Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και με το thin 1.6 αλλά και με το 1.7 δε μου εμφανίζει το υψόμετρο πάνω αριστερά. Είναι κάποια ρύθμιση που δεν έκανα ή πρέπει να κάνω κάτι στο sys.txt;

 

το οτι δεν σου δειχνει το υψομετρο φταιει μια μικρη ατελεια στο αρχειο lang greece gro. της ελληνικης γλωσσας δηλαδη.

κανε μια δοκιμη να βαλεις αλλη γλωσσα να δεις για ποτε θα σου το εμφανισει.

στειλε μου σε πμ το email σου για να σου στειλω το ελληνικο lang gro διορθωμενο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να με συγχωρήσουν οι φίλοι εδώ στο forum που καθυστέρησα να ποστάρω την Ελληνική έκδοση.

 

Ελληνική Έκδοση για Android - V2 by Tzatzanas(jjavram)-Doupas

 

Τι νέο

 

1) Η ελληνική εικόνα έναρξης της Ελληνικής έκδοσης του Primo!!!

 

2) Όλα σχεδόν τα εικονίδια των POI του PRIMO αφού ενσωματώσαμε το BRANDING!!!

 

3) Όλα τα εικονίδια προειδοποιήσεων του Primo!!!

 

4) Η γλυκειά φωνή της Αφροδίτης για τα σημεία ειδοποιήσεων!!!

 

5) Ενα και μοναδικό πλέον Lang για όλες τις αναλύσεις.

 

6) Δύο εικόνες για τα telepules

 

7) Όλες οι αναλύσεις

 

320_230

400_240

480_320

800_480

800_600

854_480

960_540

 

8) Ο συνήθης ύποπτος jjavram πρόσθεσε την πυξίδα Compass στα Ελληνικά και μάλιστα 8 σημείων.Λειτουργεί τσεκάροντας την πυξίδα xenon.

 

9) Το λάθος στην υπέρβαση ταχύτητας "είστε κάτω απο το όριο ταχύτητας" διορθώθηκε με την φωνή της Αφροδίτης.

 

10) Τα λάθη στις +ΕUR κάμερες διορθώθηκαν.

 

11) Αδιαφανή εικονίδια POI και σημείων ειδοποίησης τα οποία μείωσαν αισθητά το μέγεθος των data.gro με συνέπεια ταχύτερο πρόγραμμα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

Πολλοί φίλοι στέλνουν ΠΜ

Έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα και μόλις το τρέχω βγάζει "program application database cannot be found"

 

Αυτό θα συμβεί αν δεν βγάλουμε από τον φάκελο με την ανάλυσή μας το data.gro και δεν το θέσουμε μέσα στον φάκελο iGΟ.

 

Στον φάκελο map βάζουμε Χάρτη όποιον θέλουμε από τους γνωστούς συμβατούς του Primo - IGO. π.χ Navteq Tom-tom αλλά και άλλους

 

Βάζουμε στον φάκελο POI τα POI κάποιου χάρτη.Επειδή έχουμε ρυθμίσει τα POI για να μη παιδεύεστε και γι αυτό άλλωστε υπάρχει ο φάκελος save, προτιμήστε σαν πρώτη-πρώτη επιλογή τα POI του τελευταίου χάρτη της Navteq.

 

Ρίχνουμε τα αρχεία όπως ακριβώς δίνονται, στην κάρτα SD του τηλεφώνου μας και εκτελούμε το apk.

 

Καλές πλοηγήσεις!

 

SHARE-BYTE

 

iGO-Android-V2.rar - 125.4 MB

 

VERZEND.BE

 

iGO-Android-V2.rar - 125.4 MB

 

Να είστε όλοι καλά

Ανδρέας

Edited by Doupas
Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε στον φάκελο POI τα POI κάποιου χάρτη.Επειδή έχουμε ρυθμίσει τα POI για να μη παιδεύεστε και γι αυτό άλλωστε υπάρχει ο φάκελος save, προτιμήστε σαν πρώτη-πρώτη επιλογή τα POI του τελευταίου χάρτη της Navteq.

 

Μπράβο Ανδρέα και σε όλα τα παιδιά που κάνατε τόσο καλή δουλειά.

 

Μια ερώτηση μόνο. Αν αλλάξουμε τα poi με νεότερα της ίδιας εταιρίας, θα χρειαστεί κάποια αναβάθμιση από εσάς και στο branding.gro;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ανδρέα και σε όλα τα παιδιά που κάνατε τόσο καλή δουλειά.

 

Μια ερώτηση μόνο. Αν αλλάξουμε τα poi με νεότερα της ίδιας εταιρίας, θα χρειαστεί κάποια αναβάθμιση από εσάς και στο branding.gro;

 

 

Καμία αλλαγή δεν θα χρειαστεί ..

Στο Branding.gro δεν υπάρχει παρέμβαση τα πάντα τα κάνει το data.gro

Αν τώρα αλλάξουν τα POI ενδεχομένως να παρέμβετε στο Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις skin/Διαχείρiση των POI.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

 

Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά δεν είχα χρόνο για να απαντήσω.

έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση του υψομέτρου από τις ρυθμίσεις/skin settings/πιλοτήριο /show altitude;

Ήταν ενεργοποιημένη η εμφάνιση του υψομέτρου, το πρόβλημα είναι με τη γλώσσα.

το οτι δεν σου δειχνει το υψομετρο φταιει μια μικρη ατελεια στο αρχειο lang greece gro. της ελληνικης γλωσσας δηλαδη.

κανε μια δοκιμη να βαλεις αλλη γλωσσα να δεις για ποτε θα σου το εμφανισει.

στειλε μου σε πμ το email σου για να σου στειλω το ελληνικο lang gro διορθωμενο

Πραγματικά - και σε ευχαριστώ πολύ - αυτό ήταν το πρόβλημα. Με το που έβαλα για γλώσσα τα αγγλικά και έκανε επανεκκίνηση το πρόγραμμα κατευθείαν μου εμφάνισε το υψόμετρο. Όταν επέστρεψα πάλι στα ελληνικά, ξανά δε μου το εμφάνιζε.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά δεν είχα χρόνο για να απαντήσω.

 

Ήταν ενεργοποιημένη η εμφάνιση του υψομέτρου, το πρόβλημα είναι με τη γλώσσα.

 

Πραγματικά - και σε ευχαριστώ πολύ - αυτό ήταν το πρόβλημα. Με το που έβαλα για γλώσσα τα αγγλικά και έκανε επανεκκίνηση το πρόγραμμα κατευθείαν μου εμφάνισε το υψόμετρο. Όταν επέστρεψα πάλι στα ελληνικά, ξανά δε μου το εμφάνιζε.

 

στείλε μου σε πμ το email σου για να σου στείλω το διορθωμενο αρχείο της ελληνικής γλώσσας lang gro Greece.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ψαξω λιγο το θεμα του igo, μιας και το παινευουν πολλοι.

Αλλα παιδια, παρατηρω ελλειψη διαθεσιμοτητας σε ξενους χαρτες.

Εγω τουλαχιστον, δεν μπορεσα να βρω κατι, και ξερω αρκετα καλα μερα που συχναζει κοσμος που ψαχνεται με gps προγραμματα.

Ο ελληνικος χαρτης απο μονος του δεν μου λεει κατι, καθως αν πω οτι θα ασχοληθω με ενα gps προγραμμα, θελω οπωσδηποτε και ευρωπαϊκους χαρτες.

Υπαρχει λυση?

Εκτος αν μιλαμε για το igo απλα ως προγραμμα 'apk', και δεχεται χαρτες αλλων προγραμματων gps- εταιριων.

 

Οποιος θελει ας δωσει τα φωτα του, ή δημοσια ή και με pm.

Link to comment
Share on other sites

Ti xαρτες δεχεται το igo?

Εχει δικο του φορματ, ή απο αλλες εταιριες;

Ειδα οτι μαλλον δεχεται του navigon?

Αυτο σημαινει οτι με εγκατασταση του apk του igo, και τους χαρτες απο navigon, ειμαι ok?

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ψαξω λιγο το θεμα του igo, μιας και το παινευουν πολλοι.

Αλλα παιδια, παρατηρω ελλειψη διαθεσιμοτητας σε ξενους χαρτες.

Εγω τουλαχιστον, δεν μπορεσα να βρω κατι, και ξερω αρκετα καλα μερα που συχναζει κοσμος που ψαχνεται με gps προγραμματα.

Ο ελληνικος χαρτης απο μονος του δεν μου λεει κατι, καθως αν πω οτι θα ασχοληθω με ενα gps προγραμμα, θελω οπωσδηποτε και ευρωπαϊκους χαρτες.

Υπαρχει λυση?

Εκτος αν μιλαμε για το igo απλα ως προγραμμα 'apk', και δεχεται χαρτες αλλων προγραμματων gps- εταιριων.

 

Οποιος θελει ας δωσει τα φωτα του, ή δημοσια ή και με pm.

 

 

 

 

Ti xαρτες δεχεται το igo?

Εχει δικο του φορματ, ή απο αλλες εταιριες;

Ειδα οτι μαλλον δεχεται του navigon?

Αυτο σημαινει οτι με εγκατασταση του apk του igo, και τους χαρτες απο navigon, ειμαι ok?

 

Έχουμε και λέμε το iGo επισήμως δεν διατίθεται στην αγορά, αυτό που έχουμε είναι μια χακαρισμενη έκδοση που προοριζόταν μόνο για τα Motorola, αυτό συνεπάγεται πως δεν υπάρχει επισήμως υποστήριξη αλλά μόνο ότι βρίσκεις από δω και από κι, το ευχάριστο όμως της υπόθεσης ότι όλες οι πλατφόρμες της iGo έχουν το ίδιο φορματ χαρτών οπότε υπάρχει πληθώρα από χάρτες για όλων τον κόσμο απλά θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο ;)

 

Τώρα για την περίπτωση Navigon έχουμε 2 διαφορετικές πλατφόρμες με διαφορετικά φορματ χαρτών ( fbl το iGo και map το Navigon) οπότε το βλέπω δύσκολο να γίνει αυτο το πάντρεμα

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ψαξω λιγο το θεμα του igo, μιας και το παινευουν πολλοι.

Αλλα παιδια, παρατηρω ελλειψη διαθεσιμοτητας σε ξενους χαρτες.

Εγω τουλαχιστον, δεν μπορεσα να βρω κατι, και ξερω αρκετα καλα μερα που συχναζει κοσμος που ψαχνεται με gps προγραμματα.

Ο ελληνικος χαρτης απο μονος του δεν μου λεει κατι, καθως αν πω οτι θα ασχοληθω με ενα gps προγραμμα, θελω οπωσδηποτε και ευρωπαϊκους χαρτες.

Υπαρχει λυση?

Εκτος αν μιλαμε για το igo απλα ως προγραμμα 'apk', και δεχεται χαρτες αλλων προγραμματων gps- εταιριων.

 

Οποιος θελει ας δωσει τα φωτα του, ή δημοσια ή και με pm.[/QUOT

 

κανενας δεν το παινευει πιστεψε με .

 

δεν το χει αναγκη.

 

με το σπαθι του εχει την ευνοια ολων εδω που ασχολουνται μαζι του

 

οτι και να χεις απο τα καλουδια του igo πρεπει να ψαξεις

 

αγαθα κοποις κτωνται

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρήσουν οι φίλοι εδώ στο forum που καθυστέρησα να ποστάρω την Ελληνική έκδοση.

 

Ελληνική Έκδοση για Android - V2 by Tzatzanas(jjavram)-Doupas

 

 

Καλές πλοηγήσεις!

 

SHARE-BYTE

 

iGO-Android-V2.rar - 125.4 MB

 

VERZEND.BE

 

iGO-Android-V2.rar - 125.4 MB

 

Να είστε όλοι καλά

Ανδρέας

 

Έχω μια άλλη έκδοση igo περασμένη στο κινητό μου και είναι σε μικρότερη ανάλυση. Πιάνει τη μισή οθόνη. Έχω το htc one x. Αυτό πως θα το περάσω στη θέση του δικού μου; Sry αν είναι διατυπομένο ήδη αλλά δεν το έχω με Igo.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Doupas :thanks: για τον κοπο σου!

 

Τωρα το δοκιμασα με την αναλυση 960χ540, δουλευει σωστα(οχι σε ολοκληρη την οθονη αλλα αυτο ειναι γνωστο) απο οσο το εψαξα, επισης δουλευει και το ελληνικο tts :D

 

Μια ερωτηση και απο εμενα: η πυξιδα επανω δεξια, επανω απο το υψομετρο ειναι στα αγγλικα, ποιο αρχειο ειναι για να την κανω ελληνικη? μπορω να παρω το αρχειο απο το αλλο που ειχα και να το βαλω στο ελληνικο igo?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Doupas :thanks: για τον κοπο σου!

 

Τωρα το δοκιμασα με την αναλυση 960χ540, δουλευει σωστα(οχι σε ολοκληρη την οθονη αλλα αυτο ειναι γνωστο) απο οσο το εψαξα, επισης δουλευει και το ελληνικο tts :D

 

Μια ερωτηση και απο εμενα: η πυξιδα επανω δεξια, επανω απο το υψομετρο ειναι στα αγγλικα, ποιο αρχειο ειναι για να την κανω ελληνικη? μπορω να παρω το αρχειο απο το αλλο που ειχα και να το βαλω στο ελληνικο igo?

 

Τελικά και με την πολύ μεγάλη βοήθειά σου στην επόμενη αναβάθμιση θα έχουμε και την πυξίδα που βρίσκεται πάνω δεξιά με Ελληνικούς χαρακτήρες και μάλιστα για όλες τις αναλύσεις.

 

Σε ευχαριστώ Θανάση για τη βοήθειά σου.

 

Να είσαι πάντα καλά

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.την περασα και εγω και δουλευει αψογα σε htc wildfire 2.2.1 root.ευχαριστω πολυ σε οσους εκαναν αυτη την δουλεια
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Μπορεί να μου δώσει κάποιος με pm τις οδηγίες εγκατάστασης του igo γιατί έκανα hard reset στο κινητό και δεν βρίσκω το αρχείο με τις οδηγίες που είχα στο pc. Ευχαριστώ!

@ edit:Η συσκευή είναι το samsung galaxy sii

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Μπορεί να μου δώσει κάποιος με pm τις οδηγίες εγκατάστασης του igo γιατί έκανα hard reset στο κινητό και δεν βρίσκω το αρχείο με τις οδηγίες που είχα στο pc. Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305767

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Μπορεί να μου δώσει κάποιος με pm τις οδηγίες εγκατάστασης του igo γιατί έκανα hard reset στο κινητό και δεν βρίσκω το αρχείο με τις οδηγίες που είχα στο pc. Ευχαριστώ!

@ edit:Η συσκευή είναι το samsung galaxy sii

 

 

 

και hard reset να εχεις κάνει στο κινητό σου τα αρχεια στην κάρτα δεν χάνονται ,οπότε εγκαθιστας ένα file manager από το Google play πχ. το software data cable, βρίσκεις την εφαρμογή μέσα στην κάρτα σου και κανεις εγκατάσταση, χωρίς να χρειαστεί να πειραξεις τίποτα από τους φακελλους του igo, εφόσον το είχες πριν το πρόγραμμα πριν κανεις hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως περάσατε το igo από το thread που έδωσε ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

φιλε spyros86 το igo το ειχαμε,απλα αλλαξαμε αυτα τα αρχεια που επρεπε για να γινει ελληνικη εκδοση.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως περάσατε το igo από το thread που έδωσε ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα.

 

Φίλε μου Σπύρο "αν δεν κάνω λάθος" μέσα στο rar αρχείο που έχεις κατεβάσει θα βρεις οδηγίες για το τι άλλο χρειάζεσαι για να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα.

 

Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Το 'εχω και εγώ ήδη εγκατεστημένο. Αλλά είναι χαμηλή ανάλυση ενώ βλέπω ο φίλος αναφέρει και για πιο ψιλή. Απλά αντικάθιστώ κάποια αρχεία με αυτά; Στο rar δεν έχει κάποιο που να ΄'εει την διαδικασία. Μόνο για κάτι αρχεία Poi :wacko:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Το 'εχω και εγώ ήδη εγκατεστημένο. Αλλά είναι χαμηλή ανάλυση ενώ βλέπω ο φίλος αναφέρει και για πιο ψιλή. Απλά αντικάθιστώ κάποια αρχεία με αυτά; Στο rar δεν έχει κάποιο που να ΄'εει την διαδικασία. Μόνο για κάτι αρχεία Poi :wacko:

 

αν παίζει σε ολόκληρη την οθόνη είσαι οκ.

Η πιο ψιλή ανάλυση που αναφέρει δεν σημαίνει ότι θα το βλέπεις πιο ωραία, έχει να κάνει με την ανάλυση της οθόνης του τηλεφώνου σου, αν έχεις βάλει το αρχείο ανάλυσης που είναι ίδιο με του τηλεφώνου σου είναι κομπλέ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...