Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα Ηρακλη.Ειχα προβλημα με χαμηλο σημα στο wifi απο τοτε που περασα την jw8,μου ειχε σπασει τα νευρα.7 μετρα απο το ρουτερ και το σημα μια ερχοταν και μια χανονταν.Εβαλα παλι την jw5 και ολα παλι μια χαρα. :)

 

Καλησπερα φιλε μου. Εμενα δεν συνεβαινε αυτο, το σημα ηταν στα ιδια επιπεδα με τις προηγουμενες gb roms, δεν ξερω γιατι συνεβει σε σενα.

Παντως, το μυνημα που εβγαζε η jw8 σχετικα με το network problem.....μου το εβγαζε και η jw5 οταν την ξαναπερασα και μαλλον πρεπεινα οφειλεται σε εφαρμογη, και παει τι μυαλο μου στο tapatalk :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα φιλε μου. Εμενα δεν συνεβαινε αυτο, το σημα ηταν στα ιδια επιπεδα με τις προηγουμενες gb roms, δεν ξερω γιατι συνεβει σε σενα.

Παντως, το μυνημα που εβγαζε η jw8 σχετικα με το network problem.....μου το εβγαζε και η jw5 οταν την ξαναπερασα και μαλλον πρεπεινα οφειλεται σε εφαρμογη, και παει τι μυαλο μου στο tapatalk :rolleyes:

οχι δεν ειναι αυτο Ηρακλη..ειναι οτι τα γαλαξια μας εχουν κανει <αμαν> και θελουν να ξαναμπουν στο κουτι τους :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι αυτο Ηρακλη..ειναι οτι τα γαλαξια μας εχουν κανει και θελουν να ξαναμπουν στο κουτι τους :lol: :lol:

 

Χαχαχα, λες ε..;:)

Εγω το εχω πεταξει το κουτι :D

Σκεφτεσαι να ξαναγυρισεις σε js8 ;;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, λες ε..;:)

Εγω το εχω πεταξει το κουτι :D

Σκεφτεσαι να ξαναγυρισεις σε js8 ;;)

οχι με τιποτα,δεν ξαναβγαζω την jw5.

 

Ασχετο,βλεπω τωρα το προηγουμενο ποστ μου,το tapatalk μου εχει φαει λεξεις,τι στο καλο,εχει ξαναγινει κι αλλες φορες γμτ

Link to comment
Share on other sites

Με JW6 και Semaphore παρατήρησα και εγώ ότι στο 3g όταν σερφάρω την τρώει την μπαταρία σαν τρελή.

 

Σκέφτομαι να το κάνω μετατροπή σε ext4 να δω αν θα φύγει το ενοχλητικό lag.

Παλιότερα, στις froyo αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει ότι κάποιοι που είχαν κάνει μετατροπή σε ext4 έλεγαν ότι δεν ήταν και τόσο σταθερό ή ασφαλές να πω και χάσανε data. Σαν να "χτυπούσε". Και δεν εννοώ κατά την μετατροπή αλλά μετά κατά την λειτουργία.

Ισχύει κάτι τέτοιο? :!:

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Με JW6 και Semaphore παρατήρησα και εγώ ότι στο 3g όταν σερφάρω την τρώει την μπαταρία σαν τρελή.

 

Σκέφτομαι να το κάνω μετατροπή σε ext4 να δω αν θα φύγει το ενοχλητικό lag.

Παλιότερα, στις froyo αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει ότι κάποιοι που είχαν κάνει μετατροπή σε ext4 έλεγαν ότι δεν ήταν και τόσο σταθερό ή ασφαλές να πω και χάσανε data. Σαν να "χτυπούσε". Και δεν εννοώ κατά την μετατροπή αλλά μετά κατά την λειτουργία.

Ισχύει κάτι τέτοιο? :!:

 

Αυτο που ισχυει ειναι οτι πρεπει πριν την μετατροπη να παρεις ενα μπακ απ για παν ενδεχομενο.Σε γενικες γραμμες παντως δεν δημιουργει προβληματα, σε εμενα τουλαχιστον δεν παρουσιαστηκε το παραμικρο, εναντιθεση φευγει το lag, ανοιγει τις εφαρμογες πιο γρηγορα και bootαρει αμεσως!!

Οσο για την μπαταρια, εκεινο που την αποτελειωνει σαφως και ειναι το 3g ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ισχυει ειναι οτι πρεπει πριν την μετατροπη να παρεις ενα μπακ απ για παν ενδεχομενο.Σε γενικες γραμμες παντως δεν δημιουργει προβληματα, σε εμενα τουλαχιστον δεν παρουσιαστηκε το παραμικρο, εναντιθεση φευγει το lag, ανοιγει τις εφαρμογες πιο γρηγορα και bootαρει αμεσως!!

Οσο για την μπαταρια, εκεινο που την αποτελειωνει σαφως και ειναι το 3g ;)

 

Την έκανα την μετατροπή. Μετά από backup φυσικά.

Να δω τώρα πως θα πάει.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την μετατροπή. Μετά από backup φυσικά.

Να δω τώρα πως θα πάει.

 

Ωραια, να θυμασαι απο εδω και στο εξης οτι εαν θελεις να φλασαρεις καποια αλλη επισημη ρομ ενω εισαι με ext4 πρεπει να κανεις και repartition με 512 pit στο οντιν ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την μετατροπή. Μετά από backup φυσικά.

Να δω τώρα πως θα πάει.

Την δευτερη χειροτερη ρομ value pack εχεις περασει (jw6),με πρωτη την jw4
Link to comment
Share on other sites

Την δευτερη χειροτερη ρομ value pack εχεις περασει (jw6),με πρωτη την jw4

 

Τελικα, Παρη jw7 και jw5 ξεχωριζουν ετσι..;οι υπολοιπες εστω και σε μικρο βαθμο, παρουσιαζουν προβληματακια :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, Παρη jw7 και jw5 ξεχωριζουν ετσι..;οι υπολοιπες εστω και σε μικρο βαθμο, παρουσιαζουν προβληματακια :rolleyes:

 

Ναι Ηρακλη, με καλυτερη κατα την γνωμη μου την jw5. Η χειροτερη κατ'εμε ειναι η jw4

Link to comment
Share on other sites

Την δευτερη χειροτερη ρομ value pack εχεις περασει (jw6),με πρωτη την jw4

 

Εκτός από το lag και το οτι τρώει μπαταρία στο 3g στο internet, δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα.

 

Θεωρείς ότι θα είχα κάτι καλύτερο με την JW5?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το lag και το οτι τρώει μπαταρία στο 3g στο internet, δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα.

 

Θεωρείς ότι θα είχα κάτι καλύτερο με την JW5?

 

Ισως σου παρουσιασει καποια κολληματακια,fcs και ασταθεια οσο περναει ο καιρος.Η jw5 για οσο καιρο την ειχα ηταν υποδειγματικη !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ισως σου παρουσιασει καποια κολληματακια,fcs και ασταθεια οσο περναει ο καιρος.Η jw5 για οσο καιρο την ειχα ηταν υποδειγματικη !!

 

Μέχρι τώρα την έχω 1,5 μήνα περίπου χωρίς κανένα τέτοιου είδους πρόβλημα. Δεν είναι και πολύ ο καιρός ακόμα.

Επίσης δεν παρατήρησα αυτό που είχα στην 2.2.1 να αρχίσει δηλαδή να βαραίνει με τον καιρό.

Θα την παρατηρήσω και αν δω κάτι τότε πάω για JW5

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα την έχω 1,5 μήνα περίπου χωρίς κανένα τέτοιου είδους πρόβλημα. Δεν είναι και πολύ ο καιρός ακόμα.

Επίσης δεν παρατήρησα αυτό που είχα στην 2.2.1 να αρχίσει δηλαδή να βαραίνει με τον καιρό.

Θα την παρατηρήσω και αν δω κάτι τότε πάω για JW5

 

Δεν ειναι απολυτα αυτα που εγραψα πριν, εξου και το "ισως".

Ειναι αξιοσημειωτο να αναφερθει οτι στις τελευταιες value pack που εχουν βγει, οι αποψεις των περισσοτερων εδω μεσα διαφερουν παρα πολυ, γεγονος που τις καθιστα αμφιλεγομενες :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απολυτα αυτα που εγραψα πριν, εξου και το "ισως".

Ειναι αξιοσημειωτο να αναφερθει οτι στις τελευταιες value pack που εχουν βγει, οι αποψεις των περισσοτερων εδω μεσα διαφερουν παρα πολυ, γεγονος που τις καθιστα αμφιλεγομενες :)

 

+1 Πολύ διχογνωμία επικρατεί. Αλλά γιατί τόση διαφορά?

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το back up, τις σημειώσεις μας από το σημειωματάριο πώς τις κάνουμε backup?

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι με jw5+semaphore και Boeffla Blue Mod 4.1.

θέλω να το κάνω ext4 και πριν λίγο θυμήθηκα οτι στο Boeffla εχει ενα Add-on το οποίο αναφέρεται ως Ext4 Remount for Semaphore kernel users running on converted file system.

Η ερώτηση μου είναι η εξής, πρέπει αφού τρέξω το CF-Root-ext4-v1.3-Addon να τρέξω και το αρχείο του Boeffla που αναφέρω ποιο πάνω?

Τα αγγλικά μου είναι κάκιστα και όποια βοήθεια καλοδεχούμενη

Link to comment
Share on other sites

+1 Πολύ διχογνωμία επικρατεί. Αλλά γιατί τόση διαφορά?

 

Ειναι κατι σαν το λαχειο, μας εχει τρελανει αυτη η samsung ;)

Σε ότι αφορά το back up, τις σημειώσεις μας από το σημειωματάριο πώς τις κάνουμε backup?

 

Αν εννοεις την στοκ εφαρμογη, με το kies μπορεις να παρεις μπακ απ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με JW6 και Semaphore παρατήρησα και εγώ ότι στο 3g όταν σερφάρω την τρώει την μπαταρία σαν τρελή.

 

Σκέφτομαι να το κάνω μετατροπή σε ext4 να δω αν θα φύγει το ενοχλητικό lag.

Παλιότερα, στις froyo αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει ότι κάποιοι που είχαν κάνει μετατροπή σε ext4 έλεγαν ότι δεν ήταν και τόσο σταθερό ή ασφαλές να πω και χάσανε data. Σαν να "χτυπούσε". Και δεν εννοώ κατά την μετατροπή αλλά μετά κατά την λειτουργία.

Ισχύει κάτι τέτοιο? :!:

 

Τα ίδια και χειρότερα ισχύουν σε 3g και σερφάρισμα όσον αφορά την μπαταρία σε JW8 και στοκ kernel που είμαι, πριν ήμουν με JW6 και semaphore. Λέω να πάω μια βόλτα προς CM10 και semaphore JB να δω τι γίνεται, τί λέτε?

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και χειρότερα ισχύουν σε 3g και σερφάρισμα όσον αφορά την μπαταρία σε JW8 και στοκ kernel που είμαι, πριν ήμουν με JW6 και semaphore. Λέω να πάω μια βόλτα προς CM10 και semaphore JB να δω τι γίνεται, τί λέτε?

 

Εσυ αποφασιζεις ;)

Εγω ειμαι με cm9 stable και θα περιμενω να ωριμασει ακομη λιγο το jb και μετα θα το δοκιμασω...

Με στοκ ρομ και στοκ κερνελ παντως εχει την καλυτερη αυτονομια, το 3g σε ολες τις συσκευες δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικο με την μπαταρια !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αποφασιζεις ;)

Εγω ειμαι με cm9 stable και θα περιμενω να ωριμασει ακομη λιγο το jb και μετα θα το δοκιμασω...

Με στοκ ρομ και στοκ κερνελ παντως εχει την καλυτερη αυτονομια, το 3g σε ολες τις συσκευες δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικο με την μπαταρια !!

 

Με την JW6 ερχόμενος από 2.2.1 είδα πολύ μεγάλη βελτίωση στην αυτονομία. Ιδιαίτερα και στην χρήση του wifi. Ισως για αυτό και το πιο ασθενές του wifi. Με την 2.2.1 και σερφάρισμα με wifi η μπαταρία εξαφανιζόταν.

 

Τώρα στην JW6 την βελτίωση της αυτονομίας την παρατηρώ έχοντας πάντα κλειστό το 3g.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Με την JW6 ερχόμενος από 2.2.1 είδα πολύ μεγάλη βελτίωση στην αυτονομία. Ιδιαίτερα και στην χρήση του wifi. Ισως για αυτό και το πιο ασθενές του wifi. Με την 2.2.1 και σερφάρισμα με wifi η μπαταρία εξαφανιζόταν.

 

Τώρα στην JW6 την βελτίωση της αυτονομίας την παρατηρώ έχοντας πάντα κλειστό το 3g.

 

Απο JW1 σε 2.2.1 παρατηρησα και εγω λιγο μικροτερη αυτονομια, παραμενω ομως λογω σταθεροτητος, αλλα περισσοτερο γιατι η Froyo ειναι η μονη που υποστηριζει Call Recorder

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας παρακαλώ..

Γιατί ενώ στέλνω SMS με μικρά Ελληνικά , το τηλέφωνο τα κεφαλαιοποιεί και το στέλνει μόνο με κεφαλαία γράμματα; Στα Αγγλικά τα στέλνει οπως τα γράψω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εδώ και 1 χρόνο δεν μπορώ να βρώ λύση.....

HELP HELP

Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση με την κωδικοποίηση στην εφαρμογή SMS και με το πως διαβάζει του Ελληνικούς χαρακτήρες. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να στείλεις SMS με 160 χαρακτήρες. Αν έστελνε με μικρά γράμματα τα Ελληνικά τότε το μήνυμα σου θα περιοριζόταν στους 67 χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...