Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το text wrapping ειναι πονεμενη ιστορια στο κινητο μας απο παγωτό και μετα..:)

ο μονος που το κανει σωστα 100% ειναι ο οπερα..

σε ολους τους αλλους browsers υπαρχει προβλημα(σε GB δεν υπηρχε αυτο ακομη και σημερα γιατι γινεται σε παγωτο δεν μπορω να το καταλαβω τελος πάντων ..)..

προφανως θα το λυσουν το θεμα στην συνέχεια..αν και ειναι μεγαλο ξενερωμα για μενα ολο αυτο!

 

 

 

για να το βλεπει σαν usb..

ρυθμίσεις-περισσοτερα-βοηθητικα προγράμματα usβ-συσκευη μαζικης αποθήκευσης usb...

Ολα αυτα σε οφισιαλ ρομ..

γιατι αν βαλεις custom αυτο γινεται αυτόματα..;)

απορω τι περιμενεις...:p αντεεεεεε

για το δευτερο δεν ξερω αλλα σιγα το πραγμα ρε...

μπαινει σε ενα explorer μεσα και βλεπεις απο εκει το usb..δεν καταλαβαινω γιατι το ψάχνεις παραπανω..

ναι ρε ****το ! αν είναι δυνατόν!!! αναγκαστικά θα βάλω Opera .. τελικά και σε symbian και σε android μόνο ο opera δουλεύει όπως πρέπει :lol: :lol:

Μπορω να σου προτεινω κατι πολυ βολικο. υπαρχουν καποιοι file managers πχ es file explorer που σου επιτρεπουν να δημιουργησεις shortcuts στον launcher σου. στον es πας στο φακελο που θες, πατας πανω παρατεταμενα και επιλεγεις create shortcut. ε μπορεις να το κανεις αυτο στον φακελο του usb ωστε να μπαινεις με 1 click μεσα ;)

άψογο!! το έκανα και βολεύει αφάνταστα!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι ρε ****το ! αν είναι δυνατόν!!! αναγκαστικά θα βάλω Opera .. τελικά και σε symbian και σε android μόνο ο opera δουλεύει όπως πρέπει :lol: !

 

 

Το τρελό της υπόθεσης είναι όπως είπα και πιο πάνω ότι σε gb δούλευαν όλοι ρολόι.

Από παγωτό και μετά μαμηθηκε το θέμα.

Το θέμα είναι αν αυτό έγινε μόνο στους γαλαξίες η γενικά.

Θέλω να πιστεύω ότι θα λυθεί όλο αυτό με το επόμενο update. Το ακόμη πιο απίστευτο είναι ότι αν βάλεις cm9 το text wrapping δουλεύει άψογα σε όλους τους browsers..

Εδώ είναι πάλι που σου γυρνάει το μυαλό ακόμη πιο πολύ.

Άρα είναι καθαρά θέμα λειτουργικού.. Τώρα τι έχουν αλλάξει και συμβαίνει αυτό το πράγμα θα σε γελάσω

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε ****το ! αν είναι δυνατόν!!! αναγκαστικά θα βάλω Opera .. τελικά και σε symbian και σε android μόνο ο opera δουλεύει όπως πρέπει :lol: :lol:

 

O opera όμως απέχει σε smoothness απ τους υπόλοιπους δυστυχώς. Αν πάτε στον browser και αυξήσετε το text size σε large ίσως σας βολέψει γιατί δεν χρειάζονται ούτε zoom μετά οι ιστοσελίδες.

 

Πχ στον dolphin που χρησιμοποιώ το έχει είτε μέσω add on είτε μέσω ρυθμίσεων. Στον boat επίσης μέσω ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

O opera όμως απέχει σε smoothness απ τους υπόλοιπους δυστυχώς. Αν πάτε στον browser και αυξήσετε το text size σε large ίσως σας βολέψει γιατί δεν χρειάζονται ούτε zoom μετά οι ιστοσελίδες.

 

Πχ στον dolphin που χρησιμοποιώ το έχει είτε μέσω add on είτε μέσω ρυθμίσεων. Στον boat επίσης μέσω ρυθμίσεων.

 

να ρωτησω λιγο κατι (αν γνωριζει κανεις)?

το χαος με το text wrapping που εχει γινει απο το παγωτο και μετα αφορά μονο τους γαλαξιες η ολα τα android γενικως...

το εχω απορια αυτο..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Gnexus και στο HTC One X παίζει κανονικά το text wrapping...

 

οκ thanks ειναι ξεακαθαρο οτι ειναι θεμα που αφορα τους γαλαξιες και μονο...

να ρωτησω και κατι τελευταιο?

το text wrapping υπαρχει στον μαμα browser?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

οκ thanks ειναι ξεακαθαρο οτι ειναι θεμα που αφορα τους γαλαξιες και μονο...

να ρωτησω και κατι τελευταιο?

το text wrapping υπαρχει στον μαμα browser?

 

βασικά και το nexus γαλαξίας είναι :p , άρα μόνο στους γαλαξίες της Samsung :p .. Υπήρχε σίγουρα, τώρα πλέον όχι :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

βασικά και το nexus γαλαξίας είναι :p , άρα μόνο στους γαλαξίες της Samsung :p .. Υπήρχε σίγουρα, τώρα πλέον όχι :p

 

:lol::lol::lol:

καπως ετσι...

ρε συ ολα ηταν κομπλέ με GB κατι εγινε με το παγωτο και δεν συνεργάζεται κανενας browser σωστα(εκτος του οπερα...)..

οποτε οπως ειπα ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ειναι θεμα εφαρμογων αλλα θεμα του κινητου μας καθαρα..(η της samsung γενικοτερα...)

κατι εχει "πειραξει" η samsung εκει μεσα.

τωρα τι ειναι αυτο...ενας θεος ξερει!

θα το λυσουν πιστευω....

παντως ειναι κριμα τετοια οθοναρα να μην εχει σωστο text wrapping..για μενα μεγαλο μειον..

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πρόβλημα λύνεται με τον opera γιατί το ψάχνεις τόσο πολύ?Αν το πρόβλημά σου είναι πως είναι βαρύς ο opera τότε να ανεβάσω κάπου έναν που έχω κ είναι πειραγμένος κ πανάλαφρος.Δεν μ έχει απασχολήσει ποτέ αυτή του η έκδοση για τίποτε.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Αφού το πρόβλημα λύνεται με τον opera γιατί το ψάχνεις τόσο πολύ?Αν το πρόβλημά σου είναι πως είναι βαρύς ο opera τότε να ανεβάσω κάπου έναν που έχω κ είναι πειραγμένος κ πανάλαφρος.Δεν μ έχει απασχολήσει ποτέ αυτή του η έκδοση για τίποτε.

 

Για δώσε λίγο την έκδοση που λες;

Ναι αυτό είναι το θέμα μου.σε μερικά sites ο όπερα λαγκαρει..αργεί σε σχέση με τους άλλους.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το note θα παρει jellybean?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λίγο την έκδοση που λες;

Ναι αυτό είναι το θέμα μου.σε μερικά sites ο όπερα λαγκαρει..αργεί σε σχέση με τους άλλους.

Sent from my note

http://depositfiles.com/files/9y4f7lk8w

Ελπίζω να σ αρέσει.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

http://depositfiles.com/files/9y4f7lk8w

Ελπίζω να σ αρέσει.

 

ευχαριστω φιλε μου θα το δοκιμασω και θα σου πω εντυπωσεις..

να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ την βοήθειά σας εφόσον το Note μου, εδω και 3 ημέρες, όποτε του έρθει, ενώ δεν είναι σε φόρτιση, κάνει τον ήχο της φόρτισης ξαφνικά, λες και το σύνδεσα, και αμέσως μετά ακούγεται ήχος σφάλματος και μου πετάει το εξής μήνυμα:

<Η φόρτιση τέθηκε σε παύση. Πολύ υψηλή τάση.> :(:(

Και συνέχεια κάνει τον ήχο της φόρτισης όταν πραγματικά συνδέεται το κινητο στην φόρτιση, και συνέχεια μετά κάνει τον ηχο του σφάλματος και πετάει το παραπάνω μηνυμα.

 

Ακόμα και να κλείσω το κινητό, δείχνει πως ξεκινάει να φορτίσει, και ξανασταματάει. Δειχνει την μπαταρία δλδ να φορτίζει και μετά χάνεται....

 

Τι είναι αυτο ρε παιδια??? Εχω ξενερώσει τρελά......:(:(

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το πρώτο που θα έκανα ένα reset (φαντάζομαι το έχεις κάνει) και έπειτα ένα back up και μετά hard reset. . . :o

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το μονο που έχω κάνει είναι να βγάλω εντελώς την μπαταρία. Μόνο έτσι σταματάει και αν.....

Επειδη δεν ξερω καθολου μορεις να μου πεις πως γίνεται το reset και το hard reset??? Με το Hard reset χανω τα παντα??

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Με 2 τρόπους γίνεται το hard reset και χάνεις τα πάντα.

Ή εργοστασιακό ακολουθώντας αυτή τη διαδικασία, → Ρυθμίσεις Απορρήτου Εργοστάσιο → δεδομένα επαναφοράς → Επαναφορά τηλεφώνου → Διαγραφή όλων. Ή πατώντας παρατεταμένα το on/off και το κεντρικό πλήκτρο για τουλάχιστον 15δευτερόλεπτα,

 

[ATTACH]26289[/ATTACH]

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να δωσω το νοτε τι λετε αξιζει να τι δωσω και να παρω galaxy s3 η να το κρατησω και να περιμενω να βγει το νοτε2 δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να δωσω το νοτε τι λετε αξιζει να τι δωσω και να παρω galaxy s3 η να το κρατησω και να περιμενω να βγει το νοτε2 δεν ξερω τι να κανω

 

To θεμα ειναι τι θα ηθελες να κερδισεις απο το sg3.Οι διαφορες ειναι ελαχιστες και στη καθημερινη χρηση δε θα τις καταλαβεις.

Τωρα αν θες να μπουταρει 3'' γρηγοροτερα η οι εφαρμογες να ανοιγουν 1'' πιο γρηγορα, πηγαινε στο sg3.

 

Προσωπικα δε κερδισα στην ουσια με τη μεταβαση μου στο sg3.Και μιλαω για τη καθημερινη χρηση των συσκευων.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι τι θα ηθελες να κερδισεις απο το sg3.Οι διαφορες ειναι ελαχιστες και στη καθημερινη χρηση δε θα τις καταλαβεις.

Τωρα αν θες να μπουταρει 3'' γρηγοροτερα η οι εφαρμογες να ανοιγουν 1'' πιο γρηγορα, πηγαινε στο sg3.

 

Προσωπικα δε κερδισα στην ουσια με τη μεταβαση μου στο sg3.Και μιλαω για τη καθημερινη χρηση των συσκευων.

 

Έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Γιατί κακά τα ψέμματα αλλά ούτε με το Note 2 θα κερδίσουμε κάτι, στο επίπεδο που έχει φθάσει η τωρινή συσκευή, απλά θα το πάρουμε αρκετοί μόνο και μόνο γιατί είναι το hobby μας.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Γιατί κακά τα ψέμματα αλλά ούτε με το Note 2 θα κερδίσουμε κάτι, στο επίπεδο που έχει φθάσει η τωρινή συσκευή, απλά θα το πάρουμε αρκετοί μόνο και μόνο γιατί είναι το hobby μας.

 

ναι, αλλά ας το πάρουμε αφού η τιμή του φτάσει σε ανθρώπινα επίπεδα ;) .. Άλλωστε έχω δουλέψει jelly bean σε nexus S και ΠΕΤΟΥΣΕ !! Αν περάσουν την Jelly Bean όπως πρέπει στο Note μας τότε πιστεύω πολλοί θα γυρίσουν πίσω απο τις custom στις official roms :p

 

 

Πόσο χώρο αρχικά μας δίνει στην εσωτερική μνήμη? εμένα μου δίνει 11GB.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά ας το πάρουμε αφού η τιμή του φτάσει σε ανθρώπινα επίπεδα ;) .. Άλλωστε έχω δουλέψει jelly bean σε nexus S και ΠΕΤΟΥΣΕ !! Αν περάσουν την Jelly Bean όπως πρέπει στο Note μας τότε πιστεύω πολλοί θα γυρίσουν πίσω απο τις custom στις official roms :p

 

 

Πόσο χώρο αρχικά μας δίνει στην εσωτερική μνήμη? εμένα μου δίνει 11GB.

 

Εννοείται με τιμή σε φυσιολογικά επίπεδα και χωρίς τις αρχικές παιδικές ασθένειες που πιθανώς θα έχει.

 

11 και κάτι δίνει αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

το χω παιδέψει και δεν βρίσκω πως να δώσω απο default την επιλογή στο Play store να εγκαθιστά τα πάντα στην micro sd απο default.

 

Κάτι ακόμα. Παρατήρησα πως τα τραγούδια μου όταν τα περνάω στην micro sd (transcend class 10 32GB) λαγκάρουν στο σκρολάρισμα μέχρι να φτιάξει τα thumbnail ενώ όταν τα περνάω στην εσωτερική μνήμη φεύγουν σφαίρα. Γιατί ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...