Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποια η τελευταια επισημη rom απο ελλαδα ειναι το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ποια η τελευταια επισημη rom απο ελλαδα ειναι το κινητο.

 

http://www.hotfile.com/dl/164307134/2754ce9/N7000XXLRI_N7000OXXLP8_EUR.zip.html

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Για όσους ενδιαφέρονται αναφέρω μια είδηση όπως αυτή που είχαμε εμείς οι κάτοχοι του S2 πρίν από 2 εβδομάδες περίπου.Στο επίσημο site sammobile υπάρχει το επίσημο leak(όχι ακομά 100% ολοκληρωμένο αλλά ένα τέστ μέχρι να κυκλοφορήσει κανονικά) λογισμικό Android Jelly Bean 4.1.2. για το Galaxy Note I N7000. Όποιος ενδιαφέρεται ας τσεκάρει εδώ http://www.sammobile.com/2012/11/28/n7000xxlsa-%E2%80%93-galaxy-note-android-4-1-2-jelly-bean-test-firmware/ όπου μπορεί και να κατεβάσει το λογισμικό 4.1.2 και να διαβάσει τον τρόπο με τον οποίο το εγκαθιστά στο Note του.Προς το παρόν που το τρέχω και στο S2 μου λειτουργεί άγοψα ακόμα και leak.Γράφει και κάποιες από τις βελτιώσεις οι οποίες είναι οι εξής:

 

Some of the Enhancements in the new Jelly Bean Update:

- Android 4.1.2 – Build JZO54K

- Buttery Smooth Performance & Great Stability (Thanks to Project Butter)

- Multi-View (Multi Windows Multitasking, same as in Note II)

- Multi-View can also be disabled

- Page Buddy

- Notification Panel can now be customized

- New Additions in Notification Panel

- Smart Rotation (Screen Display adjusts to your angle of sightings)

- Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)

- Samsung’s Cloud services

- Direct Call, Smart Stay and Pop-up Play Features

- New Widgets From the Galaxy S III

- 2 Home screen modes

- New Notifications bar

- Google Now

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Για όσους ενδιαφέρονται αναφέρω μια είδηση όπως αυτή που είχαμε εμείς οι κάτοχοι του S2 πρίν από 2 εβδομάδες περίπου.Στο επίσημο site sammobile υπάρχει το επίσημο leak(όχι ακομά 100% ολοκληρωμένο αλλά ένα τέστ μέχρι να κυκλοφορήσει κανονικά) λογισμικό Android Jelly Bean 4.1.2. για το Galaxy Note I N7000. Όποιος ενδιαφέρεται ας τσεκάρει εδώ http://www.sammobile.com/2012/11/28/n7000xxlsa-%E2%80%93-galaxy-note-android-4-1-2-jelly-bean-test-firmware/ όπου μπορεί και να κατεβάσει το λογισμικό 4.1.2 και να διαβάσει τον τρόπο με τον οποίο το εγκαθιστά στο Note του.Προς το παρόν που το τρέχω και στο S2 μου λειτουργεί άγοψα ακόμα και leak.Γράφει και κάποιες από τις βελτιώσεις οι οποίες είναι οι εξής:

 

Some of the Enhancements in the new Jelly Bean Update:

- Android 4.1.2 – Build JZO54K

- Buttery Smooth Performance & Great Stability (Thanks to Project Butter)

- Multi-View (Multi Windows Multitasking, same as in Note II)

- Multi-View can also be disabled

- Page Buddy

- Notification Panel can now be customized

- New Additions in Notification Panel

- Smart Rotation (Screen Display adjusts to your angle of sightings)

- Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)

- Samsung’s Cloud services

- Direct Call, Smart Stay and Pop-up Play Features

- New Widgets From the Galaxy S III

- 2 Home screen modes

- New Notifications bar

- Google Now

 

Καλημέρα. Αυτή δεν είναι η τελευταία βαση που βγήκε στο xda πριν μια βδομάδα η κάνω λάθος?

 

Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)

Επίσης αυτό πως δουλεύει ρε παίδες?

Δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση. Το έχει καταφέρει κανείς?

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτή δεν είναι η τελευταία βαση που βγήκε στο xda πριν μια βδομάδα η κάνω λάθος?

 

Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)

Επίσης αυτό πως δουλεύει ρε παίδες?

Δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση. Το έχει καταφέρει κανείς?

Sent from my note

 

Ναι αυτη ειναι η βαση και ακούγετε ότι σύντομα θα βγει και άλλη. ... να δούμε.

Θα πατήσεις να γράψεις μετά ρυθμίσεις Πληκτρολόγιο θα τηκαρεις την συνεχή είσοδο και μετά θα μπορεις να γράψεις και κανονικά αλλά και να περνάς το δαχτυλο σου πάνω από τα γράμματακαιΆσε τα αλλά στο ένέξυπνο κινητό σου. .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι η βαση και ακούγετε ότι σύντομα θα βγει και άλλη. ... να δούμε.

Θα πατήσεις να γράψεις μετά ρυθμίσεις Πληκτρολόγιο θα τηκαρεις την συνεχή είσοδο και μετά θα μπορεις να γράψεις και κανονικά αλλά και να περνάς το δαχτυλο σου πάνω από τα γράμματακαιΆσε τα αλλά στο ένέξυπνο κινητό σου. .

Ρε συ φίλε έτσι το έχω και δεν δουλεύει. :confused:

Τι κάνω λάθος ρε μαμοτι μου.

Κάνω ότι λες αλλά τίποτα.

Εννοείς θα γίνει το πληκτρολόγιο σαν το swype..

Έχω την τελευταία team union.

Σε σένα δηλαδή δουλεύει σωστά;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φίλε έτσι το έχω και δεν δουλεύει. :confused:

Τι κάνω λάθος ρε μαμοτι μου.

Κάνω ότι λες αλλά τίποτα.

Εννοείς θα γίνει το πληκτρολόγιο σαν το swype..

Έχω την τελευταία team union.

Σε σένα δηλαδή δουλεύει σωστά;

Sent from my note

 

Ναι για να καταλάβεις είναι το κανονικό Πληκτρολόγιο αλλά κάνει και τις δύο λειτουργείς

Ασε δεν ΣΕ θέλει από την αρχή η ρομ. ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι για να καταλάβεις είναι το κανονικό Πληκτρολόγιο αλλά κάνει και τις δύο λειτουργείς

Ασε δεν ΣΕ θέλει από την αρχή η ρομ. ..

 

Ρε θα σκάσω μιλάμε τώρα..

Γιατί δουλεύει σε σένα και όχι σε μένα..:confused:

Είναι δυνατόν; Την ίδια ρομ φοράμε ρε μαμοτι μου..

Σε όλους τους άλλους δουλεύει κανονικά;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα σκάσω μιλάμε τώρα..

Γιατί δουλεύει σε σένα και όχι σε μένα..:confused:

Είναι δυνατόν; Την ίδια ρομ φοράμε ρε μαμοτι μου..

Σε όλους τους άλλους δουλεύει κανονικά;

Sent from my note

 

Πρεπει να εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις του samsung keyboard την 3η επιλογη που λεει "predictive text" και αμεσως απο κατω που λεει "continuous input"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις του samsung keyboard την 3η επιλογη που λεει "predictive text" και αμεσως απο κατω που λεει "continuous input"

 

Αυτό κάνω φίλε μου αλλά δεν δουλεύει.

:confused:

Λέτε να είναι θέμα κερνελ;

Είναι εύκολο κάποιος να μου ανεβάσει το apk της εφαρμογής να το δοκιμάσω μήπως δεν έκανα κάτι σωστά εγώ στην εγκατάσταση.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια μικρη βοηθεια κατεβασα την 4.1.2 απο sammobile firmware θελω να την περασω μεσω odin το αρχειο csc ok που βαζω το αρχειο code k modem? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια μικρη βοηθεια κατεβασα την 4.1.2 απο sammobile firmware θελω να την περασω μεσω odin το αρχειο csc ok που βαζω το αρχειο code k modem? ευχαριστω.

 

Το code στο pda κ το modem στο phone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω φίλε μου αλλά δεν δουλεύει.

:confused:

Λέτε να είναι θέμα κερνελ;

Είναι εύκολο κάποιος να μου ανεβάσει το apk της εφαρμογής να το δοκιμάσω μήπως δεν έκανα κάτι σωστά εγώ στην εγκατάσταση.

Sent from my note

 

Δεν ξέρω το όνομα της εφαρμογής πες το μου και στυλε και το μαιλ σου να στην στείλω εγώ. ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το όνομα της εφαρμογής πες το μου και στυλε και το μαιλ σου να στην στείλω εγώ. ...

 

SamsungIME.apk

Λογικά αυτό είναι φίλε μου.

Τώρα γιατί δεν δουλεύει σε μένα θα σε γελάσω.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

SamsungIME.apk

Λογικά αυτό είναι φίλε μου.

Τώρα γιατί δεν δουλεύει σε μένα θα σε γελάσω.

Sent from my note

 

Για δες και πες.

http://db.tt/Jqy2AmXm

Link to comment
Share on other sites

Για δες και πες.

http://db.tt/Jqy2AmXm

 

Φίλε το βρήκα τελικά το πρόβλημα.

Όσο απίστευτο και αν σου φανεί για όλα έφταιγε το no led:confused:

Μόλις το απενεργοποιήσα το πληκτρολόγιο δούλεψε κανονικά.

Απίστευτο και όμως αληθινό.

Καλά έπαθα Σοκ με την πρόβλεψη. Το καλύτερο πληκτρολόγιο που έχω δει ποτέ.

Νομίζω βάζει και το Swype κάτω. Πλέον δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο.

Επίσης αν πάρετε back up τις εφαρμογές σας στην νέα βάση όλα επανέρχονται κανονικά.

Αν υπάρχει back up από προηγούμενη ρομ ίσως το κινητό να κολλήσει (μικρό το κακό τα είχαμε και στις πρώτες ice rom αυτά).

Τεσπα τέλος καλό όλα καλά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη συσκευή, κατάφερα να διαβάσω τις 256 πρώτες σελίδες αλλά δεν μπορώ άλλο...:wacko: γι΄αυτό θα ήθελα την βοήθειά σας.

1) Πως πάει η συσκευή με την Ice Cream Sandwich γιατί στις πρώτες σελίδες που διάβασα υπήρχαν κάποια θεματάκια

2) Θα πάρει Jelly Bean ;

3) H μπαταρία πόσο κρατάει με φυσιολογική χρήση ; Έχετε δεί battery drain ; γιατί στο Galaxy S που είχα πριν 1 χρόνο υπήρχε θέμα.

4) Υπάρχει κάπου που "χωλαίνει" η συσκευή ; π.χ.

α)Wifi (διάβασα κάπου ότι δεν είναι και από τα καλύτερα, ισχύει ; )

β) Ένταση ηχείου

γ) ή κάπου άλλου ;

 

Γενικά ότι πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε για την λειτουργία της με τα σημερινά δεδομένα λογισμικού θα μου ήταν υπερπολύτιμη.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά .

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

1)Εγώ προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος με Ice Cream αλλά σε λίγες μέρες θα βγει η Jelly Bean που απ ότι διαβάζεις λίγο πιο πάνω όσοι την έχουν βάλει είναι ενθουσιασμένοι.

2)Οτι σου είπα στο 1

3)Μία μέρα σε μένα την βγάζει άνετα αλλά το ταλαιπωρώ πάάάάάρα πολύ.Εχω κ δεύτερη μπαταρία πράγμα που συνιστώ σε όσους έχουν smart phone.

battery drain έχω παρατηρήσει αλλά έφταιγε εφαρμογή κ όχι το τηλέφωνο.

4)Το μόνο αρνητικό που μπορείς να πεις είναι το μέγεθός του.Αλλά αυτό ακριβώς είναι κ το μεγάλο του ατού.Αν ήταν μικρότερο δε θα ήταν αυτό που είναι.

Το Wifi είναι απ τα καλύτερα.Με όποιο τηλέφωνο κ αν το έχω συγκρίνει κερδίζει πάντα.

Η ένταση του δεν μ έχει προβληματίσει ποτέ ακόμη κ στην ανοιχτή ακρόαση.

Εχει πολύ καλή φωτεινότητα κ βλέπεις άνετα στον Ήλιο.

Γενικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι να του προσάψω.

 

Αν μπορείς να ανεχτείς το μέγεθος του δεν νομίζω πως θα βρεις κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

1)Εγώ προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος με Ice Cream αλλά σε λίγες μέρες θα βγει η Jelly Bean που απ ότι διαβάζεις λίγο πιο πάνω όσοι την έχουν βάλει είναι ενθουσιασμένοι.

2)Οτι σου είπα στο 1

3)Μία μέρα σε μένα την βγάζει άνετα αλλά το ταλαιπωρώ πάάάάάρα πολύ.Εχω κ δεύτερη μπαταρία πράγμα που συνιστώ σε όσους έχουν smart phone.

battery drain έχω παρατηρήσει αλλά έφταιγε εφαρμογή κ όχι το τηλέφωνο.

4)Το μόνο αρνητικό που μπορείς να πεις είναι το μέγεθός του.Αλλά αυτό ακριβώς είναι κ το μεγάλο του ατού.Αν ήταν μικρότερο δε θα ήταν αυτό που είναι.

Το Wifi είναι απ τα καλύτερα.Με όποιο τηλέφωνο κ αν το έχω συγκρίνει κερδίζει πάντα.

Η ένταση του δεν μ έχει προβληματίσει ποτέ ακόμη κ στην ανοιχτή ακρόαση.

Εχει πολύ καλή φωτεινότητα κ βλέπεις άνετα στον Ήλιο.

Γενικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι να του προσάψω.

 

Αν μπορείς να ανεχτείς το μέγεθος του δεν νομίζω πως θα βρεις κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Συμφωνώ απόλυτα για το μέγεθος, εγώ μέχρι πρόσφατα είχα 4.3 ίντσες αλλά καθημερινά διαπίστωνα την ανάγκη μου για μεγαλύτερο μέγεθος, τώρα το 5.3 ναι είναι λίγο μεγάλο αλλά πιστεύω ότι όλα είναι συνήθεια.

Θεωρώ πολύ σημαντικό το ότι η samsung συνεχίζει να το υποστηρίζει, αυτό για μένα είναι μεγάλο ατού, συν όλα τα υπόλοιπα βέβαια.

Πέρα από το μέγεθος όμως το οποίο είναι υποκειμενικό, υπάρχει κάτι άλλο που να μπορείται να το πείτε μειονέκτημα ή αδυναμία του ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά φίλε μου όχι δεν μπορώ να βρω ελάττωμα στην συσκευή εκτός απ το Ice Cream που έχει κάνει το τηλέφωνό να φαίνεται κάπως αργό.Αλλα όπως σου έγραψα κ πιο πάνω η έλευση του Jelly Bean διορθώνει τα πράγματα κ παίρνει σχεδόν όλα τα κολπάκια του spen που έχει το note2.Για μένα αν θέλεις το κινητό γι αυτά που προσφέρει έναντι των υπόλοιπων (λόγο spen κ μεγάλης οθόνης) τότε προχώρησε στην αγορά του άφοβα.Εκτός κ αν διαθέτεις τα χρήματα για την αγορά του note2
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

1)Εγώ προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος με Ice Cream αλλά σε λίγες μέρες θα βγει η Jelly Bean που απ ότι διαβάζεις λίγο πιο πάνω όσοι την έχουν βάλει είναι ενθουσιασμένοι.

2)Οτι σου είπα στο 1

3)Μία μέρα σε μένα την βγάζει άνετα αλλά το ταλαιπωρώ πάάάάάρα πολύ.Εχω κ δεύτερη μπαταρία πράγμα που συνιστώ σε όσους έχουν smart phone.

battery drain έχω παρατηρήσει αλλά έφταιγε εφαρμογή κ όχι το τηλέφωνο.

4)Το μόνο αρνητικό που μπορείς να πεις είναι το μέγεθός του.Αλλά αυτό ακριβώς είναι κ το μεγάλο του ατού.Αν ήταν μικρότερο δε θα ήταν αυτό που είναι.

Το Wifi είναι απ τα καλύτερα.Με όποιο τηλέφωνο κ αν το έχω συγκρίνει κερδίζει πάντα.

Η ένταση του δεν μ έχει προβληματίσει ποτέ ακόμη κ στην ανοιχτή ακρόαση.

Εχει πολύ καλή φωτεινότητα κ βλέπεις άνετα στον Ήλιο.

Γενικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι να του προσάψω.

 

Αν μπορείς να ανεχτείς το μέγεθος του δεν νομίζω πως θα βρεις κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα.

 

Συμφωνώ και εγώ!Η ice cream ήταν μετριότατη Rom, κάνοντας και το δικό μου κινητό πολύ αργό.Πιστεύω πως με την έλευση της Jelly Bean, το κινητό θα δείξει πραγματικά τι μπορεί να κάνει. Μάλιστα όταν μας έρθει η αναβάθμιση θα κάνω μια καθαρή εγκατάσταση και όχι περνώντας την πάνω από την υπάρχουσα έκδοση. Οσον αφορά το battery drain,έχει συμβεί με δική μου υπαιτιότητα,καθώς εγκατέστησα εφαρμογές με κακογραμμένο κώδικα.Κατά τα άλλα με βαριά χρήση με βγάζει σχετικά άνετα 1 ημέρα.Προσωπικά είμαι πλήρως ικανοποιημένος απο το θηριάκι και το μόνο αρνητικό που μπορώ να του βρω είναι ίσως η έλλειψη παραπάνω μνήμης. Και αυτό πιστεύω πως θα το καταλάβεις περισσότερο διαβάζοντας το thread του Note II, όπου οι χρήστες του τονίζουν την ευκολία που τους παρέχει η παραπάνω μνήμη. Τέλος, για μένα το μέγεθος της συσκευής είναι και το μεγαλύτερο ατού της!

Link to comment
Share on other sites

http://www.android.gs/update-galaxy-note-official-android-4-1-2-jelly-bean-xxlsa/

 

Εδω λεει 2013 αρχες και αν...ξερουμε τιποτα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ!Η ice cream ήταν μετριότατη Rom, κάνοντας και το δικό μου κινητό πολύ αργό.Πιστεύω πως με την έλευση της Jelly Bean, το κινητό θα δείξει πραγματικά τι μπορεί να κάνει. Μάλιστα όταν μας έρθει η αναβάθμιση θα κάνω μια καθαρή εγκατάσταση και όχι περνώντας την πάνω από την υπάρχουσα έκδοση. Οσον αφορά το battery drain,έχει συμβεί με δική μου υπαιτιότητα,καθώς εγκατέστησα εφαρμογές με κακογραμμένο κώδικα.Κατά τα άλλα με βαριά χρήση με βγάζει σχετικά άνετα 1 ημέρα.Προσωπικά είμαι πλήρως ικανοποιημένος απο το θηριάκι και το μόνο αρνητικό που μπορώ να του βρω είναι ίσως η έλλειψη παραπάνω μνήμης. Και αυτό πιστεύω πως θα το καταλάβεις περισσότερο διαβάζοντας το thread του Note II, όπου οι χρήστες του τονίζουν την ευκολία που τους παρέχει η παραπάνω μνήμη. Τέλος, για μένα το μέγεθος της συσκευής είναι και το μεγαλύτερο ατού της!

 

Θα δείτε απίστευτη βελτίωση με την jelly.

Και στην ραμ και στο multitasking και στον browser και στο πληκτρολόγιο (εδώ έπαθα τρελή ζημιά) και γενικά παντού.

Βασικά το κινητό γίνεται άγνωριστο ήδη από τις μπετα .. φανταστου στην τελική ρομ τι θα δούμε.

Και αν το δουλέψετε με κάποιο άλλο launcher πχ Νόβα τότε απλά respect.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια εδω και λιγες ωρες δεν δουλευει το ακουστικο μου. Παιρνω τηλεφωνο και δεν ακουω τιποτα ενω οταν παταω ηχειο ακουω κανονικα. Εχει συμβει και σε αλλα note? ?? Δεν εχω βαλει ουτε νεες εφαρμογες ουτε τι ποτα τον τελευταιο καιρο. Ευτυχως εχω εγγυηση αλλα πριν παρω τηλ. την samsung Εχετε να μου πειτε καμια ιδεα τη να κανω? ??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια εδω και λιγες ωρες δεν δουλευει το ακουστικο μου. Παιρνω τηλεφωνο και δεν ακουω τιποτα ενω οταν παταω ηχειο ακουω κανονικα. Εχει συμβει και σε αλλα note? ?? Δεν εχω βαλει ουτε νεες εφαρμογες ουτε τι ποτα τον τελευταιο καιρο. Ευτυχως εχω εγγυηση αλλα πριν παρω τηλ. την samsung Εχετε να μου πειτε καμια ιδεα τη να κανω? ??

 

Καταρχας επανεκκινηση!:happy:

Αλλιως ειναι πολυ πιθανο να εχει χαλασει το ακουστικο..μου ετυχε προσφατα σε iphone ενος φιλου που μου ειχε φερει για φτιαξιμο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...