Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω εγκαταλείψατε το θέμα για το κινητό.. Κρίμα

 

Δεν υπάρχει κάτι νεότερο...

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εγκαταλείψατε το θέμα για το κινητό.. Κρίμα

Μπα δε νομίζω, μάλλον φταίει το τριήμερο και η φυγή προς άλλες δραστηριότητες.

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεψε μεσως ο κωδικος του πλαισιου? ή εκανες κατι αλλο για να δουλεψει? Γιατι εμενα μου βγαζει οτι ειναι λαθος.

 

παληκαρια ειχα και εγω το ginius στο s3.αγορασα το nexus 4 και μου βγαζει λαθος.

το λινκ στο dropbox δε δουλευει.μια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

Φίλος με συμβουλή μου πέρασε από ένα σάπιο Νοκια στο νέξους από δεχόμενος με δυσκολία το μέγεθος.

Είναι ευχαριστημενος ΑΛΛΑ το κινητό κολλούσε όταν προσπαθούσε να μιλήσει στη δουλειά του που δεν έχει σήμα καλό. Έκλεινε η γραμμή αλλά αυτό θα ήταν το λιγότερο. Του μαυρίζε η οθόνη και το κινητό κολλάει τελείως.

Έλεγα ότι είναι η έκδοση καθώς ήταν samaung branded και δεν είχε λάβει την 4.2.1. Πρόσφατα του ήρθε η 4.2.1 και του είπα ότι θα λυθούν τα προβλήματα.

Και πως το έφερε η τύχη χτες ήμασταν μαζί και προσπάθησε να πάρει ένα τηλ. Σήμα 4 γραμμές. Το κινητό κόλλησε τελείως και ήθελε βγάλσιμο η μπαταρια για να συνέλθει. Του το έχει ξανακάνει 1-2 φορές μετά την αναβάθμιση. Δεν ήξερε για βγάλσιμο μπαταρίας και μου είπε ότι μετά από 2-3 λεπτά πήρε μπροστά πάλι.

Είναι μόνιμα σε 2g. Τον κινητό έχει ελάχιστες εφαρμογές.

Το έχετε συναντήσει πάλι? Έχει προβλήματα σταθερότητας η 4.2.1?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

Φίλος με συμβουλή μου πέρασε από ένα σάπιο Νοκια στο νέξους από δεχόμενος με δυσκολία το μέγεθος.

Είναι ευχαριστημενος ΑΛΛΑ το κινητό κολλούσε όταν προσπαθούσε να μιλήσει στη δουλειά του που δεν έχει σήμα καλό. Έκλεινε η γραμμή αλλά αυτό θα ήταν το λιγότερο. Του μαυρίζε η οθόνη και το κινητό κολλάει τελείως.

Έλεγα ότι είναι η έκδοση καθώς ήταν samaung branded και δεν είχε λάβει την 4.2.1. Πρόσφατα του ήρθε η 4.2.1 και του είπα ότι θα λυθούν τα προβλήματα.

Και πως το έφερε η τύχη χτες ήμασταν μαζί και προσπάθησε να πάρει ένα τηλ. Σήμα 4 γραμμές. Το κινητό κόλλησε τελείως και ήθελε βγάλσιμο η μπαταρια για να συνέλθει. Του το έχει ξανακάνει 1-2 φορές μετά την αναβάθμιση. Δεν ήξερε για βγάλσιμο μπαταρίας και μου είπε ότι μετά από 2-3 λεπτά πήρε μπροστά πάλι.

Είναι μόνιμα σε 2g. Τον κινητό έχει ελάχιστες εφαρμογές.

Το έχετε συναντήσει πάλι? Έχει προβλήματα σταθερότητας η 4.2.1?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Τι εφαρμογές έχει; δεν το κάνει αυτό γενικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογές έχει; δεν το κάνει αυτό γενικά πάντως.

 

Δεν έχει τίποτα περίεργο. Facebook. YouTube και κάτι άλλες απλές θα έλεγα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα περίεργο. Facebook. YouTube και κάτι άλλες απλές θα έλεγα.

 

Μεμονωμένο περιστατικό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μεμονωμένο περιστατικό.

 

Το οποίο μπορεί να λυθεί γιατί με άγριο κοιτάει ώρες ώρες? Είχε συνηθίσει την αμείλικτη σταθερότητα του s40 και κάτι τέτοια τον χαλάνε. Μετά την 4.2.1 προβλέπεται γρήγορα καμιά 4.2.2 η πάει προς καλοκαίρι?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο μπορεί να λυθεί γιατί με άγριο κοιτάει ώρες ώρες? Είχε συνηθίσει την αμείλικτη σταθερότητα του s40 και κάτι τέτοια τον χαλάνε. Μετά την 4.2.1 προβλέπεται γρήγορα καμιά 4.2.2 η πάει προς καλοκαίρι?

 

Ιδέα δεν έχω πότε παίρνουν τα επίσημα updates. Σε custom rom έχουν βγει εδώ και 2 μήνες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εγκαταλείψατε το θέμα για το κινητό.. Κρίμα

 

Ε ναι, το Nexus έχει πεθάνει, δεν ασχολούμαστε πια με παλιατζούρες... :wacko:

 

Μια βοήθεια παιδιά.

Φίλος με συμβουλή μου πέρασε από ένα σάπιο Νοκια στο νέξους από δεχόμενος με δυσκολία το μέγεθος.

Είναι ευχαριστημενος ΑΛΛΑ το κινητό κολλούσε όταν προσπαθούσε να μιλήσει στη δουλειά του που δεν έχει σήμα καλό. Έκλεινε η γραμμή αλλά αυτό θα ήταν το λιγότερο. Του μαυρίζε η οθόνη και το κινητό κολλάει τελείως.

Έλεγα ότι είναι η έκδοση καθώς ήταν samaung branded και δεν είχε λάβει την 4.2.1. Πρόσφατα του ήρθε η 4.2.1 και του είπα ότι θα λυθούν τα προβλήματα.

Και πως το έφερε η τύχη χτες ήμασταν μαζί και προσπάθησε να πάρει ένα τηλ. Σήμα 4 γραμμές. Το κινητό κόλλησε τελείως και ήθελε βγάλσιμο η μπαταρια για να συνέλθει. Του το έχει ξανακάνει 1-2 φορές μετά την αναβάθμιση. Δεν ήξερε για βγάλσιμο μπαταρίας και μου είπε ότι μετά από 2-3 λεπτά πήρε μπροστά πάλι.

Είναι μόνιμα σε 2g. Τον κινητό έχει ελάχιστες εφαρμογές.

Το έχετε συναντήσει πάλι? Έχει προβλήματα σταθερότητας η 4.2.1?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Όπως είπαν και νωρίτερα δεν είναι ούτε κατά διάννοια αναμενόμενη συμπεριφορά, με οποιαδήποτε έκδοση λειτουργικού. Αν έχει την ευχέρεια να κάνει επιστροφή σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, εγώ θα ξεκινούσα από εκεί. Σκοπός προφανώς να εξασφαλίσει με ελάχιστο κόπο ότι δεν οφείλεται σε κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή.

Αν το κάνει και έτσι, αμέσως στο μαγαζί ή την αντιπροσωπεία για επισκευή. Εμένα θα με έτρωγε να το κάνω yakju και να του γράψω από την αρχή ένα μαμίσιο 4.2.2 για δοκιμή, αλλά μάλλον ο φίλος σου δεν έχει τρελή διάθεση για πειραματισμούς...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, το Nexus έχει πεθάνει, δεν ασχολούμαστε πια με παλιατζούρες... :wacko:

 

 

 

Όπως είπαν και νωρίτερα δεν είναι ούτε κατά διάννοια αναμενόμενη συμπεριφορά, με οποιαδήποτε έκδοση λειτουργικού. Αν έχει την ευχέρεια να κάνει επιστροφή σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, εγώ θα ξεκινούσα από εκεί. Σκοπός προφανώς να εξασφαλίσει με ελάχιστο κόπο ότι δεν οφείλεται σε κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή.

Αν το κάνει και έτσι, αμέσως στο μαγαζί ή την αντιπροσωπεία για επισκευή. Εμένα θα με έτρωγε να το κάνω yakju και να του γράψω από την αρχή ένα μαμίσιο 4.2.2 για δοκιμή, αλλά μάλλον ο φίλος σου δεν έχει τρελή διάθεση για πειραματισμούς...

 

Σε ευχαριστώ καταρχάς.

Δεν ασχολείται καθόλου ο ίδιος. Δυστυχώς δεν μπορώ να του το στέρησω για να κάνω εγώ δοκιμές. Γενικά είναι αυχαριστημενος αλλά αυτό τον ενοχλεί ρε γμτ. Και το βρίσκω λογικό. Αν δεν έχει σήμα θα έπρεπε απλά να μην κάνει την κλήση. Όχι να κολλάει. Δεν το κάνει συχνά αλλά 1 φορά την εβδομάδα περίπου του τυχαίνει. Παλαιότερα πιο συχνά αλλά του το έβαλα σε 2g και μειώθηκε η συχνότητα.

Να του προτείνω για σέρβις τη στιγμή που δουλεύει κανονικά ούτε λόγος. Θα με πάρει με τις πέτρες. Τον έπεισα με χίλια ζόρια να το πάρει και να αποδεχτεί το μέγεθος. Άλλωστε γενικώς ευχαριστημενος είναι. Μόνο αυτό τον ενοχλεί. Και πως έτυχε χτες να το δω ζωντανά το πρόβλημα γιατί όταν μου το περιέγραφε ψιλό σκεφτόμουν μήπως έκανε καμία πατάτα άθελά του. Αλλά χτες ήταν έντονο. Μαύρισμα οθόνης κατά την κλήση και καμιά ανταπόκριση στο κουμπί. Μόνο μπαταρία.

Ελπίζω να του έρθει μέχρι Ιούνιο περίπου η 4.2.2 μπας και λύνει τέτοια θέματα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πάγωμα κατα τι διαρκεια τις κλήσης μου το έκανε και εμένα παλιότερα....1)αν έχει θήκη σιλικόνης να την βγάλει και 2 για τερματισμό της κλήσης να βάλει το power button
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

Φίλος με συμβουλή μου πέρασε από ένα σάπιο Νοκια στο νέξους από δεχόμενος με δυσκολία το μέγεθος.

Είναι ευχαριστημενος ΑΛΛΑ το κινητό κολλούσε όταν προσπαθούσε να μιλήσει στη δουλειά του που δεν έχει σήμα καλό. Έκλεινε η γραμμή αλλά αυτό θα ήταν το λιγότερο. Του μαυρίζε η οθόνη και το κινητό κολλάει τελείως.

Έλεγα ότι είναι η έκδοση καθώς ήταν samaung branded και δεν είχε λάβει την 4.2.1. Πρόσφατα του ήρθε η 4.2.1 και του είπα ότι θα λυθούν τα προβλήματα.

Και πως το έφερε η τύχη χτες ήμασταν μαζί και προσπάθησε να πάρει ένα τηλ. Σήμα 4 γραμμές. Το κινητό κόλλησε τελείως και ήθελε βγάλσιμο η μπαταρια για να συνέλθει. Του το έχει ξανακάνει 1-2 φορές μετά την αναβάθμιση. Δεν ήξερε για βγάλσιμο μπαταρίας και μου είπε ότι μετά από 2-3 λεπτά πήρε μπροστά πάλι.

Είναι μόνιμα σε 2g. Τον κινητό έχει ελάχιστες εφαρμογές.

Το έχετε συναντήσει πάλι? Έχει προβλήματα σταθερότητας η 4.2.1?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Πες του να ξαναγυρίσει στο Nokia!

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πάγωμα κατα τι διαρκεια τις κλήσης μου το έκανε και εμένα παλιότερα....1)αν έχει θήκη σιλικόνης να την βγάλει και 2 για τερματισμό της κλήσης να βάλει το power button

 

Και όμως έχεις δίκιο. Έχει θήκη σιλικόνης. Έχεις ακούσει θέματα με τη σιλικόνη και συμπεριφορά στις κλησεις? Μια επώνυμη έχει (δεν θυμάμαι το ονομα) την οποία επίσης τον έπεισα με χίλια ζόρια να φοράει για προστασία.

 

Όταν λες για τερματισμό της κλήσης και power button εννοείς να τερματίζει από εκεί τις κλήσεις?

Το προβλημα όσες φορές του βγήκε εμφανίστηκε πριν πάει να τερματίσει την κλήση. Ξεκίνησε κλήση δλδ και Περιμένε να ακούσει τον ήχο από την άλλη μεριά αλλά σε αυτά τα 10 δευτερόλεπτα περίπου το τηλ νεκρό.

 

Σ' ευχαριστώ.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχεις δίκιο. Έχει θήκη σιλικόνης. Έχεις ακούσει θέματα με τη σιλικόνη και συμπεριφορά στις κλησεις? Μια επώνυμη έχει (δεν θυμάμαι το ονομα) την οποία επίσης τον έπεισα με χίλια ζόρια να φοράει για προστασία.

 

Όταν λες για τερματισμό της κλήσης και power button εννοείς να τερματίζει από εκεί τις κλήσεις?

Το προβλημα όσες φορές του βγήκε εμφανίστηκε πριν πάει να τερματίσει την κλήση. Ξεκίνησε κλήση δλδ και Περιμένε να ακούσει τον ήχο από την άλλη μεριά αλλά σε αυτά τα 10 δευτερόλεπτα περίπου το τηλ νεκρό.

 

Σ' ευχαριστώ.

 

Ναι ορισμένες θηκες δημιουργουν προβλημα.Κάνε μια δοκιμή για μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.:)

Εχω την εκδοση 4.1.1 το κινητο ειναι yakju και λειτουργει απροβληματιστα.

Πριν μερικες μερες και ενω ηταν συνδεδεμενο στο ιντερνετ εμφανισε μυνημα οτι κατεβασε νεα εκδοση και μου εδινε επιλογη ''επανεκκινηση κι εγκατασταση''.

Τι πρεπει να κανω ωστε να μην μου εμφανιζει καθε λιγο το μηνυμα εγκαταστασης της 4.2.1 και πως γινεται να με ρωταει πριν κανει ληψη του αρχειου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος και εγώ απο σήμερα..Το κινητό μου φαίνεται αρκετά καλό και φοράει cyberGr με purity kernel..Έχετε να προτείνεται αλλη ρομ ή είμαι καλά ως έχει;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος και εγώ απο σήμερα..Το κινητό μου φαίνεται αρκετά καλό και φοράει cyberGr με purity kernel..Έχετε να προτείνεται αλλη ρομ ή είμαι καλά ως έχει;;

 

Πρέπει να δοκιμάσεις ο ίδιος. Ότι και να σου πει ένας τρίτος δεν έχει νόημα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έκανε πρόσφατα αναβάθμιση το κινητό μου σε 4,2,1 και όταν εγκατέστησα ξανά το sms limit tool δεν με άφηνε να αλλάξω το όριο μηνυμάτων.

Μήπως δεν δουλεύει το συγκεκριμένο πρόγραμμα σε αυτή την έκδοση android;

Αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να αλλάξω το όριο μηνυμάτων σε αυτή την έκδοση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, βρήκα μεταχειρισμένο, σε άριστη κατάσταση, το συγκεκριμένο μοντέλο GT-I9250.

στα 200 ευρω.

Αξίζει την αγορά πιιστεύω, αλλά παρολαυτα,....θελω και 2η , 3η , 4η γνώμη :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...