Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Ουτε να το διορθωσω δεν προλαβα ο ανθρωπος) Εχεις δικιο, εγω ξεχαστηκα και αναφερθηκα συμφωνα με τα δεδομενα του γαλαξια και επειδη αυτο το ειδα πρωτη φορα στο τηλ οταν περασα την ics. Για αυτο τον λογο τη γραφω και icm, γιατι μεσω του cm μονο την εχω δουλεψει στο κινητο μου. Ειναι μια συντομια και των δυο μαζι χαχα. Παντως και εσυ δεν καταλαβαινεις αλλα κατεβαινεις (αστειευομαι) ;-)

 

Ναι τώρα το παρατήρησα το ορθογραφικό (με πρόδωσε το swype).

 

Μπορείς να την λες όπως θέλεις, αλλά το όνομα της ρομ είναι cm9 :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

 

μολις πηρα το samsung galaxy i9000, και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, δεν το εχω κανει root εχω την εκδοση 2.3.3, δεν χρησιμοποιω πολλα προγραμματα, το μονο προβλημα που εχω ειναι με το mobilevoip και το viber, αλλα και αυτα σπανια κρασαρουν.

Θα μπορουσατε να μου πειτε αν το ICS ή κανωντας root το κινητο θα βελτειωθει το προγραμμα ? Αν κανω ροοτ θα μπορω να εχω προγραμματα απο το android market (google play πλεον).

 

ευχαριστω.

περιμενω απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Το ροοτ απο μονο του δεν θα βελτιωσει κατι. Διαβασε τους οδηγους για να καταλαβεις τι ειναι το καθε τι αν δε γνωριζεις. Αν θες να βελτιωσεις παντως θα σου προτεινα αναβαθμιση σε JW1 2.3.6 εκδοση οπως λεει ο οδηγος για φλασαρισμα και αν θες και ροοτ να βαλεις semaphore kernel που υπαρχουν οδηγιες στην πρωτη σελιδα του συγκεκριμενου θεματος. Τοτε θα δεις βελτιωση και φυσικα δεν εχεις προβλημα με το μαρκετ. Παντα μπορεις να κατεβαζεις εφαρμογες.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μολις πηρα το samsung galaxy i9000, και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, δεν το εχω κανει root εχω την εκδοση 2.3.3, δεν χρησιμοποιω πολλα προγραμματα, το μονο προβλημα που εχω ειναι με το mobilevoip και το viber, αλλα και αυτα σπανια κρασαρουν.

Θα μπορουσατε να μου πειτε αν το ICS ή κανωντας root το κινητο θα βελτειωθει το προγραμμα ? Αν κανω ροοτ θα μπορω να εχω προγραμματα απο το android market (google play πλεον).

 

ευχαριστω.

περιμενω απαντησεις

 

Καλησπέρα.

1) Παίζει να είσαι και ο μόνος που δηλώνει ότι είναι απόλυτα ευχαριστημένος από την 2.3.3.

2) Τα προγράμματα mobilevoip και viber δεν τα χρησιμοποιώ αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν απαιτούν rooted συσκευές. Άρα δεν θα βελτιωθούν αν κάνεις root το κινητό σου.

3) Από ότι ξέρω το viber δεν λειτουργεί σε cm9.

4) Το google play δεν έχει καμία σχέση με το αν είναι rooted η συσκευή σου. Επειδή μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι είναι root στο android διάβασε πρώτα αυτό.

 

Edit: Beaten by the spot.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Λάθος νομίζεις... το είχε φτιάξει όταν υπήρχαν μόνο οι Gingerbread. Φυσικά το ίδιο εφέ υπάρχει και στην ICS.

Με μία απλή αναζήτηση δείτε τι βρήκα για JW1.:p

Tο πέρασα το συγκεκριμένο και εκτός του οτι αντικατέστησε σε νορμαλ το ποσοστό μπαταρίας απο το αλλο μοντάκι που είχα περάσει, δε μου δουλεύει και το electron beam. Διόρθωσε μόνο το πράσινο που μένει πριν κλείσει η οθόνη.

Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Tο πέρασα το συγκεκριμένο και εκτός του οτι αντικατέστησε σε νορμαλ το ποσοστό μπαταρίας απο το αλλο μοντάκι που είχα περάσει, δε μου δουλεύει και το electron beam. Διόρθωσε μόνο το πράσινο που μένει πριν κλείσει η οθόνη.

 

Το ποσοστό μπαταρίας είναι λογικό να στο αφαίρεσε αφού έγινε αντικατάσταση του framework. Μπορείς να το ξαναβάλεις στην "κουζίνα".;)

Στις ρυθμίσεις στα εφέ οθόνης έχεις ενεργοποιήσει τα εφέ ώστε να λειτουργήσει το CRT Off;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστα νεα. θα βγαλει η samsung επισημη 2.3 με καλουδια απο ics. διαβαστε στο sammobile

 

Έχει βγει ήδη. (JVU)

Λένε για τίποτα νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

...

3) Από ότι ξέρω το viber δεν λειτουργεί σε cm9.

...

 

Έχω περάσει την cm9 πριν λίγες μέρες και επειδή χρησιμοποιώ το viber λειτουργεί κανονικά σε κλήσεις και μηνύματα δεν ξέρω για τις άλλες λειτουργίες. Για δες αν έχεις την τελευταία ενημέρωση μήπως φταίει αυτό.

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την cm9 πριν λίγες μέρες και επειδή χρησιμοποιώ το viber λειτουργεί κανονικά σε κλήσεις και μηνύματα δεν ξέρω για τις άλλες λειτουργίες. Για δες αν έχεις την τελευταία ενημέρωση μήπως φταίει αυτό.

 

Βασικά δεν την χρησιμοποιώ την εφαρμογή :). Απλά είχα δει τα παράπονα των χρηστών στο νήμα της cm9 στο xda. Εφόσον με την τελευταία ενημέρωση λειτουργεί όλα καλά.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ήδη. (JVU)

Λένε για τίποτα νεότερο?

 

Βασικά ανακοινώνει σάντουιτς παγωτό στο γαλαξία 2 και λέει, μεταξύ άλλων, ότι θα δοθούν νέες αναβαθμίσεις στη 2.3 διάφορων μοντέλων, μαζί και του γαλαξια 1 και αναφέρει ως παραδείγματα την προσθήκη Face Unlock, Photo Editor κλπ

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η JVU... τα έχει όλα αυτά που λες και είναι σκέτη αποτυχία. Κάτι απλά για να γλυκάνει μερικούς από αυτούς που διαμαρτύρονται για την ICS. Καραμέλες για μικρά παιδιά κατά την άποψη μου!

 

EDIT: Βασικά σε λάθος θέμα είμαστε πάλι. Αυτά ανήκουν στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy S Μέρος ΙΙΙ.

Ότι έχει να κάνει με Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις το βάζουμε εδώ και ότι έχει να κάνει με επίσημα θέματα του Galaxy S το βάζουμε στο αντίστοιχο θέμα.

Μην παιδεύουμε συνέχεια τον Alex!:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό μπαταρίας είναι λογικό να στο αφαίρεσε αφού έγινε αντικατάσταση του framework. Μπορείς να το ξαναβάλεις στην "κουζίνα".;)

Στις ρυθμίσεις στα εφέ οθόνης έχεις ενεργοποιήσει τα εφέ ώστε να λειτουργήσει το CRT Off;

 

Αμ δε που το εχω ενεργοποιησει, ευχαριστω Νικο. Μπορεις να μου δωσεις λιγη καθοδηγηση για το πως ξανα βαζω το % ??????

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος για να φτιάξεις μόνος σου ότι θες είναι σε αυτό το site.

Ρίξε μια ματιά στις οδηγίες και μπορείς να βάλεις ότι εικονίδιο μπαταρίας θες. Φυσικά πριν εγκαταστήσεις οτιδήποτε φτιάξεις από την "κουζίνα" κάνεις πρώτα ένα nandroid backup!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά δεν γράφει σε αυτό που έχεις παραθέσει πως γίνεται install; Μέσα στην παρένθεση το λέει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει κάποιον custom kernel (π.χ. Semaphore) ώστε να έχεις CWM Recovery; Αν προσπαθείς να το κανείς install με το απλό recovery δεν πρόκειται να τα καταφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει κάποιον custom kernel (π.χ. Semaphore) ώστε να έχεις CWM Recovery; Αν προσπαθείς να το κανείς install με το απλό recovery δεν πρόκειται να τα καταφέρεις.

 

οχι παρα μονο το 2.3.3 firmware

λες να βάλω παλι το 2.3.2 που τα εχει ενσωματωμενα?

επεισης το κινητο μου ειναι ΧΧJVO μοντελο

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να βάλεις την 2.3.2 και όχι μια 2.3.6, όπως η JW1 για παράδειγμα που έχει και αυτή έτοιμα τα Ελληνικά; Στον οδηγό με τα επίσημα firmwares μπορείς να δεις ποιες ROM έχουν έτοιμα τα Eλληνικά.

Διάβασε πρώτα καλά τους οδηγούς πριν κανείς οτιδήποτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να βάλεις την 2.3.2 και όχι μια 2.3.6, όπως η JW1 για παράδειγμα που έχει και αυτή έτοιμα τα Ελληνικά; Στον οδηγό με τα επίσημα firmwares μπορείς να δεις ποιες ROM έχουν έτοιμα τα Eλληνικά.

Διάβασε πρώτα καλά τους οδηγούς πριν κανείς οτιδήποτε!

 

ποιες διαφορες μεταξυ 2.3.2 και 2.3.6

 

και γιατι να βαλω την JW1 με την οποια ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

γιατι να βαλω την JW1 με την οποια ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ την εγγύηση

 

 

Δυο λογους μπορω να σκεφτω

 

1) η jw1 ειναι πολυ καλυτερη σε ΟΛΑ απο μια 2.3.3 (καλα για την 2.3.2 δεν το συζητω)

2) γιατι μπορεις να περασεις ξανα την jvo (οπως θα περασεις και την jw1) και θα εχεις παλι εγγυηση.

Λες να μην μας ενοιαζε εμας οι εγγυηση? θα αλλαζαμε ρομς αβερτα αν δεν γινοταν να επιστρεψουμε σε ρομ που να μας καλυπτει απο θεμα εγγυησης? ;)

 

Εισαι σιγουρος οτι εχεις jvo? η μηπως βλεπεις "εκδοση βασικου φασματος jvo" και μπερδευεσαι? (just in case.. Μπορει απλα να μην εχεις ελληνικο κινητο βεβαια και οντως να εχεις jvo :) )

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Δυο λογους μπορω να σκεφτω

 

1) η jw1 ειναι πολυ καλυτερη σε ΟΛΑ απο μια 2.3.3 (καλα για την 2.3.2 δεν το συζητω)

2) γιατι μπορεις να περασεις ξανα την jvo (οπως θα περασεις και την jw1) και θα εχεις παλι εγγυηση.

Λες να μην μας ενοιαζε εμας οι εγγυηση? θα αλλαζαμε ρομς αβερτα αν δεν γινοταν να επιστρεψουμε σε ρομ που να μας καλυπτει απο θεμα εγγυησης? ;)

 

κατεβασα αυτη που μου ειπες αλλα δεν εχει τα απαραιτητα αρχεια οπως λεει στον οδηγο.τι να κανω

Edited by ventic
Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις καλύτερα τον οδηγό! Πίστεψε με πως ότι υπάρχει στο θέμα του οδηγού είναι όπως πρέπει. Τόσοι και τόσοι την έχουνε περάσει... δεν γίνεται μόνο σε 'σένα να μην περιέχει τα απαραίτητα αρχεία!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...