Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα Βασίλη πάντα είχα θέματα.

Καλή η darky στο froyo αλλά ο dc δεν μου άρεσε ποτέ.

Damian και supercurio συνήθως προτιμούσα.

 

 

 

Νικο μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος οσον αφορα τα θεματα;

Παντως τωρα με μπριζωσες θα τον δοκιμασω:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα Βασίλη πάντα είχα θέματα.

Καλή η darky στο froyo αλλά ο dc δεν μου άρεσε ποτέ.

Damian και supercurio συνήθως προτιμούσα.

 

πω πω damian ε???

τι μου θύμισες, ωραίος, πρωτοπόρος, αλλά μ@λακάκος

και ο supercurio πολύ καλός, σταθερότατος, αλλα με τις λιγότερες δυνατότητες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πω πω damian ε???

τι μου θύμισες, ωραίος, πρωτοπόρος, αλλά μ@λακάκος

και ο supercurio πολύ καλός, σταθερότατος, αλλα με τις λιγότερες δυνατότητες

 

βλέπω όλοι σιγά σιγά να γυρνάμε τον γαλαξία σε darky 9.x μετά απο 1,5 χρόνο για να βρούμε την υγεία μας. Πραγματικά πρέπει να είναι απο τις λίγες ρομ που δούλευαν ολα ρολόι

Link to comment
Share on other sites

πω πω damian ε???

τι μου θύμισες, ωραίος, πρωτοπόρος, αλλά μ@λακάκος

και ο supercurio πολύ καλός, σταθερότατος, αλλα με τις λιγότερες δυνατότητες

 

Πολύ καλός (και στις gb) αλλά πολύ λακας και στενόμυαλος ρε παιδί μου..!!

:lol:

 

Νικο μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος οσον αφορα τα θεματα;

Παντως τωρα με μπριζωσες θα τον δοκιμασω:wacko:

 

Φίλε μου ότι και να σου πω τώρα, ψέματα θα σου πω.

1μιση χρόνο πίσω με πας :D

Link to comment
Share on other sites

βλέπω όλοι σιγά σιγά να γυρνάμε τον γαλαξία σε darky 9.x μετά απο 1,5 χρόνο για να βρούμε την υγεία μας. Πραγματικά πρέπει να είναι απο τις λίγες ρομ που δούλευαν ολα ρολόι

 

Μπα...δεν νομιζω, δεν την εχω δοκιμασει ακομη φαντασου :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Ξερει καποιος αν το befla mod για την jw5 κανει στην jw6:confused: Aν δεν κανει, εχει καποιος να ανεβασει; Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Ξερει καποιος αν το befla mod για την jw5 κανει στην jw6:confused: Aν δεν κανει, εχει καποιος να ανεβασει; Ευχαριστω!!!

 

Δες εδώ για JW6.

Το έβαλα για δύο μέρες που δοκίμασα την JW6,δουλεύει κανονικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω την jw6 με csc απο τη jw5 και καπακιτο 2.7.4. Αλλα τζιφος. Περα απο lag κρασαρε συχνα ο twlauncher. Τωρα εχω τον go launcher κι εχει σταθεροποιηθει. Καμια ιδεα; ειχα κανει wipe
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω την jw6 με csc απο τη jw5 και καπακιτο 2.7.4. Αλλα τζιφος. Περα απο lag κρασαρε συχνα ο twlauncher. Τωρα εχω τον go launcher κι εχει σταθεροποιηθει. Καμια ιδεα; ειχα κανει wipe
Eιχαμε μια συζητηση πριν 3 σελιδες (387+388) πανω σε αυτο το θεμα.Διαβασετο κι αν δεν βαριεσε κανετο με τον τροπο που προτεινω να μας πεις αν δεις διαφορα (λογικα θα εισαι οκ) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Eιχαμε μια συζητηση πριν 3 σελιδες (387+388) πανω σε αυτο το θεμα.Διαβασετο κι αν δεν βαριεσε κανετο με τον τροπο που προτεινω να μας πεις αν δεις διαφορα (λογικα θα εισαι οκ)

 

Εννοεις για οχι σωστο wipe. Οντως απο το recovery δεν ηταν σωστο και εκανα επαναφορα πριν περασω το semaphore. Δεν ξερω μηπως ο semaphore εκανε την πατατα. Επισης ειχα μονο μια επιλογη για xsc ή κατι τετοιο. Σωστο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για οχι σωστο wipe. Οντως απο το recovery δεν ηταν σωστο και εκανα επαναφορα πριν περασω το semaphore. Δεν ξερω μηπως ο semaphore εκανε την πατατα. Επισης ειχα μονο μια επιλογη για xsc ή κατι τετοιο. Σωστο ειναι;
Οχι,προφανως δεν περασες το σωστο csc το οποιο ειναι το OXXJVC αν δεν το εχεις να στο ανεβασω.Κοιτα,γνωμη μου,να ξαναφλασαρεις.Κανε μεσω recovery τωρα (γιατι δεν γινεται αλλιως) ολα τα wipes (wipe data+wipe cache+wipe dalvik),πατα power off απο το recovery,μπες σε download mode και φλασαρε ην jw6 που θελεις μαζι με repartition.Μολις μπουταρει κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μαζι με διαμορφωση εεωτερικης μνημης (κανε ενα backup πριν τα αρχεια που θελεις να κρατησεις).Μολις ξαναμπουταρει κανε την διαδικασια για αλλαγη του csc σε eur η cos η οτι θελεις εσυ(Πάτα *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σου και επίλεξε τoν κωδικό που είχε το τηλέφωνο πριν (π.χ. COS για Cosmote, EUR για Wind...). thanks to @tyxerakias για τον οδηγο).Δοκιμασετο αφου μπουταρει,χωρις τον semaphore,για lag και τετοια που λογικα δεν πρεπει να υπαρχουν (εχουμε κουφαθει εντελως με αυτην την κατασταση,εχω περασει αυτες τις ρομ 5-6 φορες και ποτε δεν ειχα κατι τετοια).Δεν φταιει ο semaphore για τετοια φαινομενα σε καμια περιπτωση,αλλα δοκιμασετο με τον στοκ κερνελ για να σου φυγει η ιδεα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιες δοκιμες απο ics roms, ειδα οτι καμια δεν μου δουλευε σωστα οποτε σκεφτομαι να γυρισω σε gingerbread να ησυχασει το κεφαλι μου.

επειδη εχω βαρεθει εδω και αρκετο καιρο να ασχολουμε με το κινητο και επειδη απο οτι εχω προσεξει ολες οι custom roms εχουν μια ταση μετα απο κανα 2-3 μηνες να αρχιζουν τα κολληματα και τα κρασαρισματα λεω να βαλω μια οσο πιο επισημη γινεται μπας και κρατησει πιο πολυ το κινητο χωρις να εχω θεματα.

 

απλα δεν εχω βρει καμια ρομ η οποια απλα να ειναι oficial και deodexed χωρις extra mods δηλαδη, ετσι ωστε να περασω και εναν κερνελ απο πανω για να μπορω να βαλω κανα swype, κανα theme η καναν touchwiz 4.5 - ux αν θελω.

 

εχετε καμια να μου προτεινετε? γιατι οσες εχω βρει ειναι full custom με ολα τα tweaks και Bugs που τις συνοδευουν.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιες δοκιμες απο ics roms, ειδα οτι καμια δεν μου δουλευε σωστα οποτε σκεφτομαι να γυρισω σε gingerbread να ησυχασει το κεφαλι μου.

επειδη εχω βαρεθει εδω και αρκετο καιρο να ασχολουμε με το κινητο και επειδη απο οτι εχω προσεξει ολες οι custom roms εχουν μια ταση μετα απο κανα 2-3 μηνες να αρχιζουν τα κολληματα και τα κρασαρισματα λεω να βαλω μια οσο πιο επισημη γινεται μπας και κρατησει πιο πολυ το κινητο χωρις να εχω θεματα.

 

απλα δεν εχω βρει καμια ρομ η οποια απλα να ειναι oficial και deodexed χωρις extra mods δηλαδη, ετσι ωστε να περασω και εναν κερνελ απο πανω για να μπορω να βαλω κανα swype, κανα theme η καναν touchwiz 4.5 - ux αν θελω.

 

εχετε καμια να μου προτεινετε? γιατι οσες εχω βρει ειναι full custom με ολα τα tweaks και Bugs που τις συνοδευουν.

 

 

Αν θες μια όσο το δυνατόν πιο stock ρομ, δεν θες deodex, odex θες. Στα υπομνήματα του φόρουμ που διαβάζεις υπάρχει νήμα με όλες τις επίσημες στοκ rom. Οποια και να βάλεις ακολούθησε πιστά τον οδηγό.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μια όσο το δυνατόν πιο stock ρομ, δεν θες deodex, odex θες. Στα υπομνήματα του φόρουμ που διαβάζεις υπάρχει νήμα με όλες τις επίσημες στοκ rom. Οποια και να βάλεις ακολούθησε πιστά τον οδηγό.

 

ναι αλλα αν ειναι odexed η ρομ μετα δεν θα μπορω να βαλω τους touchwiz του s2 η s3 οι οποιοι ειναι πολυ πιο smooth απο τον touchwiz του s1 και επισης δεν θα μπορω να βαλω battery % η καποιο theme-lockscreen

 

θελω να εχω την δυνατοτητα να κανω αυτα τα πραγματα αλλα να μην αλλαζει τιποτα αλλο στην ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μια όσο το δυνατόν πιο stock ρομ, δεν θες deodex, odex θες. Στα υπομνήματα του φόρουμ που διαβάζεις υπάρχει νήμα με όλες τις επίσημες στοκ rom. Οποια και να βάλεις ακολούθησε πιστά τον οδηγό.

 

Ο jimacid ειναι απο τα παλια μελη του thread και ειχε βοηθησει κοσμο τοτε, επι eclair, με τα usb jig. Εισαι λιγο πιο φρεσκος και δεν τον θυμασαι :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ο jimacid ειναι απο τα παλια μελη του thread και ειχε βοηθησει κοσμο τοτε, επι eclair, με τα usb jig. Εισαι λιγο πιο φρεσκος και δεν τον θυμασαι :)

 

Ο ramad νομιζω έχει όλες τις στοκ ρομς deodexed στο xda. Λέω νόμιζω γιατί έχω να ασχοληθώ με στοκ κάνα 8μηνο. Αν και σκέφτομαι να γυρίσω σε cm9, αυτή που φοράω τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει προβλήματα

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ο ramad νομιζω έχει όλες τις στοκ ρομς deodexed στο xda. Λέω νόμιζω γιατί έχω να ασχοληθώ με στοκ κάνα 8μηνο. Αν και σκέφτομαι να γυρίσω σε cm9, αυτή που φοράω τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει προβλήματα

 

έτσι ακριβώς

εδώ το λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=948790

 

πάνω απο χρόνο τώρα ακολουθώ ακριβώς αυτή τη συνταγή stock deodexed με custom kernel της επιλογής μου με πολύ μεγάλη επιτυχία :)

και θα πρότεινα συγκεκριμένα την jw6

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια τωρα μολις πηγα να ποσταρω το link με τα deodexed firmwares αλλα με προλαβε ο suspect.

 

εχω βαλει ηδη να κατεβαινει η jw5 αλλα την jw6 δεν την εντοπισα στο thread, δεν την βρισκει καν με search στο συγκεκριμενο thread, ενω με αναζητηση στο google μου βγαζει μονο μια alliance jw6 deodexed.

 

θυμασαι μηπως που την ειχες βρει την jw6? και με ποιον κερνελ την χρησιμοποιεις? με semaphore?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν ειναι odexed η ρομ μετα δεν θα μπορω να βαλω τους touchwiz του s2 η s3 οι οποιοι ειναι πολυ πιο smooth απο τον touchwiz του s1 και επισης δεν θα μπορω να βαλω battery % η καποιο theme-lockscreen

 

θελω να εχω την δυνατοτητα να κανω αυτα τα πραγματα αλλα να μην αλλαζει τιποτα αλλο στην ρομ

 

Ο TW4 υπάρχει σε όλες τις τελευταίες value pack. Στην τελευταία JW6 odex για παράδειγμα είναι ο default launcher. To battery % φυσικά και μπορείς να το έχεις και σε odexed rom. Για lockscreen όμως, θα χρειαστείς όντως deodexed έκδοση. Πληροφοριακά πάντως οι value pack έχουν την lockscreen του SII (μπορεί και του note, δεν θυμάμαι σίγουρα :))

 

Για deodexed stock roms δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=948790

(έχει μέχρι την JW5)

 

EDIT: Το έχει ανεβάσει και ο suspect :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια τωρα μολις πηγα να ποσταρω το link με τα deodexed firmwares αλλα με προλαβε ο suspect.

 

εχω βαλει ηδη να κατεβαινει η jw5 αλλα την jw6 δεν την εντοπισα στο thread, δεν την βρισκει καν με search στο συγκεκριμενο thread, ενω με αναζητηση στο google μου βγαζει μονο μια alliance jw6 deodexed.

 

θυμασαι μηπως που την ειχες βρει την jw6? και με ποιον κερνελ την χρησιμοποιεις? με semaphore?

 

γράψε λάθος

εδώ έχει και την jw6 :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1102881

ναι semaphore και θα σου έλεγα να παίξεις λίγο με το govenor τίποτα άλλο, αυτα :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Οχι,προφανως δεν περασες το σωστο csc το οποιο ειναι το OXXJVC αν δεν το εχεις να στο ανεβασω.Κοιτα,γνωμη μου,να ξαναφλασαρεις.Κανε μεσω recovery τωρα (γιατι δεν γινεται αλλιως) ολα τα wipes (wipe data+wipe cache+wipe dalvik),πατα power off απο το recovery,μπες σε download mode και φλασαρε ην jw6 που θελεις μαζι με repartition.Μολις μπουταρει κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μαζι με διαμορφωση εεωτερικης μνημης (κανε ενα backup πριν τα αρχεια που θελεις να κρατησεις).Μολις ξαναμπουταρει κανε την διαδικασια για αλλαγη του csc σε eur η cos η οτι θελεις εσυ(Πάτα *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σου και επίλεξε τoν κωδικό που είχε το τηλέφωνο πριν (π.χ. COS για Cosmote, EUR για Wind...). thanks to @tyxerakias για τον οδηγο).Δοκιμασετο αφου μπουταρει,χωρις τον semaphore,για lag και τετοια που λογικα δεν πρεπει να υπαρχουν (εχουμε κουφαθει εντελως με αυτην την κατασταση,εχω περασει αυτες τις ρομ 5-6 φορες και ποτε δεν ειχα κατι τετοια).Δεν φταιει ο semaphore για τετοια φαινομενα σε καμια περιπτωση,αλλα δοκιμασετο με τον στοκ κερνελ για να σου φυγει η ιδεα.

 

Σε ευχαριστω πολυ. Αντε ξανα μανα αυριο φλασιες.

 

Οχι,προφανως δεν περασες το σωστο csc το οποιο ειναι το OXXJVC αν δεν το εχεις να στο ανεβασω

Αν δε σου κανει κοπο, μπορεις να μου στειλεις λινκ; ευχαριστω και παλι.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου κανει κοπο, μπορεις να μου στειλεις λινκ; ευχαριστω και παλι.

Ελα εδω ειναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια περναω την jwi και δεν μπαινει μετα απο το οντιν ο Semaphore_kernel_JW1 , τι κανω λαθος? στο pda δεν φλασαρω τον Semaphore?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει περάσει; Σου εμφανίστηκε η εφαρμογή Semaphore; Αν ναι πρέπει να κατεβάσεις και την εφαρμογή Superuser από το Play Store.

Αν όντως δεν έχει περάσει κάνε μία επανεκκίνηση στο κινητό σου και στον υπολογιστή και δοκίμασε πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...