Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχει τίποτα που σε ενδιαφέρει μέσα και να τον σβήσεις δε θα γίνει κάτι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω lightflow. Εκτός όταν πράγματι έχω ειδοποίηση με κόκκινο, δεν το έχω δει να ανάβει.

 

Κατά τα άλλα, το BT δε μου δουλεύει ούτε στο 4.2.1 ούτε στο 4.2 .

Ευτυχώς με το browser ακόμα δεν έχω συναντήσει πρόβλημα, αλλά απ' ότι λέτε είναι θέμα χρόνου. H νέα unlock screen δε μου προσφέρει τίποτα (αν κάτι, είναι πιο αργό να ανοίξεις φωτογραφική) και το ένα επιπλέον ταπ που χρειάζομαι για να πάω στις ρυθμίσεις από τη notification bar μου σπάει τα νεύρα.

 

Ώρα για custom rom και για εμένα - κρίμα γιατί μέχρι τώρα όλες οι αναβαθμίσεις ήταν για καλό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα το πέρασμα της 4.2.1 ο στοκ browser έχει παραδόσει πνεύμα ακόμα και ελαφριές σελίδες μετα από μερικά λεπτά σκάει:-( μου φαίνεται το καβάλησε

Το καλάμι η Google ότι νάνε για να βγάλουν νέα εκδοσή πρόχειρο δουλεία.

και μετα βρίζουν την apple πού ακόμα και το iPhone 3 τρέχει ios 6

Edited by whitemen
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος απο τα παιδιά που έβαλαν την 4.2.1 από την αρχή με το toolkit να μας πει αν έχει προβλήματα με το stock browser?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μέρα με την 4.2.1...απλα απαράδεκτοι εκεί στη google.Στα αρνητικά του γυρίσματος απο πλαγιά σε κατακόρυφο κ στα χαλιά του καινούργιου ui της κάμερας,προστέθηκε απο το πουθενά το κρασάρισμα του browser.Σουπερ....Εντελώς ανουσιο το καινούργιο ξεκλειδωμα που μέχρι να ενεργοποιηθει η κάμερα παει το πουλάκι πέταξε κ εν συνέχεια η κακή διαχείριση της μπαταρίας που απορω μερικοί πως την βαλατε στα θετικά.

 

Πως γυριζουμε στην 4.1.2;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τα MMS.

 

στο access point εχω Cosmote Wireless Internet και Cosmote Mms. εχω data enabled και 3g δικτυο, ενω με 3g μπορω και μπαινω ιντερνετ αντιθετα δε μπορω να στειλω απο τα μηνυματα συνημμενο αρχειο με μορφη MMS (πχ φωτογραφια,ηχο,ηχογραφημενο ηχο/βιντεο κτλ). γραφει συνεχως sending και οσο και να περιμενω δεν στελνει .

 

επιπλεον αναφερω οτι πατησα default settings στις ρυθμισεις του cosmote mms και πως δοκιμασα βγαζοντας την επιλογη restrict background data που την εχω συνεχως ενεργη .

 

PS: αντιθετως μου στελνουν mms (που λεει πηγαιντε στη ταδε διευθυνση και βαλτε το ταδε κωδικο για να μπορεσεις να το δεις)

 

τι να κανω ?

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μέρα με την 4.2.1...απλα απαράδεκτοι εκεί στη google.Στα αρνητικά του γυρίσματος απο πλαγιά σε κατακόρυφο κ στα χαλιά του καινούργιου ui της κάμερας,προστέθηκε απο το πουθενά το κρασάρισμα του browser.Σουπερ....Εντελώς ανουσιο το καινούργιο ξεκλειδωμα που μέχρι να ενεργοποιηθει η κάμερα παει το πουλάκι πέταξε κ εν συνέχεια η κακή διαχείριση της μπαταρίας που απορω μερικοί πως την βαλατε στα θετικά.

 

Πως γυριζουμε στην 4.1.2;

 

Ε αφου ειναι καλη ψεμματα να πουμε;

 

 

 

 

 

ρε παιδες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τα MMS.

 

στο access point εχω Cosmote Wireless Internet και Cosmote Mms. εχω data enabled και 3g δικτυο, ενω με 3g μπορω και μπαινω ιντερνετ αντιθετα δε μπορω να στειλω απο τα μηνυματα συνημμενο αρχειο με μορφη MMS (πχ φωτογραφια,ηχο,ηχογραφημενο ηχο/βιντεο κτλ). γραφει συνεχως sending και οσο και να περιμενω δεν στελνει .

 

επιπλεον αναφερω οτι πατησα default settings στις ρυθμισεις του cosmote mms και πως δοκιμασα βγαζοντας την επιλογη restrict background data που την εχω συνεχως ενεργη .

 

PS: αντιθετως μου στελνουν mms (που λεει πηγαιντε στη ταδε διευθυνση και βαλτε το ταδε κωδικο για να μπορεσεις να το δεις)

 

τι να κανω ?

 

Για να σου λέει να πας σε site να βάλεις κωδικό, είσαι σίγουρος ότι είναι ενεργοποιημένα τα MMS;

Link to comment
Share on other sites

πηρα την εξυπηρετηση πελατων της Cosmote και μου ειπε η κοπελα οτι δεν ηταν ενεργη η υπηρεσια MMS :p και να στειλω μηνυμα στο 1333 γραφωντας MMS . το εκανα αλλα ελαβα μηνυμα οτι δεν υπαρχει τετοια υπηρεσια.

 

ξαναπαιρνω τηλεφωνο και λεει θα το ενεργοποιησουμε εμεις και θα περιμενετε ενα μηνυμα επιβεβαιωσης και ενα μηνυμα παροχου με τις ρυθμισεις μεσα στα επομενα λεπτα. παρολα αυτα μολις ηρθε ενα μηνυμα που λεει η υπηρεσια που ζητησατε δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας . wtf ? εχω νουμερο γυρισμενο απο vodafone σε whatsup αν παιζει ρολο

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα παράπονα σας για τον στοκ browser που κρασάρει στην 4.2.1 μπήκα από περιέργεια στο site της nova να δω τι θα κάνει και σας πληροφορώ ότι κρασάρει μια χαρά και σε μένα που είμαι με custom 4.1.2 rom :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μέρα με την 4.2.1...απλα απαράδεκτοι εκεί στη google.Στα αρνητικά του γυρίσματος απο πλαγιά σε κατακόρυφο κ στα χαλιά του καινούργιου ui της κάμερας,προστέθηκε απο το πουθενά το κρασάρισμα του browser.Σουπερ....Εντελώς ανουσιο το καινούργιο ξεκλειδωμα που μέχρι να ενεργοποιηθει η κάμερα παει το πουλάκι πέταξε κ εν συνέχεια η κακή διαχείριση της μπαταρίας που απορω μερικοί πως την βαλατε στα θετικά.

 

Πως γυριζουμε στην 4.1.2;

 

τις τελευταιες μερες περιπου μου κρασαρει κι εμενα ο στοκ browser με τιν 4.1...πριν λιγο διαβαζα ειδησεις και μου το εκανε 2 φορες....παλιοτερα δεν ειχα τετοιο προβλημα....μαλλον δεν φταιει η 4.2 κατι αλλο παιζει

Link to comment
Share on other sites

πηρα την εξυπηρετηση πελατων της Cosmote και μου ειπε η κοπελα οτι δεν ηταν ενεργη η υπηρεσια MMS :p και να στειλω μηνυμα στο 1333 γραφωντας MMS . το εκανα αλλα ελαβα μηνυμα οτι δεν υπαρχει τετοια υπηρεσια.

 

ξαναπαιρνω τηλεφωνο και λεει θα το ενεργοποιησουμε εμεις και θα περιμενετε ενα μηνυμα επιβεβαιωσης και ενα μηνυμα παροχου με τις ρυθμισεις μεσα στα επομενα λεπτα. παρολα αυτα μολις ηρθε ενα μηνυμα που λεει η υπηρεσια που ζητησατε δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας . wtf ? εχω νουμερο γυρισμενο απο vodafone σε whatsup αν παιζει ρολο

 

Καλά άσε τα apns και πες τους απλά να ενεργοποιήσουν τα MMS στη γραμμή σου. Το apn που βάζει μόνο του το κινητό είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες περιπου μου κρασαρει κι εμενα ο στοκ browser με τιν 4.1...πριν λιγο διαβαζα ειδησεις και μου το εκανε 2 φορες....παλιοτερα δεν ειχα τετοιο προβλημα....μαλλον δεν φταιει η 4.2 κατι αλλο παιζει

 

Ισως να φταιει οτι το flash που εχουμε οσο παει και παλιωνει,δεν εξελισεται πια για κινητα και ισως σε οσα σαιτ εχουν πολλα θα εχουμε προβλημα απο δω και περα.για να κανω δοκιμη θα τον δουλευω με απενεργοποιημενο flash να δω τι θα γινει

Μπηκα στο σαιτ της forthnet-nova και δε μου κρασαρε,αν εννοειται το πρωτο που βγαινει στη google.εχει καποιος το λινκ μηπως,που κρασαρει;

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

@nikoskat , φτιαχτηκε φιλε , απλα δεν ειχε ενεργοποιηθει η υπηρεσια και μετα απο 2 τηλεφωνα ειμαστε κομπλε , εστειλα δοκιμαστικα μια φωτο και ολα οκ. απλα απο οτι καταλαβα για να λαβεις η να στειλεις mms πρεπει να εχεις ανοιχτο το data enabled και 3g σημα:!:
Link to comment
Share on other sites

το data ναι χρειαζεται για να χρησιμοποιησει τα δεδομενα. το 3G χρειαζεται απλα για να ειναι γρηγορο..αν στειλεις μια φωτο 5-10KB ισως παει και με GPRS :p
Link to comment
Share on other sites

Google Next Android will be named "Key Lime Pie", Coming on May,2013

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Confirmed-Google-Next-Android-will-be-named-Key-Lime-Pie

 

Θα το πάρουμε άραγε ;

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα 4 browser απο το μαρκετ για να δοκιμασω τη παιζει με τα κρασαρισματα, εκτος του chrome, απο την αναζητηση που εκανα διαλεξα αυτους που ελεγαν στα σχολια θετικα, πολυ καλος γρηγορος κλπ. Το δοκιμαστιριο κλασικα nova, οι 3 πρωτοι εσκασαν με τον ιδιο τροπο που σκαει και ο στοκ, στον 4 κρασαρισε και το τηλεφωνο και κολησε, εβγαλα μπαταρια και ξαναμπηκα:mad::mad: Δεν ξερω wtf γινετε αλλα τα νευρα μου αρχισαν να τεντώνονται με τις αναβαθμισεις του κ..λου που κανει η google καλα ηταν στην 4.1.2 μετα απο εκει τα εκανα σκα...α:!::!::!::!:
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο site μπαινετε και τρελενεστε τοσο πολυ; την πιθανοτητα να φταιει το site με τις βλακειες που εχει βαλει τη σκεφτηκατε; εφοσον 4 browsers εχουν ιδια συμπεριφορα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα, και σε εμένα κρασάρει ο στοκ browser με 4.1.2. Οπότε φαντάζομαι πως δεν φταίει η 4.2. Σε κάθε περίπτωση, εγώ έχω το flash player, on demand, και κρασαρε όταν δεν είχα πατήσει να ανοίξω κάτι που να θέλει flash player.

 

Και μου το κάνει στο xda και στο newsbeast, δεν είχα μπει και σε άλλα...

Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα, και σε εμένα κρασάρει ο στοκ browser με 4.1.2. Οπότε φαντάζομαι πως δεν φταίει η 4.2. Σε κάθε περίπτωση, εγώ έχω το flash player, on demand, και κρασαρε όταν δεν είχα πατήσει να ανοίξω κάτι που να θέλει flash player.

 

Ερωτηση!! Γιατι δεν κρασαρει ο chrome????:chair::chair:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση!! Γιατι δεν κρασαρει ο chrome????:chair::chair:

 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει να είμαι ειλικρινής, ελπίζω μόνο να φτιαχτεί! Πριν από την jb, ζήλευα από τα Apple το σκρολαρισμα στο κινητό και στον browser. Με την jb και τον στοκ browser η πλοήγηση στο ίντερνετ με το κινητό έγινε ότι καλύτερο είχα συναντήσει! Ελπίζω να φτιαχτεί σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα πλεον μετα την 4.2.1 , δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι θα παρουμε και αλλο(α) update ...

Μακαρι να φτασουμε και το android 5.0 ...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1821673

 

Παιδια μπορω να περασω την πιο πανω ρομ με το galaxy nexus toolkit?

Tην εχει δοκιμασει κανεις?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...