Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδιά εχω το iGo my way 8.4.3 179971. κι ενώ μέχρι χθες δουλεύε τελεια ,από χθες ξαφνικά έγινε πολύ αργό και τα πλήκτρα της εφαρμογής δεν αποκρινονται άμεσα. υπάρχει επάρκεια μνήμης στο κινητο,οπότε το πρόβλημα δεν είναι η μνημη. δεν εχω αλλάξει κάτι στο κινητο ούτε εχω κατεβάσει κάτι καινούργιο. το πρόβλημα παρουσιάστηκε από το πουθενά. μήπως γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου, δεν έχει να κάνει με το iGO.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ξαναεγκατεστησα το igo my way 8.4.2 139242 την προηγουμενη εκδοση δηλαδη και δουλευει ρολοι. ειναι ταχυτατη πανω στη συσκευη. δεν μπορω να βρω απαντηση για το τι συνεβηκε με την καινουργια εκδοση. γιατι στην αρχη δουλευε καλα και μετα απο αρκετες μερες αρχισε να σερνεται χωρις καμμια απολυτως αλλαγη στη συσκευη; δεν μπορω να βρω απαντηση. δεν υπαρχει κανενα αποδεικτικο στοιχειο για να βρω απαντηση. παντως οπως και να χει εγω το igo το δουλευω τελεια πανω στη συσκευη κι ας ειναι και η παλαιοτερη εκδοση. η ερευνα ειναι απλα για λογους περιεργειας
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.. επειδη ειμαι λιγο ασχετος μπορει καποιος να μου πει

1) Που ακριβως πρεπει να μπει ο καθε φακελος του igo (content, maps, igo.apk) ωστε να μη μου βγαζει "insert your SD card containing igo files..."

Οταν λεει "SD card" εννοει την external SD ή την internal (usb storage) ?

2) Παιζει ρολο που θα ειναι το .apk οταν το εγκαταστησω? (αν θα ειναι δλδ στην εξωτερικη SD ή στην εσωτερικη SD του τηλεφωνου)

 

...ζητω συγγνωμη αλλα παιδευομαι 2 μερες να το εγκαταστησω χωρις τυχη..

 

3) Ακομα και στη προεγκατεστημενη εφαρμογη google maps αργει πολυ (και το χανει ευκολα) το κλειδωμα gps. Ειχα ακουσει οτι πρεπει να κανεις edit το αρχειο gps.conf στο system/etc και να το αντικαταστησεις με καποιο αλλο (μπορω να το κανω μιας και ειμαι ηδη rooted).

Για Samsung Galaxy W που θα βρω αυτο το αρχειο? (λογικα πρεπει να ειναι το ιδιο με του Galaxy S Plus)

 

ευχαριστω και συγγνωμη αν κουρασα...

Link to comment
Share on other sites

1) Πρεπει να δεις που εχεις ορισει να μπαινουν οι εφαρμογες, στην sd η στην εσωτερικη καρτα του κινητου. Δεν θυμαμαι που ακριβως ειναι η επιλογη αλλα μπορεις να τα δοκιμασεις και τα δυο βαλε τον φακελο iGO πρωτα στην sd κανε ενα restart δοκιμασε να το τρεξεις και αν δεν σου δουλεψει βαλτο στην εσωτερικη μνημη. Σε εμενα οποτε το μετεφερα ηθελε ενα restart η συσκευη γιατι πολλες φορες το ειχα βαλει στο σωστο μερος αλλα δεν το εβλεπε.

 

2) Το apk νομιζω οτι δεν εχει θεμα οπου και να το βαλεις

 

3) Για το τριτο ειχα βρει ενα Post στο xda που τα ελεγε αναλυτικα, θα το ψαξω το βραδυ που θα εχω χρονο αν δεν με προλαβει καποιος αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το τελικό (ς) δεν το διόρθωσαν (σ);)

 

Δεν πειράζει. To Aura για παράδειγμα εξακολουθεί να σου δείχνει πόσο απέχεις από τη speedcam ακόμη και όταν απομακρύνεσαι από αυτήν. Μόνο που μετράει ανάποδα την απόσταση. :lol::lol::lol:

Igo και ξερό ψωμί!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξαναεγκατεστησα την 8.4.3 179971 για δοκιμη και δουλευει χωρις προβλημα. η συσκευη εφταιγε αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν δουλευε πριν και τωρα ολα αψογα; η μνημη ειναι επαρκης και δεν εχω αλλαξει κατι στη συσκευη. παντως καλου κακου εγω κραταω και τις δυο εκδοσεις στην καρτα μνημης κι εγκαθιστω την παλιοτερη εκδοση αν κατι δεν παει καλα με την καινουργια. δεν μου παρουσιασε προβλημα η καινουργια εκδοση εδω και αρκετες μερες. περιεργο πραγμα παντως
Link to comment
Share on other sites

Τί περιμένουν αυτοί στήν igo καί δέν βγάζουν την εφαρμογή στό μάρκετ νά την πάρουμε επιτέλους ?

 

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Τί περιμένουν αυτοί στήν igo καί δέν βγάζουν την εφαρμογή στό μάρκετ νά την πάρουμε επιτέλους ?

 

Sent from my GT-I9100

 

Όσο δεν την βγάζουν...... τόσο φύρα έχουν..!!!:lol: εσύ θέλεις να την αγοράσεις...???:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω νά την φτιάξουν γιά τό τηλέφωνο μάς έτσι ώστε νά φορτίζει κατά την πλοήγηση έτσι ώστε νά την αγοράσω .

 

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΗΝΙΚΑ εικονίδια για POI να δουλεύουν με το igo my way με ανάλυση 480x320 ή 400x240 ή 320x240

 

Εγκατάσταση:

Διαγράψτε αφού κάνετε μπακαπ το φάκελο ui_android και το αρχείο poi_visiblities.txt που βρίσκεται στο φάκελο save.

Εγκαταστήστε τον φάκελο ui_android που υπάρχει ΕΔΩ στο φάκελο igo.

 

Τα εικονίδια είναι για skin mariupol ανάλυση 400x240 αν έχετε διαφορετική ανάλυση μετονομάστε τον φάκελο android_400_240 σε android_480_320 ή android_320_240 αντίστοιχα. Αν έχετε διαφορετικό skin μετονομάστε σε android

 

Εικονίδια για τις υπόλοιπες αναλύσεις είχα ανεβάσει ΕΔΩ

 

Αν θέλετε εικονίδια για τις κάμερες (μόνο για skin mariupol) για αναλύσεις 1024/960 854/800, θα βρείτε ΕΔΩ . Και για αναλύσεις 480/400/320, θα βρείτε ΕΔΩ.

 

Ευχαριστώ πολύ για τα εικονίδια και τις οδηγίες! Εγκαταστάθηκαν με επιτυχία σε iGo myway v8.4.3.179971_thin-v1.7 με skin mariupol_v3.3.4.120110. Έχω όμως το εξής μικρό πρόβλημα: δεν διαβάζει πλέον τα poi του χάρτη Greece_R3_NQ_2011.Q3_111114 αλλά μόνο τα klm από το index.pois.gr. Θα προτιμούσα να έχω τα pois του χάρτη συν κάποια από το site. Είναι εφικτό κάτι τέτοιο?

 

υ.γ. Galaxy S με v.2.3.6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. στο igo my way: στο φακελλο igo και στον υποφακελλο schemes τα αρχεια ειναι σε μορφη zip;

επισης μια δευτερη ερωτηση: ο φακελλος skins περιλαμβανει κι αυτος αρχεια σε zip μορφη:

το ρωταω αυτο γιατι ολοι οι υπολοιποι φακελλοι περιλαμβανουν αρχεια διαφορετικης μορφης πχ gro poi κτλ μηπως θα επρεπε να κανω μετατροπη στα ζιπαρισμενα αυτα αρχεια σε αλλη μορφη. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το Igo αλλά δεν παίζει σε όλα την οθόνη καθώς έχει ανάλυση 720#1280 μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Επειδή ακόμα δεν υπάρχει σχετικό skin για τη συγκεκριμένη ανάλυση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο θέμα εχω κι εγώ με το κινητό μου.

η ανάλυση του κινητού μου είναι 540 x 960. τι μπορεί να φταίει; ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο θέμα εχω κι εγώ με το κινητό μου.

η ανάλυση του κινητού μου είναι 540 x 960. τι μπορεί να φταίει; ξέρει κανείς;

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα με το Atrix (qHD). Στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει ένα μαύρο κενό αφού το skin (mariupol v3.3.4.120110) δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ίδιο θέμα εχω κι εγώ με το κινητό μου.

η ανάλυση του κινητού μου είναι 540 x 960. τι μπορεί να φταίει; ξέρει κανείς;

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα με το Atrix (qHD). Στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει ένα μαύρο κενό αφού το skin (mariupol v3.3.4.120110) δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος... :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1231208

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το igo my way 8.4.3 179971 thin 1.7 skin mariupol 3.3.4 120110. δουλευει αψογα χωρις κανενα προβλημα. ο υπολογισμος διαδρομης ταχυτατος οπως και ο επαναυπολογισμος διαδρομης ειναι ταχυτατος. δεν εχει κολλησει ποτε μετα απο αρκετη ωρα πλοηγησης. ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

παρατηρησα ομως οτι σε ενα μενου ρυθμισεις διαδρομης και συγκεκριμενα στο υπομενου οταν αλλαζουμε οχημα η πεζος η ταχι κτλ καθυστερει λιγο να αλλαξει την επιλογη. ειναι το μονο σημειο που παρατηρησα αργη αποκριση. θελω απλα να ρωτησω αν το εχει παρατηρησει καποιος αλλος και αν ξερει γιατι συμβαινει;

δεν ειναι και καποιο τεραστιο προβλημα βεβαια. ουτε προκειται να επιστρεψω στο απλο igo my way μονο και μονο για ενα τοσο απλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το igo my way 8.4.3 179971 thin 1.7 skin mariupol 3.3.4 120110. δουλευει αψογα χωρις κανενα προβλημα. ο υπολογισμος διαδρομης ταχυτατος οπως και ο επαναυπολογισμος διαδρομης ειναι ταχυτατος. δεν εχει κολλησει ποτε μετα απο αρκετη ωρα πλοηγησης. ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

παρατηρησα ομως οτι σε ενα μενου ρυθμισεις διαδρομης και συγκεκριμενα στο υπομενου οταν αλλαζουμε οχημα η πεζος η ταχι κτλ καθυστερει λιγο να αλλαξει την επιλογη. ειναι το μονο σημειο που παρατηρησα αργη αποκριση. θελω απλα να ρωτησω αν το εχει παρατηρησει καποιος αλλος και αν ξερει γιατι συμβαινει;

δεν ειναι και καποιο τεραστιο προβλημα βεβαια. ουτε προκειται να επιστρεψω στο απλο igo my way μονο και μονο για ενα τοσο απλο θεμα

 

Έχω ακριβώς την ίδια έκδοση με σένα και όλα αυτά που έχει φτιάξει o stegra 1000 και δεν έχω αυτό που περιγράφεις. Τι μόνο "θέμα" που έχω εγώ είναι ότι βλέπω πολλές φορές το εικονίδιο της εισόδου σε εθνική οδό χωρίς να είναι πάντα σωστό αυτό. Βέβαια αυτό μάλλον είναι θέμα χάρτη και όχι του προγράμματος.

Κάτι ακόμη, πως μπορώ στην επιλογή του αυτόματου πανοράματος να βλέπω τον χάρτη ακόμη πιο ψηλά; Είναι ρύθμιση στο sys; Δεν βλέπω πως αλλάζει κάτι με τις ρυθμίσεις μέσα από το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα.Έχω το neo v, που έχει ανάλυση 854Χ480 και του έχω το igo 8.4.2.139242.Είναι το σωστό;Μου παίζει καλά αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν ''πιάνει'' όλη την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη λύση από το να μην το χτυπάει απευθείας ο ήλιος.Εγώ το έχω στους αεραγωγούς και είμαι οκ.Φαντάσου ότι υπάρχουν άλλα κινητά που δεν φορτίζουν καν με το igo σε χρήση και χτυπάνε θερμοκρασίες 55+ βαθμούς κελσίου

 

και έχει χαλάσει το κλιματιστικό (αααρε κομπρέσορα που χάλασες και θέλεις και 500 ευροπουλάκια να φτιάξεις):mad:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ μια ερώτηση πως μπορώ στην οθόνη πλοήγησης όταν βλέπω ένα POI να γνωρίζω τι είναι στο Drive και Igo 8 πατάς επάνω στο POI και σου γραφεί τι είναι, εδώ;;;
Link to comment
Share on other sites

Μάθαμε αρχικά ότι τα fbl αρχεία είναι οι χάρτες, ότι poi είναι τα σημεία ενδιαφέροντος, ότι τα 3dc είναι για τα τρισδιάστατα κτίρια, τα dem είναι για το ανάγλυφο (υψομετρικά), τα gro για τη γλώσσα του μενού...

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι τα FTR και τα ΗΝR αρχεία και που χρησιμεύουν? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάθαμε αρχικά ότι τα fbl αρχεία είναι οι χάρτες, ότι poi είναι τα σημεία ενδιαφέροντος, ότι τα 3dc είναι για τα τρισδιάστατα κτίρια, τα dem είναι για το ανάγλυφο (υψομετρικά), τα gro για τη γλώσσα του μενού...

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι τα FTR και τα ΗΝR αρχεία και που χρησιμεύουν? Ευχαριστώ.

 

τα ftr είναι αρχεία για φορτηγά και το hnr κάποιες στάνταρ δρομολογησεις που οταν χρησιμοποιούνται συντομευουν τον χρόνο υπολογισμού της διαδρομής .Για να δουλέψουν πρέπει να υπάρχουν όλοι οι απατουμενοι χάρτες ,δηλαδή για να δουλευει το hnr ανατολικής Ευρώπης πρέπει να εχεις όλο το πακέτο χαρτών που περιλαμβάνετε στην ανατολική Ευρώπη .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...