Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εψαχνα και εγω για launcher και ρωτησα σε αυτο το θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4040083#post4040083 πολλοι προτεινουν αυτους τους 2 ADW και zeam launcher,εγω κατεληξα πως τελικα αμα δεν θες εφε οπως 3D καλυτερα ειναι να μεινεις με το μαμα....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον δουλεύω από την πρώτη μετά που βγήκε. Είναι πολύ καλός και ότι πιο smooth υπάρχει με τρελή διαφορά απ' οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω (έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα).

Αν ήθελα να του βρω ελαττώματα θα έγραφα δύο πράγματα:

1. Αν τον φορτώσεις πολλά widgets (εκτός από τα δικά του) χάνει σε smoothness.

2. Το κουμπί που πατάς για να περιηγηθεις στις επιφάνειες εργασίας είναι κάτω αριστερά. Για το note που έχει τόσο μεγάλη οθόνη το σημείο αυτό είναι λίγο άβολο.

 

Sent from my tiny Galaxy Note...

Και από ότι διάβασα βελτιώνετε διαρκώς...Οπότε αγορά σήμερα...Σωστά?
Link to comment
Share on other sites

εψαχνα και εγω για launcher και ρωτησα σε αυτο το θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4040083#post4040083 πολλοι προτεινουν αυτους τους 2 ADW και zeam launcher,εγω κατεληξα πως τελικα αμα δεν θες εφε οπως 3D καλυτερα ειναι να μεινεις με το μαμα....

 

Δοκιμασες το nemus που postαρα πριν???

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι διάβασα βελτιώνετε διαρκώς...Οπότε αγορά σήμερα...Σωστά?

 

Μέχρι στιγμής έχει καλή υποστήριξη. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

 

 

Δοκιμασες το nemus που postαρα πριν???

 

Απ τους υπόλοιπους κι εγώ θα προτιμούσα nemus. Άλλωστε αυτόν είχα πριν τον tsf

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες το nemus που postαρα πριν???
μου ποσταρες τονADW και zeam launcher,μισο να δοκιμασω και αυτον και επανερχομαι....

---------------------------------------------------------------------------

 

Επανηλθα!Πολυ πολυ καλυτερος απο ολους!!!Παλι χανεις στο smooth αλλα ειναι ανεκτο!Ειναι πολυ καλος,το μεσημερι δοκιμασα και εναν ακομα μου φανηκε πολυ καλος,μολις θυμηθω πως τον λενε θα σας πω.

Edited by ntinoscrypton
Ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

μου ποσταρες τονADW και zeam launcher,μισο να δοκιμασω και αυτον και επανερχομαι....

---------------------------------------------------------------------------

 

Επανηλθα!Πολυ πολυ καλυτερος απο ολους!!!Παλι χανεις στο smooth αλλα ειναι ανεκτο!Ειναι πολυ καλος,το μεσημερι δοκιμασα και εναν ακομα μου φανηκε πολυ καλος,μολις θυμηθω πως τον λενε θα σας πω.

 

Απενεργοποίησε το use high quality images στις ρυθμίσεις performance και δε θα χάνεις τίποτα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε το use high quality images στις ρυθμίσεις performance και δε θα χάνεις τίποτα...;)

 

Πραγματικά πολύ καλός launcher. Αυτόν δοκιμάζω τώρα και μάλλον θα τον κρατήσω μόνιμο..

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλός launcher. Αυτόν δοκιμάζω τώρα και μάλλον θα τον κρατήσω μόνιμο..

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

 

Για ποιον μιλάμε γιατί χάθηκα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον μιλάμε γιατί χάθηκα.

 

Nemus launcher :p

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-3

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει πουθενά για κατέβασμα η ελληνική lc1 μην περάσω καμιά γερμανική και έχω πρόβλημα με το csc;
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει βγει πουθενά για κατέβασμα η ελληνική lc1 μην περάσω καμιά γερμανική και έχω πρόβλημα με το csc;

 

Αυτούσια ελληνική όχι. Ποια έχει τώρα η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτούσια ελληνική όχι. Ποια έχει τώρα η συσκευή σου;

 

Έχω την LA6 που κατέβασα από xda και είναι για vodafonegr και την πέρασα με το mobile odin διατηρώντας το root που είχα από την προηγούμενη.

Αν περάσω καμία open γερμανική ή open ευρωπαϊκή LC1 θα έχω πρόβλημα με το csc και την εγγύηση της συσκευής; Τώρα είδα ότι παίζει μόνο η open germany, η open europe είναι wipe...

Αυτό είναι το link από xda που κατέβασα την LA6...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την LA6 που κατέβασα από xda και είναι για vodafonegr και την πέρασα με το mobile odin διατηρώντας το root που είχα από την προηγούμενη.

Αν περάσω καμία open γερμανική ή open ευρωπαϊκή LC1 θα έχω πρόβλημα με το csc και την εγγύηση της συσκευής; Τώρα είδα ότι παίζει μόνο η open germany, η open europe είναι wipe...

Αυτό είναι το link από xda που κατέβασα την LA6...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

Αφου ετσι κι αλλιως εχεις root, τι σε απασχολει η εγγυηση??

Αν χρειαστεις τοτε περνας παλι την Ελληνικη...;)

 

Για το csc λογικα θα εχει EUR, αλλα και να μην εχει δε χανεις κατι πολυ συμαντικο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αφου ετσι κι αλλιως εχεις root, τι σε απασχολει η εγγυηση??

Αν χρειαστεις τοτε περνας παλι την Ελληνικη...;)

 

Για το csc λογικα θα εχει EUR, αλλα και να μην εχει δε χανεις κατι πολυ συμαντικο...

 

Κάποιος που να πέρασε την open germany πάνω από csc ελληνικό και δεν είχε κανένα πρόβλημα μην κάνω πειράματα με το κινητό μου;

Τώρα το csc που έχω είναι: N7000OXXLA1. Της open germany λέει: N7000OXALC1 και είναι ίδιο με της open europe που είναι όμως wipe...

Δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα με την αλλαγή του csc; Κάτι για κίτρινα θαυμαστικά είχα διαβάσει παλιότερα...Με ενδιαφέρει να μην χάσω και δεδομένα και προγράμματα καθώς και το root μου...

Θα έχω κανονικά ελληνικά μενού και πληκτρολόγια-swype;

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την LA6 που κατέβασα από xda και είναι για vodafonegr και την πέρασα με το mobile odin διατηρώντας το root που είχα από την προηγούμενη.

Αν περάσω καμία open γερμανική ή open ευρωπαϊκή LC1 θα έχω πρόβλημα με το csc και την εγγύηση της συσκευής; Τώρα είδα ότι παίζει μόνο η open germany, η open europe είναι wipe...

Αυτό είναι το link από xda που κατέβασα την LA6...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

εγω ειχα την εντυπωση πως οτι και να κανεις, αν μετα φλασαρεις την stock που ειχε το κινητο σου οταν ηρθε (πχ εμενα ειχε την LB1) μεσω odin και κανεις reset τον flash counter δεν θα εχεις προβλημα. τι ειναι τωρα αυτο με το csc που αναφερεις?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα την εντυπωση πως οτι και να κανεις, αν μετα φλασαρεις την stock που ειχε το κινητο σου οταν ηρθε (πχ εμενα ειχε την LB1) μεσω odin και κανεις reset τον flash counter δεν θα εχεις προβλημα. τι ειναι τωρα αυτο με το csc που αναφερεις?

 

Δεν ξέρω... Δεν έχω φλασάρει πολλές φορές για αυτό ρωτάω. Μην δημιουργήσω κανένα πρόβλημα στο κινητό...

Η lc1 τι λέει; Είναι καλη;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα την εντυπωση πως οτι και να κανεις, αν μετα φλασαρεις την stock που ειχε το κινητο σου οταν ηρθε (πχ εμενα ειχε την LB1) μεσω odin και κανεις reset τον flash counter δεν θα εχεις προβλημα. τι ειναι τωρα αυτο με το csc που αναφερεις?

 

Δεν εχει σχεση το csc (Consumer Software Customization) με αυτο που λες...:)

 

Ουσιαστικα το csc το μονο που βοηθαει αν το εχεις σε EUR ειναι να γραφεις sms με 160 χαρακτηρες και βρισκεται μεσα σε καθε επισημο firmware.

Καλο ειναι λοιπον να το γυρναμε σε EUR αν υπαρχει, αλλα οχι και αναγκαιο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω την φοραω εδω και κανα 4ωρο και μου φαινεται uber smooth και γρήγορη. Εχω βάλει και τον κερνελ του φρανκο#9 (οχι τον τεστ). Συμπεράσματα για αυτονομία θα μπορω να εχω μετα απο μερικους ολοκληρωμενους κυκλους φορτισης :)

 

Δεν εχει σχεση το csc (Consumer Software Customization) με αυτο που λες...:)

 

Ουσιαστικα το csc το μονο που βοηθαει αν το εχεις σε EUR ειναι να γραφεις sms με 160 χαρακτηρες και βρισκεται μεσα σε καθε επισημο firmware.

Καλο ειναι λοιπον να το γυρναμε σε EUR αν υπαρχει, αλλα οχι και αναγκαιο.

Ε ναι αυτο ηξερα και γω στο περίπου εως τωρα...:thumbup: Βασικα και σε eur να μην εισαι, μερικα αpps όπως το Handcent σου δινουν επιλογη για 160 ελληνικούς χαρακτήρες (κεφαλαίους βέβαια).

 

Tapatalked from my Galaxy Note

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

csc εννοώ το country sale code

 

Εγω την φοραω εδω και κανα 4ωρο και μου φαινεται uber smooth και γρήγορη. Εχω βάλει και τον κερνελ του φρανκο#9 (οχι τον τεστ). Συμπεράσματα για αυτονομία θα μπορω να εχω μετα απο μερικους ολοκληρωμενους κυκλους φορτισης :)

 

Tapatalked from my Galaxy Note

 

Μπορείς να μου πεις την διαδικασία που έκανες για να περάσεις τον franco kernel;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις την διαδικασία που έκανες για να περάσεις τον franco kernel;

 

Απλα κατεβάζεις το zip αρχειακι, το περνάς στο root folder της sd card και μετα το φλασαρεις μεσω του recovery που εχεις.. Λογικα cwm recovery θα εχεις

 

By φλασαρισμα εννοω install zip from sd card που εχει ως επιλογη στο recovery. Καλο ειναι πρωτου φλασαρεις καποιον kernel να κανεις wipe cache και wipe dalvik cache το οποιο ειναι υπομενου του advanced settings στο recovery

 

Tapatalked from my Galaxy Note

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Απλα κατεβάζεις το zip αρχειακι, το περνάς στο root folder της sd card και μετα το φλασαρεις μεσω του recovery που εχεις.. Λογικα cwm recovery θα εχεις

 

Tapatalked from my Galaxy Note

 

Δεν έχω κάνει ποτέ cwm recovery. Έχω flashαρει μόνο από mobile odin pro. Αν μπορείς λίγο πιο αναλυτικά τη διαδικασία...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ cwm recovery. Έχω flashαρει μόνο από mobile odin pro. Αν μπορείς λίγο πιο αναλυτικά τη διαδικασία...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

 

Αν ριξεις μια ματια στην υπογραφη του elthis λιγο πιο πανω.. Εχει τα παντα αναλυτικα για πολλα πράγματα οπως και για το πως να περασεις clockworkmod recovery :thumbup:

 

Tapatalked from my Galaxy Note

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ cwm recovery. Έχω flashαρει μόνο από mobile odin pro. Αν μπορείς λίγο πιο αναλυτικά τη διαδικασία...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

 

Με κλειστό το τηλέφωνο κρατάς volume up μαζί με πληκτρο power και home button.. Πατημένα μέχρι να δεις το μενού που περιέγραψε ο φίλος παραπάνω και μετά ακολουθείς την διαδικασία. Αν έχεις εφαρμογή CWM τότε από εκεί κάνεις restart σε recovery mode

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα τον TSF,είναι ότι ποιο συμπαγές έχω δοκιμάσει και το κυριότερο είναι ότι μου βγάζει μια αίσθηση του εργοστασιακού-μαμισιου λανσερ με την πολύ δουλειά που φαίνεται ότι έχουν ρίξει, Κάλλιστα κάποιος θα μπορούσε να πει οτι είναι σε μπετα μορφή λόγο των οι πολλών πρόσθετων που έχει,αλλά οτι βάζουν είναι ξεχωριστό και πάνω από όλα ΔΕΝ μοιάζει με κανέναν άλλον από οτι έχω φορέσει...Ευχαριστώ για την συμβουλή να τον πάρω,είναι του στυλ μου...
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι τον μπερδεύετε τον άνθρωπο. Ευθύμη νταντα θα σε κάνω. Αν δεν έχει κάνει root πώς θα έχει CWM; Οπότε πρώτα root και εγκατάσταση CWM και μετά αλλαγή του kernel και οτιδήποτε άλλο. Τώρα γιατί να αλλάξει kernel δεν το καταλαβαίνω. Με τον μαμίσιο η μπαταρία είναι απλά super. Ίσως είναι το μαναδικό τηλέφωνο που,πραγματικά, δε χρειάζεται πείραγμα,εκτός αν έχεις τέτοιες διαθέσεις.

 

Μα γραφει οτι εχει φλασαρει με mobile odin.Δεν μπορει να φλασαρει με mobile odin αν δεν ειναι root.Απλα πρεπει να περασει cwm recovery

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...