Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι? εχωντας τωρα ποια με το root την επιλογη CWM, το apk "ROM Manager" ειναι περιττο, ετσι?? επισης το mybackup ή το titanium λογικα ειναι περιττο εε? αφου κανει backups το CWM!

 

Δε νομίζω να το χρειάζεσαι το Rom Manager. Το Titanium κάνει backup τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους ώστε να τις ξαναπεράσεις γρήγορα και εύκολα αν φλασάρεις άλλη rom. Από το CWM κάνεις ουσιαστικά ένα αντίγραφο όλου του λειτουργικού σου, όπως είναι εκείνη την στιγμή, ώστε να μπορέσεις να το επαναφέρεις αν πάει κάτι στραβά και δεν διορθώνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα backup με το titanium και τις εφαρμογες και τα δεδομενα και μου βγηκε συνολικα κατι παραπανω απο 200mb! εκανα κ απο το CWM και μου βγηκε πανω απο 600mb! οποτε το εσβησα το δευτερο! το backup απο το titanium μονο μου αρκει, σωστα?? βεβαια, δεν εχω εξωτερικη SD καρτα (αν κ θα παρω καποια στιγμη). οποτε παιζει καποιο ρολο (αρνητικο) που βρισκεται το backup αυτη τη στιγμη στη μνημη του τηλεφωνου?
Link to comment
Share on other sites

εκανα backup με το titanium και τις εφαρμογες και τα δεδομενα και μου βγηκε συνολικα κατι παραπανω απο 200mb! εκανα κ απο το CWM και μου βγηκε πανω απο 600mb! οποτε το εσβησα το δευτερο! το backup απο το titanium μονο μου αρκει, σωστα?? βεβαια, δεν εχω εξωτερικη SD καρτα (αν κ θα παρω καποια στιγμη). οποτε παιζει καποιο ρολο (αρνητικο) που βρισκεται το backup αυτη τη στιγμη στη μνημη του τηλεφωνου?

οχι δε σου αρκει το back up απο το τιτανιουμ.αλλη δουλεια κανει το ενα,αλλη δουλεια το αλλο.κοιτα το ποστ του superuser απο πανω.

επισεις το back up σου περνα το σε εναν υπολογιστη αν θες να εισαι χαλαρος..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα backup με το titanium και τις εφαρμογες και τα δεδομενα και μου βγηκε συνολικα κατι παραπανω απο 200mb! εκανα κ απο το CWM και μου βγηκε πανω απο 600mb! οποτε το εσβησα το δευτερο! το backup απο το titanium μονο μου αρκει, σωστα?? βεβαια, δεν εχω εξωτερικη SD καρτα (αν κ θα παρω καποια στιγμη). οποτε παιζει καποιο ρολο (αρνητικο) που βρισκεται το backup αυτη τη στιγμη στη μνημη του τηλεφωνου?

 

Όπως σου είπα είναι για διαφορετική χρήση τα backup. Αυτό από το CWM το χρησιμοποιείς αν περάσεις στο κινητό σου π.χ. ένα mod και κάτι δεν πάει καλά και έχεις bootloops. Για να μην ξαναφλασάρεις πας στο CWM και κάνεις restore το backup. Αν έχεις backup από το Titanium και συμβεί το παραπάνω θα πρέπει να φλασάρεις με Odin και μετά να περάσεις το backup του Titanium ώστε να επανέλθουν οι εφαρμογές σου. Ελπίζω να κατάλαβες την διαφορά!:)

Δεν υπάρχει πρόβλημα που το backup βρίσκεται στην εσωτερική SD. Δεν διαγράφεται η εσωτερική SD εκτός και αν την κάνεις εσύ format αλλά όπως σου είπε και ο Cryssostomos αντέγραψε τα και στον υπολογιστή σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, το πιασα! καταλαβα τη διαφορα!! ξανακανω οποτε ενα back up απο CWM και θα τα περασω ολα τα αρχεια μου στο PC και τελος! :D

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!

κατι ακομα, ποια ROM εχετε τωρα? ποια χρησιμοποιειτε? γενικα τι κυκλοφορει πιο νεο στην "αγορα" (xda developers)?? η 2.3.5 νομιζω??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, το πιασα! καταλαβα τη διαφορα!! ξανακανω οποτε ενα back up απο CWM και θα τα περασω ολα τα αρχεια μου στο PC και τελος! :D

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!

κατι ακομα, ποια ROM εχετε τωρα? ποια χρησιμοποιειτε? γενικα τι κυκλοφορει πιο νεο στην "αγορα" (xda developers)?? η 2.3.5 νομιζω??

 

H 2.3.5 είναι η τελευταία επίσημη της samsung (όχι στην Ελλάδα φυσικά :p) Η cyanogenmod είναι 2.3.7. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω βολευτεί με την Tornado JVT. Είναι σαν την stock 2.3.5 βασικά, το τι διαφορές έχει από την στοκ δεν έχω καταλάβει, αλλά πάντως λείπει όλη η σαβούρα της samsung από μέσα, η μπαταρία κρατάει πολύ καλά και είμαι μια χαρά :D (βέβαια είμαι και με τον kernel που βγάζει ο ίδιος που βγάζει την tornado, ο οποίος είναι πολύ καλός, για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε τον nikos523 που είναι ψαγμένος με την tornado :lol:)

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση για Ο/C ειμαι με kernel semaphore και το εχω μια ολοκληρη μερα στα 1.3Ghz στο test mode.Aν το ενεργοποιησω κανονικα και λεμε καποια στιγμη μου κρασαρει ή κανει επανεκκινηση...(δεν μου εχει συμβει ως τωρα) τι γινεται υστερα? ανοιγει το κινητο ?η θελει κανα φλασαρισμα!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

H 2.3.5 είναι η τελευταία επίσημη της samsung (όχι στην Ελλάδα φυσικά :p) Η cyanogenmod είναι 2.3.7. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω βολευτεί με την Tornado JVT. Είναι σαν την stock 2.3.5 βασικά, το τι διαφορές έχει από την στοκ δεν έχω καταλάβει, αλλά πάντως λείπει όλη η σαβούρα της samsung από μέσα, η μπαταρία κρατάει πολύ καλά και είμαι μια χαρά :D (βέβαια είμαι και με τον kernel που βγάζει ο ίδιος που βγάζει την tornado, ο οποίος είναι πολύ καλός, για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε τον nikos523 που είναι ψαγμένος με την tornado :lol:)

 

Καλημερα!! σε ευχαριστω για την απαντηση! μηπως μπορεις να μου δωσεις ενα Link της Tornado JVT?? και του kernel του ιδιου που λες?? thnx! :)

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση για Ο/C ειμαι με kernel semaphore και το εχω μια ολοκληρη μερα στα 1.3Ghz στο test mode.Aν το ενεργοποιησω κανονικα και λεμε καποια στιγμη μου κρασαρει ή κανει επανεκκινηση...(δεν μου εχει συμβει ως τωρα) τι γινεται υστερα? ανοιγει το κινητο ?η θελει κανα φλασαρισμα!

Ευχαριστω

 

Υπάρχουν τρόποι να το απενεργοποιήσεις το oc.

 

Καλημερα!! σε ευχαριστω για την απαντηση! μηπως μπορεις να μου δωσεις ενα Link της Tornado JVT?? και του kernel του ιδιου που λες?? thnx! :)

 

http://damiangto.emc2production.org/viewforum.php?f=118

Εδώ είναι το φόρουμ του θέλει register όμως. Στο **** DamianGTO **** έχει τον kernel (Aureus Beta 3 για gingerbread) και την rom την έχει στο tornado καπου εκεί μέσα ψάξε για JVT Tornado Gold.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνωμη αν εχει απαντηθει ξανα αλλα δε μπορεσα να βρω κατι σχετικο με αναζητηση..Το phone fix του πρωτου post για jvt κανει και για deodexed rom;Εχει βγει κατι αλλο η αυτο κανει τη δουλεια;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτάξτε αυτές τις ρυθμίσεις για voodoo control: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1002090 από τις καλύτερες που εχω βρει!! Πείτε μου εντυπώσεις!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 9.2 ήταν froyo.. Μετά το froyo η darky είναι ότι χειρότερο μπορείς να βάλεις στο κινητό...

 

Διάλεξε jvt/jvu καλύτερα και περνα τον semaphore.. θα έχεις πολύ καλύτερη απόδοση.

 

λοιπον, εβαλα την jvt και ευτυχως το προβλημα που ειχε στην αρχη εξαφανιστηκε!! :)

Ομως, δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο (κακο αυτο γιατι το κινητο ειναι του πατερα μου) και επιπλεον μου φαινεται οτι το κινητο δεν την παλευει και πολυ. Δηλαδη:

- το 3G internet δεν παιζει με τπτ, μονο μεσω wifi

- to market κανει κατι ωρες να ανοιξει, πολλες φορες κολλαει κατα τη διαρκεια του download. etc..

- to google maps επισης κανει πολλη ωρα να ανοιξει.

 

Θελω να περασω το semphore μπας και διορθωθουν αυτα, αλλα αμφιβαλλω να πω την αληθεια.

Για να μην μακρυγορω, πρεπει να κανω πρωτα το κινητο root, μετα cwm και τελος να περασω τον κερνελ με install from zip μεσω recovery?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτάξτε αυτές τις ρυθμίσεις για voodoo control: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1002090 από τις καλύτερες που εχω βρει!! Πείτε μου εντυπώσεις!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δεν είναι πολύ σκοτεινές αυτές οι ρυθμίσεις; Αν θες δοκίμασε αυτές:

Color profile: Voodoo Profile v1

 

Screen RGB multipliers:

Red = 2842859200

Green = 2801954880

Blue = 3282582400

 

Screen v1 gamma hack:

Red= -12

Green= -15

Blue= -16

Την φωτεινότητα την έχω στο 16%.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εβαλα την jvt και ευτυχως το προβλημα που ειχε στην αρχη εξαφανιστηκε!! :)

Ομως, δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο (κακο αυτο γιατι το κινητο ειναι του πατερα μου) και επιπλεον μου φαινεται οτι το κινητο δεν την παλευει και πολυ. Δηλαδη:

- το 3G internet δεν παιζει με τπτ, μονο μεσω wifi

- to market κανει κατι ωρες να ανοιξει, πολλες φορες κολλαει κατα τη διαρκεια του download. etc..

- to google maps επισης κανει πολλη ωρα να ανοιξει.

 

Θελω να περασω το semphore μπας και διορθωθουν αυτα, αλλα αμφιβαλλω να πω την αληθεια.

Για να μην μακρυγορω, πρεπει να κανω πρωτα το κινητο root, μετα cwm και τελος να περασω τον κερνελ με install from zip μεσω recovery?

 

Λίγο περίεργα αυτά που λες για την JVT. Μπορεί να μην έκατσε καλά γιατί δεν έκανες wipe data κλπ πριν την εγκατάσταση... Τον semaphore τον περνάς από odin κατευθείαν όπως λέει ο οδηγός για root. Σου δίνει μόνος root μόλις τον βάλεις. Άποψη μου είναι η εξής. Μπες recovery, κάνε όλα τα wipe data, cache, factory reset και μετά ξαναφλάσαρε την JVT μαζί με το αρχείο Pit και τσεκαρισμένο το repartition. Στο τέλος πέρνα semaphore και δε νομίζω να έχεις προβλήματα. Επίσης η συνέχεια καλύτερα στο θέμα με τις τροποποιήσεις, όπου θα βρεις και ελληνικό πληκτρολόγιο :)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργα αυτά που λες για την JVT. Μπορεί να μην έκατσε καλά γιατί δεν έκανες wipe data κλπ πριν την εγκατάσταση... Τον semaphore τον περνάς από odin κατευθείαν όπως λέει ο οδηγός για root. Σου δίνει μόνος root μόλις τον βάλεις.

 

Θα τα κάνω όλα αυτα που λες απόψε.

Αλλά εσβησα τα πάντα , factory defaults, format sd, 2 φορές τα τρία wipe, reparation,etc..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. Εγινε κανονικα το πρωτο βημα (με το ΡΙΤ και το repartition), αλλα το δευτερο που πηγα να περασω την JVU εκανε fail

 

<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> Enter CS for MD5..
<ID:0/003> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<ID:0/003>  Please wait..
<ID:0/003> Checking MD5 finished Sucessfully..
<ID:0/003> Leave CS..
<ID:0/003> Enter CS for MD5..
<ID:0/003> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<ID:0/003>  Please wait..
<ID:0/003> Checking MD5 finished Sucessfully..
<ID:0/003> Leave CS..
<ID:0/003> Enter CS for MD5..
<ID:0/003> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<ID:0/003>  Please wait..
<ID:0/003> Checking MD5 finished Sucessfully..
<ID:0/003> Leave CS..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> boot.bin
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 

Παιζει ρολο που η μπαταρια ηταν κατω απο 50% ?

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. Εγινε κανονικα το πρωτο βημα (με το ΡΙΤ και το repartition), αλλα το δευτερο που πηγα να περασω την JVU εκανε fail

 

<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> Enter CS for MD5..
<ID:0/003> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<ID:0/003>  Please wait..
<ID:0/003> Checking MD5 finished Sucessfully..
<ID:0/003> Leave CS..
<ID:0/003> Enter CS for MD5..
<ID:0/003> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<ID:0/003>  Please wait..
<ID:0/003> Checking MD5 finished Sucessfully..
<ID:0/003> Leave CS..
<ID:0/003> Enter CS for MD5..
<ID:0/003> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<ID:0/003>  Please wait..
<ID:0/003> Checking MD5 finished Sucessfully..
<ID:0/003> Leave CS..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> boot.bin
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 

Παιζει ρολο που η μπαταρια ηταν κατω απο 50% ?

 

Αν και κανονικά το update πρέπει να γίνεται με γεμάτη μπαταρία, όχι, δεν παίζει ρόλο... ξαναμπες σε download mode και ξαναδοκίμασε, από το 2ο βήμα (χωρίς repartition). Aν έχεις κάποιο αυστηρό antivirus ή program controller ανοιχτό που μπορεί να επεμβαίνει, κλείστο. Και κλείσε το odin τελείως και άνοιξέ το, πριν ξαναδοκιμάσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ σκοτεινές αυτές οι ρυθμίσεις; Αν θες δοκίμασε αυτές:

Color profile: Voodoo Profile v1

 

Screen RGB multipliers:

Red = 2842859200

Green = 2801954880

Blue = 3282582400

 

Screen v1 gamma hack:

Red= -12

Green= -15

Blue= -16

Την φωτεινότητα την έχω στο 16%.

 

Πολύ καλες φαίνονται και αυτές θα τις κρατήσω λίγο και θα σου πω!! Προτιμώ παντοσ σκούρα χρώματα (παρόλο που κουράζουν το μάτι)...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και κανονικά το update πρέπει να γίνεται με γεμάτη μπαταρία, όχι, δεν παίζει ρόλο... ξαναμπες σε download mode και ξαναδοκίμασε, από το 2ο βήμα (χωρίς repartition). Aν έχεις κάποιο αυστηρό antivirus ή program controller ανοιχτό που μπορεί να επεμβαίνει, κλείστο. Και κλείσε το odin τελείως και άνοιξέ το, πριν ξαναδοκιμάσεις.

 

πωωω, σε ευχαριστω φιλε, αλλα δεν εχει μεινει μαναλι!

το pit με repartition κανει παντα fail, βαζοντας την JVU (2.3.5) παλι κανει fail απο την αρχη.

Δοκιμασα την I9000XWJVN (2.3.3) και περασε κανονικα, αλλα δεν εχειελληνικα. Πηγα βα βαλω παλι την JVU->fail (την οποια ξανακατεβασα)

Τωρα εβαλα και επαιξε η I9000XWJVI. Εντυπωση μου κανει πως δεν παιζει το 3G internet! (το οποιο επαιζε αυτοματα με ολες τις darky που δοκιμασα)

Μου φαινεται πως απλα θα κρατησω οποια κατσει καλα, καποιο προβλημα υπαρχει και δεν παιζει καλα.

Ε

Link to comment
Share on other sites

πωωω, σε ευχαριστω φιλε, αλλα δεν εχει μεινει μαναλι!

το pit με repartition κανει παντα fail, βαζοντας την JVU (2.3.5) παλι κανει fail απο την αρχη.

Δοκιμασα την I9000XWJVN (2.3.3) και περασε κανονικα, αλλα δεν εχειελληνικα. Πηγα βα βαλω παλι την JVU->fail (την οποια ξανακατεβασα)

Τωρα εβαλα και επαιξε η I9000XWJVI. Εντυπωση μου κανει πως δεν παιζει το 3G internet! (το οποιο επαιζε αυτοματα με ολες τις darky που δοκιμασα)

Μου φαινεται πως απλα θα κρατησω οποια κατσει καλα, καποιο προβλημα υπαρχει και δεν παιζει καλα.

Ε

 

οταν πας να περασεις την jvu ΔΕΝ θα βαλεις ουτε pit ουτε repartition

η jvi δεν εχει καμια σχεση με την jvu. η μια ειναι 2.3.3 που βγηκε τον απριλιο και η αλλη 2.3.5 που βγηκε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα patch που να βελτιώνει την εφαρμογή email στην jvt? Μου φαίνεται πολύ αργή όταν ανοίγω τα email! Επίσης πηγα να δοκιμάσω αυτή που έγινε port από το Samsung galaxy s 2 από το link στην πρώτη σελίδα αλλά δεν δουλεύει το link...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η jvn εχει ελληνικα αν αλλαξεις το product code οπως λεει ο οδηγος. Επισης με την jvt σου ειπα να κανεις repartition (την jvu δεν την εχω δει καν, μπορει να μην περιεχει ολα τα αρχεια και να μην πρεπει να κανεις. Και ετσι και περασεις jvt και semaphore θα εισαι μια χαρα. Περνας και το ελληνικο πληκτρολογιο και τελος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πωωω, σε ευχαριστω φιλε, αλλα δεν εχει μεινει μαναλι!

το pit με repartition κανει παντα fail, βαζοντας την JVU (2.3.5) παλι κανει fail απο την αρχη.

Δοκιμασα την I9000XWJVN (2.3.3) και περασε κανονικα, αλλα δεν εχειελληνικα. Πηγα βα βαλω παλι την JVU->fail (την οποια ξανακατεβασα)

Τωρα εβαλα και επαιξε η I9000XWJVI. Εντυπωση μου κανει πως δεν παιζει το 3G internet! (το οποιο επαιζε αυτοματα με ολες τις darky που δοκιμασα)

Μου φαινεται πως απλα θα κρατησω οποια κατσει καλα, καποιο προβλημα υπαρχει και δεν παιζει καλα.

Ε

 

Πολύ περίεργο. Βασικά δε χρειάζεσαι πουθενά repartition, αφού παίζεις με διάφορες 2.3.x, το partition table δεν αλλάζει (Νίκο). Παρ'όλα αυτά κάτι δεν πάει καλά, όλες οι εκδόσεις στο θέμα των αναβαθμίσεων είναι δοκιμασμένες με επιτυχία. Με ποια έκδοση του Odin τα δοκιμάζεις όλα αυτά; Μήπως δοκιμάζεις με άλλη έκδοση απ'αυτήν που υπάρχει στο θέμα;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Βασικά δε χρειάζεσαι πουθενά repartition, αφού παίζεις με διάφορες 2.3.x, το partition table δεν αλλάζει (Νίκο). Παρ'όλα αυτά κάτι δεν πάει καλά, όλες οι εκδόσεις στο θέμα των αναβαθμίσεων είναι δοκιμασμένες με επιτυχία. Με ποια έκδοση του Odin τα δοκιμάζεις όλα αυτά; Μήπως δοκιμάζεις με άλλη έκδοση απ'αυτήν που υπάρχει στο θέμα;

 

Εγώ μίλησα για repartition επειδή είχε την darky και δεν ήξερα τι κάνει αυτή. Εντάξει γενικώς δεν κάνει ούτε κακό το repartition (όταν πετυχαίνει) :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για repartition επειδή είχε την darky και δεν ήξερα τι κάνει αυτή. Εντάξει γενικώς δεν κάνει ούτε κακό το repartition (όταν πετυχαίνει) :p

 

A ok πάσο. Αν και για η darky συγκεκριμένα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και δε χρειάζεται repartition, απλά έχει άλλο kernel με μπιχλιμπίδια στη rom, αλλά είναι βασισμένη στις rom της samsung. Άλλο οι CM, MIUI κτλ... αλλά οκ, δεν πειράζει, ούτως ή άλλως όλες οι roms στο επίσημο θέμα είναι packed σε 3 αρχεία από μένα, με όλα τα απαραίτητα μέσα οπότε και repartition να κάνεις θεωρητικά δε θα πάθει τίποτα. Κάτι άλλο παίζει σ'αυτήν την περίπτωση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...