Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παράγγειλε ο γαμπρός μου, 244 € σε έξι δόσεις. Καλά, τέτοια τιμή, ποιος δεν θα το πάρει; Κάνει λιγότερο από το Nexus S μου!

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμφιταλαντευόμουν πολύ καιρό για το αν έπρεπε να πάρω ένα tablet ή όχι, αν αξίζει τα λεφτά του κτλ ... αλλά με αυτή την προσφορά του electroworld δεν άντεξα και μόλις το παρήγγειλα! Στην φτηνότερη τιμή της αγοράς για το P7510 βάλαν -30% και βάλαν και άτοκες δόσεις :D. Εμένα 244.93 μου βγήκε ή 6x40 περίπου. Ελπίζω μόνο να έχει συνέπεια το μαγαζί γιατί η προσφορά είναι λίγο too good to be true. Μήπως είναι τίποτα παραεισαγωγές τρελές; Παρέλαβε κανένας;

 

και εγώ που νόμιζα ότι με τα 270 που το αγόρασα σφραγισμένο από παιδί που το πούλαγε ήταν super η τιμή :lol: ( το p7500 ) . Δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο μαγαζί, 2 φορές που έχω αγοράσει απο αυτούς ηλεκτρονικά ήταν άψογοι σε όλα τους !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Ξέρετε αν συμφέρει να πάρει κάποιος το tablet με το 3g,αντί για αυτό που δεν έχει??παρόλο που είναι λίγο πιο παλιό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Ξέρετε αν συμφέρει να πάρει κάποιος το tablet με το 3g,αντί για αυτό που δεν έχει??παρόλο που είναι λίγο πιο παλιό?

Τι εννοεις πιο παλιο ? Εγω ειχα την εντυπωση οτι η μόνη διαφορα ειναι το 3G ... Δεν νομιζω να εχουν αλλες διαφορες τα δυο μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ που νόμιζα ότι με τα 270 που το αγόρασα σφραγισμένο από παιδί που το πούλαγε ήταν super η τιμή :lol: ( το p7500 ) . Δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο μαγαζί, 2 φορές που έχω αγοράσει απο αυτούς ηλεκτρονικά ήταν άψογοι σε όλα τους !

 

270 σφραγισμένο το p7500 μια χαρά το πήρες. Αυτό δεν υπάρχει κάτω από 350. Τώρα αν ζουσες και χωρίς 3g άλλη ιστορία. Πάντως το παιδί που ατο πούλησε είχε λογικές απαιτήσεις ... γιατί έψαχνα και εγώ μεταχειρισμένο και έβρισκα αλλά νταλλον τιμές

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Ξέρετε αν συμφέρει να πάρει κάποιος το tablet με το 3g,αντί για αυτό που δεν έχει??παρόλο που είναι λίγο πιο παλιό?

 

Εξαρταται απτις αναγκες σου...Εγω προσωπικα διαλεξα το wifi only γιατι εχει περισσοτερη υποστηριξη απο xda κτλ και σε περιπτωση που χρειαστω 3g θα κανω tethering απτο κινητο μου...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

help !!! Αγόρασα σήμερα απο κατάστημα στην ελλάδα gallaxy tab 7500 και μετά απο κάποιες ωρες διαπίστωσα καμμένο πιχελ

Σε μαύρο Backround το πιχελ είναι ανοιχτό φωτηνό μπλέ !!.

 

Γνωρίζεται την πολιτική της samsung ?

 

Να το πάω πίσω για αντικατάσταση ?

Link to comment
Share on other sites

help !!! Αγόρασα σήμερα απο κατάστημα στην ελλάδα gallaxy tab 7500 και μετά απο κάποιες ωρες διαπίστωσα καμμένο πιχελ

Σε μαύρο Backround το πιχελ είναι ανοιχτό φωτηνό μπλέ !!.

 

Γνωρίζεται την πολιτική της samsung ?

 

Να το πάω πίσω για αντικατάσταση ?

 

Πηγαινε το οσο πιο γρηγορα γινεται στο καταστημα για αντικατασταση!Και αν σου πουνε τπτ τρελα βαλε τις φωνες...

Βεβαια τα περισσοτερα καταστηματα εχουν εγγυηση DOA τις πρωτες 7 μερες ,οποτε κανουν ετσι και αλλιως αντικατασταση

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το οσο πιο γρηγορα γινεται στο καταστημα για αντικατασταση!Και αν σου πουνε τπτ τρελα βαλε τις φωνες...

Βεβαια τα περισσοτερα καταστηματα εχουν εγγυηση DOA τις πρωτες 7 μερες ,οποτε κανουν ετσι και αλλιως αντικατασταση

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση , ελπίζω να μην μου κάνουν ιστορίες , θα είναι τελείος άδικο γιατί η συσκευή είναι του κουτιού (αγορά Σάββατο} και έχει σοβαρό ελάτωμμα ιδικά μιάς και μηλάμε για tablet αφού η μεγαλήτερη ιστορία είναι στην οθόνη ...

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή είναι δική σου -μην παρεξηγήσεις αυτό που θα σου πω- αλλά ένα καμένο πίξελ είναι απολύτως τίποτα, είχε για ένα χρόνο αυτό το μπλε που λες σε άλλη συσκευή και μπορούσα να το δω μόνο υπό συνθήκες, ποτέ δεν με είχε ενοχλήσει πραγματικά. Τώρα αν το αλλάξεις, καλώς, απλά να ξέρεις ότι στην πράξη δεν θα σε ενοχλήσει. Τέσπα.

 

Για το φίλο που ρώτησε για την επιλογή ανάμεσα σε 3G / Wifi only: Για μένα το δεύτερο είναι «μονόδρομος» που λένε, αν έχεις smartphone. Και αυτό γιατί με ένα λογαριασμό ίντερνετ, στη sim του κινητού, έχεις ίντερνετ και στις δύο συσκευές (πού θα πας χωρίς το κινητό σου; Πουθενά. Συνεπώς θα έχεις παντού ίντερνετ). Αν φυσικά δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα και δεν σε πειράζει να πληρώνεις δύο συνδρομές για ίντερνετ (sim κινητού και sim ταμπλέτας) πάρε το 3G, αλλά αυτό που θα γλιτώνεις να ξέρεις ότι θα είναι τα 15 δευτερόλεπτα που χρειάζονται για να ξεκινήσει το τηλέφωνο να στέλνει δεδομένα στην ταμπλέτα...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι...

 

Με 3G στην ταμπλέτα έχεις άμεση ενημέρωση και updates στα μέιλ, στα προγράμματα, στον καιρό και σε ότι άλλο θες, χωρίς να χρειάζεται να βάζεις το κινητό να μοιράζει 3G.

 

Άσε που το teethering σκοτώνει την μπαταρία του κινητού πολύ γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guys, παρελαβε κανεις απο electroworld να μας πει εντυπώσεις ή ακομα;

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα 20/4 βράδυ αργά και από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο, αύριο θα το φέρει ο courier. Στο status της παραγγελίας μου γράφει "Απεστάλλει" που λογικά σημαίνει ότι το παρέδωσαν στην εταιρία μεταφορών.
One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι...

 

Με 3G στην ταμπλέτα έχεις άμεση ενημέρωση και updates στα μέιλ, στα προγράμματα, στον καιρό και σε ότι άλλο θες, χωρίς να χρειάζεται να βάζεις το κινητό να μοιράζει 3G.

 

Άσε που το teethering σκοτώνει την μπαταρία του κινητού πολύ γρήγορα...

 

Φυσικά sdoe ισχύει αυτό που λες. Με 3g η ενημέρωση για νέα μηνύματα κλπ. είναι άμεση. Και η ταμπλέτα είναι ακόμα πιο λειτουργική, πιο άνετη στην καθημερινότητα του χρήστη. Εννοείται αυτό. Από κει και πέρα είναι θέμα κόστους: Πόσο χρεώνουν οι εταιρίες κινητής μια sim με 300 ΜΒ το μήνα (ελάχιστο για να είναι λειτουργική η ταμπλέτα με αυτά που λέμε); Δεν παρακολουθώ την αγορά, αλλά μου φαίνεται θα είναι τουλάχιστον 10 € το μήνα, που σημαίνει 120 € το χρόνο. Μήπως ακόμα παραπάνω; Δεν ξέρω, ας πει κάποιος. Οπότε ο χρήστης έχει να καλύψει ένα σημαντικό κόστος, που ίσως υπερβαίνει το μισό της αξίας αγοράς της ταμπλέτας σε αυτή τη φάση!

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά sdoe ισχύει αυτό που λες. Με 3g η ενημέρωση για νέα μηνύματα κλπ. είναι άμεση. Και η ταμπλέτα είναι ακόμα πιο λειτουργική, πιο άνετη στην καθημερινότητα του χρήστη. Εννοείται αυτό. Από κει και πέρα είναι θέμα κόστους: Πόσο χρεώνουν οι εταιρίες κινητής μια sim με 300 ΜΒ το μήνα (ελάχιστο για να είναι λειτουργική η ταμπλέτα με αυτά που λέμε); Δεν παρακολουθώ την αγορά, αλλά μου φαίνεται θα είναι τουλάχιστον 10 € το μήνα, που σημαίνει 120 € το χρόνο. Μήπως ακόμα παραπάνω; Δεν ξέρω, ας πει κάποιος. Οπότε ο χρήστης έχει να καλύψει ένα σημαντικό κόστος, που ίσως υπερβαίνει το μισό της αξίας αγοράς της ταμπλέτας σε αυτή τη φάση!

 

το 3g χρειαζεται μονο σε αυτους που το δουλευουν συνεχεια εξω και για επαγγελματικους λογους. Και σε αυτους που δεν εχουν σταθερο ιντερνετ σπιτι τους.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα otg καλωδιο και οταν κανω συνδεση με το τηλ η με

φλασακι μου γραφει συνδεθηκε με usb υψηλης ταχυτητας

και οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την συσκευη.

Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα otg καλωδιο και οταν κανω συνδεση με το τηλ η με

φλασακι μου γραφει συνδεθηκε με usb υψηλης ταχυτητας

και οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την συσκευη.

Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει.

Ευχαριστω.

 

νομιζω το στικακι πρεπει να ειναι σε fat32 για να το δει το ταμπλετ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα σημερα απτο electroworld... Ολα μια χαρα με το ταμπλετακι, αν και δεν ειχα πολυ ωρα να το ψαξω...

 

Το μονο που με ενοχλησε λιγο είναι οτι το ειχαν βαλει σε μια μεγαλη κουτα χωρις bubblewrap κτλ και επειδη στις ταχυδρομικες δεν ειναι ιδιαιτερα προσεκτικοι ειχα αγχωθει μεχρι να το ανοιξω... Ολα οκ ομως

 

Επισης να πω οτι η οθονη γραφει κατω κατω sumsung, που απο οτι διαβαζω στο xda καποιοι πιστευουν οτι ειναι η οθονη που εβαλε η samsung μετα την αναφορα των προβληματων για newton rings

 

Αυτα απο μετα. Περισσότερα οταν το κρατησω περισσοτερο στα χερια μου :-)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω μολις τωρα απο το electroworld. Δεν το ανοιξα, ειναι για την κοπελα μου. Τελεια τιμη παντως στα 233, αν και το δικο μου (p7500 στα 250 απ'την προσφορα του γερμανου και της eurobank) νομιζω πως ηταν καλυτερη προσφορα;)
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα σημερα το 7500 και θελω να του κανω root και να του βαλω 4.04 μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ ? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα σημερα το 7500 και θελω να του κανω root και να του βαλω 4.04 μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ ? ευχαριστω πολυ

 

νομιζω ακομη 4.04 δεν υπαρχει

εδω

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το στικακι πρεπει να ειναι σε fat32 για να το δει το ταμπλετ.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη δεν τα κατεχω

πολυ καλα,το otg με τι μπορω να το συνδεσω γιατι εγω το πηρα

για συνδεση με το τηλεφωνο και με φλασακι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη δεν τα κατεχω

πολυ καλα,το otg με τι μπορω να το συνδεσω γιατι εγω το πηρα

για συνδεση με το τηλεφωνο και με φλασακι.

 

Mε το τηλέφωνο δε νομίζω ότι συνδέεται. Με φλασάκι ναι. Αλλά ίσως να μην είναι συμβατό το δικό σου, τι μοντέλο είναι; Και όταν λες OTG ποιο καλώδιο εννοείς; Είναι επίσημο της Samsung?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...