Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν είχα θα το έβαζα. Ένα google search όμως και το βρήκα. Ορίστε
:)

 

αυτό κάνει και για να μην έχεις φουσκάλες

 

ευχαριστούμε!! επίσης να προσθέσω και εγώ μια μικρή συμβουλή που την έμαθα από το μέλος haki.. να προτιμάτε screen protectors που λένε ότι είναι reusable.. έχω πάρει ένα τέτοιο και το έχω φορεμένο 3 μήνες και δεν έχει πάθει το παραμικρό είναι σαν καινούργιο.. το μόνο κακό είναι ότι γεμίζει δαχτυλιές αλλά όλα το έχουν αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. το notification λαμπάκι γιατι δεν φαίνετε όταν έχω αναπάντητη παιδία?

2. επίσεις το nexus toolkit θελει donation για να γινεις 4.2.2 απο την 4.2.1.. προς το παρων τουλάχιστων.. :(

3. ευχαριστώ για τις απαντήσεις στο θέμα με το screen protector. :)

 

Υ.Γ το κινητό μας είναι τέλειο απλά..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

1. το notification λαμπάκι γιατι δεν φαίνετε όταν έχω αναπάντητη παιδία?

2. επίσεις το nexus toolkit θελει donation για να γινεις 4.2.2 απο την 4.2.1.. προς το παρων τουλάχιστων.. :(

3. ευχαριστώ για τις απαντήσεις στο θέμα με το screen protector. :)

 

Υ.Γ το κινητό μας είναι τέλειο απλά..

 

1. Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&hl=en

 

2. Αυτό είναι πιο φιλικό προς τον χρήστη και δεν απαιτεί donation http://www.wugfresh.com/nrt/

Link to comment
Share on other sites

αυτη την μεμβράνη την έχει κανένας? http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/screen-protector-celly-for-galaxy-nexus/prod2930053pp/

θα χάνει σε απόδοση η οθονη με μεμβράνη?

τι λέτε?

 

νομίζω ήταν τα πρώτα που είχα πάρει όταν πήρα το κινητό, μέχρι να μου έρθουν οι ζελατίνες και οι θήκες που είχα παραγγείλει από amazon. αν την βάλεις σωστά είναι αρκετά καλή, δεν είχα κάποιο σοβαρό παράπονο. μαζεύουν αρκετές δαχτυλιές βέβαια αλλά αν δεν βάλεις ματ ζελατίνες θα το έχεις αυτό το πρόβλημα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

1. Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&hl=en

 

2. Αυτό είναι πιο φιλικό προς τον χρήστη και δεν απαιτεί donation http://www.wugfresh.com/nrt/

 

ευχαριστώ leftis, LongBow.

ελπίζω το απόγευμα να είμαι 4.2.2 :D

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους 4.2.2 και yakju. :)

άντε τώρα να κάνουμε υπομονή δύο μήνες για το android 5.. :p

τώρα που έγινα yakju θα πέρνω αναβαθμίσεις στην ώρα τους ή όποτε θέλει η samsung?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους 4.2.2 και yakju. :)

άντε τώρα να κάνουμε υπομονή δύο μήνες για το android 5.. :p

τώρα που έγινα yakju θα πέρνω αναβαθμίσεις στην ώρα τους ή όποτε θέλει η samsung?

 

θα περνεις αναβαθμησεις με το που τις δινει η Google...η Samsung δεν εχει καμια σχεση σε αυτο το θεμα.....

Link to comment
Share on other sites

Extended battery + blackbean 8 + fancy kernel.

 

Ποσα mAh μπαταρια;

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Extended battery + blackbean 8 + fancy kernel.

 

την σκεφτόμουν και εγώ την extended.. 2 μέρες+ φαίνεται πολύ καλό αν και θα περίμενα λίγο παραπάνω screen time, ειδικά με 2 ημέρες on το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

την σκεφτόμουν και εγώ την extended.. 2 μέρες+ φαίνεται πολύ καλό αν και θα περίμενα λίγο παραπάνω screen time, ειδικά με 2 ημέρες on το κινητό!

 

Η διαφορά είναι μικρή. 1750 με 2000 περίπου 10 τις εκατό παραπάνω. Δεν είναι πολύ για να περιμένεις κάτι παραπάνω. Ίσα ίσα, με τέτοιο uptime 3 ώρες είναι super. Όλα φυσικά εξαρτώνται από τη χρήση του καθενός. 1 ώρα screen time από χρήστη σε χρήστη ποικίλει πάρα πολύ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η Extended battery επρεπε να ειναι απο την αρχη.

Ειμαι στοκ και με μετρια χρηση wifi, 3G, φωτεινοτεινα 25% και εκτος σπιτιου 100% , μου κρατει 2μερες κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Με την 1700αρα ειχα φωτεινοτητα 10% ταμπετσαρια μαυρη και οτιδηποτε αλλο που τρωει μπαταρια το μειωνα μηπως και κερδισω ωρες αλλα...δε παλευοταν.

Η 2000 ειναι επενδυση στο κινητο.

 

Αποψη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η Extended battery επρεπε να ειναι απο την αρχη.

Ειμαι στοκ και με μετρια χρηση wifi, 3G, φωτεινοτεινα 25% και εκτος σπιτιου 100% , μου κρατει 2μερες κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Με την 1700αρα ειχα φωτεινοτητα 10% ταμπετσαρια μαυρη και οτιδηποτε αλλο που τρωει μπαταρια το μειωνα μηπως και κερδισω ωρες αλλα...δε παλευοταν.

Η 2000 ειναι επενδυση στο κινητο.

 

Αποψη μου παντα.

 

Κι εγώ την έχω την 2000mAh. Στην αρχή για να τεστάρω αυτονομία έπαιζα συντηρητικά, αλλά μετά διαπίστωσα ότι για να είμαι σίγουρος στο full, θέλω μια φόρτιση την ημέρα, ώστε την επομένη να μην περιορίζομαι. Οπότε απο κει και πέρα άρχισα να το δουλεύω πιο επιθετικά, με φωτεινότητα 50%+ λίγο overclock στη GPU κ.α και βρήκα την υγειά μου :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η Extended battery επρεπε να ειναι απο την αρχη.

Ειμαι στοκ και με μετρια χρηση wifi, 3G, φωτεινοτεινα 25% και εκτος σπιτιου 100% , μου κρατει 2μερες κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Με την 1700αρα ειχα φωτεινοτητα 10% ταμπετσαρια μαυρη και οτιδηποτε αλλο που τρωει μπαταρια το μειωνα μηπως και κερδισω ωρες αλλα...δε παλευοταν.

Η 2000 ειναι επενδυση στο κινητο.

 

Αποψη μου παντα.

 

Πάντως ρε παιδιά εγώ ή πρέπει να έχω πέσει σε "καλή" μπαταρία ή να έχω πετύχει καλές ρυθμίσεις...σήμερα με PA (τελευταία έκδοση 28.3) και Purity στα 1350MHz, έχω πετύχει αυτό που βλέπετε με περίπου 2,5 ώρες οθόνης -και θυμίζω ότι αυτές οι 2,5 ώρες είναι σχεδόν πάντα με βαριά παιχνίδια (E.Warriors, NFSMW κλπ).

 

A, έχω βάλει και το Greenify, έχω παγώσει τα πάντα όλα και έχω βρει και την υγειά μου...με το Titanium δεν γινόταν ίδια δουλειά :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά εγώ ή πρέπει να έχω πέσει σε "καλή" μπαταρία ή να έχω πετύχει καλές ρυθμίσεις...σήμερα με PA (τελευταία έκδοση 28.3) και Purity στα 1350MHz, έχω πετύχει αυτό που βλέπετε με περίπου 2,5 ώρες οθόνης -και θυμίζω ότι αυτές οι 2,5 ώρες είναι σχεδόν πάντα με βαριά παιχνίδια (E.Warriors, NFSMW κλπ).

 

A, έχω βάλει και το Greenify, έχω παγώσει τα πάντα όλα και έχω βρει και την υγειά μου...με το Titanium δεν γινόταν ίδια δουλειά :cool:

 

Εχεις πετυχει τις ρυθμισεις.

Μια χαρα εισαι The Ace...μια χαρα.

 

...και ασε τον αλλον(φιλαρακι μου) να εχει το 4s με 3,5ιντσες οθονη και να βγαζει μια μερα κ κατι!

Κακια μου αλλα δεν αντεξα...το ειπα:D

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την κακια μου, ο φιλος σου με το 4s ποσο ασχοληθηκε να σεταρει το κινητο να βαλει 1213 ρυθμισεις για να μην καιει μπαταρια και τα λοιπα;

 

Γιατι εγω με μαμα μπαταρια δεν βγαζω τη μερα αν το το εχω οπως θελω,με την extended ειμαι οκ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, μια ερωτησούλα,

στην 4.2.2 έχεται αριθμό εκδοσης JDQ39?

ευχαριστώ.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, μια ερωτησούλα,

στην 4.2.2 έχεται αριθμό εκδοσης JDQ39?

ευχαριστώ.

 

ναι αυτός είναι!

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την κακια μου, ο φιλος σου με το 4s ποσο ασχοληθηκε να σεταρει το κινητο να βαλει 1213 ρυθμισεις για να μην καιει μπαταρια και τα λοιπα;

 

Γιατι εγω με μαμα μπαταρια δεν βγαζω τη μερα αν το το εχω οπως θελω,με την extended ειμαι οκ.

 

Να πω την αλήθεια δεν ασχολήθηκα και τόσο πολύ με τις ρυθμίσεις ήχου, οθόνης, CPU κλπ. Έβαλα κάποια νούμερα που μου φαίνονται λογικά για την χρήση που κάνω (και τα οποία χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια σε Android κινητά), και τόσο με την stock όσο και με την PA βλέπω, ότι και αν κάνω, πάνω από 1 μέρα πάντα (ακόμα και αν παίξω 1-2 ώρες EW, NFS, Legends κλπ). Αυτό λοιπόν μου δείχνει ότι η μπαταρία και η κατανάλωση του SGN είναι ΟΚ για περισσότερο από μια μέρα χρήση, με τα πάντα όλα ανοιχτά (μονίμως 3G, Wifi) :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν ασχολήθηκα και τόσο πολύ με τις ρυθμίσεις ήχου, οθόνης, CPU κλπ. Έβαλα κάποια νούμερα που μου φαίνονται λογικά για την χρήση που κάνω (και τα οποία χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια σε Android κινητά), και τόσο με την stock όσο και με την PA βλέπω, ότι και αν κάνω, πάνω από 1 μέρα πάντα (ακόμα και αν παίξω 1-2 ώρες EW, NFS, Legends κλπ). Αυτό λοιπόν μου δείχνει ότι η μπαταρία και η κατανάλωση του SGN είναι ΟΚ για περισσότερο από μια μέρα χρήση, με τα πάντα όλα ανοιχτά (μονίμως 3G, Wifi) :cool:

 

Sorry αλλά τα νούμερα που λες είναι λίγο ουτοπικά. 1,5 ώρα NFS, και χρήση 3g ούτε οι γκουμουτσες της mugen δε σου βγάζουν πάνω από 1 μέρα, πόσο μάλλον η stock. :-P Εξαρτάται βέβαια και αν το όλη η υπόλοιπη ώρα είναι απλή αναμονή, τότε ίσως. Και το πόσα accounts έχει περασμένα το κινητό, την φωτεινότητα etc...

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά τα νούμερα που λες είναι λίγο ουτοπικά. 1,5 ώρα NFS, και χρήση 3g ούτε οι γκουμουτσες της mugen δε σου βγάζουν πάνω από 1 μέρα, πόσο μάλλον η stock. :-P Εξαρτάται βέβαια και αν το όλη η υπόλοιπη ώρα είναι απλή αναμονή, τότε ίσως. Και το πόσα accounts έχει περασμένα το κινητό, την φωτεινότητα etc...

 

Χρήση 3G δεν έχω για σερφάρισμα, καθώς είμαι σχεδόν όλη την ώρα σε WiFi (είτε στο γραφείο είτε στο σπίτι). 3G μόνο στο δρόμο, δηλαδή για περίπου 3-4 ώρες κάθε μέρα. Οθόνη έχω περίπου στις 2,5 ώρες, και βάλε άλλα 20-25 λεπτά ομιλίας κατά μέσο όρο. ΒΤ σπάνια (μόνο ΣΚ στο αυτοκίνητο), αλλά για τα παιχνίδια είναι όπως τα είπα...άντε να μην είναι 1,5 ώρα, να είναι 1 ώρα....και αυτό συμβαίνει καιρό τώρα, άρα είναι "λογική" χρήση και αντοχή του SGNex...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Έκανε πρόσφατα αναβάθμιση το κινητό μου σε 4,2,1 και όταν εγκατέστησα ξανά το sms limit tool δεν με άφηνε να αλλάξω το όριο μηνυμάτων.

Μήπως δεν δουλεύει το συγκεκριμένο πρόγραμμα σε αυτή την έκδοση android;

Αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να αλλάξω το όριο μηνυμάτων σε αυτή την έκδοση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Δεν είναι εδώ το θέμα για να ρωτήσεις. Ρώτα στα γενικά threads εφαρμογών.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να διαμοιράσω internet από το galaxy nexus στο nexus7 για να δω πως δουλεύει το tethering. Απενεργοποίησα το Wi-Fi στο nexus7 και προσπάθησα να το συνδέσω με το galaxy nexus. Στο galaxy nexus ειχα απενεργοποιημένα τα δεδομένα 3g και αφού ενεργοποίησα το πρόσβαση και φορητό σημ.. πρόσβασηςπροσπάθησα με τις ρυθμίσεις να δώσω internet στο nexus 7. Δεν τα κατάφερα, ήταν και λίγο βιαστική η όλη προσπάθεια, αλλά εκείνο που με προβλημάτισε είναι ότι ειδα μετά στο υπόλοιπο του f2g που έχω ότι έφαγε 1€. Ενεργοποιήται από μόνο του το 3g στο tethering; Δηλ. μόνο με 3g λειτουργεί και όχι με wi-fi;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...