Jump to content

ZTE Carl


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις πληροφοριες για το κινητο αυτο;

________________________________________________________________

 

ZTE Carl

 

http://www.technomania.gr/images/stories/articles/_Carl.jpg

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

 

Οθόνη: 2.8 ιντσών resistive

Κάμερα: 3,2mp

Λειτουργικό Σύστημα: Android 2.2

Άλλα χαρακτηριστικά: Wi-Fi, GPS, Bluetooth

Edited by navi55

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 263
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις πληροφοριες για το κινητο αυτο;

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό το Ελληνικό review: http://www.digitallife.gr/first-review-zte-carl/

 

Φαίνεται χαμηλού κόστους smartphone με Android 2.2, σχετικά μικρή οθόνη (για αφής) 2.8'', και όλες τις λειτουργίες ενός smartphone. Πριν από έναν περίπου χρόνο, που έψαχνα για το απολύτως φθηνότερο smartphone (όταν μου έκλεψαν το δικό μου), μπορεί και να το αγόραζα στα 100+ ευρώ. Τελικά πήρα με 159 ευρώ το Blade και δεν το μετάνοιωσα!

 

Είναι παράξενο πάντως που δεν υπάρχει καμιά άλλη πληροφορία για το Carl στο διαδίκτυο... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρωχημένη συσκευή ακόμα και για τα 100+ ευρώ. To blade εξακολουθεί να αποτελεί καλύτερη επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το κινητό το έκανα δώρο στην κοπέλα μου και μπορώ να πω ότι την καλύπτει. Έχει καλή αυτονομία, εξαιρετική ακουστική (θα μας τρελάνουν αυτοί οι Κινέζοι) και η ποιότητα του είναι σε ανεκτά επίπεδα. Θα μπορούσε να έχει οθόνη capacitive αλλά OK το touch συνηθίζεται γρήγορα. Δεν αποκλείω να αποκτήσω το Skate όταν με το καλό κυκλοφορήσει.
Link to comment
Share on other sites

αυτονομία; για ΄δωσε λεπτομέρειες

 

Με μέτρια χρήση τις κρατάει τρεις ημέρες. Παρόλα αυτά αν έχεις συνεχώς ενεργοποιημένο push emal και Wi-Fi κρατάει δυο.

Υ.Γ. Όλα αυτά αν δεν απενεργοποιείται καθόλου το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα για δεύτερο και για τα λεφτά που έδωσα πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό κινητό. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η ποιότητα της επικοινωνίας (ακόμη με ένα Nokia N8 που το συνέκρινα είναι καλύτερο). Και επειδή πρώτα από όλα ένα κινητό το αξιοποιείς για κλήσεις, για τα 99 ευρώ που κοστίζει πετυχαίνει εξαιρετικό δείκτη value for money.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

 

Έχω στα χέρια μου το έν λόγω κινητό (Zte Carl) και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Ενώ βρίσκει wifi δίκτυα και συνδέεται κανονικά ξεκινάει ένα γαϊτανάκι με συνδέσεις αποσυνδέσεις με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνδεθεί ούτε λεπτό.

 

Έχω δοκιμάσει σε ανοιχτά δίκτυα σε κλειδωμένα τζίφος.

 

Το έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές του ρυθμισεις και πάλι τίποτα.

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα και δεν ξέρω πως να λύσω το πρόβλημα...

 

Τι προτείνεται

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. κ εγω οπως και ο φιλος axinosgr πριν λιγες μερες αγορασα το zte carl ως μια φθηνη λυση για android κινητο κ ενω ολα καλα σε γενικες γραμμες εχω κ εγω το ιδιο προβλημα με το wifi. συνεχεια κανει αποπειρα συνδεσης και αμεσως αποσυνδεεται πριν προλαβει να συνδεθει...το δοκιμασα και σε ανοιχτα δικτυα και σε κλειδωμενα βαζοντας τον κωδικο σωστα. κ αν υπαρχει προβλημα στη σειρα αυτη, γνωριζετε αν δικαιουμαι να το κανω αλλαγη αφου δεν εχει ουτε 10 μερες που το αγορασα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά έχει λύσει κανείς το θέμα με το wifi;

 

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ! Please help!!!!!!!!!!!

Όμιλος πινγκ-πονγκ Χαλκίδας: http://www.ping-pong.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγαπητοι κατοχοι του ZTE CARL..αγορασατε το τηλεφωνο και δεν λειτουργει το WIFI??δεν ξερετε τι πρεπει να κανετε??πηγαιντε το στο καταστημα απο οπου το αγορασατε και οταν το παραλαβατε το WIFI θα λειτουργει σαν καινουργιο!τουλαχιστον εγω αυτο εκανα και τωρα ειμαι κομπλε.. Edited by eyeliner9
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το έχω ψάξει πολύ αλλά άκρη δεν έχω βρει. έχω πρόβλημα με το πλήκτρο της κλήσης και το πλήκτρο home. όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.επίσης δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Εχω παρει ενα για τον αδερφό μου και ήθελα να περάσω εφαρμογές αλλα βρήκα εμπόδιο ...

 

Δεν δουλεύει ίντερνετ εχει περασμένες ρυθμίσεις για cosmote internet άλλα δεν δουλεύει:worry:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω παρει ενα για τον αδερφό μου και ήθελα να περάσω εφαρμογές αλλα βρήκα εμπόδιο ...

 

Δεν δουλεύει ίντερνετ εχει περασμένες ρυθμίσεις για cosmote internet άλλα δεν δουλεύει:worry:

 

Μέσω wifi δοκίμασες να συνδεθείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σκέφτομαι να το πάρω σε συνδυασμό με την προσφορά της wind. θα το χω σαν δευτερο, μόνο κλήσεις (το πολύ πολύ να το χρησιμοποιήσω σε ώρα ανάγκης για wifi-gps)

 

η μπαταρία του πως τα πάει; ποιότητα; μικρόφωνο/ακουστικό;

 

2.2 φοράει; με root/custom roms τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ σαν τον mol αυτό σκέφτομαι, για δεύτερο σε συνδυασμό με την προσφορά. Αλλά όπου και να κοίταξα για πληροφορίες, μόνιμο πρόβλημα το wifi.

Εχει διορθωθεί αυτό; Ας απαντήσουν οι έχοντες, να ξέρουμε τι να κάνουμε :confused:

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα εγώ με την προσφορά της wind και όλα καλά μέχρι τώρα. Πρόβλημα με wifi δεν αντιμετώπισα.

Το μόνο που ψάχνω ακόμα, είναι το πως να αντιστοιχήσω ήχους κλήσεις σε επαφές.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα εγώ με την προσφορά της wind και όλα καλά μέχρι τώρα. Πρόβλημα με wifi δεν αντιμετώπισα.

Το μόνο που ψάχνω ακόμα, είναι το πως να αντιστοιχήσω ήχους κλήσεις σε επαφές.

 

Οπότε θα είναι μάλλον καινούρια παρτίδα. Ωραία.

Μήπως έβαλες επαφές μέσω gmail; Ολα καλά;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Carl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...