Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Εγκατέστησα την εφαρμογή opera αλλά δεν ανοίγει . Μόλις προσπαθώ να μπώ στο internet μέσω opera γράφει σφάλμα ( ειμαι συνδεδεμένος κανονικά με wi-fi ).

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα φιλος μου θελει να αγορασει το wave 3 απο το μαγαζι της Αρτας.

τι πρεπει να προσεξει/ζητησει για να εχει εξασφαλισμενη την υποστηριξη/αναβαθμιση μεσω KIES ? samsung apps κλπ?

ευχαριστω πολυ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κι εμένα μέσα σε αυτούς που θέλουν να πάρουν το Wave III μιας και η τιμή του είναι τέλεια αυτή τη στιγμή για αυτά που προσφέρει :)

 

Μόνο προτού προχωρήσω στην αγορά θα ήθελα οι κάτοχοί του αν μπορούν να μου σιγουρέψουν 100% τα παρακάτω :

 

1) Διαβάζοντας όλο το thread είδα ότι τελικά βρήκατε λύση ώστε να παίρνει ελληνικά και να μπορεί να αναβαθμιστεί. Σωστά ? ( με ένα ΝΑΙ ή Όχι απαντήστε μου.Την προτεινόμενη λύση την έχω διαβάσει , απλά θέλω επιβεβαίωση )

 

2) Σε συνέχεια του (1) , λογικά βρίσκοντας τον τρόπο να μπει ελληνικό menu έχετε καταφέρει και να έχει τη δυνατότητα να γράφει sms 160 χαρακτήρων και όχι μόνο 60.Σωστά?

 

3) Μπήκα στο scroutz και είδα ότι σε τιμή μέχρι 240 ευρώ το πουλάνε 7 καταστήματα.Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου στείλει pm ( ώστε να μην κάνουμε δημόσια διαφήμιση ) και να μου πει από ποιο κατάστημα το πήρε και έμεινε ικανοποιημένος τόσο από θέμα γνησιότητας ( φοβάμαι μη μου πουλήσουν κανένα μεταχειρισμένο ) όσο και από το θέμα του να μπορεί να πάρει εύκολα ελληνικά?:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κι εμένα μέσα σε αυτούς που θέλουν να πάρουν το Wave III μιας και η τιμή του είναι τέλεια αυτή τη στιγμή για αυτά που προσφέρει :)

 

Μόνο προτού προχωρήσω στην αγορά θα ήθελα οι κάτοχοί του αν μπορούν να μου σιγουρέψουν 100% τα παρακάτω :

 

1) Διαβάζοντας όλο το thread είδα ότι τελικά βρήκατε λύση ώστε να παίρνει ελληνικά και να μπορεί να αναβαθμιστεί. Σωστά ? ( με ένα ΝΑΙ ή Όχι απαντήστε μου.Την προτεινόμενη λύση την έχω διαβάσει , απλά θέλω επιβεβαίωση )

 

2) Σε συνέχεια του (1) , λογικά βρίσκοντας τον τρόπο να μπει ελληνικό menu έχετε καταφέρει και να έχει τη δυνατότητα να γράφει sms 160 χαρακτήρων και όχι μόνο 60.Σωστά?

 

3) Μπήκα στο scroutz και είδα ότι σε τιμή μέχρι 240 ευρώ το πουλάνε 7 καταστήματα.Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου στείλει pm ( ώστε να μην κάνουμε δημόσια διαφήμιση ) και να μου πει από ποιο κατάστημα το πήρε και έμεινε ικανοποιημένος τόσο από θέμα γνησιότητας ( φοβάμαι μη μου πουλήσουν κανένα μεταχειρισμένο ) όσο και από το θέμα του να μπορεί να πάρει εύκολα ελληνικά?:)

 

1) ΝΑΙ

 

2)Για τα SMS μόνο 60 χαρακτήρες υποστηρίζει ακόμα, οπότε τους 120 τους περιμένουμε στο update

 

3)Δες στα PM για να δεις το συγκεκριμένο μαγαζί από Άρτα που αναφερόμαστε όλοι σχεδόν.

 

Υ.Γ. Στο τηλέφωνο περιμένουμε κάποια στιγμή ένα update στους επόμενους μήνες, γιατί φοράει την 2.0 έκδοση και όχι την τελική 2.01 που έχουν τα Wave I και ΙΙ. Τώρα βγαίνει στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες σιγα σιγά.

Link to comment
Share on other sites

κατι και για μενα? thanks

 

παιδια καλησπερα φιλος μου θελει να αγορασει το wave 3 απο το μαγαζι της Αρτας.

τι πρεπει να προσεξει/ζητησει για να εχει εξασφαλισμενη την υποστηριξη/αναβαθμιση μεσω KIES ? samsung apps κλπ?

ευχαριστω πολυ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

2)Για τα SMS μόνο 60 χαρακτήρες υποστηρίζει ακόμα, οπότε τους 160 τους περιμένουμε στο update.

Υ.Γ. Στο τηλέφωνο περιμένουμε κάποια στιγμή ένα update στους επόμενους μήνες, γιατί φοράει την 2.0 έκδοση και όχι την τελική 2.01 που έχουν τα Wave I και ΙΙ. Τώρα βγαίνει στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες σιγα σιγά.

 

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω κι από εδώ φίλε μου :)

 

Κάτι που δεν έχω καταλάβει μόνο :

 

Λες ότι η υποστήριξη 160 χαρακτήρων ( το να υπάρχει δλδ η επιλογή "Αλφαβητάρι gsm" στην "Υποστήριξη χαρακτήρων" στις "ρυθμίσεις μηνυμάτων" ) θα έρθει με το επόμενο update. Έχω 2 ερωτήματα :

α) εννοείς το ισπανικό update ?

β) και πως είμαστε 100% σίγουροι ακόμα κι αν έρθει αυτό το update ( το ισπανικό ) πως θα περιέχει την επιλογή "Αλφαβητάρι GSM"? Υπάρχει διαπιστωμένα σε firmwares 2.0.1 άλλων χωρών ?

 

Τα ρωτώ αυτά γιατί είναι καθοριστική για μένα αυτή η έλλειψη και αν αγοράσω το κινητό θέλω να είμαι 100% βέβαιος ότι θα έχω 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

 

ΥΓ : Και μιας και λέμε για το ισπανικό firmware, πως στο καλό είναι επίσημο το 2.0 και δεν εμφανίζεται εδώ :

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=2&m=GT-S8600&r=1#regiona ????

Link to comment
Share on other sites

αν κρινουμε οτι η εκδοση 2,01 εχει 160 χαρακτηρες ευελπιστουμε οτι ολα θα ειναι καλα. το samobile δεν εχει ολες τις εκδοσεις με την πρωτη . καποιοα στιγμη μολισ βγει και το update θα την βαλουν να εισαι σιγουρος. !!! καλες αγορες!!!!

Α!!!!!!! τα τηλεφωνα του μαγαζιου απο την Αρτα ειναι ήδη σε PHE !!

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες γιατί αλλιώς παρόλο που θεωρώ το κινητό τέλειο, θα απογοητευτώ αν μου κόβονται τα sms στους 60 χαρακτήρες.:(
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες γιατί αλλιώς παρόλο που θεωρώ το κινητό τέλειο, θα απογοητευτώ αν μου κόβονται τα sms στους 60 χαρακτήρες.:(

 

Εγώ είχα ρωτήσει τα παιδιά στο sammobile για το γαλλικό update που βγήκε τώρα το Μάϊο και μου είπαν ότι είχε κανονικά 160 χαρακτήρες στα γαλλικά κάτι που δεν υποστηρίζονταν πριν γιατί δεν υπήρχε στο μενού αλφάβητο GSM. Επίσης ουτε google talk υπάρχει στη 2.0 ενώ στη 2.01 υπάρχει. Όπως flash player η 2.0 δεν έχει, ενώ η 2.01 έχει. Δηλαδή μου εξήγησαν η 2.01 του Wave 3 έχει ακριβώς τα ίδια με τη 2.01 των άλλων Wave.

Και μένα δεν μου άρεσε που έχω 60 χαρακτήρες στα μηνύματα αλλά κάνω υπομονή μέχρι να βγει το update για Ισπανία. Γιατί το PHE στο product code το βλέπει το τηλέφωνο σαν να είναι Ισπανικό. Για μένα καλύτερα γιατί η Ισπανία παίρνει πιο γρήγορα τα update από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε σχεδόν πείσει να πάρω το ρίσκο :) Αν βρεθεί αγοραστής για το Wave μου το Ι ( θέλω να το δώσω 120 ευρώ ) τότε θα προχωρήσω στην αγορά του ΙΙΙ.:)

 

Τελικά την ικανότητα να έχει το κινητό α)ελληνικό μενού και β) ελληνικό πληκτρολόγιο ( δεν ξέρω αν το (α) συνεπάγεται αυτόματα το (β) ) τη δίνει το firmware ( πχ το ισπανικό που περιλαμβάνει και την ελληνική γλώσσα ) ή ο συνδυασμός product code ( πχ PHE ) και firmware?

 

A πέρα από την παραπάνω ερώτηση, ξέχασα όσο αφορά τον περιορισμό των χαρακτήρων στα sms στη 2.0 να ρωτήσω και κάτι τελευταίο που ελπίζω να μην έχει ξαναπαντηθεί ( μη με βαρέσετε αν το έχετε ήδη απαντήσει :O , σας έχω κάνει και καλό με τα θέματα και τα widgets στο Wave I :) ) : Mέχρι να βγει η 2.0.1 υπάρχει καμία δυνατότητα να γράφουμε sms με όριο 160 χαρακτήρες ( πχ με greeklish αντί για ελληνικά? )

Link to comment
Share on other sites

αρα παιδια αγοραζοντας απο το καταστημα στην Αρτα ο φιλος θα παρει samsung wave 3 με firmware 2.0 που περιλαμβανει Ελληνικο μενου και εχει product code

PHE που ειναι το Ισπανικο , οποτε και το KIES το βλεπει κανονικα σαν Ισπανικο και θα παιρνει μεσω αυτου ολα τα updates που θα βγουν?

επισης μπορει να μπει στο Ισπανικο Samsung Store που εχει πολυ περισσοτερες εφαρμογες?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

με greeklish γραφεις 160 χαρακτηρες (τσεκαρισμενο) . για τον φιλο gesamfunai ειναι οπως τα λες . θα παιρνει updates μολισ βγουν Ισπανια. Πρεπει να γραφτεις στο ισπανικο App store για να μπορεις να κατεβαζεις απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

με greeklish γραφεις 160 χαρακτηρες (τσεκαρισμενο) . για τον φιλο gesamfunai ειναι οπως τα λες . θα παιρνει updates μολισ βγουν Ισπανια. Πρεπει να γραφτεις στο ισπανικο App store για να μπορεις να κατεβαζεις απο εκει.

σε ευχαριστω φιλε μου...αλλο firmware μπορουμε να περασουμε στο wave οπως και στα αλλα κινητα?

αν ναι γνωριζεις τη διαδικασια?

thanks again

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

απο αλλη χωρα με multiloader μπορεις όμως θα χασεις τα ελληνικα και μετα οταν βγει update για εμας δεν θα εχεις το αρχικο για να μπορεις να το επαναφερεις ετσι ωστε να παρεις το update. Πρεπει να βρεις ολοκληρο firm κατι που ειναι δυσκολο για την ωρα. κανε λιγη υπομονη και σε λιγο καιρο θα βγει αναβαθμιση .
Link to comment
Share on other sites

απο αλλη χωρα με multiloader μπορεις όμως θα χασεις τα ελληνικα και μετα οταν βγει update για εμας δεν θα εχεις το αρχικο για να μπορεις να το επαναφερεις ετσι ωστε να παρεις το update. Πρεπει να βρεις ολοκληρο firm κατι που ειναι δυσκολο για την ωρα. κανε λιγη υπομονη και σε λιγο καιρο θα βγει αναβαθμιση .

Σε ευχαριστω να ρωτησω και κατι τελευταιο αν ξερεις...στη λιστα των firmwares για το S8600 στο samfirmwares ολα τα firmware τα αναφερει ως incomplete τι σημαινει αυτο? φλασαρονται με αλλο τροπο? .....

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, διάβασα με πολλή προσοχή όλα τα μηνύματα απ' την πρώτη σελίδα και είδα πόσο πολύ βοήθεια παρέχουν κάποιοι και θέλω να τους ευχαριστήσω.

Κι εγώ το παρήγγειλα από την Άρτα και θα το πάρω αύριο, μου εξήγησαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το product code είναι ρυθμισμένο σε PHE, ας δούμε λοιπόν πόσο συνεργάσιμοι είναι γιατί πούλησαν και αρύθμιστα κάποια κομμάτια. Και πάλι ευχαριστώ για την εμπειρία και τη βοήθεια που παρέχεται.

Edited by PETRAKEM10
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. το δικό μου ηταν αρυθμιστο αλλα ηταν απο τα πρωτα κομματια με τα ελληνικά. το ρυθμισα μονος μου και λογικα και οι ιδιοι ενημερωθηκαν απο εδω και πλεον ολα τα WAVE 3 τους ειναι οπως πρεπει . (τσεκαρισμενο απο εμενα ) καλοριζικο. :):)
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι κατοχοι wave 3 οταν σαs καλουν ο ηχοs κλησηs χτυπα κατευθειαν στην ενταση που το εχετε ρυθμισμενο η' αρχιζει να χτυπα χαμηλα κ αυξανεται σιγα σιγα...???
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω να ρωτησω και κατι τελευταιο αν ξερεις...στη λιστα των firmwares για το S8600 στο samfirmwares ολα τα firmware τα αναφερει ως incomplete τι σημαινει αυτο? φλασαρονται με αλλο τροπο? .....

thanks

 

Υπάρχουν κάτι προγραμματάκια που κατεβάζουν αρχεία απο τον server της Samsung που κατεβάζει και το Kies. Στο Kies για να μην χάνονται όμως τα αρχεία του χρήστη, το κινητό δεν αναβαθμίζεται με κάποια αρχεία όπως το Factory FS και έτσι δεν υπάρχουν αυτά τα αρχεία στον server.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτι προγραμματάκια που κατεβάζουν αρχεία απο τον server της Samsung που κατεβάζει και το Kies. Στο Kies για να μην χάνονται όμως τα αρχεία του χρήστη, το κινητό δεν αναβαθμίζεται με κάποια αρχεία όπως το Factory FS και έτσι δεν υπάρχουν αυτά τα αρχεία στον server.

 

ευχαριστω! οποτε τι σημαινει αυτο? εγω μπορω να φλασαρω κανονικα αυτα τα firmware? :wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

φιλε GUADANAMO ετσι κανει και σε μενα , σταδιακα αυξανεται ο ηχος .

φιλε gesamfunai καλυτερα να μην το επιχειρησεις με incomplete firm , γιατι αν κατι παει στραβα δεν υπαρχει το αρχικο full firm για να το ξαναπερασεις και να ειναι ολα όπως πριν .

Link to comment
Share on other sites

φιλε GUADANAMO ετσι κανει και σε μενα , σταδιακα αυξανεται ο ηχος .

φιλε gesamfunai καλυτερα να μην το επιχειρησεις με incomplete firm , γιατι αν κατι παει στραβα δεν υπαρχει το αρχικο full firm για να το ξαναπερασεις και να ειναι ολα όπως πριν .

 

καλησπερα σε ευχαριστω αυτη ηταν η επομενη ερωτηση μου

δηλαδη δεν υπαρχουν πουθενα ολοκληρα τα firmwares και ειδικα το ισπανικο σωστα?

τα παιδια της Αρτας (οχι Πατρας) που το βρηκαν και το περασαν?

thanks again

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει καπου ολοκληρο firm για το wave 3 . ισως λογω του οτι ειναι ακομα σχετικα νεο στην αγορα.

τα παιδια της Αρτας δεν το βρηκαν ... το βρηκε ο εισαγωγεας. (σε πμ σου λεω ποιος ειναι) . Πως το βρηκε δεν ξερω αλλά δεν νομιζω να ειναι δυσκολο ... αν υπαρχει καποιος στο καταλληλο ποστο στην Ισπανικη Samsung πρεπει να ειναι ευκολο. το σιγουρο ειναι οτι ειναι αυθεντικο αφου το αναγνωριζει το ΚΙΕΣ .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...