Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες να ρωτησω μια, επειδη ειναι στιγμες που θελω να σπασω το κινητο με τοσα lag spikes που τρωει, τωρα ειμαι μιa custom 4.2.2,για να βαλω την official 4.3 ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος? Περναω το official 4.2.2 και θα μου κανει απο μονο του το update?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

update στα toolkits .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο. Ευχαριστω :D

 

Βασικά μπερδεύτηκες :p .. Εννοώ πως βγήκε η 4.3 στο toolkit σαν update.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εχεις donated εκδοση;

 

Ναι, για αυτό το είπα :) . Έβγαλε για όλα (nexus 10/7/4/Galaxy)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη δεδομενων πλεον μετα την ανακοινωση της google για την νεα εκδοση 4.4

 

...και το κλασσικο ερωτημα...

 

Αραγε θα την παρουμε η θα μας 'αναγκασει' η google να παρουμε τον διαδοχο;

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη δεδομενων πλεον μετα την ανακοινωση της google για την νεα εκδοση 4.4

 

...και το κλασσικο ερωτημα...

 

Αραγε θα την παρουμε η θα μας 'αναγκασει' η google να παρουμε τον διαδοχο;

 

φυσιολογικά οποιαδήποτε έκδοση μέχρι την 5.0 θα την πάρουμε, μιάς και οι αλλαγές είναι μικρές για να μην τις αντέχει το hardware..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εδω παιρνει το Iphone4 το Ios7...

 

εμεις γιατι να μην μπορουμε να αντεξουμε την 5?

 

το θεμα για μενα, ειναι αν θελει να σε κανει να αγορασεις ή οχι νεα συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες προσπαθω να συνδεθω μεσω wi-fi σε διαφορους χωρους,π.χ καφετεριες αλλα ενω δινω κωδικο σωστο δεν κανει ποτε συνδεση.καμια ιδεα;χρειαζεται καμια ρυθμιση;:!:
Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες προσπαθω να συνδεθω μεσω wi-fi σε διαφορους χωρους,π.χ καφετεριες αλλα ενω δινω κωδικο σωστο δεν κανει ποτε συνδεση.καμια ιδεα;χρειαζεται καμια ρυθμιση;:!:

μηπως πιανεις ισα ισα σημα;

Αν και το πιο συνηθες προβλημα που εχουν οι καφετεριες ειναι οτι εχουν ενα ρουτερ της πλακας και εχουν και το DHCP να ελευθευρωνει την IP καθε 2 εβδομαδες και να μην εχει IP να σου δωσει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες προσπαθω να συνδεθω μεσω wi-fi σε διαφορους χωρους,π.χ καφετεριες αλλα ενω δινω κωδικο σωστο δεν κανει ποτε συνδεση.καμια ιδεα;χρειαζεται καμια ρυθμιση;:!:

 

"Δεν κάνει ποτέ σύνδεση", δηλαδή τι κάνει ακριβώς ? Δεν παίρνει IP, δεν τσιμπάει τα settings του δικτύου (π.χ. gateway), δεν φαίνεται να σε αφήνει να βγεις στο web, τι ακριβώς ?

 

Αν δεν παίρνει IP, είναι αυτό που λέει ο φίλος πιο πριν, έχει μπουκώσει το ρουτεράκι και δεν έχει να σου δώσει. Αν δεν τσιμπάει settings, τότε είσαι με ασθενές σήμα, ή ξανά έχει μπουκώσει ο router και θέλει reset. Αν δεν σε αφήνει να βγεις, τότε μήπως θέλει να δώσεις τον κωδικό σε κάποια σελίδα login ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

εβαζα κωδικο και εμενε στο ''γινεται συνδεση''.με μια μικρη επιφυλαξη γιατι δεν θυμαμαι καλα.παντως σημα ειχε φουλ!

 

Συνήθως φταίει ο ρούτερ, ειδικά σε καφετέριες κλπ.

Πάντως ένα μικρό workaround είναι να έχεις ανοιχτή τη λίστα με τα ασύρματα δίκτυα όσο προσπαθεί να συνδεθεί - έχει παρατηρηθεί ότι σε αδιάγνωστα κολληματάκια σύνδεσης βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

υστερα απο 10 μερες αναμονη, εφτασε ξανα στα χερια μου την προηγουμενη βδομαδα το κινητακι μου που τοχα στειλει για 3η φορα πισω για service μιας και ετρωγε καθημερινα reboots και συχνοτερα στην τσεπη μου.

αφου πηγε στην Smartec μιας και με αυτη συνεργαζεται τα media markt (απο εκει το πηρα), ειχα κανει αιτημα για αντικατασταση συσκευης μιας με καποιες αποδειξεις εδειχνα το προβλημα ( μια απο αυτες ειναι το προγραμμα bootlog uptime, οπου καθε φορα που κρασαρε το κατεγραφε) και επισης οτι τους ειπα οτι σε safe mode μου ξανακανε reboot. Συνηθως οταν ειναι safe mode και σου κλεινει δεν πιστευω οτι εκει φταιει το λειτουργικο αλλα κατι στο hardware.

εν πασει περιπτωσει, παω να το παραλαβω και βλεπω οτι μου ξαναστειλαν το τηλεφωνο μου πισω με κλασικη αιτιολογια επαναπρογραμματισμος. ανοιγω το τηλεφωνο και βλεπω το ICE CREAM SANDWICH οπου αρχιζω και παθαινω εγκεφαλικα.

λεω δεν γινεται. Το καταπινω αυτο, το παιρνω στο σπιτι μου, κατεβαζει τα update και μενει με το samsung λειτουργικο στο 4.2.1

Αν και λεω τι κανω με αυτο αφου βγηκε το 4.3, λεω ας το αφησω λιγο καιρο ετσι να δω τι θα κανει.

Την πρωτη βραδια οκ, το επομενο πρωι reboot και ως συνηθως στην τσεπη μου!!!

λεω εδω ειμαστε. Το γυριζω yakju 4.3, την πρωτη βραδια οκ, το επομενο πρωι ξανα reboot παλι στην τσεπη μου.

απο την προηγουμενη βδομαδα μεχρι σημερα, συνολικος αριθμος reboot 21 και συνεχιζει.

Τα media markt μου ειπαν οτι δεν μπορουν να πιεσουν περισσοτερο και να το παω εγω ο ιδιος σε καποιο service samsung.

Η ερωτηση ειναι ΣΕ ΠΟΙΑ ωστε ειτε να μου διορθωσουν το προβλημα μια για παντα ειτε να μου το αντικαταστησουν?

Τι λετε οσοι την εχετε βγαλει σε επισκευαστικα κεντρα samsung?

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω την επομενη φορα,ευχαριστω!

Σε τέτοιες περιπτώσεις δοκίμασε να δώσεις στατική ip στο συγκεκριμένο wifi δίκτυο και κυρίως κάποια μεγάλη όπως π.χ. 192.168.1.120 --->το μέγιστο ειναι 255 για τον τρόπο δες εδώ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο 10 μερες αναμονη, εφτασε ξανα στα χερια μου την προηγουμενη βδομαδα το κινητακι μου που τοχα στειλει για 3η φορα πισω για service μιας και ετρωγε καθημερινα reboots και συχνοτερα στην τσεπη μου.

αφου πηγε στην Smartec μιας και με αυτη συνεργαζεται τα media markt (απο εκει το πηρα), ειχα κανει αιτημα για αντικατασταση συσκευης μιας με καποιες αποδειξεις εδειχνα το προβλημα ( μια απο αυτες ειναι το προγραμμα bootlog uptime, οπου καθε φορα που κρασαρε το κατεγραφε) και επισης οτι τους ειπα οτι σε safe mode μου ξανακανε reboot. Συνηθως οταν ειναι safe mode και σου κλεινει δεν πιστευω οτι εκει φταιει το λειτουργικο αλλα κατι στο hardware.

εν πασει περιπτωσει, παω να το παραλαβω και βλεπω οτι μου ξαναστειλαν το τηλεφωνο μου πισω με κλασικη αιτιολογια επαναπρογραμματισμος. ανοιγω το τηλεφωνο και βλεπω το ICE CREAM SANDWICH οπου αρχιζω και παθαινω εγκεφαλικα.

λεω δεν γινεται. Το καταπινω αυτο, το παιρνω στο σπιτι μου, κατεβαζει τα update και μενει με το samsung λειτουργικο στο 4.2.1

Αν και λεω τι κανω με αυτο αφου βγηκε το 4.3, λεω ας το αφησω λιγο καιρο ετσι να δω τι θα κανει.

Την πρωτη βραδια οκ, το επομενο πρωι reboot και ως συνηθως στην τσεπη μου!!!

λεω εδω ειμαστε. Το γυριζω yakju 4.3, την πρωτη βραδια οκ, το επομενο πρωι ξανα reboot παλι στην τσεπη μου.

απο την προηγουμενη βδομαδα μεχρι σημερα, συνολικος αριθμος reboot 21 και συνεχιζει.

Τα media markt μου ειπαν οτι δεν μπορουν να πιεσουν περισσοτερο και να το παω εγω ο ιδιος σε καποιο service samsung.

Η ερωτηση ειναι ΣΕ ΠΟΙΑ ωστε ειτε να μου διορθωσουν το προβλημα μια για παντα ειτε να μου το αντικαταστησουν?

Τι λετε οσοι την εχετε βγαλει σε επισκευαστικα κεντρα samsung?

 

Έχεις θήκη στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Στα 2 πρωτα service χρησιμοποιούσαν θήκη. Στο τρίτο,οτάν το παρέλαβα μέχρι σήμερα δε του έχω βάλει θήκη οπου και εξακολουθεί να μου κανει reboots. Μου το λες αυτό γιατί υποψιάζεσαι οτι ανεβάζει θερμοκρασια μέσα στη θήκη;
Link to comment
Share on other sites

Στα 2 πρωτα service χρησιμοποιούσαν θήκη. Στο τρίτο,οτάν το παρέλαβα μέχρι σήμερα δε του έχω βάλει θήκη οπου και εξακολουθεί να μου κανει reboots. Μου το λες αυτό γιατί υποψιάζεσαι οτι ανεβάζει θερμοκρασια μέσα στη θήκη;

Ναι, και εμενα ανεβαζε πολυ θερμοκρασια και εκανε κατι κουλα μεσα σε θηκη απο καουτσουκ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η θήκη ηταν μια δερμάτινη εξωτερικο με ενα απαλό ύφασμα απο μέσα. Οπως και να έχει δεν ηταν αυτό το πρόβλημα γιατί τώρα είναι γυμνο οποτε δεν μπορεί να υποστηριχτεί αυτό το επιχείρημα. Κάποιο Κάλο service εχεις υπόψιν;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η θήκη ηταν μια δερμάτινη εξωτερικο με ενα απαλό ύφασμα απο μέσα. Οπως και να έχει δεν ηταν αυτό το πρόβλημα γιατί τώρα είναι γυμνο οποτε δεν μπορεί να υποστηριχτεί αυτό το επιχείρημα. Κάποιο Κάλο service εχεις υπόψιν;

 

Δοκίμασε να σηκωσεις λίγο το γλωσακι του usb του τηλεφώνου.Μπορει να ειναι το προβλημα απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σηκωσεις λίγο το γλωσακι του usb του τηλεφώνου.Μπορει να ειναι το προβλημα απο αυτο

Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό λιγάκι γιατί δε σε πιάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα δοκίμασε να το αφήσεις και εκτός τσέπης για μια ημέρα, άστο στο σπίτι. Να έχεις κωδικό pin για να καταλάβεις αν κάνει reboot.

 

Κάνε το για να αποκλείσεις ότι γίνεται από πίεση, θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα δοκίμασε να το αφήσεις και εκτός τσέπης για μια ημέρα, άστο στο σπίτι. Να έχεις κωδικό pin για να καταλάβεις αν κάνει reboot.

 

Κάνε το για να αποκλείσεις ότι γίνεται από πίεση, θερμοκρασία.

 

Όταν είμαι σπίτι, και το έχω το τηλέφωνο πανω σε τραπεζάκια,δε μου κανει reboots.

Εννοώ οτι είναι το τηλέφωνο εκτός τσέπης.

Οποτε τι υποθέτουμε; οτι ανεβάζει θερμοκρασία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...