Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Μάλιστα. Ενδιαφέρον αρκετά! Αν και εγώ δεν μπορώ να βάλω την 2000mAh, διότι το θέλω σε λευκό και δεν βγαίνει για λευκό η extended!

 

Εκτός και αν το λιώνεις όλη την ώρα για games την ημέρα τη βγάζει πολύ άνετα. Εγώ αυτή τη στιγμή το έχω overclocked λίγο, και μου πάει με μέτρια χρήση έως και 36 ώρες.

 

Κοίτα προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια! Δεν τρελαίνομαι! Κατα κύριο λόγο μιλάμε για κλήσεις και sms, gmail και talk αρκετά και browsing με 3G ή Wi-fi. Άρα με ενδιαφέρει σε τέτοια χρήση και όχι gaming!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μολις φορεσα την 4.1.1 και πραγματικα δεν εχω λογια...το κινητακι πεταει πλεον...!!!!!!!jellybean και τα μυαλα στα καγκελα..
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

μολις φορεσα την 4.1.1 και πραγματικα δεν εχω λογια...το κινητακι πεταει πλεον...!!!!!!!jellybean και τα μυαλα στα καγκελα..

Τη γνησια;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

νομιζω 4.1.1 ειναι αυτη που βγηκε ως source(δεν εχω δει αν βγηκε για φλασαρισμα, ειμαι στη δουλεια)

 

The name of the tagged release is android-4.1.1_r1

Link to comment
Share on other sites

4.1.1 είναι η έκδοση που δόθηκε στην AOSP...ονομασία έκδοσης JRO03C ;)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28535553&postcount=3058 :up:

Link to comment
Share on other sites

μολις φορεσα την 4.1.1 και πραγματικα δεν εχω λογια...το κινητακι πεταει πλεον...!!!!!!!jellybean και τα μυαλα στα καγκελα..

 

Φαινοταν οτι θα πηγαινε καλα ηδη απο την 4.1 στην οποια πραγματικα νομιζα οτι εχω αλλο κινητο.Για μενα η JB ειναι πολυ πιο ωριμη απο την ics.Δειτε για παραδειγμα ποσα προβληματα εχουν με ics οι κατοχοι του note

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φαινοταν οτι θα πηγαινε καλα ηδη απο την 4.1 στην οποια πραγματικα νομιζα οτι εχω αλλο κινητο.Για μενα η JB ειναι πολυ πιο ωριμη απο την ics.Δειτε για παραδειγμα ποσα προβληματα εχουν με ics οι κατοχοι του note

 

Τα προβλήματα στο Note και σε καθε συσκευη που αναβαθμιστηκε σε ICS δεν νομιζω να οφειλεται στον κώδικα του λειτουργικού, αλλα στην εκδοση που δινει η εκάστοτε κατασκευαστρια εταιρεία.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα στο Note και σε καθε συσκευη που αναβαθμιστηκε σε ICS δεν νομιζω να οφειλεται στον κώδικα του λειτουργικού, αλλα στην εκδοση που δινει η εκάστοτε κατασκευαστρια εταιρεία.

 

Διαφωνω εν μερει Ηλια.Ακομα και η aosp,cm9 κτλ κτλ εχει τα θεματακια της.Ακομα και οι αρχικες ics ειχαν θεματακια στο nexus.Η γνωμη μου ειναι οτι αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι η ics ειναι φτιαγμενη με τελειως διαφορετικο τροπο απο οτι η gb με αποτελεσμα να δημιουργησει διαφορα θεματα.Προφανως και η samsung στη συγκεκριμενη περιπτωση θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικη στα release της αλλα πιστευω οτι και ο κωδικας στην ics δεν πρεπει να ηταν και ο,τι καλυτερο.Το σιγουρο ειναι οτι η 4.1 ειναι ενα μεγαλο βημα μπροστα σαν rom

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω εν μερει Ηλια.Ακομα και η aosp,cm9 κτλ κτλ εχει τα θεματακια της.Ακομα και οι αρχικες ics ειχαν θεματακια στο nexus.Η γνωμη μου ειναι οτι αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι η ics ειναι φτιαγμενη με τελειως διαφορετικο τροπο απο οτι η gb με αποτελεσμα να δημιουργησει διαφορα θεματα.Προφανως και η samsung στη συγκεκριμενη περιπτωση θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικη στα release της αλλα πιστευω οτι και ο κωδικας στην ics δεν πρεπει να ηταν και ο,τι καλυτερο.Το σιγουρο ειναι οτι η 4.1 ειναι ενα μεγαλο βημα μπροστα σαν rom

 

Μου φαινεται πιο λογικο, οταν μια συσκευη φοραει την στοκ ICS να υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να εχει καποιο προβλημα. Οταν ομως μια εταιρεια παιρνει το λειτουργικο και υποτιθεται οτι το προσαρμοζει σε ΜΙΑ συσκευη και τα κανει χαλια (Note, S2) τοτε το φταιξιμο ειναι ολο δικο της.

Οσον αφορα το Nexus, με την 4.0.4 δεν ειχα ποτε προβλημα πουθενα, ηταν πληρεστατο. Προβληματα ειχαν οι Αμερικανοι, των οποιων τις εκδοσεις του λειτουργικου τις εδιναν οι παροχοι κινητης.

Η ICS ηταν ενα μεγαλο βημα μπροστα σε σχεση με την GB, και η JB το ιδιο. Την δοκιμασα για μια εβδομαδα και ξετρελαθηκα με την ταχυτητα της.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω οτι τα takju εχουν παρει μεχρι στιγμης την αναβαθμιση, εγω εχω περασει yakju , νομιζα οτι αυτα ηταν που θα την επαιρναν πρωτα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω δει να κυκλοφορεί το stock .zip για yakju. Μόλις δοκίμασα να περάσω το takju πάνω από yakju με locked bootloader και stock recovery (σαν OTA δηλαδή) αλλά δεν κάθισε. Περιμένουμε λίγο ακόμα :)
Link to comment
Share on other sites

ολε! Αυτο σημαινει πως θα αρχισει και η ΟΤΑ; Μπορω να το βαλω αυτο το update εαν ειμαι ετσι οπως το πηρα το κινητο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..οπωσ ακουσα ξεκινησε το ΟΤΑ.

 

μια ερωτηση...εχο το κινητο ROOT ΚΑΙ UNCLOAKED αλλα τπτ αλλο. Να περιμενο το ota...8a ερθει ή λογο root αδικα θα περιμενω.

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...