Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους .

Δυο καλές εφαρμογές από το samsungapps δωρεάν .

1. CamScanner Bada

2. CamDictionary Bada .

Κατέβασα ένα θέμα και το έβαλα ( W7 styled ) . Ίσως κάνω λάθος αλλά μου φάνηκε ότι η μπαταρία άδειαζε γρήγορα . Τα θέματα τρώνε μπαταρία ?

Κλειστό 3G , κλειστό bleutooth , κλειστό Wi-fi ( τα ανοίγω όταν χρειάζονται ) . Πως μπορώ να κάνω περισσότερη εξοικονόμηση ενέργειας ?

Καλό Σαβ / ιακο σε όλους .

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία, σας παρακαλώ. Έχει πλοήγηση δωρεάν για πάντα ή δοκιμαστικά για 30 μέρες ; Η εφαρμογή πλοήγησης είναι το Route66 ή κάποιο άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία, σας παρακαλώ. Έχει πλοήγηση δωρεάν για πάντα ή δοκιμαστικά για 30 μέρες ; Η εφαρμογή πλοήγησης είναι το Route66 ή κάποιο άλλο ;

 

Μόνο το Route66 είναι και έχει 30 μέρες δοκιμαστική πλοήγηση. Μπορείς άμα θες να αγοράσεις την άδεια για όλη την Ευρώπη με 50 ευρώ για πάντα, από το κινητό σου και με χρεωστική κάρτα να σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Στην ενότητα για το wave ( s8500 ) ο φίλος katsiletra έγραψε ότι στην νέα έκδοση του chat on γίνονται και βιντεοκλήσεις μέσω 3G και WI-FI . Ισχύει αυτό για το wave 3?

Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος φίλος να απαντήσει και στην παραπάνω απορία μου σχετικά με την εξοικονόμηση μπαταρίας .

Ευχαριστώ και καλό βράδυ .

Link to comment
Share on other sites

Στην ενότητα για το wave ( s8500 ) ο φίλος katsiletra έγραψε ότι στην νέα έκδοση του chat on γίνονται και βιντεοκλήσεις μέσω 3G και WI-FI . Ισχύει αυτό για το wave 3?

Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος φίλος να απαντήσει και στην παραπάνω απορία μου σχετικά με την εξοικονόμηση μπαταρίας .

Ευχαριστώ και καλό βράδυ .

 

ΕΚΑΝΑ update το chaton αλλα δεν καταλαβα αν μπορω η αν γινεται να κανεις κλησεις μεσω wifi.

σιγουρα αν βαλεις καποιο live theme σου τρωει παραπανω μπαταρια.

εγω εχω κλεισει και την Θεση (gps) και οτιδηποτε εχει σχεση με ελεγχο ενημερωσης κλπκλπ.

ποσες μερες σου κραταει η μπαταρια ????

εμενα παντως με 15-20' τηλεφωνα και λιγο σκαλισμα 5'-10' wifi με παει ανετα στην τεταρτη μερα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ update το chaton αλλα δεν καταλαβα αν μπορω η αν γινεται να κανεις κλησεις μεσω wifi.

σιγουρα αν βαλεις καποιο live theme σου τρωει παραπανω μπαταρια.

εγω εχω κλεισει και την Θεση (gps) και οτιδηποτε εχει σχεση με ελεγχο ενημερωσης κλπκλπ.

ποσες μερες σου κραταει η μπαταρια ????

εμενα παντως με 15-20' τηλεφωνα και λιγο σκαλισμα 5'-10' wifi με παει ανετα στην τεταρτη μερα.

 

Αν πας σε μια επαφή στο Chat On, και σύρεις το δάκτυλο βγάζει και μια επιλογή για βίντεοκλήση...

Εμένα κρατάει πότε 3 πότε 4 μέρες ανάλογα τη χρήση που κάνω και εννοείται χρησιμοποιώ της Samsung το θέμα, γιατί τα υπόλοιπα τρώνε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε μια επαφή στο Chat On, και σύρεις το δάκτυλο βγάζει και μια επιλογή για βίντεοκλήση...

Εμένα κρατάει πότε 3 πότε 4 μέρες ανάλογα τη χρήση που κάνω και εννοείται χρησιμοποιώ της Samsung το θέμα, γιατί τα υπόλοιπα τρώνε μπαταρία.

 

πως σου βγαζει τις επαφες στο chaton????

Link to comment
Share on other sites

πως σου βγαζει τις επαφες στο chaton????

 

Πρέπει οι επαφές που έχεις να έχουν και αυτοί chat on και τους συχρονίζει αυτόματα. Βέβαια δεν λείτουργεί σαν το skype που μπορείς να κάνεις κλήσεις κι έτσι, αλλά εμένα με βολεύει κι αυτό γιατί έχω αρκετούς που έχουν chat on.

Link to comment
Share on other sites

Μέρος της δουλειάς μου είναι να βάζω Ελληνικά σε εμπόρους που κάνουν εισαγωγή.

 

Μήπως ξέρεις αν έχει εισαχθεί επίσημα, επιτέλους ;

 

Μήπως τελικά δεν πρόκειται να εισαχθεί επίσημα ;

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ update το chaton αλλα δεν καταλαβα αν μπορω η αν γινεται να κανεις κλησεις μεσω wifi.

σιγουρα αν βαλεις καποιο live theme σου τρωει παραπανω μπαταρια.

εγω εχω κλεισει και την Θεση (gps) και οτιδηποτε εχει σχεση με ελεγχο ενημερωσης κλπκλπ.

ποσες μερες σου κραταει η μπαταρια ????

εμενα παντως με 15-20' τηλεφωνα και λιγο σκαλισμα 5'-10' wifi με παει ανετα στην τεταρτη μερα.[/quote

 

Καλησπέρα

Η μπαταρία κρατάει 4 μέρες ( με χρήση λιγότερη στα τηλέφωνα ) .

Τα θέματα W7 , BADA-SENSE , BLACKSHINE είναι live themes ?

Και κάτι για το chat on .

1. Μπορούμε να το εγκαταστήσουμε στον υπολογιστή ( windows 7 ) και να κάνουμε βιντεοκλήσεις και απο εκεί ?

2. Για να βάλουμε την νέα έκδοση chat on στο τηλ. πρέπει να διαγράψουμε αυτή που έχει το τηλέφωνο . Σωστά ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει εισαχθει επισημα οσο για το αν εισαχθει το βλεπω χλωμο εωs κιτρινο...εκτοs αν οι απιθανοι τηs SAM ΕΛΛΑΣ περιμενουν να βγει το 4 για να φερουν το 3...!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ update το chaton αλλα δεν καταλαβα αν μπορω η αν γινεται να κανεις κλησεις μεσω wifi.

σιγουρα αν βαλεις καποιο live theme σου τρωει παραπανω μπαταρια.

εγω εχω κλεισει και την Θεση (gps) και οτιδηποτε εχει σχεση με ελεγχο ενημερωσης κλπκλπ.

ποσες μερες σου κραταει η μπαταρια ????

εμενα παντως με 15-20' τηλεφωνα και λιγο σκαλισμα 5'-10' wifi με παει ανετα στην τεταρτη μερα.[/quote

 

Καλησπέρα

Η μπαταρία κρατάει 4 μέρες ( με χρήση λιγότερη στα τηλέφωνα ) .

Τα θέματα W7 , BADA-SENSE , BLACKSHINE είναι live themes ?

Και κάτι για το chat on .

1. Μπορούμε να το εγκαταστήσουμε στον υπολογιστή ( windows 7 ) και να κάνουμε βιντεοκλήσεις και απο εκεί ?

2. Για να βάλουμε την νέα έκδοση chat on στο τηλ. πρέπει να διαγράψουμε αυτή που έχει το τηλέφωνο . Σωστά ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

πιστεψε με καλυτερη διαρκεια απο αυτη δυσκολα θα βρεις se smartphone.

για το 2 ) θα ανοιξεις το samsung apps θα γραψεις στην αναζητηση chaton και θα κανεις αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

 

πιστεψε με καλυτερη διαρκεια απο αυτη δυσκολα θα βρεις se smartphone.

για το 2 ) θα ανοιξεις το samsung apps θα γραψεις στην αναζητηση chaton και θα κανεις αναβαθμιση.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Τα θέματα W7 , BADA-SENSE , BLACKSHINE είναι live themes ?

Απορία για το Chat on . Τρέχει σε υπολογιστή η μόνο σε κινητά ?

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα W7 , BADA-SENSE , BLACKSHINE είναι live themes ?

Δεν νομίζω..

 

Απορία για το Chat on . Τρέχει σε υπολογιστή η μόνο σε κινητά ?

Ναι έχει και για υπολογιστές... Αλλά δεν ξέρω από που το κατεβάζεις. Γράψε Chat on στο google και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Μήπως ξέρετε πως μπορούμε να σβήσουμε μερικές ''οθόνες'' . από το κεντρικό μενού ?

Όσο και να έχω ψάξει δεν μπορώ να το βρώ .

Ευχαριστώ και καλό Σαβ/ κο .

Link to comment
Share on other sites

[Καλησπέρα σε όλους . Μήπως ξέρετε πως μπορούμε να σβήσουμε μερικές ''οθόνες'' . από το κεντρικό μενού ? Όσο και να έχω ψάξει δεν μπορώ να το βρώ .]

Βαλε ένα δάχτυλο στην πανω γωνία, ένα στην κάτω και σύρτα προς το κέντρο της οθόνης. Επειτα θα σου βγάλει επιλογές αφαίρεσης και πρόσθεσης σελιδων.

 

Περα των παραπανω, να πω και εγώ, οτι εδω και δυο μερες, είμαι μετα το 2, ευτυχής κάτοχος και του wave 3. Η πρώτη επαφή, μου άφησε αριστες εντυπώσεις. (ποιοτητα κατασκευης, οθόνη κτλ). Το μόνο αρνητικο είναι ότι η μπαταρία του αντέχει 2 - 3 ημερες, ενώ αν ήθελε να λεγεται πραγματικό smartphone θα έπρεπε να κρατάει το πολύ 24 ώρες. :lol::lol::lol: Επισης να μην ξεχάσω να πω ότι ο video player παιζει σχεδόν τα πάντα οπότε σου στερεί τη χαρά να κατεβάζεις codecs και players για να δεις πιο σου παίζει τα περισσότερα και με τις λιγότερες δυνατόν διαφημισεις, εκτός αν φυσικά πληρώσεις.:lol::lol::lol:

Μετά από λίγο χιούμορ, και μιλώντας σοβαρά, θα ήθελα να αποδώσω τα εύσημα, στα παιδιά από το γνωστό μαγαζί της Αρτας, καθώς μόλις πριν λιγες μέρες διάβαζα εδώ για τη σημασία ο κωδικός να είναι phe και όχι eur ή dbt, και το τηλ ήρθε με phe έτοιμο, με αποτέλεσμα το kies να μου λέει από την αρχή ότι έχω το πιο πρόσφατο firmware :D:D.

Link to comment
Share on other sites

[Καλησπέρα σε όλους . Μήπως ξέρετε πως μπορούμε να σβήσουμε μερικές ''οθόνες'' . από το κεντρικό μενού ? Όσο και να έχω ψάξει δεν μπορώ να το βρώ .]

Βαλε ένα δάχτυλο στην πανω γωνία, ένα στην κάτω και σύρτα προς το κέντρο της οθόνης. Επειτα θα σου βγάλει επιλογές αφαίρεσης και πρόσθεσης σελιδων.

 

Περα των παραπανω, να πω και εγώ, οτι εδω και δυο μερες, είμαι μετα το 2, ευτυχής κάτοχος και του wave 3. Η πρώτη επαφή, μου άφησε αριστες εντυπώσεις. (ποιοτητα κατασκευης, οθόνη κτλ). Το μόνο αρνητικο είναι ότι η μπαταρία του αντέχει 2 - 3 ημερες, ενώ αν ήθελε να λεγεται πραγματικό smartphone θα έπρεπε να κρατάει το πολύ 24 ώρες. Επισης να μην ξεχάσω να πω ότι ο video player παιζει σχεδόν τα πάντα οπότε σου στερεί τη χαρά να κατεβάζεις codecs και players για να δεις πιο σου παίζει τα περισσότερα και με τις λιγότερες δυνατόν διαφημισεις, εκτός αν φυσικά πληρώσεις.

Μετά από λίγο χιούμορ, και μιλώντας σοβαρά, θα ήθελα να αποδώσω τα εύσημα, στα παιδιά από το γνωστό μαγαζί της Αρτας, καθώς μόλις πριν λιγες μέρες διάβαζα εδώ για τη σημασία ο κωδικός να είναι phe και όχι eur ή dbt, και το τηλ ήρθε με phe έτοιμο, με αποτέλεσμα το kies να μου λέει από την αρχή ότι έχω το πιο πρόσφατο firmware :D:D.

 

καλοριζικο .... και εγω το ιδιο παραπονο εχω με την μπαταρια ......:lol::lol: επίσης το κινητο τριζει απίστευτα απο την κακη συναρμογη των πλαστικων .....:p:p

το μαγαζι της αρτας πρπει να ενημερωνεται απο το σιτε μας γιατι και εγω προχτες το πήρα (2ο) για ενα φιλο και ενω στο δικό μου δεν ήταν το PHE στου φιλου ήταν !!!!:):)

 

με καθε επιφυλαξη καπου διαβασα οτι το wave 3 θα ειναι και το μοναδικο απο την σειρα που θα παρει bada 3 (μαλον θα βγει) αν βγει ή το Tizen που ερχεται.παντως το σιγουρο ειναι οτι θα αναβαθμιστει μελοντικά .....

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους .

Τελικά μπορούμε να βάλουμε skype στο τηλέφωνο ( η καινούρια έκδοση μάλλον ) ?

Ρίξτε μια ματιά εδώ http://mobile.brothersoft.com/phone/samsung/samsung_s8600_wave_3/social_networking/

 

Επίσης και εδώ http://piyush.jainji.com/tag/skype-video-call-on-bada/

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Τελικά μπορούμε να βάλουμε skype στο τηλέφωνο ( η καινούρια έκδοση μάλλον ) ?

Ρίξτε μια ματιά εδώ http://mobile.brothersoft.com/phone/samsung/samsung_s8600_wave_3/social_networking/

 

Επίσης και εδώ http://piyush.jainji.com/tag/skype-video-call-on-bada/

 

Συγνωμη που ρωταω αλλα ποιος ο λογος του skype οταν το κινητο κανει χαααλαρα βιντεοκλησεις,δυνατοτητα που στερουνται το 95% των android?Απλα θα μου πεις οτι οι περισσοτεροι εχουν τηλεφωνα με καμερα εμπρος αλλα δεν εχουν δυνατοτητα βιντεοκλησης,οποτε τι κινητο με κινητο μεσω wifi?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

με το skype ειναι δωρεαν με τη βιντεοκληση πλερωωω...!!!

 

Καλησπέρα σε όλους .

Τελικά μπορούμε να έχουμε skype στο τηλέφωνο για βιντεοκλήσεις ?

Ευχαριστώ και καλό Σαβ/κο .

Link to comment
Share on other sites

επισημη εφαρμογη skype για bada δεν υπαρχει απο οσο ξερω...υπαρχει skype για bada σε java αρχειο jar...αλλα υποστηριζει μονο συνομιλια οχι βιντεοκληση οπωs το κανονικο!:(
Link to comment
Share on other sites

επισημη εφαρμογη skype για bada δεν υπαρχει απο οσο ξερω...υπαρχει skype για bada σε java αρχειο jar...αλλα υποστηριζει μονο συνομιλια οχι βιντεοκληση οπωs το κανονικο!:(

 

και που βρισκουμε αυτο το αρχειο????ετσι για δοκιμη??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...