Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη για την ενοχληση nikospot εχω ενα θεμα..Ψαχνω να κατεβασω την jw5 την ελβετικη και δεν μπορω να την βρω..Αυτην που κατεβαζω απο Mediafire μου βγαζει προβλημα πανω στο extract..Εχουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα η μονο σε μενα το εβγαλε..?

 

Την είχα κατεβάσει πριν λίγες μέρες και δεν φαινόταν να έχει πρόβλημα. Δοκίμασες να την ξανακατεβασεις μήπως δεν κατέβηκε σωστα; Δοκίμασες και από άλλον browser. Δεν έχει αναφέρει κάποιος τέτοιο πρόβλημα. (θα την κατεβάσω από περιέργεια σε λίγο που θα πάω στον υπολογιστη)

 

Μόλις κατέβασα την JW5 για δοκιμή και γίνεται κανονικά extract. Δοκίμασε να την ξανακατεβάσεις μήπως και δεν κατέβηκε σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok κατεβηκε!Ελληνικο πληκτρολογιο υπαρχει?Η μονο σε Swype?

 

Εκεί που την κατέβασες τι γράφει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ok ολα κομπλε!!Κατι τελευταιο(πριν με μπινελικωσεις :-p) κατεβασα την Semaphore_2.7.4sc..Μπορω να την κανω εγκατασταση μονη της με τον Odin η θα κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα περνάς την ROM και μετά τον Semaphore.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γινετε να βλεπει το cmw το nadroid backup απο την εξωτερικη sd?

 

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα πολυ φοβαμαι πως οχι. :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο το nadroid στο φακελο του clockworkmod να ειναι 1,45gb και οταν το αντιγραφω στο pc να ειναι 829mb???
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο το nadroid στο φακελο του clockworkmod να ειναι 1,45gb και οταν το αντιγραφω στο pc να ειναι 829mb???

 

Δεν μου φαινεται καθολου λογικο !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαινεται καθολου λογικο !!

 

Μπορεί κάποιος απο περιέργεια να το τσεκααρει? Μονο σε μενα...:blink:

Και μάλιστα πριν το αντιγράψω, απο τις ιδιότητες του es και τοy pc

Link to comment
Share on other sites

Γινετε να βλεπει το cmw το nadroid backup απο την εξωτερικη sd?

 

Νομίζω πως στα νέα cwm (version 5+) έχει external sd. Μάλιστα σε ICS που οι κέρνελς έχουν αυτό το cwm έχω κρατήσει nandroid στην εξωτερική sd.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θέμα browser η jw5 πως πάει σε σχέση με την jw1; είχα βάλει την jw4 αλλά o browser στα zoom in/out και στο scrolling ήταν πολύ κατώτερος της jw1, στην οποία είναι απλά φοβερός. περιμένω μια θετική απάντηση, με τρώει το χέρι μου να φλασαρω. :-P

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θέμα browser η jw5 πως πάει σε σχέση με την jw1; είχα βάλει την jw4 αλλά o browser στα zoom in/out και στο scrolling ήταν πολύ κατώτερος της jw1, στην οποία είναι απλά φοβερός. περιμένω μια θετική απάντηση, με τρώει το χέρι μου να φλασαρω. :-P

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Απο οτι θυμαμαι σε καθε 2.3.6 που εβγαινε ο browser βελτιωνοταν.Την jw5 την ειχα βαλει για 2 λεπτα μονο, ομως θυμαμαι οτι στην jw4 ηταν καλυτερος απο την jw1.

Σου συνιστω λοιπον να βαλεις την jw5 Ελβετιας, απο τα σχολια των περισσοτερων ειναι κορυφαια !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την jw4 την είχα αφήσει για μερικές μέρες και σε όλα τα υπόλοιπα ήταν φοβερή, αλλά σε θέμα browser ήταν χειρότερη της jw1, τουλάχιστον εγώ αυτό έβλεπα και το έβλεπα σε βαθμό να αναγκαστώ να γυρίσω στην καταπληκτική jw1. Θα φλασαρω πάντως αυτή που μου προτείνεις!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Την jw4 την είχα αφήσει για μερικές μέρες και σε όλα τα υπόλοιπα ήταν φοβερή, αλλά σε θέμα browser ήταν χειρότερη της jw1, τουλάχιστον εγώ αυτό έβλεπα και το έβλεπα σε βαθμό να αναγκαστώ να γυρίσω στην καταπληκτική jw1. Θα φλασαρω πάντως αυτή που μου προτείνεις!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Μην σε παρω και στον λαιμο μου, μην ταλαιπωρηθεις κιολας με στησιματα,back up και τετοια, αλλα στην θεση σου εγω αυτο θα εκανα παντως.

Και στην αναγκη γιατι οχι, θα εβαζα opera mobile και θα ημουν κομπλε !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την jw4 την είχα αφήσει για μερικές μέρες και σε όλα τα υπόλοιπα ήταν φοβερή, αλλά σε θέμα browser ήταν χειρότερη της jw1, τουλάχιστον εγώ αυτό έβλεπα και το έβλεπα σε βαθμό να αναγκαστώ να γυρίσω στην καταπληκτική jw1. Θα φλασαρω πάντως αυτή που μου προτείνεις!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Aυτο που σε προβληματιζει σε μια ρομ ειναι ο browser??? :blink:

Bαλε τον opera οπως σου ειπε και ο Ηρακλης και τελειωνεις.Οι περισσοοτεροι δεν ασχολουμαστε καν με τον στοκ,ειναι σαν να μην υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που σε προβληματιζει σε μια ρομ ειναι ο browser??? :blink:

Bαλε τον opera οπως σου ειπε και ο Ηρακλης και τελειωνεις.Οι περισσοοτεροι δεν ασχολουμαστε καν με τον στοκ,ειναι σαν να μην υπαρχει.

 

+1! opera mobile ftw :p H jw5 είναι μια χαρά. Το μόνο θέμα που προέκυψε σε μένα ήταν τα κολλήματα του tw launcher αλλά απ'οταν εβαλα go ολα οκ :D

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα, ακόμα και να μην την κρατήσω τελικά, έχω κάνει ένα σωρό άσκοπα φλασαρισματα. Ε, ένα παραπάνω θα είναι, και τι έγινε; ;) Ήθελα έτσι και αλλιώς να φλασαρω, μια ώθηση περίμενα! :p πάντως, προσωπική άποψη, κανενας browser δεν συγκρίνεται με τον στοκ της σαμσουνγκ. ουτε ο όπερα, ουτε ο ντολφιν, ουτε ο χρομ, ούτε ο στοκ καμιάς άλλης εταιρίας. Και γι'αυτό δεν πάω σε ics! Η βασική χρήση που του κάνω, πέρα από τηλεφωνο, είναι να σερφαρω, και παρόλο που πλέον θεωρείται παλια συσκευή, δύσκολα βρίσκω αντροιντ -πέρα από σαμσουνγκ- να κάνει αυτήν την δουλειά τοσο ομαλα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

Καλά,

πέρνα slim,devil kernel και κάνε live oc 108% - μαξ 1512 (αν αντέχει η συσκευή σου).

 

Πιο γρήγορα από τον chrome στο λαπτοπ πάει!

Και στα 1000 βέβαια η slim έχει φοβερό browser.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα, ακόμα και να μην την κρατήσω τελικά, έχω κάνει ένα σωρό άσκοπα φλασαρισματα. Ε, ένα παραπάνω θα είναι, και τι έγινε; ;) Ήθελα έτσι και αλλιώς να φλασαρω, μια ώθηση περίμενα! :p πάντως, προσωπική άποψη, κανενας browser δεν συγκρίνεται με τον στοκ της σαμσουνγκ. ουτε ο όπερα, ουτε ο ντολφιν, ουτε ο χρομ, ούτε ο στοκ καμιάς άλλης εταιρίας. Και γι'αυτό δεν πάω σε ics! Η βασική χρήση που του κάνω, πέρα από τηλεφωνο, είναι να σερφαρω, και παρόλο που πλέον θεωρείται παλια συσκευή, δύσκολα βρίσκω αντροιντ -πέρα από σαμσουνγκ- να κάνει αυτήν την δουλειά τοσο ομαλα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Ειναι απο τους καλυτερους απο εκεινους των υπολοιπων εταιρειων ομως opera mobile δεν νομιζω να ειναι.Τοσο smooth και χωρις ουτε ενα κολλημα αλλος πλοηγος δεν νομιζω να υπαρχει!!!οτι ιστοσελιδα και να φορτωσεις αυτο ρολλαρει μπαλα!!!Αλλα προτιμησεις ειναι αυτες.Ο καθενας με οτι τον βολευει.

Αντε λοιπον, καλο φλασαρισμα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Λίγο με ενδιαφέρει πόσο γρήγορος είναι. Δίνω σημασία στο πόσο καλά ανταποκρίνεται στο σκρολαρισμα και στα ζουμαρισματα. Πχ ο όπερα μινι είναι πολύ καλός, αλλά τις μισές φορές δεν μου ανοίγει την σελίδα και πρέπει να ξαναπατήσω, δεν έχει φλας, φορτωνει τις σελίδες με λίγο διαφορετική "δομή" πολλές φορές, μου αργεί -απελπιστικά πολύ, γιαυτό και το αναφέρω- να φορτώσει τις σελίδες. Σημείωση πως έχω κάνει τις βελτιώσεις στον στοκ που έχει γράψει κάποιος φίλος στους οδηγούς.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

Λίγο με ενδιαφέρει πόσο γρήγορος είναι. Δίνω σημασία στο πόσο καλά ανταποκρίνεται στο σκρολαρισμα και στα ζουμαρισματα. Πχ ο όπερα μινι είναι πολύ καλός, αλλά τις μισές φορές δεν μου ανοίγει την σελίδα και πρέπει να ξαναπατήσω, δεν έχει φλας, φορτωνει τις σελίδες με λίγο διαφορετική "δομή" πολλές φορές, μου αργεί -απελπιστικά πολύ, γιαυτό και το αναφέρω- να φορτώσει τις σελίδες. Σημείωση πως έχω κάνει τις βελτιώσεις στον στοκ που έχει γράψει κάποιος φίλος στους οδηγούς.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Μα αυτο ακριβως που λες τον κανει να ξεχωριζει.Δεν φημιζεται για το γρηγορο φορτωμα των ιστοσελιδων, αλλα για το ποσο τελεια ρολλαρει και ζουμαρει σε ολες τις σελιδες πριν καν τις φορτωσει.Και να σημειωσω, οτι δεν αναφερομαι στον opera mini οπως λες εσυ, αλλα στον opera mobile.

Τον εχεις δοκιμασει..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Αυτόν έχω βάλει στο νεξους της κοπέλας μου, αυτόν είχα στην cm7, και σε όσες ics έχω βάλει κατά καιρούς. απλά μου φαίνεται σαν να «ζορίζονται τα γραφικά» καθώς σκρολαρεις στην σελίδα ή ζουμαρεις. Δεν κολλάει, συμφωνώ, αλλά μου δίνει αυτή την αίσθηση που προανέφερα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Αυτόν έχω βάλει στο νεξους της κοπέλας μου, αυτόν είχα στην cm7, και σε όσες ics έχω βάλει κατά καιρούς. απλά μου φαίνεται σαν να «ζορίζονται τα γραφικά» καθώς σκρολαρεις στην σελίδα ή ζουμαρεις. Δεν κολλάει, συμφωνώ, αλλά μου δίνει αυτή την αίσθηση που προανέφερα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Σε εμενα παντως, σε καθε ρομ που βαζω τον χρησιμοποιω δεν βλεπω να ζοριζονται ουτε γραφικα ουτε τιποτα. :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβως που λες τον κανει να ξεχωριζει.Δεν φημιζεται για το γρηγορο φορτωμα των ιστοσελιδων, αλλα για το ποσο τελεια ρολλαρει και ζουμαρει σε ολες τις σελιδες πριν καν τις φορτωσει.Και να σημειωσω, οτι δεν αναφερομαι στον opera mini οπως λες εσυ, αλλα στον opera mobile.

Τον εχεις δοκιμασει..;

+1000 Εχω σταματησει να ασχολουμαι με τον στοκ απο πολλυυυυ παλια (να ειναι καλα ο Ηρακλης :)),τον βρισκω πολυ λιγο μπροστα στον opera,γουστα ειναι αυτα βεβαια.

 

+1! opera mobile ftw :p H jw5 είναι μια χαρά. Το μόνο θέμα που προέκυψε σε μένα ήταν τα κολλήματα του tw launcher αλλά απ'οταν εβαλα go ολα οκ :D

οταν λες για κολληματα στο tw,τι ακριβως βλεπεις να σου κανει?

Μου φαινεται περιεργο γιατι εχω την jw5 2 βδομαδες και το λιωνω καθημερινα το κινητο,δεν το αφηνω σε χλωρο κλαρι και δεν εχω δει να μου κανει το παραμικρο.

(καλα,του εβαλα χθες και το ελληνικο svox και κανω πολυ χαβαλε,αναγγελια κλησεων στα ελληνικα κλπ,ολα τα λεφτα :p)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...