Jump to content

Honor (U8860)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/huawei_u8860_honor-review-707p3.php

 

 

Αntutu: 3528.....το Atrix 5400 σε στοκ κατάσταση. Αστο καλύτερα!

 

Φίλε μου τα benchmarks δεν μου λένε απολύτως τίποτα. Αυτό που μετράει είναι η καθημερινότητα. Και εκεί το Honor ΔΕΝ σκαλώνει όπως το Motorola. Στο λέω γιατί την είχα τη συσκευή και ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paιδια στο θεμα οθονης τι λεει?τα χρωματα και η ευκρηνεια ειναι ασ πουμε σαν του arc?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ήθελα να Κάνο μια ερωτηση.εχω πάρει το u8860 wuawei αλά δεν έχει εγκατεστημένο το εικονίδιο Android Market πως μπορώ να το εγκαταστήσω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να Κάνο μια ερωτηση.εχω πάρει το u8860 wuawei αλά δεν έχει εγκατεστημένο το εικονίδιο Android Market πως μπορώ να το εγκαταστήσω ευχαριστώ

 

Έχεις ήδη πάρει απάντηση στο άλλο θέμα που έχεις ρωτήσει. Ας μην επαναλαμβανόμαστε παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι εδώ και 3 μέρες ευτυχής κάτοχος του κινητού και επειδή έχει πέσει λίγο θάψιμο ( λόγω τιμής βασικά )

και δεν υπάρχει τρελό ενδιαφέρον για το θέμα είπα να κάνω κι εγώ ένα σύντομο review.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι ο super duper χρήστης Android ούτε τρελός fan κανενός λειτουργικού

( μια μικρή συμπάθεια στο symbian αλλα οκ, μέχρι εκεί ), απλά θέλω ένα κινητό να κάνω σωστά και καλά τη δουλειά μου.

 

Προσωπικά κριτήρια ( σε γενικές γραμμές ):

1) Μπαταρία

2) Οθόνη μεγάλη/ευανάγνωστη

3) Ποιότητα επικοινωνίας ( ακουστικό, σήμα κλπ )

4) Ευχρηστία

5) Ένα led στην κάμερα, κυρίως για κάποιες σπάνιες νυχτερινές λήψεις φώτο ( λόγω δουλειάς ) και για φακό ίσως.

6 ) Sar ( επειδή βασικά έχω το κινητό αναγκαστικά στη ζώνη μου για 8-10 ώρες τη μέρα, λόγω δουλειάς )

 

Συμπεράσματα κατά την τρίτη μέρα :

 

1) Μπαταρία= ΚΤΗΝΟΣ!

Θυμάμαι στο wildfire s είχα τελειώσει τη μπαταρία στις 5 πρώτες ώρες,

στο Honor μετά από 6 ώρες συνεχούς σκαλίσματος, wifi, market, κατέβασμα εφαρμογών, sync κλπ η μπαταρία ήταν κοντά στο 60%....

δηλαδή μετά από καλιμπράρισμα και μερικούς κύκλους φόρτισης πόσο θα πάει...? :p .

Η πρώτη φόρτιση έβγαλε ακριβώς 50 ώρες , σκάλισμα τη δεύτερη μέρα περίπου 3 ώρες και λίγο πριν τελειώσει

συνεχόμενα youtube για περίπου 2 ώρες. Ανοιχτό συνεχώς το βράδυ.

Το κινητό μόνιμα σε 3g δίκτυο, αφού έχω κλείσει με εφαρμογή το 2g, καθώς έχω ένα κουφό πρόβλημα με τη wind στη περιοχή μου

και το 2g σήμα είναι χάλι μαύρο...!

Για να είμαι εντελώς αντικειμενικός πρέπει να δω τι θα κάνει σε 1-2 βδομάδες αλλά μέχρι τότε 9/10

 

2) Οθόνη = μια χαρά ( για μένα τουλάχιστον ). Ναι δεν είναι η super οθόνη κάποιων samsung ή sony

αλλά κάνει πολύ καλά τη δουλειά της. Μεγάλη, φωτεινή, ευανάγνωστη ( ακόμα και κάτω από ήλιο )

και πολλή καλή ευκρίνεια ( 245 ppi ). Τα χρώματα θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο κορεσμένα αλλά οκ,

δεν μπορώ να πω σε καμία περίπτωση ότι δείχνουν χάλια ή ξεπλυμένα, μια χαρά είναι. 8/10

 

3) Ποιότητα επικοινωνίας = εξαιρετική.

Δυνατό και καθαρό ηχείο/ringtones, δυνατό και καθαρό ακουστικό είτε στο αυτί είτε σε ανοιχτή, καθαρό μικρόφωνο. 9/10

 

4) Ευχρηστία = Πάρα πολύ καλή. Το customization που έχει κάνει η Huawei είναι υποδειγματικό με αποτέλεσμα το κινητό να πηγαίνει σφαίρα παντού.

Δε κολλάει, είναι απόλυτα smooth, απλά εύχρηστα menou.

Έχει " κλέψει " λίγο και τον τρόπο της apple να κάνεις φακέλους τραβώντας ένα εικονίδιο πάνω στο άλλο

( μπορείτε να το δέιτε σε video στο youtube ), οπότε όλα καλά.

Προσωπικά με έχει βολέψει αφάνταστα να έχω μία Home screen, μία με διάφορα widgets και μία με όλες τις συχνές εφαρμογές μόνες ή σε φακέλους, σύνολο 3 screens , όλα τακτοποιημένα και εύκολα προσβάσιμα.

 

5 ) Για το led τι να πω, υπάρχει και κάνει τη δουλειά του... :p

 

6 ) Sar = 0.376 W/Kg στο αυτί, 0.489 W/Kg στο σώμα ( τιμές EU ), τα σχόλια περιττεύουν ... :p 10/10

 

Όλα τα παραπάνω με 2.3.6, αν αλλάξει κάτι με την ICS που επίσημα θα πάρει, αυτό δεν μπορώ να το ξέρω φυσικά.

 

Το ένα αρνητικό για κάποιους ( το είχα διαβάσει / ακούσει σε κάποια review, αλλά όχι σε όλα, οπότε δε ξέρω αν αλλάζει με κάποιο update ) ίσως είναι ότι η οθόνη δεν είναι πάρα πολύ ευαίσθητη ή για να το θέσω σωστότερα δεν είναι υπερευαίσθητη. Όχι ότι δημιουργεί πρόβλημα στη χρήση του κινητού ή δεν υπακούει, καμία σχέση, απλά σε κάποιες περιπτώσεις ( πχ sms ) αν πας να κάνεις πολύ γρήγορο tap ή double tap υπάρχει περίπτωση το δεύτερο γρήγορο tap να το χάσεις. Εγώ το προτιμώ αυτό ώστε να αποφεύγονται διάφορα missclicks και εξάλλου ποτέ δεν έγραφα sms με ταχύτητα του φωτός :lol:

Επίσης θα δείξει αν τυχόν αλλάξει με τη χρήση screen protector, όταν τα παραλάβω θα πω.

 

Το δεύτερο και ουσιαστικό αρνητικό είναι η τιμή του ( 282 ευρώ ). Ναι θα έπρεπε να κάνει τουλάχιστον 30-40 ευρώ λιγότερα τώρα που βγήκε και σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Παρόλα αυτά αν κάποιος το πάρει ακόμα και σε αυτά τα λεφτά και ξέρει τι θέλει δεν θα το μετανιώσει σε καμία περίπτωση.

 

Όσον αφορά το θέμα μονοπύρηνο ή πολυπύρηνο, ισχύει ότι και στους υπολογιστές. Αν κάποιος κάνει ¨άπειρο¨ multitasking με 15-20 εφαρμογές ταυτόχρονα, οκ ας πάει σε πολυπύρηνο. Για το μέσο χρήστη όμως που σπάνια θα έχει πάνω από 5-6 εφαρμογές να τρέχουν ένας και καλός πυρήνας στα 1.4 Ghz είναι αρκετός, για να μη πω και πιο γρήγορος σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Αυτά, συγγνώμη αν σας κούρασα και στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε ερώτηση μπορώ να απαντήσω :)

Edited by athanaso77
Αφαίρεση αγγελίας
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εχω περάσει ADROID 4.0.3 . η συσκευή είχε από την εταιρία το IGO εγκατεστημένο τώρα με την αναβάθμιση χάθηκε. Το βρίσκω στον FILE MANAGER αλά δεν μπορώ να το Κάνο εγκατάσταση τι μπορώ να Κάνο καμία Βοήθιο ευχαριστώ. . .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λοιπόν είμαι εδώ και 3 μέρες ευτυχής κάτοχος του κινητού και επειδή έχει πέσει λίγο θάψιμο ( λόγω τιμής βασικά )

και δεν υπάρχει τρελό ενδιαφέρον για το θέμα είπα να κάνω κι εγώ ένα σύντομο review.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι ο super duper χρήστης Android ούτε τρελός fan κανενός λειτουργικού

( μια μικρή συμπάθεια στο symbian αλλα οκ, μέχρι εκεί ), απλά θέλω ένα κινητό να κάνω σωστά και καλά τη δουλειά μου.

 

Προσωπικά κριτήρια ( σε γενικές γραμμές ):

1) Μπαταρία

2) Οθόνη μεγάλη/ευανάγνωστη

3) Ποιότητα επικοινωνίας ( ακουστικό, σήμα κλπ )

4) Ευχρηστία

5) Ένα led στην κάμερα, κυρίως για κάποιες σπάνιες νυχτερινές λήψεις φώτο ( λόγω δουλειάς ) και για φακό ίσως.

6 ) Sar ( επειδή βασικά έχω το κινητό αναγκαστικά στη ζώνη μου για 8-10 ώρες τη μέρα, λόγω δουλειάς )

 

Συμπεράσματα κατά την τρίτη μέρα :

 

1) Μπαταρία= ΚΤΗΝΟΣ!

Θυμάμαι στο wildfire s είχα τελειώσει τη μπαταρία στις 5 πρώτες ώρες,

στο Honor μετά από 6 ώρες συνεχούς σκαλίσματος, wifi, market, κατέβασμα εφαρμογών, sync κλπ η μπαταρία ήταν κοντά στο 60%....

δηλαδή μετά από καλιμπράρισμα και μερικούς κύκλους φόρτισης πόσο θα πάει...? :p .

Η πρώτη φόρτιση έβγαλε ακριβώς 50 ώρες , σκάλισμα τη δεύτερη μέρα περίπου 3 ώρες και λίγο πριν τελειώσει

συνεχόμενα youtube για περίπου 2 ώρες. Ανοιχτό συνεχώς το βράδυ.

Το κινητό μόνιμα σε 3g δίκτυο, αφού έχω κλείσει με εφαρμογή το 2g, καθώς έχω ένα κουφό πρόβλημα με τη wind στη περιοχή μου

και το 2g σήμα είναι χάλι μαύρο...!

Για να είμαι εντελώς αντικειμενικός πρέπει να δω τι θα κάνει σε 1-2 βδομάδες αλλά μέχρι τότε 9/10

 

2) Οθόνη = μια χαρά ( για μένα τουλάχιστον ). Ναι δεν είναι η super οθόνη κάποιων samsung ή sony

αλλά κάνει πολύ καλά τη δουλειά της. Μεγάλη, φωτεινή, ευανάγνωστη ( ακόμα και κάτω από ήλιο )

και πολλή καλή ευκρίνεια ( 245 ppi ). Τα χρώματα θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο κορεσμένα αλλά οκ,

δεν μπορώ να πω σε καμία περίπτωση ότι δείχνουν χάλια ή ξεπλυμένα, μια χαρά είναι. 8/10

 

3) Ποιότητα επικοινωνίας = εξαιρετική.

Δυνατό και καθαρό ηχείο/ringtones, δυνατό και καθαρό ακουστικό είτε στο αυτί είτε σε ανοιχτή, καθαρό μικρόφωνο. 9/10

 

4) Ευχρηστία = Πάρα πολύ καλή. Το customization που έχει κάνει η Huawei είναι υποδειγματικό με αποτέλεσμα το κινητό να πηγαίνει σφαίρα παντού.

Δε κολλάει, είναι απόλυτα smooth, απλά εύχρηστα menou.

Έχει " κλέψει " λίγο και τον τρόπο της apple να κάνεις φακέλους τραβώντας ένα εικονίδιο πάνω στο άλλο

( μπορείτε να το δέιτε σε video στο youtube ), οπότε όλα καλά.

Προσωπικά με έχει βολέψει αφάνταστα να έχω μία Home screen, μία με διάφορα widgets και μία με όλες τις συχνές εφαρμογές μόνες ή σε φακέλους, σύνολο 3 screens , όλα τακτοποιημένα και εύκολα προσβάσιμα.

 

5 ) Για το led τι να πω, υπάρχει και κάνει τη δουλειά του... :p

 

6 ) Sar = 0.376 W/Kg στο αυτί, 0.489 W/Kg στο σώμα ( τιμές EU ), τα σχόλια περιττεύουν ... :p 10/10

 

Όλα τα παραπάνω με 2.3.6, αν αλλάξει κάτι με την ICS που επίσημα θα πάρει, αυτό δεν μπορώ να το ξέρω φυσικά.

 

Το ένα αρνητικό για κάποιους ( το είχα διαβάσει / ακούσει σε κάποια review, αλλά όχι σε όλα, οπότε δε ξέρω αν αλλάζει με κάποιο update ) ίσως είναι ότι η οθόνη δεν είναι πάρα πολύ ευαίσθητη ή για να το θέσω σωστότερα δεν είναι υπερευαίσθητη. Όχι ότι δημιουργεί πρόβλημα στη χρήση του κινητού ή δεν υπακούει, καμία σχέση, απλά σε κάποιες περιπτώσεις ( πχ sms ) αν πας να κάνεις πολύ γρήγορο tap ή double tap υπάρχει περίπτωση το δεύτερο γρήγορο tap να το χάσεις. Εγώ το προτιμώ αυτό ώστε να αποφεύγονται διάφορα missclicks και εξάλλου ποτέ δεν έγραφα sms με ταχύτητα του φωτός :lol:

Επίσης θα δείξει αν τυχόν αλλάξει με τη χρήση screen protector, όταν τα παραλάβω θα πω.

 

Το δεύτερο και ουσιαστικό αρνητικό είναι η τιμή του ( 282 ευρώ ). Ναι θα έπρεπε να κάνει τουλάχιστον 30-40 ευρώ λιγότερα τώρα που βγήκε και σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Παρόλα αυτά αν κάποιος το πάρει ακόμα και σε αυτά τα λεφτά και ξέρει τι θέλει δεν θα το μετανιώσει σε καμία περίπτωση.

 

Όσον αφορά το θέμα μονοπύρηνο ή πολυπύρηνο, ισχύει ότι και στους υπολογιστές. Αν κάποιος κάνει ¨άπειρο¨ multitasking με 15-20 εφαρμογές ταυτόχρονα, οκ ας πάει σε πολυπύρηνο. Για το μέσο χρήστη όμως που σπάνια θα έχει πάνω από 5-6 εφαρμογές να τρέχουν ένας και καλός πυρήνας στα 1.4 Ghz είναι αρκετός, για να μη πω και πιο γρήγορος σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Αυτά, συγγνώμη αν σας κούρασα και στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε ερώτηση μπορώ να απαντήσω :)

 

Απιστευτο review. Φιλε με καλυπτεις 100%. Ειμαι κι εγω κατοχος του Honor...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους το έχουν σας έχει βγάλει κανένα ελάτωμα?

αξίζει η αγορά του?

 

Αξιζει με τα 1000 φιλε. Ταχυτατο και μπαταρια για oscar...Προσωπικά απολυτα ικανοποιημενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγοι και καλοί μου φαίνεται το έχουμε στη Ελλάδα...lol

Τι ελάττωμα ...? πήγα και πήρα ο ηλίθιος μετά από λίγες μέρες στην κοπελιά μου το Neo V γιατί της άρεσε ( :mad: ) και μου φαίνεται ότι σέρνεται εντελώς σε σχέση με το Honor...

( με 2.3.6 και τα 2 )

Για μπαταρία δεν το συζητάμε, συνεχίζω και το ξεσκίζω άπειρα καθημερινά και με τίποτα δεν πέφτω κάτω από 2 μέρες :p

 

Μοναδικό ελάττωμα είναι η τιμή του, αν και άρχισε να πέφτει νομίζω και η όχι υπερευαίσθητη οθόνη του που κάποιους μπορεί να μην τους βολεύει σε πολύ γρήγορα πχ sms ή παιχνίδια ( και αυτό βελτιώνεται με το Sgs screen booster για όσους ενδιαφέρονται )

Link to comment
Share on other sites

πηρε το honor η κοπελα μου και επιβεβαιωνω για την απιστευτη μπαταρια του (ειμαι κατοχος SGSII). εχς μια απορια και δεν μπορω να βρω απαντηση πουθενα. πως μπορουμε να επιλεξουμε που θα αποθηκευονται οι φωτογραφιες και τα βιντεο που τραβααμε, στην εσωτερική ή την εξωτερική καρτα SD???

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι τι ρυθμισεις εβαλες στο screen.booster?

 

Αν θυμάμαι καλά κατέβασα μόνο την κεντρική επιλογή τέρμα κάτω, με τις άλλες δεν πειραματίστηκα και είδα αρκετή διαφορά στο γράψιμο, μετά το έβγαλα.

 

εγώ το έβαλα απλώς για δοκιμή γιατί δεν έχω θέμα με την ευαισθησία, στα μηνύματα ήμουνα τραγικά αργός από τα νιάτα μου πόσο μάλλον στα 37 μου....:lol: δεν με νοιάζει να γράφω με ταχύτητα φωτός...

και παιχνίδια δε παίζω καθόλου στο κινητό οπότε για ποιο λόγο να έχω μια εφαρμογή να μου τρώει 3-4 MB από τη μνήμη?λίγα μεν αλλά λόγο δεν είχα. εσύ χρειάζεσαι τόσο γρήγορο tapping...? βασικά νομίζω ότι δεν είναι θέμα hardware, μάλλον δεν έχει κάνει και το καλύτερο καλιμπράρισμα της οθόνης η Huawei, ίσως αλλάξει με κάποιο update αλλά τρέχα γύρευε τώρα...:p

Link to comment
Share on other sites

πηρε το honor η κοπελα μου και επιβεβαιωνω για την απιστευτη μπαταρια του (ειμαι κατοχος SGSII). εχς μια απορια και δεν μπορω να βρω απαντηση πουθενα. πως μπορουμε να επιλεξουμε που θα αποθηκευονται οι φωτογραφιες και τα βιντεο που τραβααμε, στην εσωτερική ή την εξωτερική καρτα SD???

ευχαριστω!

 

 

...γιατί νομίζω ότι by default πάνε στην εξωτερική SD...?

Link to comment
Share on other sites

...γιατί νομίζω ότι by default πάνε στην εξωτερική SD...?

 

πολυ κουλο αυτο αν οντως ισχυει. δηλαδη δν μπορεις να επιλεξεις που τα αποθηκευονται αυτα που τραβας?

Link to comment
Share on other sites

@djlevo7

καλά γιατί να επιλέγεις? υπάρχει περίπτωση να βάζεις φώτο ή βίντεο στην εσωτερική μνήμη και όχι την SD...? :confused:

 

βρήκα λίγο χρόνο σήμερα και πριν λίγο έγινα και rooted :dance:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα ρουταρες φιλε;

 

Πρώτον μιλάμε για Root σκέτο ε? στη stock 2.3.6 πάντα. Προς το παρών δεν υπάρχει χρόνος για πειράματα με custom Rom/Miui/ICS κλπ. Γενικά άπειρες πληροφορίες θα βρεις στο σχετικό θέμα στο xda.

 

Πρώτα δοκίμασα τη μέθοδο που λέει εδώ αλλά τζίφος, μάλλον δεν είναι συμβατή η ROM που το δίνει η Wind στην Ελλάδα.

( Τουλάχιστον το δικό μου φοράει μια U8860V100R001EURC00B75, η πλάκα είναι ότι δεν την είδα αλλού σε κάποιο site ).

Κόλλησε εξ αρχής πολύ πριν φτάσω καν στο SuperOneClick .

 

Μετά δοκίμασα αυτό εδώ και όλα οκ :D

Τη μέθοδο που λέει για root access μόνο, άσε τα περί ICS που λέει στην αρχή.

 

Αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ! Τη recovery image παρτην από εδώ !!! ( Αυτό που λέει en.rar, η άλλη είναι κινέζικη image ) γιατί αυτή που έχει το link της δευτερης μεθόδου είναι ελαφρώς προβληματική.

Θα δεις ότι το λέει και στην αρχή του νήματος στο xda.

Εννοείται ότι δεν είμαι υπεύθυνος για τις οδηγίες που αναφέρουν τα παραπάνω site ε ? :rolleyes:

 

Aν δε βγάζεις άκρη πες μου να κάνω ένα σύντομο οδηγό στα ελληνικά μόλις βρω λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όντας κάτοχος (για σχεδόν ένα χρόνο) του Χ5 Pro και απόλυτα ευχαριστημένος απο τη συσκευή των Κινέζων και μετά απο ένα πολύ σύντομο πέρασμα απο τους Κορεάτες της Samsung (Galay S Plus) η φυσική εξέλιξη ήταν το πέρασμα στο Huawei Honor...

Τελείως υποψιασμένος, λοιπόν, για το τι θα πρέπει να περιμένω απο τη συσκευή, τα μενού, τον χειρισμό κλπ, βρέθηκα σε ένα κατάστημα της wind όπου η ευγενέστατη υπάλληλος με ενημέρωσε για τον τρόπο φόρτισης της συσκευής.

-"Μόλις αδειάσει η μπαταρία θα το βάλετε για 6-8 ώρες και θα επαναλάβετε τη διαδικασία άλλες 2-3 φορές"...

Είπα ένα καλά, android είναι, μέρα παρα μέρα θα θέλει φόρτισμα και έφυγα.

Το απογευματάκι, επιστρέφοντας στο σπίτι απο τη δουλειά, ξεκίνησα το σκάλισμα του κινητού, ενεργοποίηση, επαφές, κατέβασμα εφαρμογών και περίμενα (ο ανόητος) να αδειάσει η μπαταρία για να το έχω φορτισμένο την επόμενη το πρωί...

Αμ δέ...

Κάπου στις 3 το βράδυ παράτησα τη συσκευή με τη μπαταρία στο 40% και πήγα για ύπνο... η συσκευή άδειασε τελικά αργά το βράδυ της επόμενης ημέρας... Φόρτισμα όλο το βράδυ, και σκάλισμα απο την επόμενη το πρωί στο φούλ...

Μπράβο στους Κινέζους. Τίποτε άλλο. Επιτέλους ένα android κινητό με αξιοπρεπέστατη μπαταρία, εξαιρετικά specs, και τίμια τιμή...

Μόνη ένσταση; Καλόμαθα απο τη φωτογραφική της Samsung... Άν το διορθώσουν και αυτό θα έχουν φτιάξει τις απόλυτες συσκευές...

Ά! και μια πρόταση! Άν μας επιτρέψουν να επιλέγουμε τις συντομεύσεις της καταπληκτικής lock screen θα μας λύσουν τα χέρια...

Μαγκιά δεν είναι να έχεις κάποιον να σε ακολουθεί.

Μαγκιά είναι να τον έχεις πλάι σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με ποιο προγραμμα ρουταρες φιλε;

 

ελα φιλε καλησπερα εχοθμε τον ιδιο αριθμο εκδοσης

αλλα δεν μπορω να το κανω root εχω δοκιμασε πολλα αλλα νομιζω πως με τον δικο σου τροπο ειμαι πιο κοντα...

κανω αυτο με την ροζ οθονη με τον fakelo img τον ονομαζω .orgκλλ... αλλα μετα οτα παταω το volume up κ to power up για να παω se recovery mode με βγαζει μπλε οθονη κ κολλαει εκει

αν μπορεις σςε παρακαλω μια βοηθειαααα

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε καλησπερα εχοθμε τον ιδιο αριθμο εκδοσης

αλλα δεν μπορω να το κανω root εχω δοκιμασε πολλα αλλα νομιζω πως με τον δικο σου τροπο ειμαι πιο κοντα...

κανω αυτο με την ροζ οθονη με τον fakelo img τον ονομαζω .orgκλλ... αλλα μετα οτα παταω το volume up κ to power up για να παω se recovery mode με βγαζει μπλε οθονη κ κολλαει εκει

αν μπορεις σςε παρακαλω μια βοηθειαααα

 

1) Σίγουρα έχεις κατεβάσει το σωστό custom recovery απο το link που παραθέτω ε?

2) Δοκίμασε να ονομάσεις το stock recovery σε recovery-bak.img πχ ή κάτι τέτοιο, μην αλλάξεις την κατάληξη του αρχείου και να αφήσεις το custom recovery να φαίνεται ως recovery.img. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κρατήσεις αντίγραφό της γνήσιας recovery στο κινητό και κάπου στον υπολογιστή σου γιατί θα σου ξαναχρειαστεί αν δοκιμάσεις να περάσεις κάποια stock ROM.

3) Φάκελος dload να μην υπάρχει

4) Το Fast Βοοτ ( γρήγορη επανεκκίνηση ) το έχεις απενεργοποιήσει?

 

Η stock ROM που φοράμε υπάρχει εδω καλού κακού.

Αυτή και η 870 από το γερμανικό site της Huawei έχουν σίγουρα pink screen.

Αν δε βαριέσαι βγήκε τώρα και αυτή η μέθοδος αλλά δε ξέρω αν δουλεύει στο GB ή είναι μόνο για ICS.

 

Εννοείται πως ότι κάνεις είναι με δικιά σου ευθύνη ε...? :)

Link to comment
Share on other sites

οκ θαθ το δοκιμασω κ θα σου πω εσενα παντως με αυτην την μεθοδο rootare κανονικα ετσι???

περιεργο αφου εχουμε την ιδια εκδοση!!!

 

οκ θαθ το δοκιμασω κ θα σου πω εσενα παντως με αυτην την μεθοδο rootare κανονικα ετσι???

περιεργο αφου εχουμε την ιδια εκδοση!!!

μπα μαλλον δεν θα γινω root ποτε

τα δοκιμασα ολα οσα ειπες captain αλλα τιποτα δεν λεει ναμε αφησει

με το προηγουμενο κιν δεν ειχα κανενα προβλημα zte blade με αυτο εχουν σπασει τα νευρα μου:lol::lol::lol:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

τι να πω, δε μπορώ να καταλάβω κάποιο βήμα χάνεις κάπου αλλά τώρα ποιο και πως δε μπορώ να φανταστώ...

...μπλε οθόνη εγώ δεν είδα ποτέ...

πάντως οι 870/875 είναι οι πιο smooth, battery friendly και με καλή διαχείριση μνήμης stock ROMs

Link to comment
Share on other sites

τι να πω, δε μπορώ να καταλάβω κάποιο βήμα χάνεις κάπου αλλά τώρα ποιο και πως δε μπορώ να φανταστώ...

...μπλε οθόνη εγώ δεν είδα ποτέ...

πάντως οι 870/875 είναι οι πιο smooth, battery friendly και με καλή διαχείριση μνήμης stock ROMs

 

δεν ξερω ρε συ captain τι να σου πω παντος δεν ειναι κ καμια δυσκολη διαδικασια για να κανω κανενα λαθος.τα βηματα ειναι απλα

συνδεω το κιν με τον pc παταω απο το κιν να με αφησει να δω την sd μεταφερω εκει

την su-3.0.3.2-signed.zip μεσα στην sd κοιταω να μην εχει κανενα φακελο dload αν εχει τον σβηνω

εχω απενεργοποιησει την επιλογη για fast boot

κλεινω το τηλ το ανοιγω ξανα κρατώντας volume+ volume- μολις γινει ροζ οθονη τα αφηνω ξανασυνδεω το usb παω στο φακελο image,παω στο recovery img το κανω μετονομασια σε κατι αλλο φερνω κ το recovery-v8.img εκει το κανω μετονομασια σε recovery img βγαζω μπαταρια

ανοιγω ξανα το κιν κρατωντας πατημενο το πληκτρο volume+ κ βλεπω μια μπλε οθονη κ εκει κολλαω..........

δεν ξερω τι αλλο να κανω δοκιμασα κ με το oneclick, κ με την αλλη μεθοδο την καινουρια που μου εστειλες τιποτα,δοκιμασα κ με z4root τιποτα

οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor (U8860)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...