Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... Μου έχανε κάθε 5 λεπτά το σήμα Gps, που οφείλεται άραγε αυτό;

Χρησιμοποίησα το πρόγραμμα "GPS Status" με κατέβασμα "A-GPS XTRA Data" αλλά και το "GPS Test" αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Υπενθυμίζω ότι έχω την έκδοση Android - Primo V3.6 Auto Rotation σε κινητό Sony Ericsson Xperia ray.

Τί λειτουργικό έχεις; Ερωτώ γιατί είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με JB αλλά όταν πέρασα στο ICS εξαλείφθηκε. Τώρα που ξανάβαλα JB μου το κάνει πού και πού, δικαιολογημένα όμως και μόνο σε περιοχές με φτωχή λήψη. Τα προγραμματάκια που αναφέρεις τα δοκίμασα παλαιότερα αλλά δεν είχαν αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τί λειτουργικό έχεις; Ερωτώ γιατί είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με JB αλλά όταν πέρασα στο ICS εξαλείφθηκε. Τώρα που ξανάβαλα JB μου το κάνει πού και πού, δικαιολογημένα όμως και μόνο σε περιοχές με φτωχή λήψη. Τα προγραμματάκια που αναφέρεις τα δοκίμασα παλαιότερα αλλά δεν είχαν αποτέλεσμα.

 

Δεν είναι θέμα λειτουργικού, αν δεν το κάνει με αλλά προγράμματα.

Σε μένα έφταιγε η έκδοση 3.x του Primo.

Λύθηκε με την έκδοση 5.3

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Εχω την αριαδνη ραγισμενη και στην πλοηγηση μου λεει κανονικα "στριψε δεξια στην '' και μετα αρχιζει τα ακαταλαβιστικα.Δεν μπαινει καν στον κοπο να τα πει αγγλικα.Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

μεσα στις ρυθμισεις φωνητικων οδηγιων του igo μου,εχει τις επιλογες.

1.φυσικη φωνη ονοματα οδων μη ανακοινωσιμα

2.φωνη tts ονοματα οδων ανακοινωσιμα.

ποιο πρεπει να επιλεξω?

και κατι τελευταιο,στο φακελλο voices τα αρχεια πρεπει να ειναι συμπιεσμενα η οχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσα στις ρυθμισεις φωνητικων οδηγιων του igo μου,εχει τις επιλογες.

1.φυσικη φωνη ονοματα οδων μη ανακοινωσιμα

2.φωνη tts ονοματα οδων ανακοινωσιμα.

ποιο πρεπει να επιλεξω?

και κατι τελευταιο,στο φακελλο voices τα αρχεια πρεπει να ειναι συμπιεσμενα η οχι?

 

Το 2 είναι καλύτερο του 1.

Πρέπει να είναι συμπιεσμένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να στείλεις γενικά τους ήχους του κινητού γιατί να μην μπορείς και τους ήχους του Primo!;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, θελω να ρωτησω αν

μπορει να μου πει καποιος πως

μπορω να προσθεσω εικονιδιο στην

επιλογη ρυθμισεις/ρυθμισεις χαρτη/

σημαδια τοπων για να προσθεσω

δικα μου poi γιατι δεν υπαρχουν τα

αναλογα εικονιδια στην λιστα.τα kml

που βαζω δεν εχουν εικονιδιο παρα

μονο την ελληνικη σημαια,ενω για

το sygic π.χ εχει.αναλυση 320χ240

με την ν5.3 ευχαριστω

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με igo primo thin 1.1 κανω εγκατασταση την ελληνικη εκδοση v5 και ενω δουλευει μου το βγαζει σε μικρη οθονη.

Στο sys αν διαγραψω το ui_android μετα δεν ανοιγει καθολου, μου βγαζει σφαλμα αναλυσης 800χ480.

Μετα δοκιμασα να περασω το data και branding απο την εκδοση v5.2 αλλα κρασαρει και δεν ανοιγει καθολου, γραφοντας για θεμα αναλυσης 800χ480.

Το igo primo thin 1 δεν το εχω.

Υπαρχει καποιο αρχειο μεσα στο data ή στο branding που πρεπει να ''πειραξω''?

Δεν εχω θεμα να παω στη νεοτερη εκδοση(v5.2) μου αρκει και η v5 αρκει να παιξει σε φουλ οθονη.

Η αναλυση της οθονης μου ειναι 1280χ720.

Ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με igo primo thin 1.1 κανω εγκατασταση την ελληνικη εκδοση v5 και ενω δουλευει μου το βγαζει σε μικρη οθονη.

Στο sys αν διαγραψω το ui_android μετα δεν ανοιγει καθολου, μου βγαζει σφαλμα αναλυσης 800χ480.

Μετα δοκιμασα να περασω το data και branding απο την εκδοση v5.2 αλλα κρασαρει και δεν ανοιγει καθολου, γραφοντας για θεμα αναλυσης 800χ480.

Το igo primo thin 1 δεν το εχω.

Υπαρχει καποιο αρχειο μεσα στο data ή στο branding που πρεπει να ''πειραξω''?

Δεν εχω θεμα να παω στη νεοτερη εκδοση(v5.2) μου αρκει και η v5 αρκει να παιξει σε φουλ οθονη.

Η αναλυση της οθονης μου ειναι 1280χ720.

Ευχαριστω.

 

κοιτα εδω =(http://www.navimania.gr/showthread.php?t=31000) καθως και εδω=(http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=62665) και(http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=60574)

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

παίζει κανείς με Kastel?

Έβαλα την δική του έκδοση και φαίνεται πιο ελαφριά, αν και δεν την δοκίμασα σε πλοήγηση ακόμα.

Αυτό που δεν λειτουργεί είναι η επιλογή skin. Έβαλα Dimka και Gjak , αλλά δεν βγαίνει επιλογή στις ρυθμίσεις.

Σκέφτομαι μήπως φταίει ο φάκελος save που κράτησα από την έκδοση 5.3. Μπορώ να κρατήσω καθώς τα αποθηκευμένα σημεία και να σβήσω όλα τα άλλα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παίζει κανείς με Kastel?...Αυτό που δεν λειτουργεί είναι η επιλογή skin....

Αυτά που αναφέρω εδώ τα έχεις κάνει!;

...μήπως φταίει ο φάκελος save που κράτησα από την έκδοση 5.3. Μπορώ να κρατήσω καθώς τα αποθηκευμένα σημεία και να σβήσω όλα τα άλλα;

Από τον προηγούμενο φάκελο save και τους υποφακέλους του κρατάς: τα αρχεία poi_visiblities.txt, user.upoi, history.sav και τον υποφάκελο tracks.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρω εδώ τα έχεις κάνει!;

 

Από τον προηγούμενο φάκελο save και τους υποφακέλους του κρατάς: τα αρχεία poi_visiblities.txt, user.upoi, history.sav και τον υποφάκελο tracks.

 

Διάβασα και στις οδηγίες που υπάρχουν μέσα στο φάκελο εγκατάστασης, ότι αυτά αφορούν τα softkeys. Τι σχέση έχει με την μη εμφάνιση των skin?

 

Πάντως δοκίμασα και με άδειο τον φάκελο των saves και δεν άλλαξε τίποτα.

 

ΥΓ. Δεν ξαναμιλαω... :-P Όντως έπαιξε και πλέον εμφανίζονται μια χαρά!

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και στις οδηγίες που υπάρχουν μέσα στο φάκελο εγκατάστασης, ότι αυτά αφορούν τα softkeys. Τι σχέση έχει με την μη εμφάνιση των skin?

Τα softkeys έχουν σχέση με την εμφάνιση των skin γιατί αλλάζει η ανάλυση.

Έχεις softkeys ή όχι, ποιά ρύθμιση που αφορά την ανάλυση έχεις στο sys.txt;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος υπ'όψη του πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το TTS με nuance? μάλλον δε γίνεται ε;
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. επειδή είναι πολλές οι σελίδες για να τις ψάξω όλες......

Ποια είναι η τελευταία έκδοση της εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος υπ'όψη του πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το TTS με nuance? μάλλον δε γίνεται ε;

Στο android έχουμε ελληνικό TTS από την SVOX κaι την Acapela.

 

Για το Primo Θα χρειαστείς επιπλέον και το ελληνικό αρχείο Voice_TTS*****.zip που μπαίνει στο iGO/content/voice. Δες αυτήν εδώ την έκδοση που περιλαμβάνει το ελληνικό TTS voice.

...Ποια είναι η τελευταία έκδοση της εφαρμογής?

iGO Primo 9.6.7.235654

Link to comment
Share on other sites

Στο android έχουμε ελληνικό TTS από την SVOX κaι την Acapela.

 

Για το Primo Θα χρειαστείς επιπλέον και το ελληνικό αρχείο Voice_TTS*****.zip που μπαίνει στο iGO/content/voice. Δες αυτήν εδώ την έκδοση που περιλαμβάνει το ελληνικό TTS voice.

 

iGO Primo 9.6.7.235654

 

Εγώ έχω την 8.4.3.179971-Thin1.6 πως θα κάνω update στην Τελευταία έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση με διαγραφή δεδομένων, μετονομασία του φακέλου iGO και δημιουργία νέου φακέλου iGO όπου θα αντιγράψεις από τον παλαιό φάκελο τους χάρτες κτήρια κλπ. Τα παλαιά lang και voice δεν είναι συμβατά. Επειδή το Optimus One έχει ανάλυση 320 x 480 θα χρειαστείς ειδικό data.zip για την ανάλυση αυτή και ειδικές ρυθμίσεις στο sys.txt. κλπ. Θέλει ψάξιμο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 8.4.3.179971-Thin1.6 πως θα κάνω update στην Τελευταία έκδοση ?

 

φιλε μου , δες κι εδω για να βρεις και την αναλυση σου.

να σαι καλα. δεν θα κουραστεις τοσο

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=31000

 

για igo my way δες κι εδω.

 

 

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=426

Edited by frontzosd
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ και συμμετέχω το φόρουμ όπως και χρησιμοποιώ το igo εδώ και πολλά χρόνια απο το igo8. Μετά την τελευταία διαδρομή ποτέ ξανα igo Την πάτησα άσχημα κατηγορώντας το sygic για άθλιες δρομολογήσεις αλλά την έπαθα από το igo σε ταξίδι 1300km. Καλό παραμετροπηησημο αλλα τέλος. Τρελή ταλαιπωρία παρα την επιλογή ταχύτερης διαδρομής έφαγα τα χιονοδρομικά της Αυστρίας χωρίς να θέλω και 100κμ στροφής!! Βγήκαμε και φωτογραφία λόγο ταχύτητας σε κάμερα που δεν υπήρχε ενώ στο sygic υπήρχε!! Κρίμα αλλά πήραμε ενα καλό μάθημα ότι για Ευρώπη μονο sygic!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες είναι θέματα του χάρτη και οχι του προγράμματος. Το igo είναι ενα απο τα ελάχιστα στα οποία χάρτης και πρόγραμμα δεν ταυτίζονται. Για Ευρώπη υπάρχουν χάρτες απο navteq, teleatlas (τώρα tomtom) και τοπικούς providers (όπως η epsilon για την Ελλάδα). Νομίζω οτι και το sygic χάρτη της teleatlas έχει. Εσύ ποιόν είχες;
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες είναι θέματα του χάρτη και οχι του προγράμματος. Το igo είναι ενα απο τα ελάχιστα στα οποία χάρτης και πρόγραμμα δεν ταυτίζονται. Για Ευρώπη υπάρχουν χάρτες απο navteq, teleatlas (τώρα tomtom) και τοπικούς providers (όπως η epsilon για την Ελλάδα). Νομίζω οτι και το sygic χάρτη της teleatlas έχει. Εσύ ποιόν είχες;

 

Όλα αυτά τα χρόνια προτιμώ navteq

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ και συμμετέχω το φόρουμ όπως και χρησιμοποιώ το igo εδώ και πολλά χρόνια απο το igo8. Μετά την τελευταία διαδρομή ποτέ ξανα igo Την πάτησα άσχημα κατηγορώντας το sygic για άθλιες δρομολογήσεις αλλά την έπαθα από το igo σε ταξίδι 1300km. Καλό παραμετροπηησημο αλλα τέλος. Τρελή ταλαιπωρία παρα την επιλογή ταχύτερης διαδρομής έφαγα τα χιονοδρομικά της Αυστρίας χωρίς να θέλω και 100κμ στροφής!! Βγήκαμε και φωτογραφία λόγο ταχύτητας σε κάμερα που δεν υπήρχε ενώ στο sygic υπήρχε!! Κρίμα αλλά πήραμε ενα καλό μάθημα ότι για Ευρώπη μονο sygic!!!

 

Πριν δυο χρόνια έκανα ταξίδι στην Ιταλία χρησιμοποιόντας το primo για winmo. Όπου και αν του ζήτησα να με πάει με πήγε και με έφερε ακριβώς, μέσα σε επαρχιακό άλλα και εθνικό δίκτυο. Στις εισόδους χωριών , ήξερε ακριβώς τις σταθερές κάμερες ταχύτητας ,εφόσον τις είχα προσθέσει . Όλα αυτά πάνω σε μηχανή και με αρκετά σβελτο ρυθμό , πάντα με χάρτη navteq . Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν όταν με πήγε ακριβώς πίσω από την duomo στην Φλωρεντία και επρεπε να τα βρω με τους Ιταλούς ασφαλητες που μου την έπεσαν και να εξηγήσω πως δεν έγινε επίτηδες .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...