Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν έχω προλάβει να το δουλέψω ως κύριο τηλέφωνο μιας και περιμένω τη microsim από την εταιρική σύνδεση που έχω...

 

κανονικη sim δεν φοραει το κινητο σου; κατι δεν καταλαβα καλα μαλλον...

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανονικη sim δεν φοραει το κινητο σου; κατι δεν καταλαβα καλα μαλλον...

To N4 φοράει microsim σαν το iphone 4...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε θα δωθει επιτελους η JB σε Ελληνικα Note(1)???Ειχανε πει για τελη 2ου αν δε κανω λαθος!!Εχετε ακουσει κατι?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το πενάκι, ενώ γράφει κανονικά δεν δουλεύει το πλαινό κουμπί. Μήπως μπορεί να βοηθήσει καποιος? Υπάρχει θέμα μπαταρίας ή θέλει αντικατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το γερμανικό firmware N7000XXLSZ στο sammobile είναι το official?

Γιατί έχω την XXLSC και δεν λειτουργούν δέν κανα 2 πραγματάκια.

 

Τι δε λειτουργει?Αυτο εχω περασει κι εγω!!!Και ναι,ειναι το official...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το γερμανικό firmware N7000XXLSZ στο sammobile είναι το official?

Γιατί έχω την XXLSC και δεν λειτουργούν δέν κανα 2 πραγματάκια.

 

Και εγώ το ίδιο έχω περάσει και δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Το αντιμετωπιζεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι δε λειτουργει?Αυτο εχω περασει κι εγω!!!Και ναι,ειναι το official...

 

Η ρύθμηση να σβήνει η οθόνη οταν βάζεις τη συσκευή στο αυτί για να μιλήσεις, η λειτουργία που κάνει κλήση μόλις εχεις μια επαφή στην οθόνη σηκώσεις το τηλ στο αυτί σου και κάποια κολήματα οταν δουλέυω το πενάκι.

Αυτο το εχω αναφέρει ξανά και μου είπαν πως διορθώνεται μόνο με την official

Edited by lopsis
Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμηση να σβήνει η οθόνη οταν βάζεις τη συσκευή στο αυτί για να μιλήσεις, η λειτουργία που κάνει κλήση μόλις εχεις μια επαφή στην οθόνη σηκώσεις το τηλ στο αυτί σου και κάποια κολήματα οταν δουλέυω το πενάκι.

Αυτο το εχω αναφέρει ξανά και μου είπαν πως διορθώνεται μόνο με την official

 

Βαλε τη τελευταια και κανε κι ενα φορματ καλου κακου;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια.εχω αλλαξει csc και rom.αυτα που ειχε το τηλ δεω εχω γραψει πουθενα,γιατι με του εβαζες το kies τα εβρισκε.

τορα ανοιγω το kies παταω για αβαθμιση και μου γραφει To GT-N7100 δεν υποστηριζει την λειτουργια.τι γινεται τορα ?πως θα το επαναφερο στις αρχικες ρυθμησεις?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Λάθος topic. Το Kies υποστηρίζει μόνο official roms. Μόνο αν φλασαρεις με Odin την επίσημη θα επανέλθει.

Έχει παρατηρήσει κανείς σε μη official rom όπως την asylum αν αλλάζει το serial number της συσκευής? To imei παραμένει και δεν αλλάζει. Στην official επανέρχεται το σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, στο δικό μου έχω φλασάρει την επίσημη γερμανική 4.1.2.

Με τα updates θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ;

 

Θέλω να πω αν κυκλοφορήσει κάποιο ελληνικό θα μου το βγάλει ή θα μου βγάζει τα γερμανικά αν και όποτε βγαίνουν ;

Link to comment
Share on other sites

Λάθος topic. Το Kies υποστηρίζει μόνο official roms. Μόνο αν φλασαρεις με Odin την επίσημη θα επανέλθει.

Έχει παρατηρήσει κανείς σε μη official rom όπως την asylum αν αλλάζει το serial number της συσκευής? To imei παραμένει και δεν αλλάζει. Στην official επανέρχεται το σωστό.

Nαι στην cm αλλάζει το serial number.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, στο δικό μου έχω φλασάρει την επίσημη γερμανική 4.1.2.

Με τα updates θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ;

 

Θέλω να πω αν κυκλοφορήσει κάποιο ελληνικό θα μου το βγάλει ή θα μου βγάζει τα γερμανικά αν και όποτε βγαίνουν ;

 

δεν θα σου βγάλει τπτ γιατί δεν θα υπάρξει άλλη αναβάθμιση για το note..

γιατί θέλεις να βάλεις οπωσδήποτε ελληνική ρομ.. δεν θα έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω..εκτός απο το modem..

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου βγάλει τπτ γιατί δεν θα υπάρξει άλλη αναβάθμιση για το note..

γιατί θέλεις να βάλεις οπωσδήποτε ελληνική ρομ.. δεν θα έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω..εκτός απο το modem..

 

ούτε το minor update 4.2.X ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να παει σε 4.2.x . Το note 2 ισως αλλα και αυτο θα αργησει τουλαχιστον ενα εξαμηνο
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να παει σε 4.2.x . Το note 2 ισως αλλα και αυτο θα αργησει τουλαχιστον ενα εξαμηνο

 

ήδη έχει βγει σταθερή beta για το Galaxy S3 για 4.2.1 . Και μην ξεχνάμε πως το S3 είναι υποδεέστερο του Note 2. Σε 1-2 μήνες το πολύ θα την πάρουν δηλαδή και τα S3/Note 2 . Απλά λέω αφου την πάρουν αυτοί γιατί να μην ακολουθήσει και το Note 1 πολιτική των 2 ετών όπως με το Galaxy S2 και να πάρει και την 4.2.Χ προς το καλοκαίρι ? Minor bug fixes ουσιαστικά είναι. Θέλω να πω το γνωρίζεις απο κάποια πηγή έμπιστη η μη, η υποθέτεις? :)

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το note 1 ήδη έχει πάρει (εντάξει όχι όλες οι χώρες) 2 μεγάλες αναβαθμίσεις ics και jb 4.1.2.Τρίτη μεγάλη αναβάθμιση προς το παρόν δεν έχει δώσει ούτε η ίδια η google και προσωπικά (χωρίς να έχω κάποια πηγή) θεωρώ ότι η 4.1.2 ειναι η τελευταία επίσημη για το note.Θα ειναι μεγάλη έκπληξη αν δώσει την 4.2.χ στο πρώτο note
Link to comment
Share on other sites

Το note 1 ήδη έχει πάρει (εντάξει όχι όλες οι χώρες) 2 μεγάλες αναβαθμίσεις ics και jb 4.1.2.Τρίτη μεγάλη αναβάθμιση προς το παρόν δεν έχει δώσει ούτε η ίδια η google και προσωπικά (χωρίς να έχω κάποια πηγή) θεωρώ ότι η 4.1.2 ειναι η τελευταία επίσημη για το note.Θα ειναι μεγάλη έκπληξη αν δώσει την 4.2.χ στο πρώτο note

 

Απλά το λέω γιατί η 4.2.Χ δεν είναι μεγάλη αναβάθμιση. Είναι κοντά στα 40mb συγκριτικά με την 4.1.2 (στο λέω γιατί έχω και νεξους και το ξέρω απο εκει :p ) .. Ειναι παρεμφερές απο 4.0.3 σε 4.0.4

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η samsung δε δινει pure android αλλα ιδιαιτερα επεξεργασμενες tw roms. Θελει αρκετη δουλεια για να βγει μια rom και δε νομιζω η samsung να επενδυσει σε τριτη αναβαθμιση για το note1 απο τη στιγμη που σε λιγο βγαινει και το note3. Το κακο ειναι οτι δεν δινει τιποτα στους developers και ετσι ειναι αδυνατον να φτιαχτει port σε tw 4.2.x
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Με τη 4.1.2 εχουν εξαφανιστει καποιοες stock εφαρμογες. πχ η επεξεργασια βιντεο και καποιοιες αλλες. που μπορουμε να τις βρουμε?

 

τνχ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Η samsung δε δινει pure android αλλα ιδιαιτερα επεξεργασμενες tw roms. Θελει αρκετη δουλεια για να βγει μια rom και δε νομιζω η samsung να επενδυσει σε τριτη αναβαθμιση για το note1 απο τη στιγμη που σε λιγο βγαινει και το note3. Το κακο ειναι οτι δεν δινει τιποτα στους developers και ετσι ειναι αδυνατον να φτιαχτει port σε tw 4.2.x

 

Τότε θα χαρώ την 4.1.2 μιας και τρέχει κατα 95% άψογα και θα κοιτάξω να περάσω καμιά 5.Χ custom pure όταν βγει μέχρι να πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του Note 3 το οποίο φυσικά αν είναι στις 5.9 ίντσες, με φυσικό πλήκτρο(δηλαδή ΠΟΛΥ μεγάλο συγκριτικά με το Note2 ) δεν θα εχω κινητό να στραφω μετά! :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα χαρώ την 4.1.2 μιας και τρέχει κατα 95% άψογα και θα κοιτάξω να περάσω καμιά 5.Χ custom pure όταν βγει μέχρι να πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του Note 3 το οποίο φυσικά αν είναι στις 5.9 ίντσες, με φυσικό πλήκτρο(δηλαδή ΠΟΛΥ μεγάλο συγκριτικά με το Note2 ) δεν θα εχω κινητό να στραφω μετά! :lol:

 

αραξε την...ακομη λιγο!

στην τελικη ακομη και αν δεν ειναι κατι ΣΟΥΠΕΡ ουαου το note 3 θα βρεις το καταπληκτικό 2 σε καλυτερες τιμες..!

εδω ηδη το βρισκεις στις αγγελιες και με 400 εβρο..φαντασου αν βγει το 3...:happy:

το 1 μια χαρα την κανει ακομη την δουλεια του και με το παραπάνω!

δεν ειναι τα note κινητα να τα αλλαζεις σαν τα πουκαμισα!:):p

ειναι εργαλεία που τα κρατας πολυ καιρο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με ITV, δεν μπορώ να περάσω την jb με Kies ούτε με κλωτσιές... Κολλάει και με πετάει έξω... Αύριο θα δοκιμάσω και με τα w8....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Τα φωτα σας για ακομα μια φορα...! :D

 

Εχω στα χερια μου ενα Galaxy Note Κορεατικων προδιαγραφων (2GB RAM, 1.5GHz CPU, 4G LTE, κτλ) και θελω να ρωτησω...αν και το τηλεφωνο φοραει 4.1.2, μπορω να το φλασαρω με ελληνικο ή ευρωπαικο firmware? Ειτε εγω μονος μου, ειτε πηγαινοντας στο service της Samsung (εχω γνωστο οποτε δεν τιθετε θεμα εγγυησης, αποδειξεις, κτλ).

 

Επισης το τηλεφωνο ειναι "κλειδωμενο" απο την SK Telecoms! Αυτο με δυσκολευει περισσοτερο? Κανει το φλασαρισμα αδυνατο με official firmware? Παμε αναγκαστηκα για root?

 

Ευχαριστωωωω!!!

Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...