευτερόλεπτα το ακουστικό μου απο συνδέεται .

Το ξαναβαζω στο καπάκι και πάλι τα ίδια.

Υπενθυμίζω ότι είμαι εντελώς "μαμα".

 

Και εγώ είμαι ¨μαμά ¨, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ΒΤ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του nexus και μπαίνω κατευθίαν στην ερώτηση..

Σήμερα μου έπεσε το κινητο απο την τσέπη και στην κάτω γωνία δεξιά έκανε ενα μικρό σπασιμο ... οχι τπτ ιδιαίτερο αλλά φοβάμαι οτι μολις πέσει πάνω κατι υγρό θα χαλάσει την οθόνη ... Σκέφτομαι να αλλάξω το τζάμι του κινητού μου γιατι πιστεύω οτι η οθόνη δεν πρέπει να έπαθε κάτι, λειτουργεί μια χαρά .. Μήπως ξέρετε κατι σχετικά με το αν μπορώ να αλλάξω μόνο το τζάμι ? τι κόστος θα έχω ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

αν πας στην σελιδα του toolkit στο xda εχει ενα cab αν το τρεξεις και κανεις οτι σου λενε οι οδηγιες θα μπορεις.....αλλα μπορεις και αν επιλεξεις την 4.2.1

εγω με αυτο τον τροπο το ειχα ξεκλειδωσει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...