Jump to content

All about Volkswagen


nicos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το καλυτερο ειναι να το πουλησεις μονο σου. οι μαντραδες και οι αντιπροσωπειες δινουν οτι θελουν και αν πιασει , επιασε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα η αντιπροσωπεία ή ένας εισαγωγέας, θα στο πάρουν πολύ χαμηλότερα αν το πας για ανταλλαγή, αλλά έχεις το πλεονέκτημα οτι όταν έρθει η ώρα να παραλλάβεις το καινούριο σου αυτοκίνητο, δίνεις επιτόπου το παλιό και παραλαμβάνεις το νέο.

 

Τώρα, θα πρέπει να το πουλήσεις μόνος σου, σίγουρα θα πετύχεις πολύ καλύτερη τιμή, αλλά μπορεί να μεσολαβήσει ένα αρκετά μεγάλο διάστημα μεταξύ της πώλησής του και της παραλαβής του άσπρου σιρόκο.

 

Εμένα αυτό που απο την αρχή με έκανε να ξεχάσω την αγορά του είναι οτι η έκδοση 122 δεν διατίθεται με το 7άρι διπλού συμπλέκτη, σε αντίθεση με το νέο Golf που θα κυκλοφορήσει απο την αρχή με 122ps DSG 7.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο: η ηλεκτρονική ανάρτηση έχει νόημα ή είναι ένα παιχνιδάκι για να περνάμε την ώρα μας; Θέλω να πω, έχει πράγματι διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Απο τα τεστ που έχω διαβάσει σε διάφορα περιοδικά, λένε οτι αλλάζουν πολύ την συμπερισφορά του αυτοκινήτου και αξίζουν τα λεφτά τους.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για μένα η υπόθεση Scirocco έλαβα άδοξο τέλος.

 

Αφενός δεν υπάρχει αυτοκίνητο ούτε για δείγμα (και όπου και να ρώτησα μου λένε τουλάχιστον 4 μήνες παράδοση και το μόνο που ζήτησα ήταν λευκό με ηλιοροφή, τίποτε άλλο έξτρα, ούτε καν ζήτησα ιπποδύναμη, ότι υπάρχει τους είπα, ενώ σε 1-2 αντιπροσωπείες μου είπαν ότι λόγω της ηλιοροφής να υπολογίζω +1 μήνα ακόμα) αφετέρου, όταν έχω πληρώσει πριν από 2,5 χρόνια 25.000 € για ένα Golf (το μοντέλο με τη μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία στην αγορά) και τώρα μου το παίρνουν με το ζόρι 16-17.000, λυπάμαι αλλά δε θα τους κάνω το χατήρι.

 

λογικο ειναι να σου δινουν 17 γιατι θα το πουλησσουν 20

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για μένα η υπόθεση Scirocco έλαβα άδοξο τέλος.

 

Αφενός δεν υπάρχει αυτοκίνητο ούτε για δείγμα (και όπου και να ρώτησα μου λένε τουλάχιστον 4 μήνες παράδοση και το μόνο που ζήτησα ήταν λευκό με ηλιοροφή, τίποτε άλλο έξτρα, ούτε καν ζήτησα ιπποδύναμη, ότι υπάρχει τους είπα, ενώ σε 1-2 αντιπροσωπείες μου είπαν ότι λόγω της ηλιοροφής να υπολογίζω +1 μήνα ακόμα) αφετέρου, όταν έχω πληρώσει πριν από 2,5 χρόνια 25.000  για ένα Golf (το μοντέλο με τη μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία στην αγορά) και τώρα μου το παίρνουν με το ζόρι 16-17.000, λυπάμαι αλλά δε θα τους κάνω το χατήρι.

 

σορρυ κιολας αλλα ποσο περιμενες να στο παρουν..?ηδη θεωρειται προηγουμενης γενιας,ενω ειναι γνωστο οτι στις αντιπροσωπειες με τις ανταλλαγες,τα σκοτωνουν..γι αυτο ειναι οι αγγελιες και οι ιδιωτες....οσο για το σιροκο,εφοσον ενδιαφερεσαι σοβαρα για αγορα και εισαι απο επαρχια ενα ταξιδακι προκειμενου να δεις live το αυτοκινητο επιβαλλεται ,αλλιως απλα περιμενεις...

Link to comment
Share on other sites

εγω απορριπτω το scirocco λογω μη απενεργοποιουμενου esp:down:!+λογω μπροστινης κινησης αλλα με αυτο μπορει να συμβιβαζομουν:D:p...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ego akoma den to exo dei ston dromo mono se fotografies.Filoi mou pantos pou to eidan na kikloforei stin Rodo mou eipan oti einai teleio emfanisiaka alla emena me xalaei to esoteriko kai kinitiras opos eipate pou einai apo to proigoumeno golf kai oti exei mprostini kinisi opos eipe kai o leo123.Pisteuo mia 4kinisi tha to ekane poli porotiko amaksi.
Link to comment
Share on other sites

απλα το αμαξι αλλαξε καπακι! στην ουσια ειναι golf! με χωρις 5η θεση και απενεργοποιηση esp. για καθαρους κερδοσκοπικους λογους της vw πονταροντας στο επομενο. το γουσταρω τρελα αλλα δεν θα πεσω στο τριπακι τους.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν ήταν περίοδος που έψαχνα αντικατάσταση αυτοκινήτου... θα έπεφτα στο τριπάκι τους!
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Οι πωλήσεις του Scirocco ξεκίνησαν πολύ δυνατά, αν και τα υπόλοιπα μοντέλα είναι πεσμένα, λόγω κρίσης. Ειδικά οι παραγγελίες για άσπρα έχουν ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Οι διαφημίσεις περνάνε μηνύματα....
Link to comment
Share on other sites

Οι πωλήσεις του Scirocco ξεκίνησαν πολύ δυνατά, αν και τα υπόλοιπα μοντέλα είναι πεσμένα, λόγω κρίσης. Ειδικά οι παραγγελίες για άσπρα έχουν ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Οι διαφημίσεις περνάνε μηνύματα....

 

ayto omws isws einai kai i "vlakeia".gt tha pareis ena coupe(an einai coupe tespa) gia na ksexorizeis apo ta golf kai ta alla amaxia.e an einai na ksexorizeis apo ta alla ti stigmi pou yparxoun para polla idia me to diko sou nomizw dn aresei se kanena:O:O.vevaia ayto symferei tin etairia

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο είναι κουκλί καμία σχέση με το golf και θα πουλήσει τρελά στην Ελλάδα γιατί εχει και πολύ καλή τιμή.

 

.

Link to comment
Share on other sites

ετυχε να το κανω τεστ ντραιβ σημερα..το αμαξι ειναι παρα πολυ καλο στους περισσοτερους τομεις...δε θα αναφερθω στα οδηγικα του προσοντα,ωστοσο αισθητικα αν εμοιαζε περισσοτερο στο εσωτερικο του με το νεο γκολφ και οχι με το 5 θα προσεγγιζε το τελειο...εξωτερικα ειναι κουκλι,η φαουβε ξεπερασε τον εαυτο της....
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε που μπορω να βρω στο ιντερνετ τον εξτρα εξοπλισμο που υπαρχει για το Scirocco?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τι αμαξάρα ειναι αυτή ρε παιδιά?! Έχω φάει τρελλό κόλλημα με το Scirocco, εννοείται πως θα είναι το επόμενο αμάξι μου, ελπίζω σύντομα! Ως τώρα το έβλεπα μόνο σε φωτογραφίες, το είδα σήμερα και από κοντά και έμεινα με το στόμα ανοιχτό...! Οτι θα έβγαζε τέτοιο μοντέλο η VW δεν το περίμενα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Τι αμαξάρα ειναι αυτή ρε παιδιά?! Έχω φάει τρελλό κόλλημα με το Scirocco, εννοείται πως θα είναι το επόμενο αμάξι μου, ελπίζω σύντομα! Ως τώρα το έβλεπα μόνο σε φωτογραφίες, το είδα σήμερα και από κοντά και έμεινα με το στόμα ανοιχτό...! Οτι θα έβγαζε τέτοιο μοντέλο η VW δεν το περίμενα ποτέ...

 

ειδικα σε λευκο ειναι ολα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

ειδικα σε λευκο ειναι ολα τα λεφτα.

Είναι πολύ όμορφο σε άσπρο, αλλά έχω την εντύπωση πως θα κυκλοφορήσει πολύ σε αυτό το χρώμα... Ενώ το μαύρο, ας πούμε, προσωπικά δεν το εχω συναντήσει σχεδόν καθόλου, ουτε καν στο Ιντερνετ! Επίσης και το σκούρο μπλε είναι πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Scirocco όπως θα μου αρέσει εμένα. Του έκανα μια μικρή αλλαγούλα :lol::lol:

 

 

http://www.imageshack.gr/files/c7s9lb12a3zlh5u3gudd_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ομορφο.....

 

το δα και απο κοντα και το ερωτευτηκα....:cool:

 

μακαρι να το παρωωωω...

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα μου ειπαν απο 23&επανω για τεστ ντραιβ!τοσο παει???
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...