Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε στο iGO ρυθμισεις>ηχοι και προειδοποιησεις και δες τι γραφει στην γλωσσα φωνης. Αν γραφει: Ελληνικα - Venera v229228, το TTS Pro θα ειναι σβηστό και οι φωνες δεν ειναι μεσα. Κλεινεις το iGO, πηγανεις στο μαρκετ και ξανακατεβαζεις το Svox Claccic(κανεις καταργηση το παλιο). Ανοιγεις το iGO πας παλι στις φωνες θα λεει παλι venera, πατας πανω και θα σου εχει μεσα και την Ariadne οποτε επιλεγεις και θα εχεις πλεον σε λειτουργια το TTS Pro.

Δηλαδή όπως είμαι τώρα θέλει απεγκατάσταση το SVOX CLASSIC, μετά ξανά εγκατάσταση από Μαρκετ, και πηγαίνοντας στο IGO πατάω στο VENERA και μετά όλα οκ;Πάντως τώραμ χωρίς να κάνω τα παραπάνω, μου γράφει έκδοση 3.1 για το Venera.Πατώντας πάνω του, απλά κάνει τεστ της φωνής.Δεν έχει να επιλέξεις κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν ξαναεγκαταστησεις το svox λογικα θα δει και τις φωνες της Αριαδνης που τωρα δεν βλεπει. Πατωντας πανω στο venera θα πρεπει να σου ανοιξει το μενου με ολες τις φωνες για να επιλεξεις. Εκτος και αν δεν εχεις περασει σωστα τις φωνες...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τζίφος.

Ξαναπέρασα το SVOX και τίποτα δεν άλλαξε.Δεν βλέπει τις TTS.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ τον πόνο μου, γιατί αυτό το igo primo μου χει σπάσει τα νεύρα εδώ και κάτι μέρες.

το έκανα εγκατάσταση αλλά με το που το τρέχω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι o φάκελος data/data/com.navngo.igo.javaclient/licence δεν υπάρχει ή είναι ημιτελής.

από ότι έχω καταλάβει θα έπρεπε o φάκελος αυτος να βρίσκεται μέσα στο data zip;

γιατί σε όσα data zip και αν κατέβασα δεν περιείχε τέτοιο φάκελο κανένα.

δοκίμασα να τον φτιάξω εγώ και να τον βάλω μέσα στο data zip , αλλά και πάλι τζίφος.

αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Διαγραψτε τα παντα και ξανακατεβαστε τα και ξαναπεραστε τα. Ισως καποια αρχεια να μην αντιγραφηκαν επιτυχως ακομα και οταν τα κατεβαζατε στο pc, εμενα μου εχει συμβει. Πρεπει να πω οτι το iGO Primo ειναι πολυ μπροστα απο ολες τις αποψεις απο οποιδηποτε αλλο προγραμμα και χαιρομαι πολυ που το εχουμε στο Android. Καλη επιτυχια!
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ τον πόνο μου, γιατί αυτό το igo primo μου χει σπάσει τα νεύρα εδώ και κάτι μέρες.

το έκανα εγκατάσταση αλλά με το που το τρέχω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι o φάκελος data/data/com.navngo.igo.javaclient/licence δεν υπάρχει ή είναι ημιτελής.

από ότι έχω καταλάβει θα έπρεπε o φάκελος αυτος να βρίσκεται μέσα στο data zip;

γιατί σε όσα data zip και αν κατέβασα δεν περιείχε τέτοιο φάκελο κανένα.

δοκίμασα να τον φτιάξω εγώ και να τον βάλω μέσα στο data zip , αλλά και πάλι τζίφος.

αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος.

Εμένα το path για το Licence είναι: igo/licence

Φάκελο data δεν έχω πουθενά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αν και έχω δει στους όρους χρήσης ότι δεν πρέπει να απαντάμε με ευχαριστώ και λοιπά, θέλω να πω ότι ότι αυτό το φόρουμ έχει εκλεκτά μέλη που τιμούν με την παρουσία τους και όλους τους υπόλοιπους που κατά καιρούς παθιαζόμαστε με το ίδιο αντικείμενο.
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορείς να ανεβάσεις κάπου πάλι τα voices; γιατί από rapidshare βγάζει deleted file

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πρόβλημα που είχα με το Ελληνικό qwerty λύθηκε με το language file που ανέβασε ένας φίλος πιο πίσω. Καλό workaround να βάλεις το πληκτρολόγιο εκεί αφού δε μας αφήνει να πειράξουμε το data.zip
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις κάπου πάλι τα voices; γιατί από rapidshare βγάζει deleted file

Mediafire Link για σένα:

http://www.mediafire.com/?4dcg5aaa7nj5hra

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο primo έχετε αρχείο dem;

(για το ανάγλυφο εδάφους)

θυμάμαι ότι υπήρχε ένα αρχείο στους εκδόσεις wm.

NASA η και τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο primo έχετε αρχείο dem;

(για το ανάγλυφο εδάφους)

θυμάμαι ότι υπήρχε ένα αρχείο στους εκδόσεις wm.

NASA η και τέτοιο.

 

Υπάρχει και της cgiar

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο primo έχετε αρχείο dem;

(για το ανάγλυφο εδάφους)

θυμάμαι ότι υπήρχε ένα αρχείο στους εκδόσεις wm.

NASA η και τέτοιο.

 

Είχα αυτό που έπαιζε για το Ndrive αλλά ήταν 200+mb και δεν προσφερε κάτι το ιδιαίτερο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οκ υποθέτω ότι πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν κάτι τα 2.(NASA και Cgiar)

σωστά;

ή προτείνετε κάποιο ως πιο ολοκληρωμένο;

Link to comment
Share on other sites

οκ υποθέτω ότι πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν κάτι τα 2.(NASA και Cgiar)

σωστά;

ή προτείνετε κάποιο ως πιο ολοκληρωμένο;

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι καλη ιδεα να βαλεις dem στο τηλεφωνο. Θυμαμαι οτι βάραινε στα PNA πολυ, υπαρχει κανεις που χρησιμοπιει σε Android dem kai building? Οσον αφορα την γενικοτερη απεικονιση παντως, τα παιδια με τα poi εχουνε κανει φοβερη δουλεια και το αποτελεσμα σε αυτο που βλεπεις παρα πολυ καλο απο αποψη πληροτητας και αισθητικης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι καλη ιδεα να βαλεις dem στο τηλεφωνο. Θυμαμαι οτι βάραινε στα PNA πολυ, υπαρχει κανεις που χρησιμοπιει σε Android dem kai building? Οσον αφορα την γενικοτερη απεικονιση παντως, τα παιδια με τα poi εχουνε κανει φοβερη δουλεια και το αποτελεσμα σε αυτο που βλεπεις παρα πολυ καλο απο αποψη πληροτητας και αισθητικης.

 

Έχω εγώ dem και building και δεν έχω κανένα πρόβλημα στο hd2.

Αρχεία dem έχω της cgiar. Δεν θυμάμαι γιατί είχα αλλάξει από της nasa :lol:

Εντάξει για τα building μπορώ να δεχτώ πως δεν προσφέρουν τίποτα, αλλά χωρίς dem δεν γίνεται, δεν μου αρέσει και εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα στο πρόγραμμα δεν το βγάζω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ dem και building και δεν έχω κανένα πρόβλημα στο hd2.

Αρχεία dem έχω της cgiar.

Δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω. Εμενα ουτε το dem μου λειπει γιατι δεν το εχω συνηθισει, αλλα τωρα λεω να κανω μια δοκιμη. Που τα βρισκουμε αυτα της cgiar?

Link to comment
Share on other sites

Στο Χ5 έχω dem, buildings, landmarks και πάει μια χαρά. Ειδικά το primo δείχνει και έντονα το ανάγλυφο του εδάφους οπότε το dem είναι ακόμα πιο χρήσιμο. Είχα συγκρίνει παλιότερα το nasa με το cgiar και δεν είχαν καμία διαφορά στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Στο PRIMO στην εκφώνηση των καμερών με tts πάντα ενώ την πρώτη φορά τις εκφωνεί καλά μετά κάτι λέει συλλαβίζοντας στα αγγλικά. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα, ενώ η φωνή της αριάδνης δουλεύει μια χαρά, τα ονόματα των δρόμων τα λέει συλλαβιστά, και μάλιστα στα Αγγλικά. Γνωρίζει κανείς πως το διορθώνουμε;;;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, ενώ η φωνή της αριάδνης δουλεύει μια χαρά, τα ονόματα των δρόμων τα λέει συλλαβιστά, και μάλιστα στα Αγγλικά. Γνωρίζει κανείς πως το διορθώνουμε;;;

 

Για δες τι λεει στο Ρυθμισεις>Ρυθμισεις>Τοπικες

Link to comment
Share on other sites

Λέει Ελληνικα for igo primo 2.0, igo primo 1.2, tts v5 zervdim κλπ. Αλλά τίποτα. Η αριάδνη πάλι τα λέει αγγλικα συλλαβιστά. Στα voices έχω βάλει τα 3 zip που πόσταρε ένας φίλος παραπάνω και έχω επιλέξει ελληνικα παντού. Και η γλώσσα του κινητού ακόμα στα ελληνικά είναι.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Στο PRIMO στην εκφώνηση των καμερών με tts πάντα ενώ την πρώτη φορά τις εκφωνεί καλά μετά κάτι λέει συλλαβίζοντας στα αγγλικά. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό?

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...