Jump to content

All about Volkswagen


nicos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ασχολουμαι αρκετα χρονια με το αντικειμενο,πολυ γνωστοι μου εχουν βαλει αφτερμαρκετ xenon,τα εχουν πολλα χρονια στα αυτοκινητα τους και κανενα προβλημα...

 

οσο για το δευτερο δεν το καταλαβαινω.οι φανοι εχουν ρυθμιση καθ υψος και κατευθυνση οποτε...

 

σιγουρα ποιοτικα δεν ειναι οτι καλυτερο ουτε φωτιζουν σαν τα μαμα αλλα για 100 ευρω αξιζουν.

 

ακομη,αν στα xenon "κατσει" βρωμια,το φως τους τυφλωνει γι αυτο και ειναι υποχρεωτικα σιγα σιγα τα πιτσιλιστιρια..τα ξενον των 100 ευρω δεν εχουν καθολου...

Link to comment
Share on other sites

kαλως αλλα οπως και τα μαμα χενον εχουν μια συγκεκριμενη σταθμη,ετσι μπορεις να ρυθμισεις και τα αφτερμαρκετ να χτυπανε στο ιδιο σημειο.σιγουρα τα μαμα χενον ειναι καλυτερα αλλα ουτε 1000 ευρω μου περισευουν,ουτε χτυπαω τους απεναντι και καλυτερο φως εχω απο τις λαμπες των 30 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

Λένε ακόμα οτι τα κάτοπτρα των ξένον είναι διαφορετικά από των κανονικών γιατί έχει διαφορές η δέσμη του φωτός.:)
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειμαι υπερ των εργοστασιακων xenon και μετα των καλων aftermarket,επειδη το golfακι μου το εχω 5 χρονια τοτε δεν ηταν στη "μοδα" και δε το σκεφτηκα καν,μαλλον θα τα εβαζα,πριν 6 μηνες και μετα απο ψαξιμο 4μηνων εβαλα το κιτ της ιαπωνικης mtec,τα ρυθμισα και ουτε φωτα μου παιζουν οι απεναντοι,ουτε εχω προβλημα.δεν μιλαω για κιτ των 100 η 80 ευρω αλλα για μαρκες οπως mtec,xentronics κτλ γνησια παντα οχι fake,οσο για τα philips και τα bosch αστα βραστα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

αφτερ μαρκετ εχω και εγω, και ειναι ρυθμισμενα απο τον ηλεκτρολογο και δεν τυφλωνουν τους απεναντι.
Link to comment
Share on other sites

αφτερ μαρκετ εχω και εγω, και ειναι ρυθμισμενα απο τον ηλεκτρολογο και δεν τυφλωνουν τους απεναντι.

 

νομιζεις... πηγαινε απεναντι "σου" καμια φορα......

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι που τα φτιαχνουν στην κινα ειναι οτι καμια σοβαρη εταιρια δεν πουλαει κατι τετοιο και αυτο κατι σημαινει .

 

προδιαγραφες .

 

 

ποιος απο εσας θα αλλαζε τον εγκεφαλο του αυτοκινητου του με εναν no name που κανει 100 ευρο και δινει αλλα 50 αλογα στο αμαξι ?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,αμα κατσεις στα γονατα κ κοιταξεις την λαμπα απο 3 μετρα λογικο ειναι..Εγω παντως δεν εχω προβλημα απο ΜΗ εργοστασιακα ξενον (οταν ειμαι απεναντι)
Link to comment
Share on other sites

ntg αποδεδειγμενα στο αμαξι μου ειναι τα ιδια,για αλλα αυτοκινητα δεν γνωριζω...

 

και δεν τυφλωνω τους απεναντι γιατι το εχω τσεκαρει.

Link to comment
Share on other sites

νομιζεις... πηγαινε απεναντι "σου" καμια φορα......

 

εκτος οτι εχω κατσει και τα εχω δει τα φωτα, καποιος χριστιανος απο το απεναντι ρευμα δεν θα μου εκανε σινιαλο οτι τον ενοχλουν 2 χρονια τωρα σχεδον που τα εχω ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια η διαφορα μεταξυ των εκδοσεων comfortline και highline?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το Highline έχει υπολογιστή ταξιδιού Plus (μεγαλύτερη οθόνη με περισσότερες ενδείξεις), τιμόνι με χειριστήρια για έλεγχο ηχοσυστήματος οθόνης πολλαπλών λειτουργιών και τηλεφώνου, αυτόματος κλιματισμός 2 ζωνών, σπορ καθίσματα, ζάντες αλουμινίου και προβολείς ομίχλης ενώ υπάρχουν πολλά διαθέσιμα προεραιτικά σπορ πακέτα που είναι διθέσιμα αποκλειστικά για αυτή την έκδοση εξοπλισμού (για την comfort είναι λιγότερα).
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Ωρες ωρες γραφονται κατι κορυφαια ποστς.

Εμ βεβαια ο αλλος παιρνει celica και ονειρευεται ποτε θα παρει το golf tsi:lol:

Καλα ας μη μιλησουμε για τους μετανιωμενους κατοχους S2000 οι οποιοι χτυπαν το κεφαλι τους που δεν πηραν το απολυτο οχημα οδηγηκης απολαυσης golf.

 

Ό,τι θές ακούς εδώ μέσα....έλεος (TOYOTA FOR EVER)!!!!!:D

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω τον εξτρα εξοπλισμο εκτος απο τα πακετα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάποιον κατάλογο online. Πήγα σε αντιπροσωπεία και μου έδωσε αναλυτική λίστα με τον έξτρα εξοπλισμό. Κάνε το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα εχτές!!!

 

Λευκό με πανοραμική. Στάθηκα τυχερός καθώς η αντιπροσωπεία το έχει ήδη παραγγείλει και θα περιμένω μόνο (!) 3-3.5 μήνες! Δυστυχώς, δε θα έχει τις Interlagos που είναι άλλη φάση. Με ενημέρωσαν μάλιστα ότι οι Interlagos είναι και αυτές (εκτός της πανοραμικής) λόγος για επιπλέον καθυστέρηση 1-2 μηνών.

 

Το τίμημα, βέβαια, είναι η υποτίμηση του αγαπημένου μου GOLF V TSI που μου το αγοράζουν για ανταλλαγή 15500 μόνο, παρόλο που έχει 6000+ εργοστασιακά extra και είναι ούτε 2 ετών. Ίδια περίπτωση με του dj-aris δηλαδή, μόνο που εγώ έκανα το βήμα...

 

Ανυπομονώωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα εχτές!!!

 

Λευκό με πανοραμική. Στάθηκα τυχερός καθώς η αντιπροσωπεία το έχει ήδη παραγγείλει και θα περιμένω μόνο (!) 3-3.5 μήνες! Δυστυχώς, δε θα έχει τις Interlagos που είναι άλλη φάση. Με ενημέρωσαν μάλιστα ότι οι Interlagos είναι και αυτές (εκτός της πανοραμικής) λόγος για επιπλέον καθυστέρηση 1-2 μηνών.

 

Το τίμημα, βέβαια, είναι η υποτίμηση του αγαπημένου μου GOLF V TSI που μου το αγοράζουν για ανταλλαγή 15500 μόνο, παρόλο που έχει 6000+ εργοστασιακά extra και είναι ούτε 2 ετών. Ίδια περίπτωση με του dj-aris δηλαδή, μόνο που εγώ έκανα το βήμα...

 

Ανυπομονώωωωω!!!

καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο αδερφε.. με το καλο να σου ερθει. ποιο μοντελο παρηγγειλες?

σε ασπρο απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ! ειδικα αν συνδυαστει με σκουροχρωμες ζαντουλες και φιμε.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα εχτές!!!

 

Λευκό με πανοραμική. Στάθηκα τυχερός καθώς η αντιπροσωπεία το έχει ήδη παραγγείλει και θα περιμένω μόνο (!) 3-3.5 μήνες! Δυστυχώς, δε θα έχει τις Interlagos που είναι άλλη φάση. Με ενημέρωσαν μάλιστα ότι οι Interlagos είναι και αυτές (εκτός της πανοραμικής) λόγος για επιπλέον καθυστέρηση 1-2 μηνών.

 

Το τίμημα, βέβαια, είναι η υποτίμηση του αγαπημένου μου GOLF V TSI που μου το αγοράζουν για ανταλλαγή 15500 μόνο, παρόλο που έχει 6000+ εργοστασιακά extra και είναι ούτε 2 ετών. Ίδια περίπτωση με του dj-aris δηλαδή, μόνο που εγώ έκανα το βήμα...

 

Ανυπομονώωωωω!!!

 

καλοριζικο φιλε!αν θες για να μην σκοτωσεις το golf σου μπες σε καποιο club φιλων αυτοκινητου,κατα προτιμηση vag!

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά παιδιά, ευχαριστω για τις ευχές!

 

7020029: το 1.4 160PS. Οι ζάντες θα μπουν την πρώτη μέρα, θα πάρω προσφορά από κατάστημα να ανταλλάξει αυτές που θα φοράει. Για τα φιμέ αργότερα!

 

linkin: Καλά τα λες, κάπως έτσι θα κινηθώ. Ξέρω ότι, όπως και να χει, θα χάσει πολύ από την αξία του ακόμα και αν το πάρει ιδιώτης. Του έχω πάνω εργοστασιακό δέρμα, Bi-Xenon, Navi, Θύρα USB και άλλα... Τουλάχιστον ας το δώσω σε μία αξιοπρεπή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι μπορείς να το δώσεις 1500-2000Ε παραπάνω.

Είναι κρίμα να το δώσεις σε τόσο χαμηλή τιμή στην αντιπροσωπεία.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. Σου εύχομαι πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα με το νέο σου εργαλείο. :)

 

Με το που το παραλάβεις, περιμένουμε φωτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά παιδιά, ευχαριστω για τις ευχές!

 

7020029: το 1.4 160PS. Οι ζάντες θα μπουν την πρώτη μέρα, θα πάρω προσφορά από κατάστημα να ανταλλάξει αυτές που θα φοράει. Για τα φιμέ αργότερα!

 

linkin: Καλά τα λες, κάπως έτσι θα κινηθώ. Ξέρω ότι, όπως και να χει, θα χάσει πολύ από την αξία του ακόμα και αν το πάρει ιδιώτης. Του έχω πάνω εργοστασιακό δέρμα, Bi-Xenon, Navi, Θύρα USB και άλλα... Τουλάχιστον ας το δώσω σε μία αξιοπρεπή τιμή.

θελω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ φωτο με το που κουμπωσεις ζαντουλες.. εχεις σκεφτει καποιο σχεδιο? θα πας σε σκουροχρωμες οπως ειπα?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...