Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks :)

Έχεις δοκιμάσει άλλη rom να δεις αν στο κάνει ;

 

Επικοινωνησα με τον πρωτο που εκανε ποστ στη google το προβλημα στις 27/11 και τον ρωτησα αν και στην itl41d εκανε το ιδιο και μου απαντησε ναι.Ο συγκεκριμενος εχει ηδη παρει replacement και του το ξανακανει.Ειναι ανεξαρτητα απο τη rom οπως σου ειπε και ο Σακης και το κακο ειναι οτι καποιοι το εχουν και καποιοι οχι,και οχι ολοι οπως μου ειπαν απο τη samsung hellas

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλη βδομαδα!Κανα νεο εχουμε για το ποτε θα ερθει στον Γερμανο ή Cosmote? Επισης για την Vodafon πηγα να ρωτησω ποτε ερχετε και δεν ηξεραν τπτ ουτε τον κωδικο δεν ειχαν.
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο και προσπαθω να γραψω greeklish αλλα συνεχεια κανει autocorrect και με δυσκολευει. Στα settings το εχω ξετσεκαρει το

autocorrect αλλα συνεχιζει να το κανει. Ξερει καποιος πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλη βδομαδα!Κανα νεο εχουμε για το ποτε θα ερθει στον Γερμανο ή Cosmote? Επισης για την Vodafon πηγα να ρωτησω ποτε ερχετε και δεν ηξεραν τπτ ουτε τον κωδικο δεν ειχαν.

 

φιλε μου δεν γνωριζω σε ποιο καταστημα πηγες της βονταφον αλλα μην ξαναπας..σε καταστημα στο Ναυπλιο πηγα και μ ειπαν στις 16 θα το εχουν τα καταστηματα της Αθηνας και λιγο αργοτερα και του Ναυπλιου..αυτα..(στα 599ευρω,,)

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο και προσπαθω να γραψω greeklish αλλα συνεχεια κανει autocorrect και με δυσκολευει. Στα settings το εχω ξετσεκαρει το

autocorrect αλλα συνεχιζει να το κανει. Ξερει καποιος πως γινεται?

 

Δυο πράγματα που νομίζω ότι έχουν σχέση, δεν χρησιμοποιω αυτό το keyboard, και υποθέτω ότι το auto-correction το εχεις off :

 

show correction suggestions :alaways hide

advanced settings: ξετίκαρε το enable recorrections

 

edit: με το auto-correction off δεν πρεπει να σου κανει διορθωσεις.αν θες κανε και το show correction suggestions :alaways hide

για να μην σου δειχνει τις διορθωσεις

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θα πω δεν ειναι σιγουρο και το λεω με καθε επιφυλαξη.καποια παιδια που το πηραν απο κυπρο λενε οτι εχουν το μαμα πληκτρολογιο με ελληνικα!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο που θα πω δεν ειναι σιγουρο και το λεω με καθε επιφυλαξη.καποια παιδια που το πηραν απο κυπρο λενε οτι εχουν το μαμα πληκτρολογιο με ελληνικα!!!

 

Μου κάνει εντύπωση,όχι οτι δεν μπορεί να συμβαίνει, γιατί και το nexus s που το έχει πάρει συνάδερφος από το πλαίσιο τελευταία ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το GN και συνεπώς δεν παρακολουθώ το thread (ίσως να έχει ερωτηθεί ξανά), αλλά έχω περάσει την beta rom του ICS στο Desire μου και επειδή μέχρι και τις Gingerbread ήμουν με Sense UI όπου η HTC είχε δικά της widgets, είναι η 1η φορά που έχω διαφορετικό People's widget.

Σε μία από τις επαφές μου πριν λίγο μού εμφάνισε την ένδειξη 'Away' ενώ και μέσα στο ΣΚ υπήρχε το 'Available'.

 

Γνωρίζετε τί ακριβώς σημαίνει αυτό; Eίναι διαθέσιμος ή όχι για τί πράγμα; Chat; Πώς;

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για μεταφορα δεδομενων με wifi απο/προς το pc;

 

το πηρα σημερα κι εγω..τερμα η αναμονη, ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος..εμφανισιακα μ'αρεσει παρα πολυ που εχει ολο μαυρη μπροστινη επιφανεια και δε βλεπεις τιποτα αλλο. ολα δουλευουν απροβληματιστα, smooth, ομαλα.

μολις το ανοιξα εκανε update στην τελευταια εκδοση με το fix για τον ηχο. τα γνωστα για τη φωτεινοτητα οτι ειναι λιγο χαμηλη, οκ, δε με πειραζει..το εβαλα στη μεση και ειναι υπεραρκετο. εκανα μια συγκριση με το ματι σε βιντεο στο youtube αναμεσα στο gn και στο desire και δεν το πιστευα οτι εχει τοση διαφορα..η οθονη ειναι χαρμα οφθαλμων..σουπερ!

 

ειναι μεγαλουτσικο αλλα πραγματι, καθεται καλα στο χερι, ειναι ελαφρυ και λεπτο και δεν το καταλαβαινεις οτι ειναι μεγαλο, τεραστιο ή οτιδηποτε.

 

δεν ξερω τι αλλα να γραψω. εφαρμογες δε βαζω πολλες ακομα γιατι θα κανω ρουτ.

 

edit: δουλευει το Airdroid, δε δουλευε στην αρχη, οκ.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για μεταφορα δεδομενων με wifi απο/προς το pc;

 

το πηρα σημερα κι εγω..τερμα η αναμονη, ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος..εμφανισιακα μ'αρεσει παρα πολυ που εχει ολο μαυρη μπροστινη επιφανεια και δε βλεπεις τιποτα αλλο. ολα δουλευουν απροβληματιστα, smooth, ομαλα.

μολις το ανοιξα εκανε update στην τελευταια εκδοση με το fix για τον ηχο. τα γνωστα για τη φωτεινοτητα οτι ειναι λιγο χαμηλη, οκ, δε με πειραζει..το εβαλα στη μεση και ειναι υπεραρκετο. εκανα μια συγκριση με το ματι σε βιντεο στο youtube αναμεσα στο gn και στο desire και δεν το πιστευα οτι εχει τοση διαφορα..η οθονη ειναι χαρμα οφθαλμων..σουπερ!

 

ειναι μεγαλουτσικο αλλα πραγματι, καθεται καλα στο χερι, ειναι ελαφρυ και λεπτο και δεν το καταλαβαινεις οτι ειναι μεγαλο, τεραστιο ή οτιδηποτε.

 

δεν ξερω τι αλλα να γραψω. εφαρμογες δε βαζω πολλες ακομα γιατι θα κανω ρουτ.

 

edit: δουλευει το Airdroid, δε δουλευε στην αρχη, οκ.

 

Όντως... κάθε λεπτό που περνάει καταλαβαίνεις την αξία του.. δύσκολο να γυρίσω σε κάτι άλλο...

 

Με'γειά και σε σένα!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με εμπειρία απο το service της samsung?Είναι η smartec στο χαϊδάρι?Θα το πάω για τον ενοχλητικό ήχο που έχω προαναφέρει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με εμπειρία απο το service της samsung?Είναι η smartec στο χαϊδάρι?Θα το πάω για τον ενοχλητικό ήχο που έχω προαναφέρει.

Καλο ειναι το service αλλα ακομη δεν εχει ερθει Ελλαδα.... τι να σου πουνε;...

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι το service αλλα ακομη δεν εχει ερθει Ελλαδα.... τι να σου πουνε;...

 

Μίλησα με samsung hellas για το θέμα του ηχείου και μου είπαν να πάω στη smartec να το ελέγξει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με samsung hellas για το θέμα του ηχείου και μου είπαν να πάω στη smartec να το ελέγξει.

 

Ωραίος! Πες μας αποτελεσμα :)

(Αν και πιστευω ειναι software και οχι hardware.)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Πες μας αποτελεσμα :)

(Αν και πιστευω ειναι software και οχι hardware.)

 

Αν ήταν software δεν θα το είχαν όλοι?Το έχω σκαλίσει αρκετά το θέμα και κάποιοι το έχουν και κάποιοι όχι.Θα δεχόμουν τη δικαιολογία της samsung ότι ετσι λειτουργεί το ηχείο αν δεν είχα ποτέ μου πρίν samsung τηλέφωνο ή αν έβλεπα ότι το παρουσιάζουν ολα τα GN.Εδώ φαίνεται ότι παρουσιάζεται σε κάποιους

 

και για του λόγου το αληθές

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=22307

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν software δεν θα το είχαν όλοι?Το έχω σκαλίσει αρκετά το θέμα και κάποιοι το έχουν και κάποιοι όχι.Θα δεχόμουν τη δικαιολογία της samsung ότι ετσι λειτουργεί το ηχείο αν δεν είχα ποτέ μου πρίν samsung τηλέφωνο ή αν έβλεπα ότι το παρουσιάζουν ολα τα GN.Εδώ φαίνεται ότι παρουσιάζεται σε κάποιους

 

Το δικο μου το κανει αν και δεν με ενοχλει...

Παρολα αυτα θα περιμενω κ εγω νεα σου.

 

Good luck! :)

 

Κανας γρηγορος τροπος για να μπαινει στο αθορυβο;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πάιδες να κάνω μια ερώτηση. Το Prime έχει PenTile οθόνη ή όπως τις ονομάζει η Samsung , SuperAmoled ενώ το Galaxy S2 έχει SuperAmoled Plus.

Στο Galaxy S2 που έχω τώρα δεν φαίνονται τα Pixel , όπως ας πούμε φένονται στο απλό Galaxy S με την PenTile και ας έχουν την ίδια ανάλυση.

Στο Galaxy Nexus φένονται καθόλου , αν κοιτάς απο πολύ κοντα ? Φαντάζομαι λόγω ανάλυσης δεν θα είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο γραφει αναμενεται συντομα λινκ αλλα το συντομα ειναι τοοοοοσο λινκ Edited by yiannisv2000
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλό το widget... περίεργο πάντως που δεν μας δίνει δυνατότητα να το βάλουμε στο αθόρυβο απο την οθόνη ξεκλειδώματος όπως στην προηγούμενη έκδοση.

Εψαξα μήπως μπορεί να προστεθεί widget στην οθόνη ξεκλειδώματος αλλά δεν βρήκα κάτι..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!

Σήμερα το πήρα και εγώ από expansys !

μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το καλύτερο free πληκτρολόγιο με ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το widget... περίεργο πάντως που δεν μας δίνει δυνατότητα να το βάλουμε στο αθόρυβο απο την οθόνη ξεκλειδώματος όπως στην προηγούμενη έκδοση.

Εψαξα μήπως μπορεί να προστεθεί widget στην οθόνη ξεκλειδώματος αλλά δεν βρήκα κάτι..

αν κατεβασεις τη status bar στο κλειδωμα, τοτε πιανουν τα πληκτρα ηχου και μπορεις να βαλεις το αθορυβο. για δες το.

Πάιδες να κάνω μια ερώτηση. Το Prime έχει PenTile οθόνη ή όπως τις ονομάζει η Samsung , SuperAmoled ενώ το Galaxy S2 έχει SuperAmoled Plus.

Στο Galaxy S2 που έχω τώρα δεν φαίνονται τα Pixel , όπως ας πούμε φένονται στο απλό Galaxy S με την PenTile και ας έχουν την ίδια ανάλυση.

Στο Galaxy Nexus φένονται καθόλου , αν κοιτάς απο πολύ κοντα ? Φαντάζομαι λόγω ανάλυσης δεν θα είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα.

δε βλεπεις πιξελ με γυμνο ματι. εγω παντως δε βλεπω και η οραση μου ειναι σε πολυ καλα επιπεδα. στο S2 παντως βλεπω πιξελ(δεν το εχω, το εχω δει και το ειχα κοιταξει).

 

τα δυο μεγαλα συν για μενα της συσκευης ειναι το λειτουργικο του out of the box και η οθονη του.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...