Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πώ ρε παίδες! Η παραγγελία μου ηταν 190 ευρω για το καθισματάκι :confused:

 

 

 

 

 

 

Ναι οκ τον μαμα χρησιμοποιεις.Και εγω αυτον χρησιμοποιω.Οπότε καθώς εισαι στα widgets και πηγαινεις στη δευτερη σελιδα των widgets σου κρασαρει ο launcher ή σε πετάει στη homescreen?

Ποιές εφαρμογές του έχεις βάλει εκτός των stock εφαρμογών?

Να σου πω την αλήθεια δεν μου εχει κάνει ποτέ ούτε κρασάρισμα ούτε να με πετάξει στο homescreen τόσο στην 4,0,1 όσο και στην 4,0,2.

Αλήθεια θα μπορούσες να το τραβήξεις ένα βίντεο αυτό που σου κάνει ?

 

φίλε μου αυτο είναι το πρόβλημα μου..Εγω φταίω ή υπάρχει ένα άλλο πρόβλημα; όταν διαλέξω widget απο την πρώτη σελίδα δεν υπάρχει πρόβλημα..Στην τρίτη σελίδα έχω πρόβλημα..

 

http://www.youtube.com/watch?v=9EN6BJXmJ9Q&feature=youtube_gdata_player

Ο Θεός δεν παίζει ζάρια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε μου αυτο είναι το πρόβλημα μου..Εγω φταίω ή υπάρχει ένα άλλο πρόβλημα; όταν διαλέξω widget απο την πρώτη σελίδα δεν υπάρχει πρόβλημα..Στην τρίτη σελίδα έχω πρόβλημα..

 

http://www.youtube.com/watch?v=9EN6BJXmJ9Q&feature=youtube_gdata_player

Εισαι root?

Απο οτι ειδα δεν ακουμπας καν το widget.Κανει force close ο launcher.Για δοκιμασε να πας settings-apps και πηγαινε στο tab All. Βρες τον launcher2 και κανε clear cache και clear data.Θα χασεις ολα τα folders και τα εικονιδια στις homescreens (εννοω θα πρεπει να τα ξανασεταρεις).Και κανε και force stop.Δοκιμασε αν στο κανει παλι.

 

Αν ναι και εισαι root δοκιμασε να κατεβασεις τον nova launcher απο το xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1389071

 

Τελευταια λυση ειναι το factory reset.

Ισως μια ματια στα logs αφου στο κανει συνεχεια θα βοηθουσε αλλα ξεκινα απο αυτα που σου γραφω στην αρχη:)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εισαι root?

Απο οτι ειδα δεν ακουμπας καν το widget.Κανει force close ο launcher.Για δοκιμασε να πας settings-apps και πηγαινε στο tab All. Βρες τον launcher2 και κανε clear cache και clear data.Θα χασεις ολα τα folders και τα εικονιδια στις homescreens (εννοω θα πρεπει να τα ξανασεταρεις).Και κανε και force stop.Δοκιμασε αν στο κανει παλι.

 

Αν ναι και εισαι root δοκιμασε να κατεβασεις τον nova launcher απο το xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1389071

 

Τελευταια λυση ειναι το factory reset.

Ισως μια ματια στα logs αφου στο κανει συνεχεια θα βοηθουσε αλλα ξεκινα απο αυτα που σου γραφω στην αρχη:)

 

Φίλε μου είμαι πολυ νεος στο android και εδω και ώρες ψάχνω να δω τι είναι αυτο το root..Με λίγα λόγια είμαι άσχετος.. Πρέπει να το κάνω αυτο το root? έκανα όλα όσα είπες παραπάνω αλλα δεν άλλαξε τίποτα..Εγω μένω μόνιμα στην Κωνσταντινούπολη και δυστυχώς η Google δεν επιτρέπει αγορές απο τον android market στην Τουρκία και απ ότι έχω ψάξει σε κάποια Τουρκικά φόρουμ εδω όλοι κάνουν αυτο το root για να έχουν πρόσβαση στο android market

Φίλε μου ίσως σε μπέρδεψα με τα παραπάνω που σου είπα..Λοιπόν εσύ τι μου προτείνεις; Να φορτωσω έναν άλλον launcher ή να μπω σε αυτη την διαδικασία με root κλπ..Κάποια στιγμή είχε φορτώσει άλλο launcher και δεν είχα πρόβλημα αλλα θέλω να χρησιμοποιώ το orijinal launcher tou Galaxy Nexus..Αν φορτωσω άλλον launcher θα έχω κάποιο μειωνεκτιματα;

Δεν ξέρω τι να κάνω..Τι μου προτείνεις;

Να σαι καλα που ενδιαφέρεσαι..

Ο Θεός δεν παίζει ζάρια...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι πολυ νεος στο android και εδω και ώρες ψάχνω να δω τι είναι αυτο το root..Με λίγα λόγια είμαι άσχετος.. Πρέπει να το κάνω αυτο το root? έκανα όλα όσα είπες παραπάνω αλλα δεν άλλαξε τίποτα..Εγω μένω μόνιμα στην Κωνσταντινούπολη και δυστυχώς η Google δεν επιτρέπει αγορές απο τον android market στην Τουρκία και απ ότι έχω ψάξει σε κάποια Τουρκικά φόρουμ εδω όλοι κάνουν αυτο το root για να έχουν πρόσβαση στο android market

Φίλε μου ίσως σε μπέρδεψα με τα παραπάνω που σου είπα..Λοιπόν εσύ τι μου προτείνεις; Να φορτωσω έναν άλλον launcher ή να μπω σε αυτη την διαδικασία με root κλπ..Κάποια στιγμή είχε φορτώσει άλλο launcher και δεν είχα πρόβλημα αλλα θέλω να χρησιμοποιώ το orijinal launcher tou Galaxy Nexus..Αν φορτωσω άλλον launcher θα έχω κάποιο μειωνεκτιματα;

Δεν ξέρω τι να κάνω..Τι μου προτείνεις;

Να σαι καλα που ενδιαφέρεσαι..

 

Δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακων ρυθ/σεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα εφτασε στις 29 και ενω ημερομηνια παραδοσης ειχε 28. Ειναι απο amazon.de και ειχε αποσταλει στις 17. Δεν ειχα tracking number εφτασε με ελληνικο ταχυδρομειο αλλα ολα καλα. Γενικως ολα καλα μεχρι στιγμης και απο αποψη hardware γιατι ανησυχουσα λιγο με ολα τα προβληματα που κυκλοφορουν. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα εφτασε στις 29 και ενω ημερομηνια παραδοσης ειχε 28. Ειναι απο amazon.de και ειχε αποσταλει στις 17. Δεν ειχα tracking number εφτασε με ελληνικο ταχυδρομειο αλλα ολα καλα. Γενικως ολα καλα μεχρι στιγμης και απο αποψη hardware γιατι ανησυχουσα λιγο με ολα τα προβληματα που κυκλοφορουν. :)

 

Μεγεια σου, καλα μονταρισματα :D

Link to comment
Share on other sites

Εισαι root?

Απο οτι ειδα δεν ακουμπας καν το widget.Κανει force close ο launcher.Για δοκιμασε να πας settings-apps και πηγαινε στο tab All. Βρες τον launcher2 και κανε clear cache και clear data.Θα χασεις ολα τα folders και τα εικονιδια στις homescreens (εννοω θα πρεπει να τα ξανασεταρεις).Και κανε και force stop.Δοκιμασε αν στο κανει παλι.

 

Αν ναι και εισαι root δοκιμασε να κατεβασεις τον nova launcher απο το xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1389071

 

Τελευταια λυση ειναι το factory reset.

Ισως μια ματια στα logs αφου στο κανει συνεχεια θα βοηθουσε αλλα ξεκινα απο αυτα που σου γραφω στην αρχη:)

 

Φίλε δεν θα το πιστεύεις αλλα τελικά έφταιγε το widget με το εορτολόγιο..Μόλις το έκανα uninstall το πρόβλημα λύθηκε..Να σαι καλα

Καλη χρονια

Ο Θεός δεν παίζει ζάρια...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν θα το πιστεύεις αλλα τελικά έφταιγε το widget με το εορτολόγιο..Μόλις το έκανα uninstall το πρόβλημα λύθηκε..Να σαι καλα

Καλη χρονια

 

Στις περισσοτερες περιπτωσεις φταιει καποια μη συμβατη εφαρμογη, για αυτο σε ρωτησα τί εφαρμογες εχεις βαλει εκτος μαμας.Χαιρομαι που λυθηκε :-)

Καλη χρονια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Χθές με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα ότι το κινήτο μου όταν δονείται τρίζει σε ένα σημείο και για να σταματήσει πρέπει να πατήσω στα δεξία της οθόνης. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;; Δεν έχω ίδεα τι να κάνω. Να περιμένω να έρθει Ελλάδα και μετά να το πάω στο σέρβις;;
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Χθές με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα ότι το κινήτο μου όταν δονείται τρίζει σε ένα σημείο και για να σταματήσει πρέπει να πατήσω στα δεξία της οθόνης. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;; Δεν έχω ίδεα τι να κάνω. Να περιμένω να έρθει Ελλάδα και μετά να το πάω στο σέρβις;;

 

Καλη χρονια.Δεν μου εχει παρουσιασει κατι τετοιο.Δεν χρειαζεται να περιμενεις να ερθει Ελλαδα.Πηγαινε το

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις για τι περιοδο κραταει δεδομενα το call log? εχω το κινητο 20 μερες και κραταει ακομα ολες τις κλησεις.

επισης καμια φορα οταν παταω κληση δεν καλει αμεσως αλλα κολαει για 2-3 δευτερολεπτα. Μια φορα μαλιστα δεν εκανε κληση καθολου και εκανα restart για να δουλεψει... εχει κανεις παρομια προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θελω να παρω ενα screen protector απο ελλαδα.

Ξερει κανεις αν αυτα που εχει στο πρωτο post μπορω να τα βρω σε ελληνικο καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θελω να παρω ενα screen protector απο ελλαδα.

Ξερει κανεις αν αυτα που εχει στο πρωτο post μπορω να τα βρω σε ελληνικο καταστημα;

 

Στο θεμα του galaxy note εχουν γραψει τα παιδια για ενα μαγαζι στην Αθηνα που μεινανε ολοι πολυ ευχαριστημενοι.δε θυμαμαι λεπτομερειες, αλλα κανε μια ερωτηση...

Link to comment
Share on other sites

Παντως μια βδομαδα το εχω χωρις screen γιατι δεν εχω βρει κ δεν εχει το παραμικρο σημαδι.οτι καλυτερο εχω δει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως μια βδομαδα το εχω χωρις screen γιατι δεν εχω βρει κ δεν εχει το παραμικρο σημαδι.οτι καλυτερο εχω δει.

κι εγω ολα μου τα κινητα χωρις τα εχω και δεν εχουν παθει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως μια βδομαδα το εχω χωρις screen γιατι δεν εχω βρει κ δεν εχει το παραμικρο σημαδι.οτι καλυτερο εχω δει.

 

Αυτό φυσικά δεν λέει τίποτα, οποιαδήποτε (κακή) στιγμή είναι πιθανό να εμφανιστεί το σημάδι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά posts στο xda που βλαστημάνε την ώρα και τη στιγμή που ΔΕΝ έβαλαν.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με το Galaxy S II εδώ και 8 μήνες είμαστε ΟΚ χωρίς να το προσέχουμε ιδιαίτερα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμείς με το Galaxy S II εδώ και 8 μήνες είμαστε ΟΚ χωρίς να το προσέχουμε ιδιαίτερα.

 

Δεν υπάρχει "εμείς" σε αυτά τα πράγματα. Έχω δει και galaxy S2 με γρατσουνιές όπως και σε όλες τις συσκευές. Εξαρτάται καθαρά από τη χρήση του καθενός. Όπως και να έχει, ας μην βγαίνουμε off topic, το θέμα των screen protector, είναι υποκειμενικό, άλλοι βάζουν, άλλοι όχι και ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕ!! σημερα το πηρα στα χερια πριν απο κανα μισαωρο. Παραγγελια απο amazon.de στις 22 Δεκ και εφτασε σημερα.. πολυ ενθουσιασμενος το εχω στη φορτιση τωρα.. το προβλημα μου ειναι οτι στην αρχη ειχε βγαλει μια μπαταρια και μετα απο λιγα λεπτα εσβησε η οθονη... Πως θα ξερω οτι φορτισε να το ανοιξω;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΛΕ!! σημερα το πηρα στα χερια πριν απο κανα μισαωρο. Παραγγελια απο amazon.de στις 22 Δεκ και εφτασε σημερα.. πολυ ενθουσιασμενος το εχω στη φορτιση τωρα.. το προβλημα μου ειναι οτι στην αρχη ειχε βγαλει μια μπαταρια και μετα απο λιγα λεπτα εσβησε η οθονη... Πως θα ξερω οτι φορτισε να το ανοιξω;;;;

 

Όποτε και να το ανοίξεις, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία έκδοση του Sygic που είναι συμβατή με το παγωτό. Ελληνικός χάρτης καθώς και φωνητικές εντολές. Αψογη πλοήγηση και ακαριαίο λοκάρισμα κάτι που δεν το περίμενα! Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα τη Case-Mate Samsung Galaxy Nexus Tough Black. Με παίδεψε λιγάκι για να μπει σωστά... (εφαγα τουλαχιστον 15 λεπτα...:X) αλλά πλέον είναι αλφαδιά!:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...