Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του έβαλα και άλλο καλώδιο αλλά πάλι τίποτα. Σαν να μην έχω συνδέσει το τηλέφωνο.

Samsung Galaxy S

CyanogenMod 10.2 Stable

Kernel.......: Stock

Modem......: XXJVT

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@tolisfz6

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά έβαλα αυτό το θέμα και δεν μου λαγκάρει πάλι το παιχνίδι. Μήπως εννοείς κάποιο άλλο; Γιατί έχει πολλά Cobalt.

 

Και σ'αυτο ειχες δικιο...λαγκαρει και χωρις θεμα...Αλλα αν κανω reboot και μετα ανοιξω οποιοδηποτε παιχνιδι...παει σφαιρα !! Ισως αυτος και να ηταν ο λογος που ξεγελαστηκα με το θεμα...Επειδη οταν το απεγκατεστησα ειχα κανει reboot και μετα δοκιμασα να παιξω και ετρεχε σωστα....( Αφου οπως βλεπω στο αλλο thread σου αρεσει το cobalt τοτε δοκιμασε και το steel blue...Ειναι λιγακι πιο υπερβολικο αλλα μαλλον θα σου αρεσει και αυτο...)

Link to comment
Share on other sites

Το steel blue όμως κάνει 2,44€. Δεν παίζει να πληρώσω για κανένα θέμα :lol:

Καλό το cobalt αλλά έχει κάτι ατέλειες. Ίσως φαίνονται λόγω του DPI που έχω επιλέξει. πχ σε κάποια κουμπιά το κείμενο δεν πέφτει στο κέντρο του κουμπιου αλλά πιο κάτω, και κόβεται...

Link to comment
Share on other sites

Το steel blue όμως κάνει 2,44€. Δεν παίζει να πληρώσω για κανένα θέμα :lol:

 

Καλα....να σου πω την αληθεια ουτε και εγω εχω πληρωσει ποτε εφαρμογη "επι πληρωμη" πλην της ελληνικης φωνης για το svox.(που παρεπιπτοντως,ουσιαστικα τα εχασα γιατι στη slimbean δεν δουλευει....:( ) Το ξερω ειναι ντροπη μου που ειμαι τσαμπατζης αλλα επειδη στηνω και ξεστηνω το τηλεφωνο συχνα πότε jb πότε gb πότε ics και δεν ξερω τις συμβατοτητες των εφαρμογων αναγκάστηκα να γινω τσαμπατζης.....:p:p

Φανταζομαι οτι θα ξερεις απο εναλλακτικα store ;);)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εννοείτε ότι ξέρω απλά δεν κάθομαι να ασχοληθώ :p Καλά κι εγώ λίγες εφαρμογές έχω αγοράσει και μόνο όταν βάζουν προσφορές. anyway ίσως βρω το θέμα με άλλο τρόπο όταν δε βαριέμαι :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα και άλλο καλώδιο αλλά πάλι τίποτα. Σαν να μην έχω συνδέσει το τηλέφωνο.

 

Φίλε μου όχι οτι είμαι ειδικός...και ίσως πώ χαζομάρα τώρα...αλλά μήπως έχει να κάνει με τον "εντοπισμό σφαλμάτων"....? (usb debugging)...Το έχεις ενεργοποιημένο ή όχι...?

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όχι οτι είμαι ειδικός...και ίσως πώ χαζομάρα τώρα...αλλά μήπως έχει να κάνει με τον "εντοπισμό σφαλμάτων"....? (usb debugging)...Το έχεις ενεργοποιημένο ή όχι...?

 

Είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Δεν ξέρω τι σκ@%#$@ συμβαίνει.

Samsung Galaxy S

CyanogenMod 10.2 Stable

Kernel.......: Stock

Modem......: XXJVT

Link to comment
Share on other sites

Είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Δεν ξέρω τι σκ@%#$@ συμβαίνει.

 

Δοκίμασε σε άλλο PC. Και μένα με συνέβαινε το ίδιο και σε άλλο PC ήταν ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη εχω χασει την μπαλα εδω μεσα και δεν καταλαβαινω πολλα δυστυχως μπορει σας παρακαλω καποιος να μου προτεινει κατι ωστε το τηλ μου να γινει πιο γρηγορο και πιο smooth?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη εχω χασει την μπαλα εδω μεσα και δεν καταλαβαινω πολλα δυστυχως μπορει σας παρακαλω καποιος να μου προτεινει κατι ωστε το τηλ μου να γινει πιο γρηγορο και πιο smooth?

 

μπες εδώ :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346549

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να μη θέλει να πάει σε custom όμως οπότε θα μπει εδώ για να βάλει κάποια ICS Value pack (JW8 για παράδειγμα) :p

Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω οπωσδηποτε να παω σε custom αλλα δεν ξερω τι να βαλω.στην slimbean δεν μου αρεσουν τα menu και γενικα οι φωτο που ειδα γιατι θα πρεπει να ξαναμαθω το τηλ απο την αρχη.προτιμω κατι αλλο αλλα δεν εχω ιδεα τι.!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε καθαρο android που ειναι η cyanogenmod 9 η 10, slimbean κλπ εχουν διαφορετικο μενου ρυθμισεων απο οτι η gingerbread. Αν δεν εννοεις αυτο, αλλα γενικως το περιβάλλον, (εικονιδια, μενου εφαρμοφων, αρχικη οθονη) μπορεις να βαλεις αλλον launcher. Βεβαια αν εχεις μαθει τον touchwiz (samsung) και δε θες να τον αλλαξεις, τοτε μαλλον δε θες custom rom.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα οτι θα βγει κατι τετοιο....

 

http://www.indiegogo.com/coverlight

 

Το ειδα στο thread του S plus και επειδη μου αρεσε αρκετα ειπα να το αντιγραψω εδω για να ενημερωθουν και αλλοι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα οτι θα βγει κατι τετοιο....

 

http://www.indiegogo.com/coverlight

 

Το ειδα στο thread του S plus και επειδη μου αρεσε αρκετα ειπα να το αντιγραψω εδω για να ενημερωθουν και αλλοι....

 

Χα χα Ωραίος!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ακόμα σε alpha εκδόσεις.....υπομονή..!

Ο krarvind απ'ότι βλέπω ασχολείται με nexus4 και nexus7 προς το παρόν.....!

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ακόμα σε alpha εκδόσεις.....υπομονή..!

Ο krarvind απ'ότι βλέπω ασχολείται με nexus4 και nexus7 προς το παρόν.....!

 

Ευτυχως εχουμε τον mnazim που ετοιμαζει την νεα slim bean 4.2.1 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εχουμε τον mnazim που ετοιμαζει την νεα slim bean 4.2.1 :)

 

Σωστός ο Ηρακλής......:up:

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

δόξα τω θεώ υπάρχουν ακόμη developers για να έχουμε ποικιλία στην 4.2 :)
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως θέλω λεμονόπιτα! :p Φαντάζεστε να υπάρχει μέχρι τότε κάποιος dev που να ασχολείται με το galaxy S?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως θέλω λεμονόπιτα! :p Φαντάζεστε να υπάρχει μέχρι τότε κάποιος dev που να ασχολείται με το galaxy S?

 

Η λογική λέει ότι θα υπάρχει(θέλω να πιστεύω)το θέμα είναι ο γαλαξίας μας τι θα είναι ικανός να κάνει;;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...