Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την διάφανη ζελατίνα (υπάρχει και η ματ αντιστοιχα) πραγματικά δεν καταλαβαινεις ότι υπάρχει σε αίσθηση και σε θεαση στον ήλιο.. Με το spen πάλι δεν χάνει καθόλου.. Γενικά είναι πολύ καλή λύση η συγκεκριμένη από το μαγαζί στο Αιγάλεω πιστεύω ίσως η καλυτερη

 

Sent from my Galaxy Note

 

Εγω ειχα τη διαφανη αλλα δε μου αρεσε καθως αφηνε και δαχτυλιες και πηγα το Σαββατο και μου περασε τη ματ ο Νικολας και μου αρεσει πιο πολυ και τη προτεινω προσωπικα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ειχα τη διαφανη αλλα δε μου αρεσε καθως αφηνε και δαχτυλιες και πηγα το Σαββατο και μου περασε τη ματ ο Νικολας και μου αρεσει πιο πολυ και τη προτεινω προσωπικα!

 

Είχα αρχικά τη ματ κι εγώ.Μου αρέσει που δεν αφήνει δάχτυλιες.

Όμως βαριέμαι εύκολα και πριν κάνα μήνα αποφάσισα να αλλάξω και να βάλω τη clear ultra, αφού είχα πάρει και τις 2 από το Νίκο.

Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η ποιότητα των ζελατινων, όπου κατάφερα όχι μόνο να τη βάλω άψογα μόνος μου, αλλά και σε ελάχιστο χρόνο, τόσο πολύ που εξεπλάγην με τον εαυτό μου!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είχα αρχικά τη ματ κι εγώ.Μου αρέσει που δεν αφήνει δάχτυλιες.

Όμως βαριέμαι εύκολα και πριν κάνα μήνα αποφάσισα να αλλάξω και να βάλω τη clear ultra, αφού είχα πάρει και τις 2 από το Νίκο.

Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η ποιότητα των ζελατινων, όπου κατάφερα όχι μόνο να τη βάλω άψογα μόνος μου, αλλά και σε ελάχιστο χρόνο, τόσο πολύ που εξεπλάγην με τον εαυτό μου!

 

Πραγματικα ειναι ποιοτικοτατες αλλα εγω μονος ΔΕΝ..οποτε παω στο μετρ του ειδους!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

πουλαω το εκπληκτικο iphone 4s μου....και λεω να ερθω στα λημερια σας και κατι μου λεει καλα θα κανω!θα σας πρηξω λιγο....αλλα μαθαινω ευκολα!
Link to comment
Share on other sites

πουλαω το εκπληκτικο iphone 4s μου....και λεω να ερθω στα λημερια σας και κατι μου λεει καλα θα κανω!θα σας πρηξω λιγο....αλλα μαθαινω ευκολα!

 

Καλώς να μας έρθεις...;)

Άρχισε να διαβάζεις τον οδηγό στην υπογραφή μου και θα σου λυθούν οι περισσότερες απορίες.

Οτιδήποτε άλλο, εδώ είμαστε...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να μας έρθεις...;)

Άρχισε να διαβάζεις τον οδηγό στην υπογραφή μου και θα σου λυθούν οι περισσότερες απορίες.

Οτιδήποτε άλλο, εδώ είμαστε...

 

ηδη το κανω!εχουν περασει 5,6 android απο τα χερια μου οποτε.......δεν ειμαι και εντελως αρχαριος!αλλα ειμαι ανησυχος θα ελεγα(root,roms)

Link to comment
Share on other sites

ηδη το κανω!εχουν περασει 5,6 android απο τα χερια μου οποτε.......δεν ειμαι και εντελως αρχαριος!αλλα ειμαι ανησυχος θα ελεγα(root,roms)

 

Καλή φάση από 4s θα δεις το φως σου κανονικά!! LOLOLOL!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση από 4s θα δεις το φως σου κανονικά!! LOLOLOL!!

 

Sent from my Galaxy Note

 

ε αυτος ηταν ο λογος....η οθονη!επειδη το κινητο κατα 90% το θελω για σερφαρισμα...νομιζω ειναι το ιδανικο!το μονο που δεν ξερω γιατι τα αλλα τα εχω διαβσει και εχω βγαλει συμπερασμα για καμερα οθονη κτλ ηθελα να μαθω τι λεει το ηχειο του!εχει καλη ενταση?σε σχεση πχ με τον γαλαξια 2 τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

ε αυτος ηταν ο λογος....η οθονη!επειδη το κινητο κατα 90% το θελω για σερφαρισμα...νομιζω ειναι το ιδανικο!το μονο που δεν ξερω γιατι τα αλλα τα εχω διαβσει και εχω βγαλει συμπερασμα για καμερα οθονη κτλ ηθελα να μαθω τι λεει το ηχειο του!εχει καλη ενταση?σε σχεση πχ με τον γαλαξια 2 τι λεει?

 

Καλύτερο ηχείο,ακουστικό,μπαταρία,οθόνη,κάμερα και τόσα άλλα!!

Τόλη όπως σου εχω ξαναπεί για τη χρήση που το θες εσυ και πολύ αργησες!

Το μόνο που υστερεί είναι η φορητοτητα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο ηχείο,ακουστικό,μπαταρία,οθόνη,κάμερα και τόσα άλλα!!

Τόλη όπως σου εχω ξαναπεί για τη χρήση που το θες εσυ και πολύ αργησες!

Το μόνο που υστερεί είναι η φορητοτητα

 

δεν με απασχολει αυτο μανο!πολυ ανετα το παιρνεις για καφε στο μπουφαν η ενα τσαντακι μπανανα το καλοκαιρι!ειδικα σε σχεση με ενα κανονικο tablet 7" η 10".εχω κατασταλαξει τι θελω και πιστευω θα με βολεψει απιστευτα!ασε που βασικο τηλεφωνο οπως και εσυ....εχω ενα απλο!

Link to comment
Share on other sites

..........................................

........Το μόνο που υστερεί είναι η φορητοτητα

 

Δεν υστερει ουτε εκει.Εγω το χρησιμοποιω μια εβδομαδα σαν βασικο μου κινητο,και το βολευω ακριβως οπως βολευα και το galaxy s2 και το galaxy Nexus,και το iphone 4s.Στην τσεπη μου δηλαδη.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν υστερει ουτε εκει.Εγω το χρησιμοποιω μια εβδομαδα σαν βασικο μου κινητο,και το βολευω ακριβως οπως βολευα και το galaxy s2 και το galaxy Nexus,και το iphone 4s.Στην τσεπη μου δηλαδη.

 

Ακριβώς!! Κι εγώ πάντα είχα μια συσκευή που αναλαμβάνει απλά να κάνει τα πάντα! Γενικά και σε τσέπες το έχω με κοστούμι και με φόρμα και με το ένα χέρι το χειρίζομαι για να πάρω ένα τηλέφωνο αλλά όχι πχ για να γράφω όπως κάνω τώρα.. Και πιστεύω ότι το note θέλει 2-3 γεμάτες μέρες για να φας το κόλλημα μαζί του! Για μένα πάντως απόλυτα φορητό ηταν μακράν το s2 που είναι και πούπουλο.. Καλύτερη συσκευή από το note δεν υπάρχει και γι αυτό αποκτά συνεχώς φανατικούς χρήστες!! Αντε να πάρουμε και ics να απο-τρελαθούμε!!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το Kies, μου γράφει η συσκευή σας δεν υποστηρίζει την αναβάθμιση μέσω Kies. Αυτό συμβαίνει από όταν πέρασα την LB1 από το samfirmware. Καμμιά ιδέα πώς να λυθεί αυτό το πρόβλημα ;.
Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο "αγαπησιαρικα" video-reviews που κυκλοφορουν σχετικα με το θηριο μας. O τυπος (reviewer) ειναι 100% connected με το ΝΟΤΕ του.:cool:

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρησιμοποιείτε κάποιο launcher? Προτείνετε κάτι? Επίσης είδα και ένα video με το ICS στο galaxy s2 και λόγω του ότι ο launcher είναι ο ίδιος δεν δείχνει να αλλάζει και κάτι τραγικά σε εμφάνιση.. καλά ένα καινούριο launcher δεν μπορούσαν να βγάλουν???!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρησιμοποιείτε κάποιο launcher? Προτείνετε κάτι? Επίσης είδα και ένα video με το ICS στο galaxy s2 και λόγω του ότι ο launcher είναι ο ίδιος δεν δείχνει να αλλάζει και κάτι τραγικά σε εμφάνιση.. καλά ένα καινούριο launcher δεν μπορούσαν να βγάλουν???!!

 

Για ics έχουν βγει ο nova και ένας άλλος που δε θυμάμαι το όνομα του.

Τώρα, εδώ, χρησιμοποιώ adw αλλά και τον zeam launcher και είμαι καλυμμένος.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για ics έχουν βγει ο nova και ένας άλλος που δε θυμάμαι το όνομα του.

Τώρα, εδώ, χρησιμοποιώ adw αλλά και τον zeam launcher και είμαι καλυμμένος.

 

Apex launcher και είναι πολύ καλός. Το μόνο κακό είναι πως δεν φτιάχνεις φακέλους στο App Drawer.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρησιμοποιείτε κάποιο launcher? Προτείνετε κάτι? Επίσης είδα και ένα video με το ICS στο galaxy s2 και λόγω του ότι ο launcher είναι ο ίδιος δεν δείχνει να αλλάζει και κάτι τραγικά σε εμφάνιση.. καλά ένα καινούριο launcher δεν μπορούσαν να βγάλουν???!!

 

Nova launcher και apex launcher .Με προτιμηση στον nova που εινια κοντα στον google launcher με περισσοτερες δυνατοτητες για modding

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για ics έχουν βγει ο nova και ένας άλλος που δε θυμάμαι το όνομα του.

Τώρα, εδώ, χρησιμοποιώ adw αλλά και τον zeam launcher και είμαι καλυμμένος.

 

Apex launcher και είναι πολύ καλός. Το μόνο κακό είναι πως δεν φτιάχνεις φακέλους στο App Drawer.

 

Nova launcher και apex launcher .Με προτιμηση στον nova που εινια κοντα στον google launcher με περισσοτερες δυνατοτητες για modding

 

να είστε καλά παιδιά ευχαριστώ πολύ!! Απλά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ launcher (είπαμε ένα ένα τα βήματα!! ) και νομίζω ήρθε η στιγμή να ασχοληθώ! Προσδίδει καλύτερη ταχύτητα στην χρήση ή είναι απλά θέμα εμφάνισης και παραμετροποίησης??

Link to comment
Share on other sites

να είστε καλά παιδιά ευχαριστώ πολύ!! Απλά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ launcher (είπαμε ένα ένα τα βήματα!! ) και νομίζω ήρθε η στιγμή να ασχοληθώ! Προσδίδει καλύτερη ταχύτητα στην χρήση ή είναι απλά θέμα εμφάνισης και παραμετροποίησης??

 

Λόγω παραμετροποίησης και εμφάνισης.

Με τον zeam launcher βέβαια, που είναι και ο πιο απλός, να είναι στη κορυφή της προτίμησης μου, κυρίως λόγω smoothness.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λόγω παραμετροποίησης και εμφάνισης.

Με τον zeam launcher βέβαια, που είναι και ο πιο απλός, να είναι στη κορυφή της προτίμησης μου, κυρίως λόγω smoothness.

 

A μπράβο γιατί με ενδιαφέρει πολύ να κερδίσω ίσως κάτι σε smoothness... οπότε δοκιμάζω και τα λέμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες το εχω στα χερια μου σε λευκο. Εχω παθει πλακα, αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω. Δεν μπορω να καταλαβω τι εκανα τοσα χρονια με το iphone.

(ετοιμαστειτε να σας πρηξω με ερωτησεις)

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες το εχω στα χερια μου σε λευκο. Εχω παθει πλακα, αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω. Δεν μπορω να καταλαβω τι εκανα τοσα χρονια με το iphone.

(ετοιμαστειτε να σας πρηξω με ερωτησεις)

 

Αφού κερδισε η συσκευή τους iPhone users, νομίζω ότι πηγαίνει πολύ καλά..;)

Καλώς ήρθες και επίσημα.

 

A μπράβο γιατί με ενδιαφέρει πολύ να κερδίσω ίσως κάτι σε smoothness... οπότε δοκιμάζω και τα λέμε! :D

 

Εύθυμη στον οδηγό έχει κάπου μια σελίδα από xda με όλους τους διαθέσιμος launchers.

Δες, παίξε, δοκίμασε, διάλεξε...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το μετάνιωσα που δεν το πήρα σε λευκό .

 

Κάτι που έχω παρατηρήσει, μάλλον μόνο σε εμένα μπορεί να συμβαίνει αυτό. Συχνά πυκνά όταν συνδέω τα ακουστικά για να ακούσω μουσική, δεν ακούγεται τίποτα, του βγάζω τα ακουστικά η μουσική μια χαρά ακούγεται. Του κάνω reset και μετά είναι μια χαρά. Αυτό μου συνέβει και με την LA6 και την LB1. Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς κάτι παρόμοιο ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...