Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει εγκαταστήσει κανείς στο tab αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vital και αν ναι τι διαφορές έχει δει στην απόκριση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει εγκαταστήσει κανείς στο tab αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vital και αν ναι τι διαφορές έχει δει στην απόκριση ?

Μεγάλες. Φοβερή εφαρμογή και must κατά την άποψη μου. Φυσικά πρέπει να είσαι root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα το P7500 με το galaxy tab II 10.1, αλλά δε βλέπω να εχει ανοίξει κάποιο θέμα γι αυτό. Θέλω να ρωτήσω όποιον το έχει, αν γίνεται root.
Link to comment
Share on other sites

μου την ειχες προτεινει απο οτι θυμαμαι παλιοτερα, αλλα εχει χρεωση απο οτι βλεπω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι κανεις αλλος(περα απο ενα φιλο πριν καποια ποστ) που εχει προβλημα με το cwm, για ταμπλετ αγορασμενο απο electroworld?

 

Θελω να το ρουταρω, αλλα αυτη την φαση εχω το ταμπλετ σαν αποκλειστικο υπολογιστή οποτε λαθη που θα χρειαστω odin, δεν επιτρεπονται :-)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα το P7500 με το galaxy tab II 10.1, αλλά δε βλέπω να εχει ανοίξει κάποιο θέμα γι αυτό. Θέλω να ρωτήσω όποιον το έχει, αν γίνεται root.

 

Στο xda-devs κοίταξε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.ήρθε και το δικό μου τελικά πριν 3 μέρες,φοβερή μπαταριά αλλά και συνολική ποιότητα,ήθελα να σας ρωτήσω πως πάει από αναπαραγωγή mkv;εγω πάντως που του έβαλα να παίξει με mxplayer ένα 720ρ είδα ότι κόβει αρκετά στα frame.εσείς τι εντυπώσεις έχετε από τέτοια βίντεο;ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχεις κανείς σας το shw-m380w P7510? Εϊναι η κορεάτικη έκδοση του ίδιου tablet με 32GB μνήμη και T-DMB δέκτη τηλεόρασης (δε παίζει Ελλάδα).

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα προχθές για τον ξάδερφό μου το galaxy tab 2 10.1. Είναι το μοντέλο GT-P5100. Με έκδοση android 4.0.3

Τα ηχεία είναι στο πλάϊ αλλά μπροστά και όχι στα πλάγια της συσκευής όπως είναι στο 7500. Επίσης παίρνει και κάρτα μνήμης microSD. Είναι 3G όπως και το 7500.

Αυτό που ανακάλυψα πριν από λίγο είναι ότι κάνει και κλήσεις και βιντεοκλήσεις σαν κινητό τηλέφωνο.

Παραθέτω και μια φωτογραφία με το ταμπλώ των κλήσεων.

 

Η απορία μου είναι η εξής. Η λειτουργία των κλήσεων οφείλεται στην έκδοση 4.0.3 του android ή είναι του μοντέλου 5100 αποκλειστικά?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνει κλήσεις αλλά δεν έχει ακουστικά! Νομίζω οτι είναι θεμα έκδοσης ics. Παντως ειναι πολύ καλο σε γενικές γραμμές, και παρατηρώ οτι και η οθόνη δε κομπιάζει όταν διαβάζεις κατι, όπως μου έκανε το 7500.
Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές Android συζητάμε στην αντίστοιχη ενότητα. Τα off-topic μηνύματα αφαιρέθηκαν. Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος..
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με το dice player ή το BSplayer. Λογικα θα δυσκολευεται σε μερικα που ειναι high profile. Δοκιμασε mkv που δεν εχουν πολυ μεγαλο μεγεθος, πχ καποιες ταινιες που κατεβαζω τωρα τελευταια απο torrent εχουν αναλυση 720p και μεγεθος γυρω στα 700mb. Αν παλι θελεις ανα βλεπεις και τα high profile (αν και αχρειαστο πιστευω) μαλλον θα πρεπει να το κανεις overclock στα 1.4 ghz. Ελπιζω να βοηθησα
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με το dice player ή το BSplayer. Λογικα θα δυσκολευεται σε μερικα που ειναι high profile. Δοκιμασε mkv που δεν εχουν πολυ μεγαλο μεγεθος, πχ καποιες ταινιες που κατεβαζω τωρα τελευταια απο torrent εχουν αναλυση 720p και μεγεθος γυρω στα 700mb. Αν παλι θελεις ανα βλεπεις και τα high profile (αν και αχρειαστο πιστευω) μαλλον θα πρεπει να το κανεις overclock στα 1.4 ghz. Ελπιζω να βοηθησα

 

ευχαριστω ναρκοτικ για την απαντηση,τα δοκιμασα ολα και καλυτερο μου φανηκε το dice αλλα παλι με προβληματα ανα διαστηματα.μιλαω για mkv720p των 4gb.μαλλον θελει οπως λες oc για να τα παιξει σωστα αλλα θελω να το κρατησω μαμα ακομα,τουλαχιστων μεχρι να να βγει η ics και μετα μαλλον θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο μοντέλο 7500 πως απενεργοποιείται το 3G; Από τη στιγμή που ανοίγω το tablet ενεργοποιείται αυτόματα και παλιότερα την έχω πατήσει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο μοντέλο 7500 πως απενεργοποιείται το 3G; Από τη στιγμή που ανοίγω το tablet ενεργοποιείται αυτόματα και παλιότερα την έχω πατήσει..

Να πατήσεις και να ενεργοποιήσεις την λειτουργία πτήσης. Θα σου κλείσει και το wifi αν το έχεις ανοιχτό, οπότε πάτα να ανοίξεις ξανά το wifi και είσαι έτοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Να ρωτήσω εάν ξέρει κανένας εάν παίζει ακόμα, και εάν υπάρχει πουθενά διαθέσιμη η προσφορά των 300 €.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Να ρωτήσω εάν ξέρει κανένας εάν παίζει ακόμα, και εάν υπάρχει πουθενά διαθέσιμη η προσφορά των 300 €.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στη media markt σταμάτησε την προηγούμενη Δευτέρα πάντως γιατί μετά από μένα ήρθε μια κοπέλα να το αγοράσει και μόλις είχαν αλλάξει το ταμπελάκι της τιμής.

 

Υ.Σ. Φίλε crhsto 1974 ευχαριστώ για την απάντηση στο προηγούμενο post μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Μήπως ξέρει κάποιος ποιες εφαρμογές από τη stock rom του tablet μπορούμε να διώξουμε; Κάποια λίστα ίσως;

 

ΤΗΧ!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να κινηθεί το τόπικ... Κανένα νέο από το σάντουιτς;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να κινηθεί το τόπικ... Κανένα νέο από το σάντουιτς;

 

κι εγω αυτο αναρωτιομουν σημερα...

σκεφτηκα και κατι που πιθανοτατα θα το εχουν σκεφτει κι αλλοι.

δεν μπορουμε να βαλουμε την ics απο το p5100;

αποσο ειδα δεν εχουν και μεγαλη διαφορα σαν ταμπλετ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Από σήμερα το απόγευμα έχω στην κατοχή μου και εγώ ένα P7510 (WIFI ONLY) .

Έχει να προτείνει κανείς καμία custom Rom ?

Και έχει περάσει κανένας custom ICS ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Από σήμερα το απόγευμα έχω στην κατοχή μου και εγώ ένα P7510 (WIFI ONLY) .

Έχει να προτείνει κανείς καμία custom Rom ?

Και έχει περάσει κανένας custom ICS ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Χρησιμοποιω την infamous 1.5v απο xda.Πολυ καλη, γρηγορη (oc kernel @ 1.4Ghz), σταθερη και δουλευουν ολα.

Με ICS δε θα δουλευει η καμερα και εχει μερικα μικρα bugs.

Μολις βγει η επισημη απο τη samsung θα ξαναπαω σε ICS.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...