Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εγκαταστημένη την Rocket Rom v20 και σκέφτομαι να πάω πίσω σε stock (την τελευταία της Vodafone για Ελλάδα), γιατί έχω μερικά θέματα με την custom rom (πχ. 'παγώματα' σε bluetooth calls, δεν μπορώ να μπώ στο address book της εταιρίας για να προσθέσω contacts κλπ.). Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για την εγκατάσταση, για κρατήσω το root (έχω ήδη περασμένο το CWM)?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω εγκαταστημένη την Rocket Rom v20 και σκέφτομαι να πάω πίσω σε stock (την τελευταία της Vodafone για Ελλάδα), γιατί έχω μερικά θέματα με την custom rom (πχ. 'παγώματα' σε bluetooth calls, δεν μπορώ να μπώ στο address book της εταιρίας για να προσθέσω contacts κλπ.). Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για την εγκατάσταση, για κρατήσω το root (έχω ήδη περασμένο το CWM)?

 

O πιο απλος τροπος να περασεις μια stock rom και να κρατησεις το root, ειναι το mobile odin pro.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ θα δοκιμάσω ή το mobile odin pro ή το CWM Recovery, η stock που έχω είναι σε ένα .md5 και είναι η LA6, δηλ. N7000XXLA6_N7000OXXLA1_N7000XXLA4_HOME.tar.md5, οπότε σε οποιαδήποτε μέθοδο δίνω μόνον αυτό το αρχείο σε ότι ζητηθεί καθότι δεν έχω ξεχωριστό CSC κλπ., σωστά?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. ανοιξα το νοτε μου σημερα κατα τις 10 το πρωι υστερα απο την πρωτη φορτηση και τωρα μετα απο μισημετα απο 3σιμη ωρες λειτουργειας και μιση ωρα σκαλισματος στο ιντερνετ με wifi ειναι στο 85%. κανονικα παει η ξοδευει λιγο παραπανω??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. ανοιξα το νοτε μου σημερα κατα τις 10 το πρωι υστερα απο την πρωτη φορτηση και τωρα μετα απο μισημετα απο 3σιμη ωρες λειτουργειας και μιση ωρα σκαλισματος στο ιντερνετ με wifi ειναι στο 85%. κανονικα παει η ξοδευει λιγο παραπανω??

 

Για πρώτη φόρτιση είναι μια χαρά...μην ανησυχείς.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φόρτιση είναι μια χαρά...μην ανησυχείς.

 

οκ τοτε γιατι απο οτι εχεις καταλαβει απο χτες ειμαι μεσα στο αγχος :lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε γιατι απο οτι εχεις καταλαβει απο χτες ειμαι μεσα στο αγχος :lol:

 

:)

 

Άστο τώρα μέχρι να κλείσει από μπαταρία και επανέλαβε άλλες 2-3 φορές.

Μετά θα σου φύγει το άγχος ιδίως αν διαβάσεις τη παράγραφο για τη μπαταρία στον οδηγό..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποιο myphone, techblog και σαχλαμαρες...Οπως λεει και καποιος στα σχολια στο παρακατω video, ετσι πρεπει να γινεται ενα review!!!!!!LoL

 

http://www.youtube.com/watch?v=wMechSrGTSk

 

πωπω φιλε! τι ποσταρες! πολυ μακρυα απο οποιαδηποτε αλλα ριβιου ο τύπος!!! μπράβο!

 

"everything on this phone smells victory.." και πολλες αλλες απιστευτες ατάκες!!

Link to comment
Share on other sites

πωπω φιλε! τι ποσταρες! πολυ μακρυα απο οποιαδηποτε αλλα ριβιου ο τύπος!!! μπράβο!

 

"everything on this phone smells victory.." και πολλες αλλες απιστευτες ατάκες!!

 

The big daddy, the iphone's iphone killers killer και άλλα πολλά.. Ο τύπος είναι απλά αξεπέραστος !! Από το πρωί έχω κολλήσει και βλέπω παρόμοια vids.. Note appreciation day today!! Είμαστε στην κορυφή πάντως και όπως είπε και το άλλο παληκαρακι (Black prince) "πήγα να το πάρω γιατί όταν δεν είσαι open minded you are kinda dump at the end".. Τι να πω η κορυφαία επιλογή συσκευής up to date!! Καλημερες στην εκλεκτή μας παρέα!!

 

Sent from my Galaxy Note

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι το μοναδικό κινητό μου, εδώ και χρόνια που δεν χρειάζεται να το πειράξω. Να το πειράξω για ποιο λόγο δηλαδή ;. Για να βρίσκει GPS ταχύτερα ;. Μια χαρά με βρίσκει και σε χώρους κλειστούς και χωρίς την βοήθεια δικτύου. Να το πειράξω για ποιο λόγο ;. Όταν με τη χρήση που του κάνω φτάνει πάντα στις 40 ώρες ; . Απλά το μόνο μειονέκτημα είναι ερχόμενος από HTC, το Sense. Κάποια στιγμή πιστεύω θα πρέπει να βγάλουν αυτό το τρισάθλιο launcher (άποψη μου φυσικά) και να φτιάξουν έναν όμορφο launcher. :lol:

Άντε να δούμε και την ICS, και φυσικά μην αργήσει και πολύ !!. Εκεί θα ξενερώσω.

Τέλειο τηλέφωνο!

 

Στο galaxy s2 παντως κατι γινεται γιατι μαλλον το isc θα το παρει στις 15 μαρτιου!η samsoung ειχε πει οτι galaxy s2 και note θα το παρουν μαζι!ισως και για να το note να ετοιμαζεται καμια αναβαθμιση αλλα ακομη δεν εχει ειπωθει τιποτα!ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο myphone, techblog και σαχλαμαρες...Οπως λεει και καποιος στα σχολια στο παρακατω video, ετσι πρεπει να γινεται ενα review!!!!!!LoL

 

http://www.youtube.com/watch?v=wMechSrGTSk

 

ο τυπος με επεισε σχεδον να παρω και εγω ενα note....

απιστευτος....:lol:

με την ευκαιρια αυτα που διαβαζω για υπαρξη lag με προβληματιζουν λιγο.

δεν θα εππεπε να ειχε λυθει το ζητημα του lag μετα απο τοσα firmware updates?

εσεις που ειχατε πριν galaxy s2 νιωθετε lag?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εσεις που ειχατε πριν galaxy s2 νιωθετε lag?

 

Ναι, υπάρχει ένα υποτυπώδες lag αλλά οφείλεται στο συνδυασμό υψηλής ανάλυσης με gingerbread. Αναμένεται στην ICS να έχει λυθεί το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο myphone, techblog και σαχλαμαρες...Οπως λεει και καποιος στα σχολια στο παρακατω video, ετσι πρεπει να γινεται ενα review!!!!!!LoL

 

http://www.youtube.com/watch?v=wMechSrGTSk

 

χαχαχαχαχαχαχα!!!! Ειχα στο τερμα την ενταση και παραλιγο να παθω εμφραγμα ετσι οπως ξεκινησε !!χαχαχαχαχ ΚΟΡΥΦΗ!!!!!

Μπραβο στον φιλο ηλια!!!!!!!!!!!! Ετσι ΕΤΣΙ !!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ REVIEW!!!!:lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει ένα υποτυπώδες lag αλλά οφείλεται στο συνδυασμό υψηλής ανάλυσης με gingerbread. Αναμένεται στην ICS να έχει λυθεί το θέμα.

 

Η αληθεια είναι ότι με την τελευταία LB1 νομίζω είναι λιγότερο εμφανές αλλά ναι κι εγώ σαν κάτοχος προτυτερα του S2 μπορώ να συμφωνήσω.. Πολύ θα ήθελα όντως να το δω με ICS να πηγαίνει αέρα.. Πάντως σε τεστ hardware τύπου quadrant2 φαίνεται η δύναμη του hardware σε σχέση πάντα με το S2

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.Μπορω να πω το βιντεο αλλα κ οι γνωμες αρκετων απο εδω που διαβασα με επεισαν κ προχωρησα στην αγορα του μολις σημερα κ το παραγγειλα μεσω amazon.de

Λογω του οτι μενω στην Αυστρια.Για 4 μηνες ημουν με iphone 4s το οποιο τελικα το κρατησε η γυναικα μου κ εγω εψαχνα για κατι αλλο.Μονο οτι δεν εχω καθολου εμπειρια με android αφου πριν ημουν σε νοκια μετα σε htc windows mobile 6.0 μετα σε blackberry.Καταλαβαινω οτι θα χρειαστω αρκετο διαβασμα εδω μεσα κ ευελπιστω κ στην βοηθεια σας σε τυχον αποριες μου που πιθανον να προκυψουν:)

 

Φιλικα,

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ για το σκοπό που το θέλω ΔΕ το αλλάζω!!

Είδα και το Sony s σήμερα που είχα σκοπό να παραγγειλω και ευτυχώς αυτή τη φορά δε τη πάτησα και δε πούλησα το note μας και απλά δεν υπάρχει τέτοια οθόνη(συνδυασμός ευκρίνειας,καθαρότητας κ κυρίως μεγέθους)

 

Πέρασα και απ το Νικόλα σήμερα και μου έβαλε(άψογα όπως πάντα) ένα screen protector το οποίο σε αντίθεση με τα άλλα note το πήρα mat και είναι άψογο!

Του πηρα και 1 θήκη σιλικόνης για πιο ευκολία μιας και η γνήσια της Samsung στυλ ατζέντα που του εχω δε βολεύει σε όλες τις περιπτωσεις!

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος και αν λυθεί και το σπαστικο μικρό lag στο net με την ics βλέπω να αραζω για πολύ καιρό όπως με το HD2 πιο παλιά.. :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ για το σκοπό που το θέλω ΔΕ το αλλάζω!!

Είδα και το Sony s σήμερα που είχα σκοπό να παραγγειλω και ευτυχώς αυτή τη φορά δε τη πάτησα και δε πούλησα το note μας και απλά δεν υπάρχει τέτοια οθόνη(συνδυασμός ευκρίνειας,καθαρότητας κ κυρίως μεγέθους)

 

Πέρασα και απ το Νικόλα σήμερα και μου έβαλε(άψογα όπως πάντα) ένα screen protector το οποίο σε αντίθεση με τα άλλα note το πήρα mat και είναι άψογο!

Του πηρα και 1 θήκη σιλικόνης για πιο ευκολία μιας και η γνήσια της Samsung στυλ ατζέντα που του εχω δε βολεύει σε όλες τις περιπτωσεις!

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος και αν λυθεί και το σπαστικο μικρό lag στο net με την ics βλέπω να αραζω για πολύ καιρό όπως με το HD2 πιο παλιά.. :)

 

συμφωνω!

και για μενα μετα το Note το χαος πραγματικα!:)

εχω παθει την πλακα μου με το κινητο!

πηρα προσφατα αυτη την θηκη απο το ebay και ειμαι πολυ ευχαριστημένος!(την ηθελα περισσότερο για το σταντ που εχει για να το ακουμπαω οταν βλεπω ταινιες κτλ κτλ κτλ...)!

εχει δεσει αψογα με το κινητο το προστατεύει και δεν του προσθέτει βαρος περιττό καθολου!

http://viewitem.eim.ebay.gr/Kick-Stand-TPU-Case-Cover-with-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-Note-i9220/270907094380/item?transId=872878813017

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ για το σκοπό που το θέλω ΔΕ το αλλάζω!!

Είδα και το Sony s σήμερα που είχα σκοπό να παραγγειλω και ευτυχώς αυτή τη φορά δε τη πάτησα και δε πούλησα το note μας και απλά δεν υπάρχει τέτοια οθόνη(συνδυασμός ευκρίνειας,καθαρότητας κ κυρίως μεγέθους)

 

Πέρασα και απ το Νικόλα σήμερα και μου έβαλε(άψογα όπως πάντα) ένα screen protector το οποίο σε αντίθεση με τα άλλα note το πήρα mat και είναι άψογο!

Του πηρα και 1 θήκη σιλικόνης για πιο ευκολία μιας και η γνήσια της Samsung στυλ ατζέντα που του εχω δε βολεύει σε όλες τις περιπτωσεις!

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος και αν λυθεί και το σπαστικο μικρό lag στο net με την ics βλέπω να αραζω για πολύ καιρό όπως με το HD2 πιο παλιά.. :)

 

Μανο να ηξερες μονο ποσες φορες περασε απο τα χερια μου το Note, κανοντας δοκιμες με αλλα κινητα (ως συνηθως) - παντα εδω καταληγω.

Δεν υπαρχει καμια αλλη συσκευη να με καλυπτει οσο το νοτελι - βλεπω κι εγω οπως παει να παμε για τον αντικαταστατη του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.Μπορω να πω το βιντεο αλλα κ οι γνωμες αρκετων απο εδω που διαβασα με επεισαν κ προχωρησα στην αγορα του μολις σημερα κ το παραγγειλα μεσω amazon.de

Λογω του οτι μενω στην Αυστρια.Για 4 μηνες ημουν με iphone 4s το οποιο τελικα το κρατησε η γυναικα μου κ εγω εψαχνα για κατι αλλο.Μονο οτι δεν εχω καθολου εμπειρια με android αφου πριν ημουν σε νοκια μετα σε htc windows mobile 6.0 μετα σε blackberry.Καταλαβαινω οτι θα χρειαστω αρκετο διαβασμα εδω μεσα κ ευελπιστω κ στην βοηθεια σας σε τυχον αποριες μου που πιθανον να προκυψουν:)

 

Φιλικα,

 

Γιαννης

Καλως να μας ερθεις Γιαννη.

Οτι θες εδω ειμαστε.Ολα τα παιδια θα βοηθησουν σε οτι θες και ειναι πραγματικα απο τις καλυτερες παρεες που εχω συναντησει.

Μανο να ηξερες μονο ποσες φορες περασε απο τα χερια μου το Note, κανοντας δοκιμες με αλλα κινητα (ως συνηθως) - παντα εδω καταληγω.

Δεν υπαρχει καμια αλλη συσκευη να με καλυπτει οσο το νοτελι - βλεπω κι εγω οπως παει να παμε για τον αντικαταστατη του...

 

Που εισαι Βαγγελη??????Νομιζα οτι μας αφησες και πηγες αλλου...:(..Σε χρειαζομαστε εδω...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να βλεπω την κινηση της cpu?εχω μαμα ρομ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να βλεπω την κινηση της cpu?εχω μαμα ρομ

 

Επειδη οι περισσοτερες απο αυτες τις εφαρμογες χρειαζονται root (δε διευκρινησες αν η μαμα σου rom ειναι root...:p), δοκιμασε το Quick System Info η/και το Android Assistant(18 features).

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

 

Που εισαι Βαγγελη??????Νομιζα οτι μας αφησες και πηγες αλλου...:(..Σε χρειαζομαστε εδω...:)

 

Μπα οπου και αλλου να πηγα Ηλια (βλεπε sony xperia s, galaxy nexus) γυρισα παλι εδω - απλα παιζει χωρις ανταγωνισμο το note με μια καλη custom rom (εκατσα στα αυγα μου με criskelo αναμενοντας σοβαρο Ics build)... ;)

Το μονο αξιοπρεπες κινητο που ειδα αυτες τις ημερες (απο κοντα) ειναι το htc one x. Πολυ καλη ποιοτητα - οθονη, ολοκληρωμενο, μεχρι την ελευση του galaxy s 3 θα ειναι μαζι με το note στην κορυφη. Για το xperia s δε θα πω πολλα - με αφησε αδιαφορο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...