Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω αγοράσει την άδεια για όλη την Ευρώπη με χρεωστική κάρτα. Πήγα φέτος Κεφαλλονιά, Αθήνα και με πήγε μια χαρά. Άμα σε ενδιαφέρει αξίζει πάντως. Τη συναλλαγή την έκανα μέσα από την εφαρμογή. Δυστυχώς κάποια άλλη εφαρμογή στο SamsungApps δεν υπάρχει...

Κάτι άλλο έπαιξα το Earth and Legend και έχω να πω ότι είναι φοβερό παιχνίδι....

 

Το αγόρασα και εγώ μέσα από την εφαρμογή αλλά οι χάρτες και η πλοήγηση είναι κλειδωμένα ! Τι πρέπει να κάνω για να τα ξεκλειδώσω ;

Αγόρασα μόνο τους ελληνικούς χάρτες (23.99€) και τους έχω κατεβάσει, έχουν μέγεθος γύρω στα 100ΜΒ.

Help please !

 

Αναφέρομαι στο Route 66.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα και εγώ μέσα από την εφαρμογή αλλά οι χάρτες και η πλοήγηση είναι κλειδωμένα ! Τι πρέπει να κάνω για να τα ξεκλειδώσω ;

Αγόρασα μόνο τους ελληνικούς χάρτες (23.99€) και τους έχω κατεβάσει, έχουν μέγεθος γύρω στα 100ΜΒ.

Help please !

 

Αναφέρομαι στο Route 66.

Τελικά βρήκα τι έφταιγε. Οι χάρτες που κατέβασα μου έκαναν το πρόβλημα. Μόλις τους έσβησα μπορώ να κάνω πλοήγηση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ας κρατάμε μικρό καλάθι γιατί ο τίτλος του άρθρου δεν είναι και τόσο αντιπροσωπευτικός του τι ειπώθηκε στην IFA.Πολλοί λένε ότι το μόνο που ειπώθηκε είναι το "δεν ξεχνάμε το bada".Δίνει αισιοδοξία αυτή η φράση αλλά όχι δεδομένη.Τουλάχιστον ας θυμηθούνε ότι υπάρχει ημιτελές το bada 2.0 σε πολλές χώρες.
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο σίγουρος,η samsung φτιάχνει ένα καινούριο λειτουργικό(tizen) και υπάρχει πιθανότητα να παρατήσουν το bada..
Link to comment
Share on other sites

το tizen εχει κανα 2 χρονια που το μαγειρευει...οταν κ αν βγει στην αγορα θα βγαλει κ αντιστοιχη συσκευη η' αυτο θα ειναι ο αντικαταστατηs του bada...
Link to comment
Share on other sites

το tizen εχει κανα 2 χρονια που το μαγειρευει...οταν κ αν βγει στην αγορα θα βγαλει κ αντιστοιχη συσκευη η' αυτο θα ειναι ο αντικαταστατηs του bada...

 

H samsung έχει πει πως θα βγάλει συσκευή με tizen το 2013.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

Δοκίμασε κανείς απο σας το viber ?

Δουλεύει στο τηλέφωνο ? και γιατί δεν υπάρχει στο samsungapps ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Δεν είχε βγει για το δικό μας το κινητο, ήταν για το Υ και το Μ. Το αποσύραν από ότι λένε γιατί δεν ήταν σταθερή έκδοση.

 

Δύο ενδιαφέροντα άρθρα που έχουν και μια λογική άποψη:

http://www.badaforums.net/bada-news/samsung-vs-apple-verdict-may-influence-google-tizen/

http://www.badaforums.net/opinions/samsung-bada-following-proves-the-little-guy-still-counts/

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη ,

Θα έχουμε και βιντεοκλήση στο viber η απλή κλήση ?

Ευχαριστώ

 

Απ'ότι λένε μόνο μηνύματα....

 

Υ.Γ. Παιδιά εσάς το Wi-Fi έχει καλό σήμα? Εμένα πριν καιρό έπιανε καλά και σε απομακρυσμένα σημεία και τώρα δεν πιάνει καθόλου...

Τι μπορεί να φταίει?

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι λένε μόνο μηνύματα....

 

Υ.Γ. Παιδιά εσάς το Wi-Fi έχει καλό σήμα? Εμένα πριν καιρό έπιανε καλά και σε απομακρυσμένα σημεία και τώρα δεν πιάνει καθόλου...

Τι μπορεί να φταίει?

Μια χαρα πιανει το δικο μου.Αν το δοκιμαζεις σε συγκεκριμενα wifi ενδεχεται να εχουν το προβλημα οι πομποι,λογω τοου οτι το σημα τους ειναι κυμαινομενο συνεχως.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ας κρατάμε μικρό καλάθι γιατί ο τίτλος του άρθρου δεν είναι και τόσο αντιπροσωπευτικός του τι ειπώθηκε στην IFA.Πολλοί λένε ότι το μόνο που ειπώθηκε είναι το "δεν ξεχνάμε το bada".Δίνει αισιοδοξία αυτή η φράση αλλά όχι δεδομένη.Τουλάχιστον ας θυμηθούνε ότι υπάρχει ημιτελές το bada 2.0 σε πολλές χώρες.

 

Δοκίμασα για open Europe το firmware S8600XXLD1 και στα μηνύματα έχει την επιλογή να επιλέξεις αλφάβητο.. Αλλά δυστυχώς δεν έχει ελληνικά... Και γύρισα στην γνωστή ισπανική έκδοση.. Άντε να δούμε πότε θα βγει κανά update... Λες και τους είναι τόσο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας τις ημερομηνίες των firmwares από τη sammobile νιώθω λες και τον προηγούμενο Mάιο έπεσε βόμβα και παράτησαν το όλο project:( Εκτός αν έχουν πάρει 4μηνη άδεια...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για open Europe το firmware S8600XXLD1 και στα μηνύματα έχει την επιλογή να επιλέξεις αλφάβητο.. Αλλά δυστυχώς δεν έχει ελληνικά... Και γύρισα στην γνωστή ισπανική έκδοση.. Άντε να δούμε πότε θα βγει κανά update... Λες και τους είναι τόσο δύσκολο...

 

Katsiletra .το update γιατι το χρειαζεσαι?εχεις προβληματα η κοληματα?θεμα με τον browser?τι τι? Παντως εγω το μονο θεμα που εχω ειναι με την εφαρμογη του facebok που ειναι χαλια.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

komia τον ενδιαφέρει πολύ όπως και εμένα το θέμα του GSM Αλφαβήτου. Εγώ δίνω μάχη κάθε φορά ώστε το sms μου να μη ξεπεράσει τους 70 χαρακτήρες!:cry:
Link to comment
Share on other sites

komia τον ενδιαφέρει πολύ όπως και εμένα το θέμα του GSM Αλφαβήτου. Εγώ δίνω μάχη κάθε φορά ώστε το sms μου να μη ξεπεράσει τους 70 χαρακτήρες!:cry:

 

Ναι εχεις δικιο αλλα τουλαχιστον εγω σε κοσμοτε που εχω 1500 μυνηματα δεν προβληματιζομαι.Βεβαια οταν στελνω σε αλλους παροχους γραφω τηλεγραφικα.Αλλα πιστεψεμε εκτος αυτου και του facebook ειναι κορυφαιο.Αν το εβγαζε η samsung με jb η υποστηριζε το bada to i-fhone και πολλα αλλα θα τελειωναν με συνοπτικες διαδικασιες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για open Europe το firmware S8600XXLD1 και στα μηνύματα έχει την επιλογή να επιλέξεις αλφάβητο.. Αλλά δυστυχώς δεν έχει ελληνικά... Και γύρισα στην γνωστή ισπανική έκδοση.. Άντε να δούμε πότε θα βγει κανά update... Λες και τους είναι τόσο δύσκολο...

γραψε την διαδικασια αναβαθμισης/φλασαρισματος αν θελεις...thanks φιλε μου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

γραψε την διαδικασια αναβαθμισης/φλασαρισματος αν θελεις...thanks φιλε μου

 

Επειδή δεν έχω χρόνο τον τελευταίο καιρό θα το κάνω εν ευθέτω χρόνο. Και επίσης δεν έχω ασχοληθεί πως να ανεβάζω αρχεία π.χ. megaupload, hotfiles κτλ. γιατί δεν υπάρχουν τα firmware στο sammobile, θέλω κάποια στιγμή να το κοιτάξω. Τώρα που τα βρήκα άλλο θέμα...:ninja: Θα γίνει πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω χρόνο τον τελευταίο καιρό θα το κάνω εν ευθέτω χρόνο. Και επίσης δεν έχω ασχοληθεί πως να ανεβάζω αρχεία π.χ. megaupload, hotfiles κτλ. γιατί δεν υπάρχουν τα firmware στο sammobile, θέλω κάποια στιγμή να το κοιτάξω. Τώρα που τα βρήκα άλλο θέμα...:ninja: Θα γίνει πάντως..

σε ευχαριστω αναμενουμε....για ανεβασμα αρχειων http://www.4shared.com πολυ καλη και ανετη λυση , ξεκινας και με 15GB χωρο...εχει και εφαρμογη

desktop (4shared desktop) και android κλπ...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αναμενουμε....για ανεβασμα αρχειων www.4shared.com πολυ καλη και ανετη λυση , ξεκινας και με 15GB χωρο...εχει και εφαρμογη

desktop (4shared desktop) και android κλπ...

 

 

Για αρχή ανέβασα το ισπανικό firmware εδώ http://www.4shared.com/rar/6d7vxhzz/S8600XXKK7.html, όποιος θέλει ας το κατεβάσει να το έχει. Οδηγίες έχει στο .rar

Υ.Γ. Έτοιμο και το open Europe: http://www.4shared.com/rar/oOvC7m5X/S8600XXLD1.html για όποιον το θέλει...

Αν μπορεί κανείς να το φτιάξει με ελληνικό μενού και πληκ/γιο ας το κάνει, σε συνδιασμό με το ισπανικό.

Προσπαθώ τον τελευταίο καιρό χωρίς το αναμενόμενο αποτέλεσμα, έχει κάποια ψεγάδια...

Τα υπόλοιπα firmaware τα οποία είναι update είναι στο γνωστό sammobile..

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μου προεκυψε ενα θεματακι.Οταν ανοιγω καποια εφαρμογη gps εκτος της δικιας του το τηλ κανει επανεκινηση και μου σπαει τα νευρα.Πως διορθωνεται αυτο?ΗΤο σερβις της σαμσουνκ μπορει να κανει κατι η οχι επειδη δεν εχει εισαχθει επισημα?Κατα τα αλλα το κυμα εχει φοβερο παφλασμο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου προεκυψε ενα θεματακι.Οταν ανοιγω καποια εφαρμογη gps εκτος της δικιας του το τηλ κανει επανεκινηση και μου σπαει τα νευρα.Πως διορθωνεται αυτο?ΗΤο σερβις της σαμσουνκ μπορει να κανει κατι η οχι επειδη δεν εχει εισαχθει επισημα?Κατα τα αλλα το κυμα εχει φοβερο παφλασμο.

Απεγκατέστησε την εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...