Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχω δει καπου ολοκληρο firm για το wave 3 . ισως λογω του οτι ειναι ακομα σχετικα νεο στην αγορα.

τα παιδια της Αρτας δεν το βρηκαν ... το βρηκε ο εισαγωγεας. (σε πμ σου λεω ποιος ειναι) . Πως το βρηκε δεν ξερω αλλά δεν νομιζω να ειναι δυσκολο ... αν υπαρχει καποιος στο καταλληλο ποστο στην Ισπανικη Samsung πρεπει να ειναι ευκολο. το σιγουρο ειναι οτι ειναι αυθεντικο αφου το αναγνωριζει το ΚΙΕΣ .

οκ καταλαβα στειλε μου pm αν θελεις...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην πειράζεται το firmware του κινητού. Δεν υπάρχει μέχρι στιγμής ολοκληρωμένο και με ελληνικά. Το μόνο που θα γίνει είναι να χάσεται τα ελληνικά και πιθανώς και το κινητό, γιατί είναι διαφορετική η διαδικασία να το φλασάρουμε με multiloader απ' ότι στα άλλα Wave. Έχουν διαφορετικό chipset.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα το πήρα και μου ζήτησε αναβάθμιση μόλις το σύνδεσα και τώρα έχει την 2.058600χχκκ7, δεν πρόσεξα τι είχε πριν, όσο για την αυξανόμενη ένταση ισχύει για όλους.

Κατά τ' άλλα άψογο σε όλα το συγκρίνω με του γιου μου το galaxy s II και αν εξαιρέσουμε την ανάλυση της κάμερας δεν έχει να ζηλέψει τίποτα μάλλον υπερτερεί σε κάποια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τ' άλλα άψογο σε όλα το συγκρίνω με του γιου μου το galaxy s II και αν εξαιρέσουμε την ανάλυση της κάμερας δεν έχει να ζηλέψει τίποτα μάλλον υπερτερεί σε κάποια σημεία.

 

Πως να μην υπερτερεί με τέτοια κατασκευή ! :) Όπως έχουν πει και άλλοι , αν το Galaxy SIII ερχόταν με το σώμα του Wave III θα ήταν όνειρο ! Και πέραν της κατασκευής , όσοι φίλοι μου με android έχουν επεξεργασθεί το bada,τους έχει κάνει πολύ θετική εντύπωση.:)

 

Με την αναβάθμιση που έκανε μήπως σου εμφανίζει "αλφάβητο GSM" στις ρυθμίσεις των sms ? :) Το ρωτώ γιατί οι άλλοι κάτοχοι σε προηγούμενα posts δεν είδα να λένε ότι είχε αναβαθμιστεί η firmware τους :)

 

Εγώ θα το έχω στα χέρια μου αύριο ή μεθαύριο :clap:

Link to comment
Share on other sites

Πως να μην υπερτερεί με τέτοια κατασκευή ! :) Όπως έχουν πει και άλλοι , αν το Galaxy SIII ερχόταν με το σώμα του Wave III θα ήταν όνειρο ! Και πέραν της κατασκευής , όσοι φίλοι μου με android έχουν επεξεργασθεί το bada,τους έχει κάνει πολύ θετική εντύπωση.:)

 

Με την αναβάθμιση που έκανε μήπως σου εμφανίζει "αλφάβητο GSM" στις ρυθμίσεις των sms ? :) Το ρωτώ γιατί οι άλλοι κάτοχοι σε προηγούμενα posts δεν είδα να λένε ότι είχε αναβαθμιστεί η firmware τους :)

 

Εγώ θα το έχω στα χέρια μου αύριο ή μεθαύριο :clap:

 

παιδια υπαρχει περιπτωση να δουμε bada 3 ή tizen στο wave 3? για να αξιζει πιο πολυ η αγορα τουυ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω ένα πολύ χρήσιμο σύνδεσμο σχετικό με τις μπαταρίες των κινητών κι όχι μόνο.

http://www.microplanet.gr/tutorials/batteries

Link to comment
Share on other sites

Προς τον φίλο ipred, Με την αναβάθμιση που έκανε μήπως σου εμφανίζει "αλφάβητο GSM" στις ρυθμίσεις των sms ?

δεν το έχω προσέξει γιατί το φορτίζω θα σου απαντήσω αύριο μόλις το δω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα το πήρα και μου ζήτησε αναβάθμιση μόλις το σύνδεσα και τώρα έχει την 2.058600χχκκ7, δεν πρόσεξα τι είχε πριν, όσο για την αυξανόμενη ένταση ισχύει για όλους.

Κατά τ' άλλα άψογο σε όλα το συγκρίνω με του γιου μου το galaxy s II και αν εξαιρέσουμε την ανάλυση της κάμερας δεν έχει να ζηλέψει τίποτα μάλλον υπερτερεί σε κάποια σημεία.

 

Μάλον η εκδοση σου ειναι τωρα 2,0S8600XXKK7 το θεμα ειναι οτι και η δικια μας ειναι η ιδια χωρις ομως να ζητησει ποτε αναβαθμιση . τι εγινε τωρα ακριβως δεν ξερω αλλά μήπως δεν σου εκανε αναβαθμιση αλλα κατι άλλο???????

Μπορει η αναλυση της καμερας να ειναι χαμηλοτερη αλλά οι φωτο που βγαζει ειδικα σε μερα ειναι απο τις καλυτερες που μπορεις να βρεις σε κινητο αυτη την στιγμη.

 

οσο για το bada 3 ή το tizen καπου το διαβασα αλλά πρεπει να το ψαξω οτι μονο το WAVE 3 απο ολη την σειρα wave θα παρει νεο OS (bada 3 - tizen).

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα φιλε αυτη η αυξανομενη ενταση ειναι για μενα εκνευριστικη κ δε βλεπω να επιδιορθωνεται...

 

Παιδια παντως εμενα χτυπαει κανονικα στην υψηλη ενταση χωρις να ειναι αυξανωμενη.:cool:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

πανω που ειπα δεν το αγοραζω μου ξαναδωσεs ελπιδα...:lol:στον ενα χτυπα με αυξανομενη ενταση στον αλλο χτυπα με ολη την ενταση...τι γινεται τελικα ρε παιδια πωs χτυπα το ρημαδι...???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαξε κάτι με τους χαρακτήρες των μηνυμάτων τελικά ως προς τον όγκο με την αναβάθμιση.

α) Έψαξα για πολυτονικές γραμματοσειρές αλλά δεν βρήκα κάτι, μήπως γνωρίζει κάποιος;

β) Για να πλοηγηθούμε τι καλύτερο πρόγραμμα υπάρχει για την ώρα και ποιοι χάρτες;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

πανω που ειπα δεν το αγοραζω μου ξαναδωσεs ελπιδα...:lol:στον ενα χτυπα με αυξανομενη ενταση στον αλλο χτυπα με ολη την ενταση...τι γινεται τελικα ρε παιδια πωs χτυπα το ρημαδι...???:confused:

 

gia na το ξεκαθαρισουμε . και εγω τωρα που το προσεξα δεν ειναι ακριβως αυξανομενη ενταση αλλα στην αρχη και για κατι δεκατα χτυπαει λιγο πιο σιγα και μετα χτυπαει κανονικα. δεν ειναι αξανομενη ενταση αλλά μάλον για προστασια του μεγαφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα ! :D Απίστευτη κατασκευή και δεν περίμενα να είναι τόσο λεπτό ! ( λεπτότερο του Ι ):up: Το bada 2.0 εντωμεταξύ τρέχει μια χαρά :) Όσο για την οθονάρα ότι και να πω θα είναι λίγο !

 

Αλήθεια, το E που εμφανίζει δίπλα από το σήμα τι είναι ?

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά.:) Bασικά πρώτη φορά το βλέπω να εμφανίζεται και ανησύχησα μήπως γίνεται χρήση πακέτου δεδομένων και χρεώνομαι.Είδα όμως ότι διατηρείται κι ας έχω απενεργοποιημένη τη χρήση πακέτου δεδομένων οπότε μάλλον είναι απλά μια ένδειξη ότι το δίκτυό μου είναι GSM.( έχω απενεργοποιήσει το 3G για να μην καταναλώνεται άσκοπα η μπαταρία ):)

 

Για το κινητό δεν έχω λόγια όπως είπα και παραπάνω.:yahoo:Θα κατεβάσω και σε λίγο κάποιο βαρύ παιχνίδι για να δω πως πάει η μνήμη αν κι έχετε πει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα του bada 2.0 με το III.:)

 

Edit : Δεν είναι πλέον δωρεάν τα παιχνίδια με αυτοκίνητα της ΕΑ και της Gameloft οπότε δεν μπορώ να τα κατεβάσω για να τα δοκιμάσω.Θα περιμένω μήπως ξαναγίνουν δωρεάν όπως παλιότερα.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το root 66 που το έχει το wave 3 και δεν το βρίσκω εγώ;

Τι φταίει εφόσον το λειτουργικό είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Το Ε σημαινει οτι βρισκεσαι εντος καλυψης δικτου EDGE . καποια στιγμη και οταν βρεθεις καπου αλλου αυτο ισως γινει G που σημαινει οτι εισαι εντος GPRS καλυψης.

Κατεβαε το TurboFly HD που το δινουν και δωρεαν αυτες τις μερες .

 

το ROUTE 66 ειναι στο εικονιδιο Περιηγηση .

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

( έχω απενεργοποιήσει το 3G για να μην καταναλώνεται άσκοπα η μπαταρία ):)

 

Καλορίζικο!! Εγώ το 3G το έχω μόνιμα ανοιχτό και κρατάει 4 μέρες, ανάλογα τη χρήση βέβαια. Έχει πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας το 3. Για παιχνιδάκια πρέπει κάποια ακόμα να είναι free. Εμένα μου παίζουν όλα μια χαρά. Το μόνο που μου δημιουργεί πρόβλημα μερικές φορές είναι το app του facebook, κάποιες φορές μου κάνει restart το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

@tolis29, ναι όπως τα λες είναι :) Παραξενεύτηκα μόνο γιατί το S8500 δεν μου εμφάνισε ποτέ το "Ε".Μάλλον είχε την απλή τεχνολογία GMS.

 

@katsiletra, σ' ευχαριστώ :) Tο Wave I το κράτησα σχεδόν 2 χρόνια, το Wave III πιστεύω θα το κρατήσω για 4.:) Όσο αφορά το 3g,

κοίτα, επειδή δεν είμαι φανατικός χρήστης του internet μέσω κινητού δεν υπάρχει λόγος για μένα να έχω ανοιχτό το 3g.Oπότε κι ας είναι καλή η μπαταρία προτιμώ να μην την επιβαρύνω άσκοπα. ( την επιβαρύνω που την επιβαρύνω έχοντας τη φωτεινότητα πάντα στο τέρμα :) )

 

Τελικά βρήκα τρόπο να κατεβάσω το Asphalt 6 HD ( συνδέθηκα με ένα λογαριασμό που είχα όταν το είχα πρωτοκατεβάσει οπότε το κατέβασα δωρεάν από το ιστορικό λήψεων ). Πράγματι τρέχει άψογα :)

 

Τώρα σκέφτομαι αν θα βάλω τον κώδικα για το internet όπως είχα κάνει στο Ι, ώστε τα sites να αντιλαμβάνονται το κινητό μου σαν το Nexus και να μου φορτώνουν κατευθείαν σε mobile έκδοση.Το έχετε κάνει στο ΙΙΙ? Υπήρξε κανένα πρόβλημα ή να προχωρήσω?:)

Link to comment
Share on other sites

@tolis29, ναι όπως τα λες είναι :) Παραξενεύτηκα μόνο γιατί το S8500 δεν μου εμφάνισε ποτέ το "Ε".Μάλλον είχε την απλή τεχνολογία GMS.

 

@katsiletra, σ' ευχαριστώ :) Tο Wave I το κράτησα σχεδόν 2 χρόνια, το Wave III πιστεύω θα το κρατήσω για 4.:) Όσο αφορά το 3g,

κοίτα, επειδή δεν είμαι φανατικός χρήστης του internet μέσω κινητού δεν υπάρχει λόγος για μένα να έχω ανοιχτό το 3g.Oπότε κι ας είναι καλή η μπαταρία προτιμώ να μην την επιβαρύνω άσκοπα. ( την επιβαρύνω που την επιβαρύνω έχοντας τη φωτεινότητα πάντα στο τέρμα :) )

 

Τελικά βρήκα τρόπο να κατεβάσω το Asphalt 6 HD ( συνδέθηκα με ένα λογαριασμό που είχα όταν το είχα πρωτοκατεβάσει οπότε το κατέβασα δωρεάν από το ιστορικό λήψεων ). Πράγματι τρέχει άψογα :)

 

Τώρα σκέφτομαι αν θα βάλω τον κώδικα για το internet όπως είχα κάνει στο Ι, ώστε τα sites να αντιλαμβάνονται το κινητό μου σαν το Nexus και να μου φορτώνουν κατευθείαν σε mobile έκδοση.Το έχετε κάνει στο ΙΙΙ? Υπήρξε κανένα πρόβλημα ή να προχωρήσω?:)

 

οταν πρωτοπήρα το 8600 και μενα δεν ειχε καθολου το εικονιδιο με τ Ε ή το G .εμενα ειχε κωδικο DBT όμως . οταν το εβαλα σε PHE και εκανε επανεκκινηση το κινητο εμφανιστηκε και το εικονιδιο .και μενα με κλειστο το 3G βγαζει ανετα 4 μερες με νορμαλ χρηση .

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα σκέφτομαι αν θα βάλω τον κώδικα για το internet όπως είχα κάνει στο Ι, ώστε τα sites να αντιλαμβάνονται το κινητό μου σαν το Nexus και να μου φορτώνουν κατευθείαν σε mobile έκδοση.Το έχετε κάνει στο ΙΙΙ? Υπήρξε κανένα πρόβλημα ή να προχωρήσω?:)

 

καλο αυτο ποιος κωδικος ειναι? thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

O οδηγός είναι εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4049359#post4049359

:)

 

Πάντως ρε παιδιά ακόμα δεν έχω καταλάβει πως ένα τέτοιο κινητό πωλείται από τα ιντερνετικά καταστήματα σε τόσο καλή τιμή :) Το Wave I όταν πρωτοήλθε Ελλάδα έκανε 400 ευρώ ( δεν ξέρω πόσο το πουλούσαν τα ιντερνετικά ). Αν τώρα ερχόταν το Wave III που έχει μεγαλύτερη οθόνη και ακόμα περισσότερο μέταλλο, δεν θα το πουλούσε 500 ευρώ πχ η γνωστή αλυσίδα καταστημάτων? Κι αν όχι 500, 400 επειδή δε φοράει android ( για μένα δεν είναι θέμα αλλά για άλλους είναι ) ? Σε τι οφείλεται η τόσο χαμηλή τιμή στην οποία πωλείται στα ιντερνετικά καταστήματα? Αν ερχόταν επίσημη εισαγωγή θα την ανέβαζαν και αυτά κανένα 100άρι ευρώ? Πόσο το αγόρασαν άραγε και το πουλάνε 230 ευρώ? Να ναι καλά οι άνθρωποι,απλά αναρωτιέμαι για τη χαμηλή τιμή του γιατί μιλάμε για ένα κινητό της Samsung με Super Amoled 4άρα οθόνη ( ασύγκριτη με τις άλλες τεχνολογίες ) + gorilla glass, με επεξεργαστή 1.4Ghz ( εντάξει δεν είναι 2πύρηνος αλλά τα σηκώνει όλα ), με βίντεο 720p και με απίστευτη ποιότητα κατασκευής από μέταλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

O οδηγός είναι εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4049359#post4049359

:)

 

Πάντως ρε παιδιά ακόμα δεν έχω καταλάβει πως ένα τέτοιο κινητό πωλείται από τα ιντερνετικά καταστήματα σε τόσο καλή τιμή :) Το Wave I όταν πρωτοήλθε Ελλάδα έκανε 400 ευρώ ( δεν ξέρω πόσο το πουλούσαν τα ιντερνετικά ). Αν τώρα ερχόταν το Wave III που έχει μεγαλύτερη οθόνη και ακόμα περισσότερο μέταλλο, δεν θα το πουλούσε 500 ευρώ πχ η γνωστή αλυσίδα καταστημάτων? Κι αν όχι 500, 400 επειδή δε φοράει android ( για μένα δεν είναι θέμα αλλά για άλλους είναι ) ? Σε τι οφείλεται η τόσο χαμηλή τιμή στην οποία πωλείται στα ιντερνετικά καταστήματα? Αν ερχόταν επίσημη εισαγωγή θα την ανέβαζαν και αυτά κανένα 100άρι ευρώ? Πόσο το αγόρασαν άραγε και το πουλάνε 230 ευρώ? Να ναι καλά οι άνθρωποι,απλά αναρωτιέμαι για τη χαμηλή τιμή του γιατί μιλάμε για ένα κινητό της Samsung με Super Amoled 4άρα οθόνη ( ασύγκριτη με τις άλλες τεχνολογίες ) + gorilla glass, με επεξεργαστή 1.4Ghz ( εντάξει δεν είναι 2πύρηνος αλλά τα σηκώνει όλα ), με βίντεο 720p και με απίστευτη ποιότητα κατασκευής από μέταλλο.:)

 

Λογικα ενα κερδος 30% η 20% δεν θα εχουν?αλλα εμας δεν μας απασχολει γιατι κατα την γνωμη μου σε αυτα τα λεφτα με αυτες τις δυνατοτητες,οθονη,βιντεο φωτο,ιντερνετ,pdf,και και και,χωρια την ποιοτητα που το αηφονε μοιαζει κινεζικο μπροστα του.Επισης κοντρα στον ηλιο ποσα κινητα βλεπεις την οθονη χαλαρα?Ευτυχως που το πηρα και θα το κρατησω μεχρι να τα φτυσει,νομιζω καναμε την καλυτερη επιλογη σε κινητη συσκευη και ας υπαρχουν πολλοι που σνομπαρουν το bada.:happy:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...