Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και οσον αφορα τα screen protectors, δειτε λιγο το κοστος αλλαγης της οθονης και θα δειτε οτι αξιζει η επενδυση των 3 ευρω για 5 protectors :p

οι ultra clear κλπ εχουν καλυτερη εικονα; αν ναι, εχεις καμια να προτεινεις; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα,εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα και εχω να πω μονο τα καλυτερα ,η τελευταια εμπειρια με αντροιντ πριν παω σε iphone kai wp7 ηταν σε 2Χ και απλα ειναι η μερα με την νυχτα,οπως και σε σχεση με τις αλλες πλατφορμες που δοκιμασα :D.Το θεμα τωρα ειναι οτι μου γρατζουνιστηκε η οθονη (εκανα το λαθος και το εβαλα μαζι με κατι κλειδια ) υπαρχουν ανταλλακτικα digitizers και γενικα υπαρχει τροπος να το αλλαξω ,οπως στα iphone πχ?

 

Κρίμα και δυστυχώς το ματι σου θα πηγαινει συνεχεια πανω στη γρατσουνια.Το εχω γραψει αρκετες φορες ,αλλα φυσικα ο καθενας κανει ο,τι θελει, προσωπικα πρωτα κανω παραγγελια το screen protector και μετα το κινητο.Με το που βγαινει απο το κουτι και ελεγχθει κατευθειαν προφυλακτικο :lol: ή pouch

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την ToughCase της CaseMate: http://www.case-mate.com/Samsung-Galaxy-Nexus-Cases/Case-Mate-Samsung-Galaxy-Nexus-Tough-Cases.asp

 

Πολύ καλή μπορώ να πω. Πιστεύω αρκετή προστασία χωρίς να δίνει ιδιαίτερο όγκο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

οι ultra clear κλπ εχουν καλυτερη εικονα; αν ναι, εχεις καμια να προτεινεις; :)

 

Ναι οι clear protectors δεν αλλοιωνουν καθολου την εικονα, οπως βλεπεις σκετη την οθονη. Εγω κλασικα εχω παρει απο το ecell πακετο των 6 με 3 ευρω νομιζω. Απλα δεν εφαρμοζουν καλα στο κατω μερος της συσκευης κατι που εμενα ομως δεν με ενοχλει.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με μη official μπαταρίες, Mugen ας πούμε ή αυτές που κυκλοφορούν στο ebay και προσφέρουν περισσότερο από 2000mAh; Είναι γενικά ασφαλείς για τις συσκευές;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα την official 2000 mah της Samsung. Την έχει κάνενας να μας πει εντυπώσεις; από ότι διάβασα στους xda λένε για συν 14% από την κανονική πως προσφέρει. Σε λίγες μέρες που θα παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα την official 2000 mah της Samsung. Την έχει κάνενας να μας πει εντυπώσεις; από ότι διάβασα στους xda λένε για συν 14% από την κανονική πως προσφέρει. Σε λίγες μέρες που θα παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις.

 

θα δεις μεγαλη διαφορα και θα φτανεις ανετα στο βραδυ μην σου πω και για εξοδο χωρις να φορτισεις... ;)

την εχω βρει 35Ε σε καταστημα Σαμ και αν αποφασισω για το GNex οπως ολα δειχνουν, θα ειναι το πρωτο πραγμα που θα αγορασω και μετα μια ομορφη θηκουλα και ενα screen protector.

 

το screenprotector εφαρμοζει καλα πανω στην οθονη ή αγηνει στις ακρες αυτο το χιλιοστο που αφηνει πχ κατι αντιστοιχο στο NS?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,παιδια εχει κανενασ το φβ στο τηλ; με την νεα αναβαθμηση του φβ, στον συγχρονισμο λεει ,,συγχρονισμοσ επαφεσ,, παταω αλλα δεν συγχρονιζει την επαφεσ μου με το φβ ,,γιατι ;εχει κανενασ ιδεα;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,παιδια εχει κανενασ το φβ στο τηλ; με την νεα αναβαθμηση του φβ, στον συγχρονισμο λεει ,,συγχρονισμοσ επαφεσ,, παταω αλλα δεν συγχρονιζει την επαφεσ μου με το φβ ,,γιατι ;εχει κανενασ ιδεα;;

βαλε το haxsync και ξεχνα το fb.(με αυτο δεν επιλεγω καν το συγχρονισμο του fb)

Link to comment
Share on other sites

θα δεις μεγαλη διαφορα και θα φτανεις ανετα στο βραδυ μην σου πω και για εξοδο χωρις να φορτισεις... ;)

την εχω βρει 35Ε σε καταστημα Σαμ και αν αποφασισω για το GNex οπως ολα δειχνουν, θα ειναι το πρωτο πραγμα που θα αγορασω και μετα μια ομορφη θηκουλα και ενα screen protector.

 

το screenprotector εφαρμοζει καλα πανω στην οθονη ή αγηνει στις ακρες αυτο το χιλιοστο που αφηνει πχ κατι αντιστοιχο στο NS?

 

Την παρήγγειλα από Amazon.de στα 27 ευρώ, από ότι είδα στις 2 Μαΐου θα την έχω. Τώρα αυτό που πρέπει να δω είναι αν θα χωρέσει με την θήκη που έχω sgp neo hybrid. Από αυτά που διάβασα στους xda κάποια άτομα εκεί που έχουν αυτόν τον συνδυασμό λένε ότι είναι οκ αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου μέχρι να το διαπιστώσω και ο ίδιος. Αλλιώς αν δεν ταιριάζει σκέφτομαι την sgp crumena που είναι pouch.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,παιδια εχει κανενασ το φβ στο τηλ; με την νεα αναβαθμηση του φβ, στον συγχρονισμο λεει ,,συγχρονισμοσ επαφεσ,, παταω αλλα δεν συγχρονιζει την επαφεσ μου με το φβ ,,γιατι ;εχει κανενασ ιδεα;;

 

ΤΙ κανει ο συγχρονισμος επαφων με το fb?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα από Amazon.de στα 27 ευρώ, από ότι είδα στις 2 Μαΐου θα την έχω. Τώρα αυτό που πρέπει να δω είναι αν θα χωρέσει με την θήκη που έχω sgp neo hybrid. Από αυτά που διάβασα στους xda κάποια άτομα εκεί που έχουν αυτόν τον συνδυασμό λένε ότι είναι οκ αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου μέχρι να το διαπιστώσω και ο ίδιος. Αλλιώς αν δεν ταιριάζει σκέφτομαι την sgp crumena που είναι pouch.

 

Έχεις link από το amazon με τη συγκεκριμένη μπαταρία; Είναι επίσημη της Samsung; Η ενσωματωμένη του Nexus στα πόσα mAh είναι;

Και επειδή αναφέρθηκαν θήκες, ψάχνω μια pouch υφασμάτινη, έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις link από το amazon με τη συγκεκριμένη μπαταρία; Είναι επίσημη της Samsung; Η ενσωματωμένη του Nexus στα πόσα mAh είναι;

Και επειδή αναφέρθηκαν θήκες, ψάχνω μια pouch υφασμάτινη, έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή;

 

Φίλε μου κάνε μια αναζήτηση στο Amazon.de για Samsung galaxy nexus akku και θα στις βγάλει. Ναι η original της Samsung είναι, δεν υπάρχει πρόβλημα γνησιότητας, το Amazon δεν είναι eBay! Απλά δες αν στέλνει Ελλάδα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω για οποιον εχει την καλοσυνη να με ενημερωσει...γινεται να κανω αγορες απο το play store με καρτα paysafe????
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω για οποιον εχει την καλοσυνη να με ενημερωσει...γινεται να κανω αγορες απο το play store με καρτα paysafe????

 

Αυτό που ρωτάς είναι γενική ερώτηση εντελώς, καλύτερα να απευθυνθείς στο γενικό Android forum. Νομίζω πάντως πως όχι. Πιστωτική/Χρεωστική/Προπληρωμένη και σπανίως με paypal μετά από συννενοήση με τον ίδιο τον developer.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ρωτάς είναι γενική ερώτηση εντελώς, καλύτερα να απευθυνθείς στο γενικό Android forum. Νομίζω πάντως πως όχι. Πιστωτική/Χρεωστική/Προπληρωμένη και σπανίως με paypal μετά από συννενοήση με τον ίδιο τον developer.

 

Ακριβως και με μια γρηγορη αναζητηση στο google βρηκα την απαντηση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο GSMArena για τα χαρακτηριστικά του Galaxy Nexus σύγκρινα τα 2 παρακάτω κινητά:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4432&idPhone2=4219

 

Έχω μπερδευτεί ή είναι το ίδιο κινητό;

 

Οι διαφορές που βρήκα είναι στην ημερομηνία κυκλοφορίας, Ιανουάριος 2012 (SGNI9250M ) και Νοέμβριος 2012 (SGN), στο NFC όπου στο SGNI9250M δεν το αναφέρει και στο OS, όπου στο μεν SGNI9250M αναφέρει Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich) ενώ στο σκέτο SGN αναφέρει Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich), upgradable to v4.0.4

 

[ATTACH]24965[/ATTACH]

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι πρόκειται για διαφορετικές παρτίδες του ίδιου κινητού. Από όσο ξέρω το 9250 είναι αυτό που έχουμε όλοι ή σχεδόν όλοι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο GSMArena για τα χαρακτηριστικά του Galaxy Nexus σύγκρινα τα 2 παρακάτω κινητά:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4432&idPhone2=4219

 

Έχω μπερδευτεί ή είναι το ίδιο κινητό;

 

Οι διαφορές που βρήκα είναι στην ημερομηνία κυκλοφορίας, Ιανουάριος 2012 (SGNI9250M ) και Νοέμβριος 2012 (SGN), στο NFC όπου στο SGNI9250M δεν το αναφέρει και στο OS, όπου στο μεν SGNI9250M αναφέρει Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich) ενώ στο σκέτο SGN αναφέρει Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich), upgradable to v4.0.4

 

[ATTACH]24965[/ATTACH]

 

Η απαντηση στην ερωτηση σου

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1384458

 

ειναι το μοντελο για τον Καναδα (Bell)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος το Dock με την HDMI θυρα; εντυπωσεις; σε σύνδεση με υπολογιστή, τηλεόραση λειτουργεί κανονικα;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο να εχω βγαλει το φορτιστη στο 76 τοις εκατο μπαταριας και μετα απο 20 λεπτα να το ξαναβλεπω και να ειναι στο 78..; στοκ τελειως ειμαι...εχει συμβει σε καποιον;
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να στειλω sms, εχω stock 4.0.4 , ενω αντιθέτως λαμβάνω μηνύματα.Το δικτυο μου ειναι cosmote. Καμιά βοήθεια; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να στειλω sms, εχω stock 4.0.4 , ενω αντιθέτως λαμβάνω μηνύματα.Το δικτυο μου ειναι cosmote. Καμιά βοήθεια; Ευχαριστώ.

 

Μήπως τέλειωσε η κάρτα σου; :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...