Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πόσα UX, δεν έχω ιδέα ποσο επηρεάζει το καθένα τον χάρτη.

Για το nextgen?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω το Igo Primo 9.6.29.468978 (Dec 16 2014), με χάρτες Ελλάδα 2015.Q1 HERE και φωνή "Απλή Φωνή Αφροδίτη" σε κινητό Xperia P έκδοση android 4.0.4. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πως μπορώ να φτιάξω το πρόβλημα που έχω με την πολύ καθυστερημένη ανακοίνωση της στροφής δεξιά ή αριστερά όταν πλέον πρέπει να στρίψεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν για μια χώρα έχουμε στα POI ένα αρχείο από Tom Tom και ένα από HERE, αυτά δουλεύουν ταυτόχρονα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν για μια χώρα έχουμε στα POI ένα αρχείο από Tom Tom και ένα από HERE, αυτά δουλεύουν ταυτόχρονα;

Ναι! Στην αναζήτηση πάνω πάνω όταν σου βγάλει τα ποι έχει και να διαλέξεις Εάν θα στα δείξει όλα η μόνο μιας από τις 2 εταιρείες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια τι παιζει με τους εσωτερικους και εξωτερικους φακελους του IGO? Εχω τρελαθει δεν μπορω να το κανω να δουλεψει....το εχω κανει εγκατασταση στον εσωτερικο χωρο αλλα επειδη ειναι μικρος εχω βαλει ολα τα maps,poi... στον εξωτερικο αλλα δεν λεει να τα δει...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με τους εσωτερικους και εξωτερικους φακελους του IGO? Εχω τρελαθει δεν μπορω να το κανω να δουλεψει....το εχω κανει εγκατασταση στον εσωτερικο χωρο αλλα επειδη ειναι μικρος εχω βαλει ολα τα maps,poi... στον εξωτερικο αλλα δεν λεει να τα δει...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

Νομιζω ότι πρέπει να είναι όλα στον ίδιο φάκελο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με τους εσωτερικους και εξωτερικους φακελους του IGO? Εχω τρελαθει δεν μπορω να το κανω να δουλεψει....το εχω κανει εγκατασταση στον εσωτερικο χωρο αλλα επειδη ειναι μικρος εχω βαλει ολα τα maps,poi... στον εξωτερικο αλλα δεν λεει να τα δει...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

 

Για δοκίμασε

[folders]

secondary_root="\sdcard\igo " ή όπως λένε την κάρτα σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με τους εσωτερικους και εξωτερικους φακελους του IGO? Εχω τρελαθει δεν μπορω να το κανω να δουλεψει....το εχω κανει εγκατασταση στον εσωτερικο χωρο αλλα επειδη ειναι μικρος εχω βαλει ολα τα maps,poi... στον εξωτερικο αλλα δεν λεει να τα δει...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

 

Τι τρέχεις ? kitkat - lollipop ?

 

http://s15.postimg.org/rj1oxb7nf/structureg.jpg

picture upload

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει βάλει κανείς το iGo σε Galaxy S6; Το είχα βάλει στο S4 mini, δούλευε κομπλέ, αλλά τώρα έχω πρόβλημα με την ανάλυση στο S6. Μεταφέρω τα αρχεία στο S6, κάνω εγκατάσταση και όταν πάω να το ανοίξω, μου πετάει σφάλμα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το iGo σε Galaxy S6; Το είχα βάλει στο S4 mini, δούλευε κομπλέ, αλλά τώρα έχω πρόβλημα με την ανάλυση στο S6. Μεταφέρω τα αρχεία στο S6, κάνω εγκατάσταση και όταν πάω να το ανοίξω, μου πετάει σφάλμα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Τι σφάλμα βγάζει ακριβώς;

Και ποιο apk τρέχεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι σφάλμα βγάζει ακριβώς;

Και ποιο apk τρέχεις;

 

Μου έβγαζε σφάλμα με την ανάλυση, αλλά το βρήκα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Στην 9.6.29 δεν μου παίζει η αναζήτηση από google.άλλαξα και το sys να ψάχνει με here Αλλά πάλι βγάζει σφάλμα cannot connect to server.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το nextgen 9.19.1.484935 με χαρτη Greece_HERE_2015.Q2_150825_(TI), ξερει κανεις πως μπορω να βαλω σωστα poi για το συγκεκριμενο προγραμμα/χαρτη
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το nextgen 9.19.1.484935 με χαρτη Greece_HERE_2015.Q2_150825_(TI), ξερει κανεις πως μπορω να βαλω σωστα poi για το συγκεκριμενο προγραμμα/χαρτη

Τι εννοείς με τα σωστά POI?

Μαζί με κάθε χάρτη υπάρχει συνήθως και ένα αρχείο POI που πρέπει να πάει στον αντίστοιχο φάκελο.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με τα σωστά POI?

Μαζί με κάθε χάρτη υπάρχει συνήθως και ένα αρχείο POI που πρέπει να πάει στον αντίστοιχο φάκελο.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

 

Εχω ενα αρχειο με poi στην διαδρομη igi/content/poi ομως αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: υπαρχουν καποια poi που εμφανιζονται μονιμα στον χαρτη και δεν μπορω να τα απενεργοποιησω. Στον φακελο απο οπου ενεργοποιουνται τα poi (γενικες ρυθμισεις-ρυθμισεις χαρτη -ρυθμισεις εμφανισης χαρτη-σημαδια τοπων) υπαρχουν διαφορα τα οποια ειναι ολα απενεργοποιημενα αλλα δεν υπαρχουν αυτα που βλεπω μονιμα στον χαρτη οποτε και δεν μπορω να τα απενεργοποιησω. Καποια ιδεα για το τι πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα αρχειο με poi στην διαδρομη igi/content/poi ομως αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: υπαρχουν καποια poi που εμφανιζονται μονιμα στον χαρτη και δεν μπορω να τα απενεργοποιησω. Στον φακελο απο οπου ενεργοποιουνται τα poi (γενικες ρυθμισεις-ρυθμισεις χαρτη -ρυθμισεις εμφανισης χαρτη-σημαδια τοπων) υπαρχουν διαφορα τα οποια ειναι ολα απενεργοποιημενα αλλα δεν υπαρχουν αυτα που βλεπω μονιμα στον χαρτη οποτε και δεν μπορω να τα απενεργοποιησω. Καποια ιδεα για το τι πρεπει να κανω

τι βλέπεις μόνιμα στον χάρτη; Μήπως κάποια που λέγονται οι επαφές μου η οι εικόνες μου;

 

όταν θέλω να ανοίξω ένα λινκ με διεύθυνση από μια εφαρμογή μου βγάζει τα προγράμματα gps που έχω εγκατεστημένα όλα εκτός του igo! (primo, nextgen) ξέρει κανείς γιατί ;

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

τι βλέπεις μόνιμα στον χάρτη; Μήπως κάποια που λέγονται οι επαφές μου η οι εικόνες μου;

 

αυτα που βλεπω μονιμα ειναι σιγουρα poi (νοσοκομεια,πυροσβεστικη,σημειο εισοδου πολης).

Link to comment
Share on other sites

αυτα που βλεπω μονιμα ειναι σιγουρα poi (νοσοκομεια,πυροσβεστικη,σημειο εισοδου πολης).

Αυτά που αναφέρεις δεν είναι pois... Αυτά βρίσκονται στο φάκελο speedcam.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γιατί όταν κάνω περιήγηση στον χάρτη (2D δεν το κάνει στο 3D χάρτη) μου βγάζει συνέχεια κάθετες γραμμές; Οι κάθετες γραμμές εμφανίζονται σαν δρόμοι που στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν. Στρίβω τον χάρτη και στρίβουν και οι γραμμές μαζί. Κάποιο αρχείο λογικά μου κάνει τη ζημιά, αλλά ποιο; Edited by sakisgrand
Link to comment
Share on other sites

....όταν κάνω περιήγηση στον χάρτη (2D δεν το κάνει στο 3D χάρτη) μου βγάζει συνέχεια κάθετες γραμμές;....

Η λύση στο πρόβλημα που αναφέρεις έχει δοθεί εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε nextgen τους τελευταίους χάρτες tomtom, ενώ τους βλέπει κανονικά, τους βγάζει με κόκκινα γράμματα μέσα στην εφαρμογή από τα περιεχόμενα, και δεν δείχνει τίποτα. Αντίθετα στο iGO primo τους δείχνει κανονικά. Περίεργα πράγματα..
Link to comment
Share on other sites

Αν

Σε nextgen τους τελευταίους χάρτες tomtom, ενώ τους βλέπει κανονικά,

δηλαδή διαθέτεις και την απαραίτητη license για ΤΤ 06.15 χάρτες...

τους βγάζει με κόκκινα γράμματα μέσα στην εφαρμογή από τα περιεχόμενα,

τότε αυτό συμβαίνει μόνο όταν έχεις επιλέξει προς χρήση από το mapchanger χάρτη Here (υπό την προϋπόθεση ότι διαθέτεις τις απαραίτητες άδειες για Here και ΤΤ χάρτες.)

και δεν δείχνει τίποτα.

Πιο πάνω είπες ότι τους βλέπει κανονικά... αλλά μάλλον σου λείπει η άδεια...

Αντίθετα στο iGO primo τους δείχνει κανονικά. Περίεργα πράγματα..

Ναι είναι διαφορετικό από το Primo γιατί το Next είναι πιό απαιτητικό στο θέμα αδειών.

Link to comment
Share on other sites

Αν

 

δηλαδή διαθέτεις και την απαραίτητη license για ΤΤ 06.15 χάρτες...

 

τότε αυτό συμβαίνει μόνο όταν έχεις επιλέξει προς χρήση από το mapchanger χάρτη Here (υπό την προϋπόθεση ότι διαθέτεις τις απαραίτητες άδειες για Here και ΤΤ χάρτες.)

 

Πιο πάνω είπες ότι τους βλέπει κανονικά... αλλά μάλλον σου λείπει η άδεια...

 

Ναι είναι διαφορετικό από το Primo γιατί το Next είναι πιό απαιτητικό στο θέμα αδειών.

Τελικά μάλλον λείπει το license όπως λες. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η λύση στο πρόβλημα που αναφέρεις έχει δοθεί εδώ.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Πως γίνεται να με προειδοποιεί για τη στροφή νωρίτερα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...