Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος ειναι το τελευτεος χαρτης που εχει κυκλοφορησει για igo my way ??

 

Greece_NTQ-2011.Q3

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κ κατι ακομα καθε ποτε περιπου αναβαθμηζονται οι χαρτεςς?κ ποτε περιπου βγηκε ο τελευτεος?

 

Ειναι καθαρά θέμα εταιριών η αναβάθμιση..!! μπορεί να έχουμε από ένα έως και τρεις αναβαθμίσεις, αν έχουν καινούργια δεδομένα να μας προσφέρουν..! Αν δείτε καινούργια αναβάθμιση της Google, μετά από κάποιο διάστημα βλέπουμε να πέφτουν βροχή η αναβαθμίσεις, μιας που αρκετές από της εταιρίες κάνεις διορθώσεις μέσω google, αλλά υπάρχουν και εταιρίες που έχουν δικό τους προσωπικό που χτενίζουν, αλλά και από τους χρήστες που επισημάνουν της αλλαγές με αναφορές στης εταιρίες..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ενω το igo λειτουργει ομαλα δεν μου εμφανιζει συμβατο το υψομετρο.εχω βαλει το east europe.dem αλλα δεν ειναι συμβατο!κανω καπου λαθος η ειναι λαθος το αρχειο που εχω?

Δεν είναι θέμα dem το υψόμετρο το υπολογίζει από το σήμα του δορυφόρου. Μπορείς να διορθώσεις την ένδειξη στην επιλογή

Ρυθμίσεις – skin setting – system – Geodesic correction

ποιος ειναι το τελευτεος χαρτης που εχει κυκλοφορησει για igo my way ??

Νομίζω ότι είναι ο Greece_83_TomTom_2011.12_111230.fbl (Teleatlas)

Και για 3d βενζινάδικα ο Greece_NNG_Petrol_station_2011.07_110818.3dl

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάντε και μια άλλη προσπάθεια.

Ενσωμάτωσα τα αρχεία από το branding.gro στο data.gro

Οπότε τώρα έχουμε ένα νέο data.gro ενώ το branding.gro είναι το αρχικό του thin.

 

Για ανάλυση qHD: http://www.multiupload.com/V7NP3W1KUN

 

Για ανάλυση 800X480: http://www.multiupload.com/CYDBSLCWSM

 

Διαγραφή /save, data.gro και branding.gro και αντιγραφή των νέων.

Δοκιμάστε επίσης και το αυτό το voice: http://www.multiupload.com/Y5G6V1HE7W

εναλλάξ με το χτεσινό κρατάτε πιο θα σας δώσει καλύτερα αποτελέσματα.

 

 

Καλησπέρα. Μήπως υπάρχει το voice κάπου αλλού (dead link)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά είδα ότι βγήκε ο iGO R3 TomTom Europe maps 2011.Q4 (2011.12)

 

Αυτός θεωρητικά δεν είναι ο τελευταίος ή υπολογίζουμε και υποστηρίζει μόνο NAVTEQ ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση ειναι bug του mariupol skin.δοκιμασα τα παντα και το ξανα κανει.

οταν παταμε την επιλογη "συρσιματος" μετα η οθονη του igo μενει ΠΑΝΤΑ σε 3d.!

αυτο μου το εκανε και εαν πατουσα απο το μενου κερσορα πχ την γρηγορη εναλλαγη 2d/3d απο το σκιν ΟΧΙ απο τα ροζ τετραγωνακια 2d/3d+/3d

 

για δοκιμαστε και πειτε μου κι εσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως υπάρχει το voice κάπου αλλού (dead link)

Τα αρχεία που χρειάζεσαι θα τα βρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3973670#post3973670

Διάβασε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3900449#post3900449

 

Συγγνώμη, αλλά είδα ότι βγήκε ο iGO R3 TomTom Europe maps 2011.Q4 (2011.12)

 

Αυτός θεωρητικά δεν είναι ο τελευταίος ή υπολογίζουμε και υποστηρίζει μόνο NAVTEQ ?

Τον NAVTEQ τον δουλεύω στην Θεσσαλονίκη και είμαι ευχαριστημένος. Νομίζω ότι ο TomTom (Teleatlas) είναι καλύτερος για επαρχιακούς δρόμους. Εχω και τους δυο σε έναν φάκελο στην sd και πριν ανοίξω το igo μπορώ να αλλάξω αυτόν που έχω στον φάκελο \content\map

δεν υπαρχει περιπτωση ειναι bug του mariupol skin.δοκιμασα τα παντα και το ξανα κανει.

οταν παταμε την επιλογη "συρσιματος" μετα η οθονη του igo μενει ΠΑΝΤΑ σε 3d.!

αυτο μου το εκανε και εαν πατουσα απο το μενου κερσορα πχ την γρηγορη εναλλαγη 2d/3d απο το σκιν ΟΧΙ απο τα ροζ τετραγωνακια 2d/3d+/3d

 

για δοκιμαστε και πειτε μου κι εσεις.

Σε εμένα δεν το έκανε ποτέ αυτό έχω 400x240

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει.στο igo τις καμερες τις βλεπει και σε ειδοποιει επειδη εχουν ''τσεκαρει'' τα συγκεκριμενα σημεια που τις εχει στο δρομο ητε με ταμπελες ητε λογω συχνων ''μπλοκων'' στα σημεια αυτα η πιανει το ρανταρ της αστυνομιας την ωρα που σε ''χτυπαει''?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει.στο igo τις καμερες τις βλεπει και σε ειδοποιει επειδη εχουν ''τσεκαρει'' τα συγκεκριμενα σημεια που τις εχει στο δρομο ητε με ταμπελες ητε λογω συχνων ''μπλοκων'' στα σημεια αυτα η πιανει το ρανταρ της αστυνομιας την ωρα που σε ''χτυπαει''?

Ειναι τα πιθανα συχνα μπλοκα και οι στημενες καμερες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει.στο igo τις καμερες τις βλεπει και σε ειδοποιει επειδη εχουν ''τσεκαρει'' τα συγκεκριμενα σημεια που τις εχει στο δρομο ητε με ταμπελες ητε λογω συχνων ''μπλοκων'' στα σημεια αυτα η πιανει το ρανταρ της αστυνομιας την ωρα που σε ''χτυπαει''?

 

Εν ολίγοις ισχύει το πρώτο και αυτό ισχύει για όλα τα προγράμματα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει.στο igo τις καμερες τις βλεπει και σε ειδοποιει επειδη εχουν ''τσεκαρει'' τα συγκεκριμενα σημεια που τις εχει στο δρομο ητε με ταμπελες ητε λογω συχνων ''μπλοκων'' στα σημεια αυτα η πιανει το ρανταρ της αστυνομιας την ωρα που σε ''χτυπαει''?

 

το δευτερο γινεται με αλλο μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο γινεται με αλλο μηχανημα.

που είναι ακριβούτσικο

είναι παράνομο

και αν σε πιάσουν τότε ...................σκύβεις:cry::cry:και <<απολαμβάνεις>>

από την άλλη όμως εχουμε καταντήσει μπουρ(*&*&ο ως κράτος οπότε ποιός σε πιάνειιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

που είναι ακριβούτσικο

είναι παράνομο

και αν σε πιάσουν τότε ...................σκύβεις:cry::cry:και <<απολαμβάνεις>>

από την άλλη όμως εχουμε καταντήσει μπουρ(*&*&ο ως κράτος οπότε ποιός σε πιάνειιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

ακριβο δεν ειναι .απο ebay μια χαρα ειναι απο τις κλησεις που εχω φαει και θα φαω.......

κανω αποσβεση.χαχα.ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκαμε κανά sys γιά τό smart power save ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε λίγο off topic υπάρχουν 2 είδη συσκευών. Αυτές που απλά ανιχνεύουν τα ραντάρ (είναι παράνομες αλλά δε μπορούν να τις βρούν εκτός αν ψάξουν το αμάξι) και αυτές που τα μπερδεύουν (είναι παράνομες και κάνει μπαμ οτι τις έχεις γιατί τρελαίνουν τα ραντάρ).

Η πρώτη κατηγορία είναι ψιλο-άχρηστη γιατί αν σε χτυπήσει το ραντάρ την έχεις ήδη φάει την κλήση οπότε δεν κερδίζεις κάτι. Μπορεί βέβαια να πιάσει κάποια αντανάκλαση σε άλλο αμάξι αλλά αυτό μόνο με τα παλιά ραντάρ. Τα καινούργια είναι με laser και στοχεύουν μόνο ενα αμάξι.

Η δεύτερη κατηγορία είναι χρήσιμη, αλλά είναι φανερό οτι το έχεις οπότε άνετα σε τσιμπάνε.

Το igo όπως και όλα τα προγράμματα πλοήγησης απλά έχει κάποια ειδικά POIs που τα έχουν συνήθως βρεί άλλοι χρήστες στα οποία σε ειδοποιεί οτι μπορεί να έχει ραντάρ. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να ξέρει αν πράγματι υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

που είναι ακριβούτσικο

είναι παράνομο

και αν σε πιάσουν τότε ...................σκύβεις:cry::cry:και <<απολαμβάνεις>>

από την άλλη όμως εχουμε καταντήσει μπουρ(*&*&ο ως κράτος οπότε ποιός σε πιάνειιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

δεν ειναι παρανομο. δεν μιλαω για jammer. εχει αδεια για συστημα παρκαρισματος με λειζερ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s2 και από τότε που άλλαξα το dpi της συσκευής στα 208 από τα 240 , το igo δεν δουλεύει μου βγάζει σφάλμα ανάλυσης. Ξέρει κανείς πως το διορθώνω αυτό.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://img585.imageshack.us/img585/65/20120304230249.jpg

 

ειμαι πειραια και θελω να βρω στον χαρτη μια διευθυνση στο παρισι και μου βγαζει αυτο το μηνυμα.εχω τον βασικο χαρτη εκτος απο της ελλαδος και της γαλλιας.

αυτοι ειναι οι χαρτες που εχω

http://img14.imageshack.us/img14/4900/20120304231311.jpg

 

δεν γινεται να δω μια διευθυνση χωρις να μου την βγαλει σε διαδρομη?

θυμαμαι στα wm εβρισκα πρωτα την διευθυνση και μετα ΑΝ ΗΘΕΛΑ παταγα να μου βγαλει την διαδρομη προς εκει!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια! Εβαλα το skin 1.7 του maripol κ ενω ξεκιναει το igo σταματάει στο starting. Εσβησα τον φακελο save αλλα δεν εγινε τιποτα. Μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

http://img585.imageshack.us/img585/65/20120304230249.jpg

 

ειμαι πειραια και θελω να βρω στον χαρτη μια διευθυνση στο παρισι και μου βγαζει αυτο το μηνυμα.εχω τον βασικο χαρτη εκτος απο της ελλαδος και της γαλλιας.

αυτοι ειναι οι χαρτες που εχω

http://img14.imageshack.us/img14/4900/20120304231311.jpg

 

δεν γινεται να δω μια διευθυνση χωρις να μου την βγαλει σε διαδρομη?

θυμαμαι στα wm εβρισκα πρωτα την διευθυνση και μετα ΑΝ ΗΘΕΛΑ παταγα να μου βγαλει την διαδρομη προς εκει!

 

Θα χρειασθείς και τους χάρτες East Europe και West Europe για να υπολογίσει την διαδρομή και να μην βγαίνει το μήνυμα χάρτες αποκομμένοι.

Με τους χάρτες που έχεις, για να βρείς την διεύθυνση που θέλεις, πηγαίνεις Ρυθμίσεις-Αφετηρία και βάζεις εκεί την διεύθυνση.

 

Παιδιά θέλω βοήθεια! Εβαλα το skin 1.7 του maripol κ ενω ξεκιναει το igo σταματάει στο starting. Εσβησα τον φακελο save αλλα δεν εγινε τιποτα. Μπορει να βοηθησει καποιος;

 

Όσο και να φανεί περίεργο, όταν είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα χρειάσθηκε να σβήσω και τον φάκελο userdata για να λυθεί το πρόβλημα.

Αν θες κάνε πρώτα ένα backup στον φάκελο αυτό, σβήστον και δοκίμασε το.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειασθείς και τους χάρτες East Europe και West Europe για να υπολογίσει την διαδρομή και να μην βγαίνει το μήνυμα χάρτες αποκομμένοι.

Με τους χάρτες που έχεις, για να βρείς την διεύθυνση που θέλεις, πηγαίνεις Ρυθμίσεις-Αφετηρία και βάζεις εκεί την διεύθυνση.

 

Εννοείς να βάλω όλους τους χάρτες των ΕΝΔΙΑΜΈΣΩΝ χωρών πού υποτίθεται θα περάσω από ελλάδα μέχρι Γαλλία?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...